Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

uBook Reader 0.9d - čeština

Hanka_ce4you (1)|24.8.2005 14:30
Shanim čestinu do ubooku nevite nekdo kde by se dala sehnat ? diky :))
Cake (68)|24.8.2005 14:51
Nejdříve si musíš stáhnout nejaké české fonty, najdeš je tady.
Potom jeden z fontů zvolit v options v sekci fonts.
A pro správné zobrazování ž a š musí být v options v sekci parser podtržené Map MS-DOS Accented Characters nikoliv Ignore.

Snad to pomůže, uBook už teď nepoužívám, tak doufám, že se nastavení nijak nezměnilo.
Jerry Salcer (197)|24.8.2005 16:33
Používal jsem uBOOK půl roku a opět jsem se vrátil k MoboPocket Readeru. Je fakt, že internetové stránky zobrazuje docela slušně uBook, ale na ně mám iSilo a proto jsem se na čtení eknih vrátil k MP readeru. Asi je to to nejlepší na trhu, pro e-knihy.
Cake (68)|24.8.2005 17:10
Taky používám MobiPocket Reader ve verzi Standart, která je free. Na realVGA se mi zdá rozhodně lepší než uBook. A encyklopedie Wikipedia (337 MB soubor prc.) se v něm prohlíží naprosto úžasně.
Agnus_ce4you (32)|19.10.2005 07:35
[QUOTE="Cake"]
A pro správné zobrazování ž a š musí být v options v sekci parser podtržené Map MS-DOS Accented Characters nikoliv Ignore.

Snad to pomůže, uBook už teď nepoužívám, tak doufám, že se nastavení nijak nezměnilo. [/QUOTE]

Ahoj, já musel pro správně ž a š mít zvoleno IGNORE MS-DOS Accented Characters.. Jak to ?
Cake (68)|19.10.2005 12:32
Ano, pro správné zobrazování ž a š musí být zvoleno Ignore MS-DOS Accented Characters - tedy Map je podtržené a Ignore není ;) . Tady je návod nastavení s obrázky.
patrik.jakubcik (9)|24.9.2006 10:10
Pro všechny, kterým jsou návody nesrozumitelné jsem vytvořil malé video, jak nastavit správné kódování češtiny. Používám uBook 0.8n.

Video zachceno programem Windows Media Encoder, ke stažení zde.
Zobrazení a ovládání PDA z PC - Pocket Controller - Professional, více zde.
Vlastislav Šťastný (275)|24.9.2006 15:00
Nemáte někdo zkušenost, zda běhá také pod WM5? Jsem po HR a chci se nějaký čas vyvarovat experimentů. Děkuji za odpověď.
Lexon_ce4you (41)|24.9.2006 16:20
[QUOTE="Cake"]Taky používám MobiPocket Reader ve verzi Standart, která je free. Na realVGA se mi zdá rozhodně lepší než uBook. A encyklopedie Wikipedia (337 MB soubor prc.) se v něm prohlíží naprosto úžasně.[/QUOTE]

Jak dostanu MObiPocket Reader do PDA? :-) Stahl jsem si to odsud ale instaluje se mi to jen na stolni PC a jeste to je v nemcine. Jak to dostanu do PDA?

Jsem novacek lol
beecher (9270)|24.9.2006 18:00
Zkusil bych to tady...
uzivatel_oldd (180)|25.9.2006 00:46
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Nemáte někdo zkušenost, zda běhá také pod WM5? Jsem po HR a chci se nějaký čas vyvarovat experimentů. Děkuji za odpověď.[/QUOTE]

bez problemu...
Eso Rimmer (23)|30.10.2008 20:15
Nevíte někdo o nějaké čtečce do které by se dal nahrát anglicko-český slovník? Používám uBook reader, jsem s ním spokojený, ale chybí mi v něm právě ten anglicko/český slovník. Mít spouštěný samostaný program se slovníkem mi přijde dost nepraktické.
Žulda_ce4you (244)|31.10.2008 12:23
Vždyť uBook slovníky umí. Jen asi žádný EN-CZ není, leda si ho vytvořit. Nějaký pokec je o tom zde:
http://www.4winmobile.com/forums/ubook-official-support-forum/17114-building-dictionary.html
http://coderyder.wordpress.com/2008/07/24/a-better-dictionary-in-ubook/
Eso Rimmer (23)|31.10.2008 18:09
Však já vím, že ubook slovníky podporuje, ale já spíš doufal, že už někdo en/cz slovník pro ubook vytvořil. Momentálně nemám čas ani chuť zjišťovat, kde seženu nějaký en/cz slovník, který by šel převést do formátu ubooku...
gln (4)|14.9.2010 00:08
Ahoj lidi...

Nechci zakládat nové téma a proto píšu tady, do staršího vlákna.

Řeším delší dobu problém s uBokem - korektní zobrazování některých písmen s českou diakritikou.
Mám PDA HTC Diamond2 s WM 6.5. Stáhnul jsem si české řezy fontů tady z tohoto fóra (CECour.ttf, CETahoma.ttf, CE Verdana.ttf, CE Georgia.ttf), nakopíroval je do složky \\Windows\Fonts\, pro jistotu jsem pak zkoušel nainstalovat je i přímo do složky \\Windows\ - a nic, uBook (0.9i, 0.9g, 2009r1) je prostě nevidí. V nastavení (Options) prostě nejsou zobrazeny. Nevíte, kde může být "zakopaný pes"? Jediné, co mne napadá je to, že tyto řezy písem jsou určeny pro starší verze WM, do 6.1. (Na starém HTC Artemis s WM 6.1 mi vše fungovalo dobře...)

Poradíte??? Díky moc za nápady. Jirka.