Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

odeslani souboru via bluethoot

m.sachl (153)|24.8.2005 11:54
dnes jsem narazil na to, ze po nekolika letech vlastne nevim, jak odeslat soubor do jineho zarizeni skrz BT... je to nejak mozne? (nasel jsem jen alternativu skrz IR)
beecher (9270)|24.8.2005 12:26
Nekolikrat uz probirane tema... No nic...

1. Resco Explorer
2. BT Manager
m.sachl (153)|24.8.2005 13:07
[QUOTE="beecher"]1. Resco Explorer
2. BT Manager[/QUOTE]

urcite existuji softy, ktere to dokazi (viz. resco explorer) ale ja bych spise ocekaval funcki systemu... s BT managerem jsem to zkousel, ale neuspesne - zkusim si s tim jeste hrat.

pokud je to omylane tema, omlouvam se, ale JYXO mi nedalo uspokojivou odpoved (a zdejsi interni hledani ma urcite problemy)...

ElSoft (1244)|24.8.2005 13:27
1. zapnout BT
2. ve FileExplorer, dat odeslat pres IR(Beam file)
3. chvilku pockat PPC si vyhleda dostupna BT zarizeni
4. pak jen tapnout na to na ktetre chcete soubor odeslat
5. vice hledat (zde, zde, nebo zde)
m.sachl (153)|24.8.2005 14:16
diky... to me nenapadlo, ze to bude takto schovane :)

dodatek: s hx2410 mi tento zpusob nefunguje. muze nekdo vyzkouset, jestli to jde nebo mam neco spatne nastavene? jeste zkusim BT manager, ale nechapu, proc je to tak slozite, kdyz BT je narozdil od IR vhodnejsi a mezi pda rozsirenejsi technologii.
beecher (9270)|24.8.2005 15:42
Elsofte, ale tohle funguje pouze v pripade, pokud je v danem PDA Microsofti BT stack, jako je tomu u Phone Edition PDAcek od HTC (napr. tve MDA2), pokud je tam WidComm/BroadCom BT Stack (jako je u Hx2410), tak to nefunguje...

EDIT: No, nevim, jestli je BT rozsirenejsi technologie, co si pamatuji, tak IR je v Pocket PC, co se zacali vyrabet... ;)
ElSoft (1244)|24.8.2005 15:48
a ja myslel ze je to soucast OS:oops:
beecher (9270)|24.8.2005 15:51
Pomoci BT manageru:
1. Novy -> Prohlizet soubory na jinem zarizeni -> Vybrat zarizeni -> Next -> Sparovat zarizeni (pokud neni sparovano) -> Vytvorit zastupce -> Dokoncit.
2. Pak tapnout na "Soubory na sparovane_zarizeni" -> vybrat slozku, kam chci ulozit soubor -> Soubor -> Poslat soubor -> tuknout na vybrany soubor
Voila! ;)
beecher (9270)|24.8.2005 15:53
[QUOTE="ElSoft"]a ja myslel ze je to soucast OS:oops: [/QUOTE] Co? BlueTooth? :)
ElSoft (1244)|24.8.2005 15:56
ta vlastnost ve FileExplorer, kazdopadne za to muze MS
m.sachl (153)|24.8.2005 17:45
[QUOTE="beecher"]EDIT: No, nevim, jestli je BT rozsirenejsi technologie, co si pamatuji, tak IR je v Pocket PC, co se zacali vyrabet... ;)[/QUOTE]

to jsem do neceho stournul! :D nechci zacinat flameware ;) ale co se tyce praktickeho pouzivani, je IMHO BTooth mezi pda zarizeniny rozsirenejsi... ale to je pouze statisticky vzorek z meho okoli, mozna ze ve tvem okoli je pouzivanejsi IR... ale opravdu nechci rozpoutat nesmyslnou debatu - mozna maximalne nejake hlasovani co uzivatele casteji pouzivaji, hehe :)
m.sachl (153)|24.8.2005 17:46
[QUOTE="beecher"]Pomoci BT manageru:
1. Novy -> Prohlizet soubory na jinem zarizeni -> Vybrat zarizeni -> Next -> Sparovat zarizeni (pokud neni sparovano) -> Vytvorit zastupce -> Dokoncit.
2. Pak tapnout na "Soubory na sparovane_zarizeni" -> vybrat slozku, kam chci ulozit soubor -> Soubor -> Poslat soubor -> tuknout na vybrany soubor
Voila! ;)[/QUOTE]

diky!
je to sice slozite a nedoresene, ale zda se funkcni... jeste jednou thnx...
beecher (9270)|24.8.2005 17:54
[QUOTE="m.sachl"]ale co se tyce praktickeho pouzivani, je IMHO BTooth mezi pda zarizeniny rozsirenejsi... ale to je pouze statisticky vzorek z meho okoli, mozna ze ve tvem okoli je pouzivanejsi IR...[/QUOTE] Ale jiste, dneska je BT pouzivanejsi nez IR, protoze ma vlastnosti, ktere IR nemuze ze sve podstaty BT nahradit (tedy nutna viditelnost mezi zarizenimi a moznost prenosu informaci pouze mezi dvemi zarizenimi), ale jak jsem jiz psal, IR je tady od PPC praveku, kdezto BT je "relativni novinka"...
Navic, za dobu existence je velmi malo druhu PDAcek bez IR, ale hodne bez BT... O to mi jde... ;)