Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spotreba ICQ

lk_ce4you (0)|23.8.2005 12:04
Ahojte,

Ti, ktori pouzivate ICQ na svojom MDA cez GPRS, kolko asi prenesiete mesacne? Ide mi o to, ci mi staci 10MB pausal...

Vdaka za skusenosti,

lk
Zdenek Malinsky (9781)|23.8.2005 12:35
Nedávno mi někdo z uživatelů říkal, že na Motorole MPX používá hlavně ICQ a mail (net jen občas) a vejde se do 10, někdy mu to uteče na 12 MB. Já osobně mám paušál bez omezení a jedu v GB.
Jakého máš operátora? Raději si vezmi vyšší paušál a po měsíci si dle potřeby dej nižší, než naopak. Pro sledování spotřeby dat doporučuji SPB GPRS Monitor.

EDIT:
Takže oprava. Do 10 MB se vejde, jen když je pouze na ICQ a jen občas. Jinak 10 - 40 MB.
lk_ce4you (0)|23.8.2005 12:38
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nedávno mi někdo z uživatelů říkal, že na Motorole MPX používá hlavně ICQ a vejde se do 10, někdy mu to uteče na 12 MB. Já osobně mám paušál bez omezení a jedu v GB.
Jakého máš operátora? Raději si vezmi vyšší paušál a po měsíci si dle potřeby dej nižší, než naopak. Pro sledování spotřeby dat doporučuji SPB GPRS Monitor.[/QUOTE]

Praveze to musim nahlasit na pol roka dopredu a ine ako ICQ neplanujem. Nechcem zbytocne vyhadzovat peniaze, ak vyssi pausal (30MB) nevyuzijem. Operator bude Orange. GPRS Monitor mam.

Skusal som vyhladavat v archive, ale nasiel dsom dost rozdielne udaje :(
Kája_oldd (759)|23.8.2005 13:20
kdž budeš tak max. 2hoďky denně, nebubeš pořáte posílat a přijímat, tak by 10MB měsíčně mělo stačit v pohodě.

Btw: mam otázešku, teda nepoužil jsem žádný gprs metr, jen ten v mobu, ale přijde mi, že agile má přeci jen nepatrně vyšší spotřebu jak klasickeý ICQ beta...mno a asi to už bylo řečeno, bacha, u agilu tem metr přenesenejch kb neznamená, kolik jich to přeneslo celkem připojení, i když je spuštěný jen agile...oj, to sem nenapsal moc srozumitelně...nepřemýšlejte nad tím
beecher (9270)|23.8.2005 13:41
Vzdyt ma Orange SK mesicni pausal za par stovek, ne?

Jen tak otazka na okraj: Proc to musite nahlasit pul roku dopredu? To je tak Orange SK nepruzny, ze mu zmena tarifu trva pul roku? :O
lk_ce4you (0)|23.8.2005 14:02
[QUOTE="beecher"]Vzdyt ma Orange SK mesicni pausal za par stovek, ne?

Jen tak otazka na okraj: Proc to musite nahlasit pul roku dopredu? To je tak Orange SK nepruzny, ze mu zmena tarifu trva pul roku? :O[/QUOTE]

Nie, Orange s tym nic nema :) Ide to z firemnych penazi...
Zdenek Malinsky (9781)|23.8.2005 14:08
Aha, ale když to platí firma, tak proč se držet u země?
Jinak do konce roku má TMo SK paušál GPRS bez omezení jen za 300 SK.
oltcit (1098)|23.8.2005 14:15
Len na ICQ ti 10 MB stačí.Za dve hodiny písania na ICQ prostredníctvom JIMM na motorke V547 som minul okolo 70 kB.Agile nedoporučujem,JIMM vo verzii 040 je skvelý.Ja mám Orange Mini kvoli mailovej schránke,ale veľmi som spokojný s Internetom Nonstop od T-mobile,funguje cezeň aj JIMM aj Opera mini,aj vstavaný IM na motke a pristupujem s ním výlučne aj na net na stolnom PC aj s Looxom a tobvšetko za 299 Sk mesačne bez DPH.Jediná nevýhoda je ,že sa ním nedá pristupovať na wap v mobile/nepotrebujem/ a platí zatiaľ len do konca roka/potom uvidíme/.A volať sa dá z tejto karty,účtované podľa režimu "partner" Ak to nechajú aj v budúcom roku dám vale Orange a ponechám si toto ;)