Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je to k něčemu?

null (0)|9.2.2003 22:50
Je PDA k něčemu, nebo to jsou vyhozené peníze. Díky za odpověď. Honza.
Paullus_ce4you (400)|9.2.2003 23:18
Milý Honzo,

na tomto diskusním fóru má Tvá otázka stejný charakter, jako kdybys přišel po pracovní směně do narvané hospody a ptal se štamgastů, jestli má cenu pít pivo, nebo zda to jsou vyhozené peníze.

Naproti tomu na poušti Kalahari žije sánský kmen Kungů, pro jehož příslušníky je problém, zda nové Ipaqy budou mít konečně implementovaný Compact Flash slot, naprosto bezvýznamný.

Nevím, zda jsi četl Babičku od B. Němcové, ale vyskytuje se tam pan mlynář, který říká, cituji: "Proti gustu žádný dišputát".

P.
null (0)|10.2.2003 11:05
Tak to sem se toho dozvěděl, jde mi spíš o to jestli je to věc na dlouho nebo je to jako s těma digitálníma lcd hrama co byly v osmdesátých letech, který přestali za měsíc bavit, to samé se říct o pivu nedá, to se dá pít celej život.
hybo (3107)|10.2.2003 11:05
potrebujete to k praci, pro volny cas a tak ? pak vas to asi neomrzi.
john_ce4you (112)|11.2.2003 07:50
na nekonkretni otazku nemuzes cekat jinou, nez nekonkretni odpoved. navic je polozena dost nesikovne a v tomto foru je nepatricna. nebo si snad myslis, ze ti nekdo, kdo sleduje tyto stranky, tedy clovek, ktery ktery pda ma a zjevne ho pouziva (nedokazu si predstavit, ze je sleduje nekdo, kdo povazuje pda za zbytecnost a jen tu zabiji cas) odpovi: pda si nekupuj, jsou to vyhozene penize a je k nicemu? urcite jsou i lide, kteri si toto mysli, ale ti jiste nejsou aktivni v tomto foru. a proc ti to pisu? abych te ochranil pred pripadnym zklamanim, zde ti totiz nikdo neodpovi pda je zbytecne a pritom pro tebe mozna skutecne zbytecne je. ptej se konkretne, sdel sve predstavy a potreby, pak se mozna dozvis neco, co pro tebe bude mit stutecnou vypovidaci hodnotu. no a taky by to chtelo mit potom pda v ruce a videt vse v realu....
null (0)|11.2.2003 13:53
Minulej tejden jsem měl v ruce Compaq Ipaq v Elektroworldu a byl jsem u vytržení jak to fungovalo, cokoliv jsem zmáčknul prstem na displaiy tak to bylo jako s miší u mýho compu. 99% času co strávím u počítače je použití internetu, žádný hry ani mp3, takže by to mělo pro mě význam použe s použitím internetu a v tom je kámen úrazu, jak to funguje s internetem? nemám absolutně šajn akorát vím jak se dá připojit. Hraju na burze s akciema takže bych to potřeboval na sledování cen akcicí, už jsem jednou prodělal 200 dolarů jenom díky tomu, že jsem nebyl v dosahu počítače. Uvítám jakýkoli odpovědi, zejména Pda a internet v Praze. Díky.
null (0)|16.2.2003 17:08
No na praci s internetem je jednoznacne nejlepsi MDA / XDA / DataPhone, nebo treba ericsson P800 - tedy neco, co je jednak PDA a jednak i telefon. S pouzitim GPRS jsi pak v internetu neustale (jako na pevny lince).
Co se tyce hrani na burze, tak je otazkou, jestli tvuj obchodnik s akciema ma web (nebo specializovanou aplikaci), ktery bude fungovat i na PocketPC. Treba vetsina internetovych bank na PDA nefunguje. Minimalne pasivni on-line sledovani kurzu by ale fungovat melo...
null (0)|23.2.2003 11:57
[:sarcastic:] asi tak je mi 13 a mam PDA fujitsu siemens LOOX.. ze zacatku docela nuda systemovy programy vas zabavijou tak na jednu hodinu.. dokud nevite k cemu sou.. :O) nebo vas to omrzi se v nich rejpat.. ale kdyz si tam date nejaky aplikace treba nejaky hry ( QUAKE 2, DOOM, a tak) tak vas pda hned tak nepusti.. :O) dokud je nedohrajete .. kdyz chcete programovat tak tak si stahnete neco pro programovani .. kdyz chcete na internet tak si musite koupit GSM kartu.. ( lip vsak rovnou XDA, MDA, ) pokud jde vam o mobilnost tak dobry.. aplikace vas taky neomrzi protoze je jich docela dost. :O) .. ale vse starne takze za dva roky nesmite ocekavat ze vase PDA bude porad nejlepsi..
.. to uz se musite rozhodnout jestli ste trochu aspon ,,fanda,, do techto veci.. jinak bych spis zvolil notebook..

.. mej te se

:::LOCHI:::

omlouvam se za chyby
Pavel Koza (4761)|23.2.2003 12:17
Pokud je Vasim primarnim cilem pripojovat se k Internetu, dovoluji si Vas upozornit na nektere zaludnosti:

1) Nejvetsim minusem, ktery zaroven nejvice ovlivnuje pohodlnou praci, je velikost displeje. Standardni velikost u Pocket PC zarizeni je 240 x 320 pixelu, coz je proti klasickemu rozliseni desktopu zalostne malo. Vetsina stranek navic vypada hrozne i v rozliseni 640 x 480, takze si umite predstavit, jak to asi musi vypadat na jeste mensi obrazovce. Pocket Internet Explorer sice nabizi volbu optimalizace pro maly displej (automaticky se zmensi obrazky a pod.), ale k dokonalosti to ma dost daleko. Existuji i weby (ci jejich verze) optimalizovane primo pro Pocket PC, ale tech rozhodne neni moc...

2) Pocket IE je sice postaven na jadre IE 4.01, ale co se tyka neceho vic nez jen cisteho HTML, tak je opet problemove. U klasickych statickych stranek to zas neni takovy zadrhel, ale dynamicke weby (tim myslim spis banky a prave ruzne akciove a jine aplikace nez homepage nejakeho nadsence preplacanou Flash animacemi) maji vetsinou problem se vubec spustit.

3) Pokud se jedna o akcie na nejake velke burze (cimz nemyslim prazskou...), tak existuji i specialni aplikace, ktere zobrazuji aktualni stav. Jelikoz tomu vubec nerozumim, tak vic informaci o nich si bucete muset najit sam.

Pokud to shrnu - Pocket PC je velice uzitecna vec, ale rozhodne od toho nemuzete ocekavat rovnovcennou funkcionalitu, jakou vam muze nabidnout stolni pocitac.
Fik_ce4you (88)|12.3.2003 22:04
Ahojky, mam tu spis otazecku na tvurce tohoto webu...co se deje se serverem??? Uz hrozne dlouho zadne novinky a tak.[:(] je to hrozna skoda, nepotrebujete treba s necim pomoci?Nebo se uz nepocita s tim, ze tady budou nejake news?