Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smazani nesmyslne polozky z karty

ms_ce4you (364)|22.8.2005 14:20
Jak by bylo mozne smazat nesmyslnou polozku z karty ? Jestlize se pokousim smazat cimkoliv, pise to, ze neni mozne smazat. Ani v ctecce karet. Nechce se mi kartu kvuli tomu formatovat.

Najednou mi po praci s programem SuperMemo vzniklo na karte asi 15 adresaru s nesmyslnymi znaky v nazvu. Zkusil jsem Pocket Mechanic a jeho scandisk, ale tenhle soft je skutecne knicemu, ten nezvladne nic, maximalne se na problemu zasekne. Spustil jsem scandisk z Windows v ctecce a ten problemy opravil a prevedl n soubory. Ale jeste tam zustal soubor s nesmyslnym znakem v nazvu /ma asi 19MB/ a ten nejde smazat.
Myrek_ce4you (188)|22.8.2005 14:43
Zkopirovat dobre soubory na disk, zformatovat kartu, nakopirovat zpet :D Format je za nekolik sekund hotov.
ms_ce4you (364)|22.8.2005 14:48
Tento postup jsem v dotazu vyloucil - to je posledni moznost a casove narocna, jelikoz jde o 1GB kartu se spoustou veci, ktere kopirovat na disk a zpet trva dost dlouho.
Spis jsem uvazoval, zda nejsou nejake utility, jako byval Norton disk editor pro PC, kde se na LL urovni daly menit znaky v nazvech.
Myrek_ce4you (188)|22.8.2005 14:51
Nekdy pomuze zkusit ten soubor v Pruzkumnikovi (ne v Total C., Salamandrovi atp.) na stolnich Windows zkusit prejmenovat a pak smazat.
ms_ce4you (364)|22.8.2005 14:56
To jsem vsechno delal. Potrebuji nejakou utilitku, ktera to udela na LowLevel urovni. Obcas to nejaky soft udela a prece nebudu porad kopirovat-formatovat-kopirovat. To je otravne.
hybo (3107)|22.8.2005 15:10
mozna to zabere par minut, ale ten zpusob s formatovanim je nejlepsi a mas nejvetsi jistotu...
ms_ce4you (364)|22.8.2005 15:55
Takze tedy zadne utility na praci s filesystemem karet neexistuji ? /kdyz neberu v uvahu Pocket Mechanic, ktery je k nicemu/
mousefromhouse_ce4you (268)|22.8.2005 21:05
chces neco smazat a ono to pise, ze to nejde smazat ? A jsi si jisty, ze na SD karte nemas zapnutou ochranu proti prepsani :D
ms_ce4you (364)|22.8.2005 21:18
Treba, jestli mam vubec zapnute PDA , se nezeptas ?
ElSoft (1244)|22.8.2005 23:24
A co uz ji konecne naformatovat:?:
Dulezita data nahrat zpet a pozorovat zda se problem nevrati pak zkusit zjistit co zatim vezi.
Dale upozornuji ze neni dobre mit v rootu mnoho souboru a adresaru(pocet je omezen), pak to dela neplechu, u me to vedlo k formatu karty, od te doby si davam pozor a je klid:yes:

ps: a mas zapnuty PDA:D
ms_ce4you (364)|22.8.2005 23:32
Takze o utilitach, kterymi by se dal ruzne upravovat filesystem, nikdo nevi. Prosim, uz mi neradte, ze mam kartu zformatovat. Netusim totiz ani, co je to PDA a co je karta.
Žulda_ce4you (244)|23.8.2005 07:49
Mě se to stalo taky, 2x a žádnou utilitu jsem na to nenašel, pomohl formát.
Ale zajímalo by mě to omezení počtu souborů a adresářů v rootu, víte někdo kolik to je pro FAT32?
ms_ce4you (364)|23.8.2005 08:02
To rozhodne neni nijak malo, abys z toho mel mit tezkou hlavu. Hlavne z hlediska PDA. MS DOS s FAT16 mel max. pocet polozek v rootu 224 a v kazdem dalsim podadresari 1024.
Pavel Koza (4761)|23.8.2005 11:06
[QUOTE="ms"]Treba, jestli mam vubec zapnute PDA , se nezeptas ?[/QUOTE]

Klidek, jo?

Pokud jde o ten nazev, na jakem miste je ten znak? Nekdy je mozne smazat takovyto soubor z prikazove radky pomoci kratneho nazvu souboru, nebo pres hvezdickovou konvenci. Tedy del *.neco
ms_ce4you (364)|23.8.2005 11:44
Na prvnim miste je znak velke C s packou dolu. Neslo s tim vubec nic. Ani NC nepomohl - ten totiz vetsinou takovehle paskvily dokaze prejmenovat a pak smazat. Tady ho vubec nevidel. Takze jsem nakonec musel jit formatovat, coz je celkem se vsim asi 30minut prace. Na PC to jde pres NortonDiskEdit, kde se prejmenuje nazev na LowLevel urovni a je pokoj. Jenze s kartou ve ctecce to samozrejme nejde.

Pocket Mechanic jsou utility celkem knicemu. Kdyz problem nastal, nedokazal si poradit ani s temi soubory, ktere Windows na PC pres kartu zvladly. Ten se na tom jen zasekl.