Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nekdo provozuje vzdalenou synchronizaci s Outlookem?

cenebris (144)|22.8.2005 10:50
V diskuzich se parkrat objevil napad vzdalene synchronizace pres wifi/gprs s outlookem spustenym na desktopu. Chtel jsem se zeptat zda to nekdo tak rozjel, popr. co je k tomu treba. A jak resite problem jako desktop za natem a firewallem (www.no-ip.com ?) ?

PS Nemam ppc, ale uvazuju o nem, proto to "musim" vedet :D

Diky!
beecher (9270)|22.8.2005 11:25
No, ja pouzivam vzdalenou synchronizaci pres WiFi v praci. Je to parada... :)

Problem u pocitace za firewallem pro pripojeni over GPRS je v tom, ze ten pocitac ven standardne videt nepujde, coz lze ale obejit VPNkou, redirectem portu na routeru/firewallu (coz ale moc bezpecne neni) nebo primym pripojenim do site...

No-ip.com vam v tom nepomuze, to je DNS sluzba pro dynamicky pridelovane realne IP adresy.

Nebo jeste mne napada, pouzivat sluzeb http://www.eoutlook.cz (placena sluzba) a pak synchronizaci se serverem...
cenebris (144)|22.8.2005 12:27
Super, ze to aspon funguje :) A bylo by tezke udelat ten tunel (pro normalniho smrtelnika) - jde o pocitac v siti (bez verejne ip), za fw a natem a bez moznosti domluvit se s administratorem. Stacily by mi nejake odkazy na nejake programy atd. - momentalne nevim ani jak to hledat (resp. posledni pokusy za nic nestaly). Myslim, ze by to bylo levnejsi a jednodussi nez kupovat ucet na eoutlook.cz nebo acmail.cz ...
beecher (9270)|22.8.2005 12:41
[QUOTE="cenebris"]...bez moznosti domluvit se s administratorem...[/QUOTE]1. Bez toho vam zadne programy nepomuzou...
2. Navic, ted jsem se na to jeste mrknul, synchronizace s Outlookem se stejne deje pres NetBIOS/WINS jmena, ne pres DNS, takze vam to bez pripojeni do site at naprimo nebo pres VPN nepojede vubec...
dlabas (1)|25.8.2005 14:54
Jde nějakým způsobem přenastavit port POP3 a SMTP. Asi je nastaven ve výchozím stavu na 100 respektive 25.
Já nastavím příchotí server (pop3) na ip adresu serveru ve firmě a odchozí také. Ale jedu na zabezpečeném pop3 a smtp portu.
Jak to vyřešit?
Díky za reakce a nápady.
jsec (42)|25.8.2005 20:13
Zkuste použít Webis Mail - zvládá i zabezpečené připojení POP3 a SMTP.

Jirka
spiderxxl_ce4you (84)|9.9.2005 20:49
Zkouseli jste nekdo synchronizaci pres eoutlook.cz ???
Zajimalo by me jak to funguje...
Koukal jsem na navod co je na eoutlook.cz a je tam ze se nastavi ucet v outlook 2003 ,takze ten pocitac ze ktereho se synchronizuje posta musi byt neustale zapnuty??

Pokud to tak je tak nevidim smysl v pouziti synchronizace pres eoutlook.cz ,kdyz
muzu stahovat postu primo z email uctu treba pres GPRS do PDA.

diky
beecher (9270)|10.9.2005 07:51
Ja tam teda v technicke podpore o nastaveni PDA na synchronizaci nic nenasel, ale to je celkem jedno.

Pokud eOutlook.cz slibuje mobilni synchronizaci, tak neni samozrejme pro vzdalenou synchronizaci se serverem potreba mit nekde pusteny Outlook na PC. Staci na PDA spravne AS a pokud je vse v poradku, tak se vase PDA spoji se serverem eOutlooku a syncne se s nim.
spiderxxl_ce4you (84)|10.9.2005 14:29
[QUOTE="beecher"]Ja tam teda v technicke podpore o nastaveni PDA na synchronizaci nic nenasel, ale to je celkem jedno.

Pokud eOutlook.cz slibuje mobilni synchronizaci, tak neni samozrejme pro vzdalenou synchronizaci se serverem potreba mit nekde pusteny Outlook na PC. Staci na PDA spravne AS a pokud je vse v poradku, tak se vase PDA spoji se serverem eOutlooku a syncne se s nim.[/QUOTE]

zeptam se primo na eoutlook.cz.
Docela me ten produkt zajima.
Wuffi (1599)|10.9.2005 16:20
Na toto mohu rici pouze toto: moudry administrator nebrani uzivatelum experimentovat a necha jim volne pole pusobnosti, samozrejme vymezene hranicemi bezpecnosti. Blokovat nektere sluzby ci je povolovat pouze nekterym zamestnancum snizuje jejich produktivitu a zamestnavateli se v konecnem dusledku snizi navratnost investic do porizovanych technologii.
Wuffi (1599)|10.9.2005 16:24
Abych to upresnil, pokud firma ma veskere prostredky k tomu aby zabezpecila vzdaleny prisup k Exchange serveru a nakonec uzivatelum nedovoli jej pouzivat, proc vlastne investovala do nakupu zarizeni ktera toto zvladaji?
Pak by jim stacilo poridit Palmy nebo nejake digitalni diare.
beecher (9270)|10.9.2005 17:25
[QUOTE="spiderxxl"]Docela me ten produkt zajima.[/QUOTE]No, on to v podstate neni jejich produkt. Je to pouze verejne nabizeny Exchange.
Tj. receno, pro male firmy, kterym se nevyplati koupit si Small Business Server 2003 nebo cely Exchange 2003, ale chteji pouzivat vyhod Exchange 2003 serveru, tak jej mohou mit za docela rozumny poplatek jako sluzbu.
beecher (9270)|10.9.2005 17:34
[QUOTE="Wuffi"]Abych to upresnil, pokud firma ma veskere prostredky k tomu aby zabezpecila vzdaleny prisup k Exchange serveru a nakonec uzivatelum nedovoli jej pouzivat, proc vlastne investovala do nakupu zarizeni ktera toto zvladaji?[/QUOTE] Ale co kdyz firma tyto zarizeni nezakoupila? ;)
Treba jako v mem pripade, taky rvu, ze se ani pres PDAckove VPNko do firmy nedoboucham (neeku-li, ze bych chtel neco jako sync se serverem), ale vymaham si neco, co proste neni v me kompotenci. Nikdo mi nedal pravo, aby si syncoval pracovni/firemni veci do meho PDA.

A to jde...
Wuffi (1599)|10.9.2005 17:41
Ano to chapu:) Pak jsou ale sami proti sobe protoze bez vynalozeni jakychkoli nakladu (pocitam s tim ze na strane serveru maji vse potrebne) mohou zvysit Tvou produktivitu a ziskat tak z Tebe vice:)
Jenze se boji moznych bezpecnostnich rizik. Predpokladam.
cenebris (144)|10.9.2005 18:50
[QUOTE="spiderxxl"]Docela me ten produkt zajima.[/QUOTE]


Jeste jsem nasel jineho "providera" - www.acmail.cz - zda se mi, ze to provozuje autocont a nejak jsem nenarazil na limit prostoru - mozna je nekonecny? :D
beecher (9270)|10.9.2005 19:06
No, za takovou palku by mohl... ;)
eoutlook (21)|3.11.2005 09:34
Zdravím diskutéry,

naše společnost provozuje Hosted Exchange 2003 již rok a půl a doufám, že naši zákazníci jsou nadmíru spokojeni :o)
K synchronizaci s Exchange serverem pomocí MDA/PDA/Smartphone nepotřebujete nic jiného, než založený účet na www.eoutlook.cz . Nepotřebujete mít někde zapnutý počítač, aby "to" fungovalo. Jde o plnou synchronizaci mezi PC, webmailem a PDA/MDA..... Takže kdekoliv napíšete, nebo smažete mail...projeví se to na ostatních periferiích...

Pro všechny zájemce...14 denní plnohodnotný zkušební účet :o) :D

Jakub Heglas
www.eoutlook.cz
www.avalanchenet.cz
beecher (9270)|3.11.2005 09:53
A ten testovaci ucet dostanu jak? Nikde odkaz nevidim... ;)
eoutlook (21)|3.11.2005 10:55
OK, tak pro ty co se nechtějí seznamovat s naším webem, odkaz zde Formulář ;)
beecher (9270)|3.11.2005 11:07
Ten formular jsem samozrejme nasel, ale nikde na nem neni zminka o tom, ze by to bylo na 14 zdarma. Co kdyz si to opravdu budu chtit pouze vyzkouset? Proc neni mozne platit za sluzby mesicne? :oops:
eoutlook (21)|3.11.2005 12:38
Za tuto službu je samozřejmě možné platit hned od začátku, ale v případě, že vypíšete formulář a je vám zřízen mailbox (do 24h), v úvodním mailu se dočtete, že máte 14 dní na bezplatné vyzkoušení služby. Je na Vás, jestli toho využijete, či nikoliv.Toto "demo" je plnohodnotné.:)
To že to (14dní bezplatně) tam není napsané, je schválně. Umožňujeme to skutečným zájemcům.
eoutlook (21)|3.11.2005 12:48
A ohledně měsíčních plateb - z našeho pohledu jsou to "mikroplatby" a komu by se chtělo každý měsíc posílat (hlavně si to pamatovat) cca 150 Kč.....proto kvartální, půlroční a roční platby... Upřímě řečeno, našim zákazníkům to i tak vyhovuje. Velké společnosti měsíční vyůčtování vyžadují a my jim to umožňujeme....

Jakub Heglas
www.eoutlook.cz