Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

z PDA mobil

null (0)|8.2.2003 11:53
dobry den!

zajimalo by me jakym zpusobem jde udelat z LOOXe (jestli to vubec jde) mobil.. ? co je treba prikoupit a kolik by to stalo?.. vyplati se to vubec?.. pri jeho koupi sem nad tim moc neuvazoval. DIKY ZA ODPOVED!


LocHi
Paullus_ce4you (400)|8.2.2003 12:24
Já si myslím, že by to bylo možné pomocí RTM-8000 (tribandová GSM/GPRS Compact Flash karta typu I) viz www.palmare.cz/PocketPC_WinCE/WinCE_Hardware/rtm8000020621.html. Cena podle tohoto článku činí 214 €.

S přihlédnutím k ní je pak otázkou, zda není lepší investovat do mobilního telefonu s BT a vést komunikaci přes něj.

P.
null (0)|8.2.2003 17:49
[:sarcastic:] diky moc ..
Medved_ce4you (200)|13.2.2003 02:49
No jeste je jedna moznost, ale je trosku kostrbatejsi...

Obstarat si telefon s BT a spolu s nim BT HandsFree. Potom jeste nejaky softik, ktery s tim umi spolupracovat (napr. Running Voice).

Je to tak trosku klicka, ale ucel to splnit muze...
null (0)|13.2.2003 09:10
Zajímalo by mě když připojím Looxe s BT telefonem přes BT.Lze nějak zařídit aby Loox fungoval jako telefon bez dalších přídavných zařízení jako je BT HandsFree (BT telefon by někde ležel a z Looxe by bylo možné telefonovat) ? Pokud to lze jaký software to zvládá ?
Martin
Medved_ce4you (200)|13.2.2003 10:15
Podle me to nejde, protoze neznam PDA, ktere by po BT fungovalo jako HandsFree (pokud nekdo vite, tak sem s tim).

Neni to problem jednotlivych vyrobcu (iPAQ, Loox....) ale koncepce BT v PDA, ktere nepodporuje model HF. Myslim si, ze to nejde resit ani softwarove. PDA proste neumi prenaset po BT hlas :-(

Mozna me vyvede z omylu nejaky uzivatel XDA, pokud tedy k XDA existuje BT HF :-)
hybo (3107)|13.2.2003 12:15
noo, k XDA BT HF existuje, proc by ne. Ale je to dost nevhodne reseni. signal je tahan z HF konektoru, ten koci BT modulem a pak HF s BT :-)
Medved_ce4you (200)|13.2.2003 12:58
Jo. To je to o cem mluvim :-) BT HF sice je, ale je to oklikou, jak pises, pres HF konektor a nasledny "jednoucelovy" BT adapter. Kdyby to slo, tak by bylo daleko jednoduzsi a levnejsi (a to nejen pro zakazniky) pouzivat pro BT HF v XDA integrovany BT chip jako je v ostatnich PDA.
Z toho plyne, ze z iPAQa asi telefon jednoduse a levne udelat nepujde. Jedine reseni vidim v tom co jsem psal uz predtim. Telefon s BT pro spojeni s PDA a HF spojenoe s telefonem - pro rozmlsanejsi BT HF, ale staci naprosto v pohode i "klasicke" dratove HF - aspon me to funguje i s dratem suprove :-)
Telefon mam schovany v kapse a na iPAQu si nastavuju vsechno - hlasitost, vytacim cisla z kontaktu nebo z telefonu (SIM i pamet telefonu), iPAQ mi zazvoni pri volani nebo kdyz prijde SMS (kterou si samozrejme muzu v PDA precist), jednim klikem se pripojim na inet, nastavim si presmerovani hovoru, zmenim PIN na SIM a tak dale a tak dale (vsechny funkce telefonu jmenovat nebudu [:)] )...