Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Brando Autoadapter Loox 420/720

Padluke_ce4you (49)|20.8.2005 16:19
Ahoj, potreboval bych informaci od lidi co vlastni Loox720-18 a pouzivaji nabijeni v aute pomoci Brando Autoadapter Loox 420/720 popripade jine znacky. Jde mi o to ze kdyz nabijim ze site pomoci adapteru zapojim ho do pda tak pda je vypnute a indikace v pravem rohu indikuje ze se nabiji a pri sledovani nabijeni (start,settings,system,power) onen nabijeci "teplomer" :-) jezdi plynule od 0 po 100 a tak stale dokola, avsak v aute zastrcim konektor do PDA to se samo zapne a zacina se nabijet, kontrolka nabijeni blika avsak pri sledovani nabijeni (start,settings,system,power) ona indikace stavu nabijeni tak trosku divne jede od min do max.(tak nejak trhane a chaoticky). Muzete nekdo vyzkouset a podivat se jestli se vam pri nabijeni v aute deje to co me? Nedokazu rici jestli je to normlni nebo je to na reklamaci onoho autonabijece. Dekuji moc.
Pavel Stejskal (155)|20.8.2005 22:51
S autoadaptérem Brando nejsem také moc spokojený. Pokud je PDA vypnuté, tak mne spíš baterii vybíjí, takže PDA musím zapnout a baterie musí mít kapacitu aspoň 75%, jinak není schopen dobíjet. Navíc se PDA hřeje, že mne to už párkrát na displeji psalo hlášku o příliš vysoké teplotě. Takže se musím poohlídnout po něčem jiném. Jinak se Ti podívat na indikaci teď nemůžu, protože dobíječ mám ve služebním autě v práci a já teď sedím v autobuse a nudím se. (Dostal jsem volant a musím rozvážet:(
Šeba_oldd (1184)|21.8.2005 01:07
Je treba se poohlednout po zdroji ktery dokáže dávat alespon 1.5A - to je odber pri vybite baterii Looxe 720 s podsvicenim pokud zdroj nedosahuje teto hodnoty chova se presne tak jak popisujete.Možnym problemum se slabsim zdrojem viz.např. Brando se vyhnete tim pokud Looxe do auta budete mit nabiteho vice jak na 70% po te i slabsi zdroj dokaže udržovat napájení případně i nabijet.To same plati i o Gps.Dobijeni obou je bežnými adaptery(pokud jsou zařízení vybita) zcela nemožné.
Padluke_ce4you (49)|21.8.2005 10:57
Diky za odpovedi, avsak vyvstaly dalsi dve otazky, a to
1, nevadi to tomu pda kdyz je nabijeno autoadapterem napriklad pri 20% nabitim baterie?
2, existuje nejaky jiny nabijec, ktery by se dal v CR sehnat?
diky
RadekV (25)|21.8.2005 20:57
Uf, ani nevim co mam zac, ale je to odtud: http://obchod.eurocomputer.cz/Product.asp/kod=322617
Naposledy jsem mel asi 8% a PDA se nabilo v pohode. Ale alespon jste mi pripomeli, ze jsem se tomu chtel mrknout na streva :D
Zitra na to mrknu.
Pavel Stejskal (155)|21.8.2005 22:17
Díky za informaci, už se těším na bližší info.
Striker_ce4you (224)|22.8.2005 07:46
Zrovna minuly vikend jsem 2x mel baterku vybitou pod 5% (jednou to bylo 1%) - zalozni byla jeste cela - a autonabijeckou k BT GPS 338 se dobil LOOX naprosto v pohode :yes:
RadekV (25)|22.8.2005 10:47
Takže, adapter předčil moje očekávání :)
Jedna se o 3A pulsní regulátor, takže bezproblému pokryje potřeby Looxe i připojené GPS. Upozorňuji, že se jedná o adaptér, kterej jsem zakoupil u firmy mnou zmíněné v této diskuzi. Kterej má navíc vývod RS-232 pro připojení GPS, nebo jiného zařízení, které komunikuje po "opravdové" RS-232. Né TTL (0,+5V)!!! Nejsem prodejcem ani dealerem zmíněné firmy, ale myslím, že za cca 500kč je ten kabel dobrá koupě. Radek

Padluke_ce4you (49)|22.8.2005 11:17
muzes jeste zaslat fotku tech koncu?
RadekV (25)|22.8.2005 11:33
Pavel Stejskal (155)|22.8.2005 12:42
Šebo, co Ty na ten adaptér na který dal typ OK2MON, Ty jsi takový nadšenec přes elektriku a já ji zase moc nerozumím, ta zmínka o TTL mne už vůbec nic neříká (TTL vím co znamená v souvislosti s fotografováním). Já pouze potřebuju, aby se Loox byl schopen dobít od kapacity 40-50%, aby se PDA nepřehřívalo tak, že se na displeji objeví hláška, případně, abych nemusel při nabíjení zapínat PDA.
OK2MON můžeš prosím napsat délku kabeláže toho adaptéru? Já mám totiž zásuvku v autě až mezi opěradly předních sedadel a ono se to nezdá, ale ne všechny dobíjecí adaptéry mne dsáhly až na palubku (třeba pro telefon).
Díky za odpovědi
S474N (660)|22.8.2005 13:15
Ta fotka na URL videt neni.

Jinak teda rikate, ze tento nebrat?

http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=51659
RadekV (25)|22.8.2005 17:08
Fotka tam je, jen pod odkazem. Koukni se znovu...
Pavel Stejskal (155)|22.8.2005 18:28
Díky za informaci o délce, myslím, že toto mne bude stačit.
RadekV (25)|22.8.2005 19:46
nemáš zač :)
S474N (660)|22.8.2005 21:37
Jo uz to vidim. Ja bych spise potreboval vyresit nabijeci + datovy kabel na Looxe. Nabijet muzu pres konvertor auto<->USB, co mam od GPS.
RadekV (25)|22.8.2005 22:23
Ale prece tenhle kabel, jak jsem uz psal, prave resi jak komunikaci, tak napajeni. Mam pevne vestavenou GPS, kterou tenhle kabel napaji a datove propojuje s PDA, ktere taky napaji a nabiji. Ale to vse jsem uz psal ;)
S474N (660)|23.8.2005 08:19
No jo, jenze ja mam GPS BT, kterou zrovna tento kabel neresi :D :D
Šeba_oldd (1184)|23.8.2005 11:13
Vse resim timto mnou vyrobeným kabelem - viz muj podpis.
dobijení v aute - adapter smart AX - dobije LOOxe od nuly avsak musi byt stazené podsvícení - pri techto podmínkách zvládá i dobijení GPS
mohu dobijet jak pres konektor USB tak pres konektor 3,5(kulatý)
synchronizace s PC a zaroven za urcitych podminek dobijeni pres USB
Vse ostatni vcetrne mereni najdete ZDE
Docela kladne zkusenosti mam i s dobijecem(autozapalovac) s vystupem USB ktery byl prilozen k fortuna gps.
Me reseni - dobijec zabudován na pevno v automobilu pres pojistku zapojen na 30 staly proud ( pozor u vozidel skoda novejsich jsou 30 dve - jedna je pres casovy spinac) - vyveden jeden konektor jako USB (host/ samice) a druhy paraelne zapojen 3,5mm kulaty. Dobijim zaroven telefon Gps i LOOxe :) A hlavne nikde se mi (kolem radici paky nemotaji zadne draty) Delku kabelu pro dobijení USB a synchronizaci Vám mohu udelat libovolnou od 5cm az do 190cm .S vyrobou zdroje by take nemel byt problem, ale ja jiz opravdu nestiham- chtelo by to zdroj prevodnik na 5,3 -5,6V min.1,5A. Pozor tech 5,3V je minimalní podmínka proto aby se LOOX zacal dobijet.
S474N (660)|23.8.2005 19:30
Nechci nejak urazit, ale dat skoro litr za "home made" kabel me osobne prijde trosicku pritazene za vlasy.

Proto jsem se ptal, jak je na tom ten Brando, co ma i moznost vypnuti nabijeni:
http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=51659

Vzit ci nevzit?
Šeba_oldd (1184)|23.8.2005 22:21
Neurazis - ale koukni se napr. na firstloox co originalnich kabelu a dobijecek od renomavanych firem nefunguje tak jak o nich tyto firmy pisi.
Prikladem je javo ziplink atd. Ja mam kabel odzkouseny a pokud se vyskytla nejaka reklamace byl obratem zaslan novy.Pokud mas odvahu a moznost na strankách ce4you najdes i zapojeni a navod k výrobe - az si nakoupis material a udelas ho - konstatuj sam zda-li je cena nejakym zpusobem zvracená nebo jak pises pritazena za vlasy.
S474N (660)|24.8.2005 08:47
Seba: samozrejme v tomto malonakladovem mnozsti bude cena asi odpovidajici. Jenom me prijde proste pritazene za vlasy davat tisicovku, kdyz se prave "tovarni" kabely prodavaji za polovic.
Pavel Stejskal (155)|27.8.2005 20:19
OK2MON: ještě jednou díky za typ, dobíječ už mám doma a už jsem ho otestova.l:yes:
Výrobce je německý výrobce GPS modulů NaviLock. Dobíjet můžu PDA i ve vypnutém stavu, což jsem u nabíječe Brando nemohl. Zkoušel jsem dnes dobít PDA, kde baterie měla kapacitu 55% opět v pohodě a PDA se při nabíjení nepřehřívalo. Brando byl schopen dobíjet pouze pokud kapacita baterie nebyla nižší než cca 75% a docházelo k velkému zahřívání baterie, až se mne objevovaly hlášky na displeji PDA o vysoké teplotě.
Druhý výstupní kabel na dobíjení GPS je zakončen PS2, ale už jsem provedl malý průzkum a velice jednoduše půjde nahradit kabelem jiným. Já mám 2 autodobíječe na Nokii, takže jeden rozeberu a kabel s nokiáckým dobíjecím konektorem napájím do tišťáku místo kabelu s již zmíněnou koncovkou PS2 a budu moci zároveň s PDA dobíjet GPS (Nemerix), nebo Nokii. :D
Pokud by někdo měl zájem, nechá se koupit i zde a koupíte ho levněji než já.
RadekV (25)|27.8.2005 21:53
To jsem rád :)
Jinak ale nechápu příčinu toho zahřívání ...
Občas mi PDA nahlásilo vysokou teplotu, to ale od sluníčka.

Jen pozor z toho miniDIN konektoru na vývody Rx a Tx, aby jsi neublížil Looxikovi ;)
Pavel Stejskal (155)|27.8.2005 22:25
[QUOTE="OK2MON"]
Jen pozor z toho miniDIN konektoru na vývody Rx a Tx, aby jsi neublížil Looxikovi ;) [/QUOTE]

Prosím napiš mne malinko víc, já elektrice až zase tak nerozumím, zkratka Rx a Tx mne nic neříkají (v modelařině ano) a raději budu za lamu než udělat nějakou osudnou chybu. Myslel jsem si, že si změřím na nokiáckým dobíjecím konektoru, kde je plus a mínus a potom změřím právě, kde je plus a mínus v té krabičce, odpájím kabel s PS2, připájím kabel (2 vodiče) s nokiáckým konektorem a 2 piny na tišťáku zůstanou volné.
Možná by bylo i zajímavější připájet koncovku z USB prodlužováku, ale to už nevím kolik je v USB kabelu vodičů, a jestli se tam zapojují na napájení jenom dva, nebo víc?
RadekV (25)|27.8.2005 23:19
Jaké napětí a proud potřebuješ pro nabíjení Tvé Nokie?
Pavel Stejskal (155)|27.8.2005 23:28
Na autodobíječi žádné hodnoty uvedeny nejsou, ale na dobíječi síťovém je na výstupu 5,7V 800mA
RadekV (25)|28.8.2005 09:23
Hm, proudově problem nebude, maximálně vyměníš pojistku v tom adaptéru za větší. Napěťově uvidíš, protože z toho konektoru leze 5V, ale možná by to mohlo fungovat :) Zkusím pohledat, jestli někde mám zapojení toho miniDINa.

Radek
hybo (3107)|28.8.2005 10:42
Nakonec budeme resit jeste previjeni civek na jadrech ;)
RadekV (25)|28.8.2005 12:32
Když to bude potřeba, proč by ne :)

Osobně myslím, že autoadaptér a GPS jsou jedna z věcí, která čeká každého nadšence pro PDA :cool:
našrot (126)|1.9.2005 12:35
Jen tak mě napadlo, že bych sem mohl dát trochu rýpavé obrázky, jak taky může vypadat funkční krátký kabel pro USB host a nabíjení za 427 Kč s DPH ;o) Ne že bych chtěl Šebovi kazit obchod, ale tak nějak jsem nepotřeboval USB Client cable, ale jen Host a napájení...

Mimochodem - pro nabíjení v autě používám upravenou nabíječku pro MT Motorola TX770 (taková stará cihla, co už nikdo nepoužíval) a zásadní pro nabíjení zapnutého stroje i s GPS od 0 je, aby nabíječka dávala v nezatíženém stavu aspoň 5,114 V - to je napětí, které dává originální nabíječka. Tedy stačí, když v těch nefunkčních nabíječkách vyměníte jeden odpor u měniče.
00086539_kabel1s_em8c.jpg 00086539_kabel2s_0J8A.jpg 00086539_vse_small_GjJs.jpg
oltcit (1098)|2.9.2005 00:14
Skvelé a link by nebol :?
našrot (126)|2.9.2005 12:04
Což o to, link není potřeba, sežene se skoro kdekoliv (např. AH Mobile), ale musí se ten kablík ještě upravit - je to kablík pro Acer n30/50, přepájený dle schématu zde.
oltcit (1098)|2.9.2005 17:17
Dík,presne to som potreboval vedieť. ;)
mvata (64)|2.10.2005 10:03
Ahoj,
mam Looxe718 a chci si koupit GPS iTec BT339, mělo by to snad byt to same co Navilock BT338, chtel jsem se zeptat, jestli se to da jednoduse dobijet z jednoho CL adapteru v aute (vim o problemech s dobijenim a bohuzel mam CL USB, ktery dobiji jen temer nevybiteho Looxika). Uvazuju o tom, co tu ukazoval OK2MON - http://obchod.eurocomputer.cz/Product.asp/kod=322617
Netusim ale, jaky napajeci konektor je na te GPSce, aby to slo propojit. Asi je to otazka pro S474N a Pavla Stejskala - jak to řešíte? A co držáky na PDA do auta? Univerzál Brando nebo Dicota (i kdyz spatne nevypada ani Krusell pro pouzdro Multiadapt...)? A poslední dotaz, jsou ty povely navigačního softu z reproduktoru Looxe dost hlasité nebo to máte puštěné do repraku v aute nebo do sluchatek? Dik moc za radu.
Martin
Pavel Stejskal (155)|2.10.2005 10:45
2 mvata
zdravím Tě, myslím, že autonabíječ u 338 a 339 je rozdílný. Já jsem teda z 338 autonabíječ neviděl, ale jestli jsem kluky co mají 338 dobře pochopil, tak připojení kabelu k trafu je USB a tudíž je možné dokoupit a použít jiné USB dobíjecí kabely.
U 339 je kabel autonabíječe bohužel k trafu přidělán "natvrdo" a není ho možné od trafa rozpojit.
Dobíječ, který zde popisoval OK2MON je výborný, já si ho objednal také a jsem s ním maximálně spokojený, dobíjel jsem s ním Looxe, kde byla kapacita 13% a OK. Výstup na dobíjení GPS je typu PS2. Tento výstup nepoužívám. K dobíjení GPS použiji autodobíječ, který byl přiložen k 339. Dobíjecí konektor na 339 je provedení "Nokia", ale bohužel je o malinko větší. V autě standardně dobíjím PDA, pokud potřebuji dobít GPS, odpojím dobíjení od PDA a zapojím druhý dobíječ pro GPS a než se dobije GPS na 100%, tak Looxik to vydrží bez dobíjení (za předpokladu, že byl plně dobit).
Jinak se podívej zpět, nalezneš tam Link i ode mne, (v poslední době jsem ho netestoval, jestli je ještě aktuální) a tam byl ten dobíječ, který s OK2MONem používáme levnější. Výrobcem je NaviLock.
Autoadaptér od Branda již vůbec nepoužívám a byla to špatná investice
Pavel Stejskal (155)|2.10.2005 10:48
Ještě jsem zapoměl, držák používám Dicota.
mvata (64)|2.10.2005 11:52
Moc dekuju za odpoved. Pouzivas hlasovou navigaci? K napajeni me jeste napada pouzit nejakou rozdvojku na CL, aby se usetrily nabijeci cykly.
Martin
Pavel Stejskal (155)|2.10.2005 12:38
O rozdvojce jsem také uvažoval, ale GPS modul vydrží fakt dost dlohou dobu bez nabíjení a většinou mne to vychází tak, že ho nabiji doma síťovým dobíječem. Hlasovou navigaci používám a mne osobně stačí hlasitost reproduktoru Looxe, ale tady asi bude i záležet na tom jakou navigaci budeš používat a i v jakém autě ji budeš používat, já ji používám ve dvou vozidlech s naftovými motory, tam moc velký rozdíl není, ale v podvozkové části tzn. odpružení a pneumatiky a tam je rozdíl v hlučnosti velký. Na obou vozech je technicky vše v pořádku, ale pro příklad na služebním voze mám pneu Bridgestone a na svém Michelin a to je opravdu velký rozdíl.