Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IntumiCal - alternativní kalendář

Zdenek Malinsky (9781)|19.8.2005 14:22
Rakouská společnost Intumi Software přišla na trh s alternativou k defaultnímu kalendáři a možná se stane vážnou konkurencí pro obří a pro někoho i zbytečně složité aplikace Pocket Informant a Agenda Fusion. Zajímavá je i cena, která je oproti těmto obrům o 10 USD nižší.

Dle screenshotů je to pěkná a zároveň přehlednější aplikace než jsou konkurenční produkty. Zajímavý je i design - pastelové barvy, výrazně přehlednější zobrazení informací než v defaultu a lepší možnosti individuálního nastavení, včetně možnosti namíchat si barvy.

Program je určen jen pro PDA s OS WM 2003 a 2003 SE. Zde si můžete stáhnout ve verzi .exe i .CAB a také prohlédnout screenshoty. Firma nabízí 30 denní trial, takže můžete zkoušet a porovnávat.
Marian Veselý (662)|21.8.2005 01:46
Tak to testuji a graficky je to opravdu na slušné úrovni. Už jsem ale objevil nějaký ty "vychytávky" které mi chybí.
1. především to chce trochu cviku při nastavování času tažením.
2. blbnuly mi barvy při nastavování kategorií
3. co mi opravdu chybí je rozsáhlejší nastavení (v sekci options nastavíte pouze barvy a nastavení zobrazení úkolů v jednotlivých formátech kalendáře). Další detaily nastavení citelně chybí
4. ocenil bych na hlavní stránce ikonu pro návrat kalendáře na dnešní den...
To vše mám po cca hodině testování.
Jinak graficky mi naprosto vyhovuje, je přehledný a není přeplácaný zbytečnostmi zabírajícími místo. Vidím to jako krok správným směrem.
Doufejme, že vývojem se chybičky odstraní. No a čeština by taky nebyla k zahození. Vzhledem k tomu, že to není tak obsáhlé by to snad neměl být problém, pro člověka znalého editovat dll knihovny. Mezi takové bohužel nepatřím :-(.
Marian Veselý (662)|21.8.2005 10:38
Nevíte někdo, jak udělat, aby se IintumiCal spouštěl po kliknutí na odkaz kalendáře z Today (tak jak to třeba dělá Pocket Informant?)
skyvlado (72)|21.8.2005 13:51
[QUOTE]4. ocenil bych na hlavní stránce ikonu pro návrat kalendáře na dnešní den...[/QUOTE]

pre mňa je tento nedostatok veľmi výrazný a zrejme ukazuje aj na využívanie kalendára v PDA vývojármi. Po cca 2 hodinách som odinštaloval... Graficky veľmi pekne spracované, len by to mohlo byť užívateľsky prítulnejšie.
Marian Veselý (662)|21.8.2005 14:15
Na to už jsem přišel. Stačí kliknout na ikonu denního kalendáře a hodí to zpět na dnešní den.
Zdenek Malinsky (9781)|29.9.2005 23:41
[QUOTE="Marian Veselý"].. a čeština by taky nebyla k zahození. [/QUOTE]Vždyť tam je. Dokonce si ji můžeš zvolit hned při instalaci.
xkovi_ce4you (568)|30.9.2005 02:03
[QUOTE="Marian Veselý"]Nevíte někdo, jak udělat, aby se IintumiCal spouštěl po kliknutí na odkaz kalendáře z Today (tak jak to třeba dělá Pocket Informant?)[/QUOTE]
Na to sem sice neprisel, ale neni k zahozeni ho nastavit, aby se intumi spoustel aspon pri stisku tlacitka kalendare, ne? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|30.9.2005 05:11
Asi jsem do něj vkládal příliš velké naděje. Čekal jsem, že to bude rozumná volba někde mezi Pocket Informantem (Agendou Fusion)-možná až zbytečně složitý a prostorově náročný obr- a defaultním kalendářem, který není zrovna příliš zdařilý. Ještě zkusím prostudovat návod k použití, ale zatím žádné nadšení, ani pozorovatelný rozdíl od defaultu (kromě barviček). :(
Lukini (1)|1.10.2005 22:04
Hledal a zkoušel jsem mnoho ruzných kalendářů a nakonec jsem skončil u aplikace supercalendar
http://www.scarybearsoftware.com/ppc_sc_overview.html

Doporučuji
Marian Veselý (662)|2.10.2005 10:33
Mě na tom štvalo, že blbnula synchronizace. Pokud jsem měl u nějakého úkolu poznámku a otevřel jsem editaci přes Intumi a pak to uložil, po synchronizaci se mi v Outlooku ta poznámka zobrazila dvakrát. Jinak je to spíš o hezký grafice. Normálně používám pocket inforrmant, ale je místy zbytečně robusní.
Zdenek Malinsky (9781)|2.10.2005 14:49
IntumiCal.exe zabere v paměti 462,5 kB, Pocket Informant.exe 504 kB. Rozdíl opravdu minimální, což je dost překvapivé, když oba softy porovnáte, co který umí. Navíc i v porovnání cen (rozdíl 10 USD) je s ohledem na schopnosti minimální. Nevím, zda se to zdá jen mě nebo opravdu umí defaltní PIM aplikace víc, než tento soft?
Jdu odinstalovávat.
p.a.Ť.o (69)|3.10.2005 09:37
Tak z kalendáře mám "lufty". Zkoušel jsem IntumiCal a nepodařilo se mi jej nastavit jako defaultní, má málo nastavení :( Pak jsem zkoušel SuperCalendar, tam špatně chodilo zadávání schůzek- prostě jsem ji zadal, ale neobjevila se v kalendáři, nebo jsem ji chtěl editovat a časy se nastavily na default. Agenda Fusion a Pocket Informant jsou extrémně a zbytečně "složité", navíc nepotřebuji (a ani nechci) měnit původní nastavení a vzhled kontaktů.. :(

Extistuje něco, co by splňovalo moje požadavky a není v tomto seznamu??? :sarcastic:
Lubomír Loubal (6)|20.12.2005 17:04
a já jsem s Agenda Fusion max spokojený, jen jí bych chtěl na Today a to jsem nahradil pridruzenim k tlačítku kalendáře....