Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zblázněná SD-MMCard

Red Dwarf_ce4you (187)|19.8.2005 10:57
Tak jsem zkoušel nastavit v AvantGo aby se mi soubory ukládali na kartu a po několika neúspěšných softresetech kdy se celý kopírování zakouslo, se mi na kartě objevilo najednou toto! Neví někdo, kde jsem udělal chybu? :?: Naštěstí jsem tam neměl nic důležitýho, jen pár fotek z mobilu, ale přesto bych rád ty data obnovil, je-li to možné ;)
00083821_SD-MMC_e82.jpg
Red Dwarf_ce4you (187)|19.8.2005 11:04
Netuším vůbec proč a jak to, ale teď se mi spustil WOL a když mrknu na kartu, tak tam kromě těch zmatenejch prázdnejch adresářů jsou zpátky ty původní. Několikrát jsem to pochopitelně předtím kontroloval, kartu vyndaval a zas vkládal, ale nic, až teď jaksi samovolně.

PS: Až si tohle někdo přečte, tak si bude muset myslet, že jsem buď na drogách nebo úplně pitomej. To je vostuda :oops:
beecher (9270)|19.8.2005 11:07
Bezny jev, ktery se tu uz probiral nekolikrat... ;)
V tvem pripade doslo k poskozeni FAT tabulek na karte. Doporucuji zachranit v ctecce karet, co se da, a pak kartu naformatovat.
Red Dwarf_ce4you (187)|19.8.2005 11:17
Díky za vysvětlení. :D Čtečky nemaje zachráním snad přes ActiveSync. Program na formátování karty jsem tu někde viděl, takže to snad nebude problém. Příště víc pohledám, abych nezakládal zbytečně nové téma.
Jerry Salcer (197)|19.8.2005 12:58
Jestli můžu doporučit, kup čtečku. Formát a servisování karty jde stejně jen u těch kvalitnějších placených programů a mezi náma, formátovat přes čtečku na desktopu je neskutečně rychlejší. Dnešní multi čtečky jsou snad do 500 Kč, podle toho které typy karet umí číst. Bude se ti hodit, věř mi.
Jerry Salcer (197)|19.8.2005 13:01
Ještě jedna poznámka, pokud je tvá karta značky A-data, vyhoď ji, málem jsem při ní přišel o rozum, popisovat problémy by bylo na dlouhou dobu. Ale to už tady někde bylo ve fóru.
hosic (156)|19.8.2005 13:21
Mam jen par hodin hx4700 (z druhe ruky), jak se formatuje SD karta?

Dik.
Zdenička_oldd (292)|19.8.2005 13:33
[QUOTE="Jerry Salcer"]Ještě jedna poznámka, pokud je tvá karta značky A-data[/QUOTE]

Říkal, že je to Pretec ;)
Zdenička_oldd (292)|19.8.2005 13:37
[QUOTE="hosic"]jak se formatuje SD karta?[/QUOTE]

Nejlíp jak už bylo zmíněno ve čtečce, ale dá se i v ppc.. Třeba v Pocket Mechanic - download trial
osch (1330)|19.8.2005 13:39
ahj. kartu naformátuješ i v běžným Průzkumníkovy, který je součástí WM. jen ji nesmíš otevřít. v Moje zařízení podržíš stylus na Storage card až vyběhne menu a tam by možnost formátovat měla být. Jinak tu čtečku doporučuji také ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|19.8.2005 14:36
No jo, čtečka.Už jsem jí málem i měl, nebejt jistýho škodováckýho servisu, kde mi přes noc téměř ztrojnásobili cenu opravy auta :mad: Naformátovat přes průzkumník nebyl problém, ale když si vzpomenu, jak jsem tahal 800 MB přes ActiveSync, chce se mi vraždit. Takže čtečka bude určitě v nejbližší době!
Jenis (3)|8.7.2006 18:28
Ahoj chtěl bych se zeptat mám Fujitsu Siemens LOOX N 560 paměťovou kartu 2GB SD od Kingstonu.Při synchronizac z PDA pamětii je všecko OK, ale když chci překopírovat něco z karty přez průzkumníka do počítače tak všecko probíhá jak má ale soubory v počítači nejsou tak nevím kde je chyba. Nemáte někdo nějaký nápad? Díky
Blue_L_ce4you (18)|17.7.2006 07:28
:oops: poradte toto iste robi aj mne na N500 do PDA a do SD ide vsetko ako ma ale opacne sa tvari ze kopiruje a pak subor nikde...:?
flashman (1366)|17.7.2006 08:49
[QUOTE="Red Dwarf"]No jo, čtečka.Už jsem jí málem i měl, nebejt jistýho škodováckýho servisu, kde mi přes noc téměř ztrojnásobili cenu opravy auta :mad: Naformátovat přes průzkumník nebyl problém, ale když si vzpomenu, jak jsem tahal 800 MB přes ActiveSync, chce se mi vraždit. Takže čtečka bude určitě v nejbližší době![/QUOTE]
Já osobně jsem si koupil mini čtečku na SD/MMC (a zmenšené) typ flash disku. Stála mě asi 190.- ;)