Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přetaktování Xscale

Paullus_ce4you (400)|5.2.2003 16:01
Máte někdo zkušenosti s programem Pocket Hack Master (viz www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=CF824B11XF9EFAXAB24A86B7B4DFB5CX&platformId=2&productType=2&catalog=0§ionId=0&productId=52913), zejména zda jsou ta různá přetaktování vůbec významná a pokud ano, co a jak se má nastavit.
Návod jsem příliš nepochopil, moje technické znalosti v oblasti fyzikálních a souvisejících věd zůstaly někde mezi jednoramennou pákou a nakloněnou rovinou.

Díky, P.
null (0)|5.2.2003 16:16
[:)]

cusec... taky mam stejny problem... NEVIM JAK VY ALE JA MAM JEN DEMOVERZI jestli ju mate taky tak je mozny ze jde o program ktery v demu vubec neumi taktovat... je totiz nanic.. no mozna se pletu .. :O) nevim uvital bych taky par rad.. [:sarcastic:]



LoCHiQ
Paullus_ce4you (400)|5.2.2003 16:25
Pro LoCHiQ:

Já už jsem si ten program koupil, přetaktování lze nastavit i in natura, jenomže nevím jak a možná ani proč.

Po mém laickém nastavení mi to hlásí následující hodnoty:

SDRAM frequency: 118.00 MHz
Memory, LCD frequency: 118.00 MHz
Run to turbo mode frequency multiplier: 2.00
Mem to run mode frequency multiplier: 2.00
Turbo is 472.00 MHz, Run is 236.00 MHz

které mi však nic neříkají. Subjektivně mám ale pocit, že Loox je rychlejší, zejména to pociťuji při běhu dosovských aplikací.

P.

Pet_ce4you (61)|5.2.2003 21:05
Program som kupil davnejsie. Je to najcastejsie updatovany program co som na pocket pc mal. Kupil som ho vo verzii 1.38 a teraz je 2.12 (ak nie 2.15 :). A to ide po stotinach ! Je pravda ze za tu dobu bol riadne vylepseny. Velke pokusy som nerobil, pouzivam default prednastavene moznosti. Nastavenie na 472 skutocne zrychli pocitac a da sa to vidiet hlavne na sachu (prepocitane varianty za s) a tiez pri prehravani videa. Nastavenie na nizsie frekvencie setria baterky. Nemam zmerane o kolko. Ale pri 200 MHz uz withmp3 pri variable rate nehra cisto.
Velky vyznam ma pre majitelov Pocket PC s 200 MHz xscale. S nim spolahlivo chodia na 300 MHz a to je citit.
Pet_ce4you (61)|5.2.2003 21:43
na linku je graf vykonu a spotreby xscale:
http://www.intel.com/design/intelxscale/benchmarks.htm
zaujimave je ze pri 500 MHz by mala byt spotreba nizsia ako pri strongarm na 200 MHz.
Paullus_ce4you (400)|5.2.2003 22:47
Pro Peter:

Díky za informace. Jinak jsem se rozhodl, že kromě nastavení CPU na Turbo 472 MHz a volby v Settings: "Change CPU speed on startup" a "Turbo mode" se v tom raději nebudu šťourat.

Jinak jste měl pravdu s tou ďábelskou rychlostí vývoje nových verzí programu. Dnes už tam je 2.16.

S pozdravem P.