Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návrat do bodu nula

Bizon_ce4you (6)|19.2.2002 09:15
Můžete mi někdo poradit, jak dostat svého iPaqa do stavu jako když jsem ho před rokem koupil. Za tu dobu jsem nainstaloval a odinstaloval stovky programů, nějaký patch OS, češtinu, fonty....... a připadá mi že je to již celé nějaké přidřené. Stačí vypnout PDA spodním vypinačem schovaným pod šoupacima dvířkama, nebo je nutné tam přehrát nějaké původní nastavení přes kolábku. Myslím že CD s původní instalací nebylo součásti balení (nebo mám znova prohrabat škatule :))?
Díky
Michal Jelínek (220)|19.2.2002 09:28
Podle vstupních údajů usuzuji, že se jedná o řadu 36XX.
Na návrat do továrních nastavení opravdu stačí odpojit baterku, což uděláš vypínačem pod šuplíčkem jak správně píšeš. Není potřeba nic nahrávat. Zůstane ti jen operační systém, tak jak si ho koupil před rokem, to znamená bez jakýchkoli patchů.

Ale pozor! Přijdeš o všechna data! Takže zálohování kontaktů je na místě!
Nepřemýšlel jsi o možnosti upgradovat při této příležitosti svůj iPAQ na Pocket PC 2002? Mě se ten systém ohromně líbí!
Bizon_ce4you (6)|19.2.2002 11:02
Díky za radu.
Jinak mám model 3630 a o přechod na Pocket PC 2002 jsem již uvažoval, jen si nejsem jist jestli to u mého "dědečka" nepovede ke zpomalení systému, nebo to nezabere více paměti (přece jenom nové iPaqky mají větší ROM i RAM) ten můj má jen 32/16 (tuším) a již nyní s pamětí jent tak tak výjdu. Pokud by nový OS zabral více místa (i když by přinášel více funkcí) je to pro mě neprůchodné :))[:D]
Michal Jelínek (220)|19.2.2002 12:07
V novém systému ke zpomalení rozhodně nedojde, zdá se mi že spíše naopak.

Co se týče ROM, je to u řady 36XX poněkud limitující, když nemáš štěstí na 24 ROM (jen u starších iPAQků). Ale upgrade je řešen tak, že se vejde do 16 ROM. Akorát některé aplikace, jako jsou MSN Messenger, Terminal Services Client, Microsoft Reader musíš nahrát do RAM, kde zabírají místo.

Já osobně je prostě nepoužívám, protože je nepotřebuju. A stejně mám radši MobiPocket Reader [:)]
Paullus_ce4you (400)|19.2.2002 19:20
Plně se ztotožňuji s názory kolegy Mecha. Nainstaloval jsem si na stařičký H3600 Pocket PC 2002 a mj. se mi o hodně zlepšila kvalita synchronizace, a to nejenom přes sériovou kolébku ale i přes síťovou kartu. Rozhodně jsem nezaznamenal žádné zpomalení systému. Jak již bylo řečeno, Microsoft Reader lze nahradit lepším Mobipocketem, a rovněž tak je výhodnější místo MSN Messenger používat Yahoo Messenger a namísto Terminal Services Client VNC.
Michal Jelínek (220)|20.2.2002 08:23
[QUOTE]Jak již bylo řečeno, Microsoft Reader lze nahradit lepším Mobipocketem, a rovněž tak je výhodnější místo MSN Messenger používat Yahoo Messenger a namísto Terminal Services Client VNC.[/QUOTE]

Musím podotknout, že nahradit není to správné slovo. MobiPocket Reader neumí číst soubory s připonou .lit , které jsou právě určené pro Microsoft Reader.

Já sám používám MSN Messenger, mIRC a ICQ, protože každé známé mám jinde. Nemůžu jednu službu zahodit, přišel bych tak možnost o komunikaci s nimi.

VNC je sice krásná věc, ale úplně jednoduchá. Nedá se to srovnávat s TS a hlavně VNC client neumí požívat RDP. To je shodné také s Citrix ICA Clientem.

Shrnuto podtrženo, je sice možné některé utility, které jsou uložené v ROM vypustit, ale pokud je potřebujete k práci, stejně je musíte nahrát do RAM.
Bizon_ce4you (6)|20.2.2002 09:31
No tak jak jsem si přečet nekteré další příspěvky asi do toho upgrade půjdu, ale nyní to hlavní, kde se to dá sehnat a to nejbolestnější, kolik to stojí?
[:)]
Kiubi (1)|27.2.2002 00:11
No jelikož řeším v současné chvíli obdobný problém, zda přejít na 2002 či ne, diky za tvé dotazy. Mám ty samé problémky a chtěl bych to nějak popostrčit vpřed. Mne by zajímala i třeba trialová verze na 2002, kdyby byla. Každý OS něco přináší i odnáší tak bych si to chtěl prvně vyzkoušet...[;)]
Pavel Koza (4761)|27.2.2002 12:49
Trialova verze urcite neni[;)] Samozrejme se jedna o subjektivni pocit, ale ja osobne po upgrade po stary verzi ani nevzdechl... Problem muze byt s nekterymi aplikacemi, ktere se musi preprogramovat (vetsinou systemove nastroje a aplikace pro Today obrazovku), ale v naproste vetsine pripadu jiz tak bylo ucineno.
Michal Jelínek (220)|28.2.2002 10:47
Musím se připojit.
Tudle jsem si cvičně zpátky nainstaloval Pocket PC ve verzi 1.87 abych se podíval co je nového.
Že se mi pak iPAQ nedařilo vrátit zpět na Pocket PC 2002, tím vá zatěžovat nebudu.

Daleko důležitější je, že sem pocítil jakoby krok zpátky. Pominu grafické zpracování, ale systém byl pomalejší a nemožnost synchronizovat Inbox mě opět zasáhla.

Chci tím říct, že nevím o ničem, co by Pocket PC 2002 oproti staré verzi v sobě neměla a postrádal bych to.