Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mizení mailů z pocket outlooku stažených přes POP3

prach (60)|17.8.2005 12:34
vážení, prosím o radu, již dlouho se mi stává, že když stahuju maily, tak mi z PO zmizí ty maily, které jsem si stáhl před několika dny. Nepodařilo se mi dosud vystopovat zákonitosti, jen mi připadá, že neotevřené maily vydrží v doručené poště déle. Nedaří se mi ani najít nějaké nastavení, kde by bylo možné stanovit jak dlouho mají maily ve složce doručená pošta zůstávat. V případě active sync lze nastavit něco podobného pro synchronizované složky Outlooku, nicméně to by se nemělo týkat účtů POP3, které se nesynchronizují. Poraďte , kde to lze nastavit.
jumbo_ce4you (162)|17.8.2005 12:39
Hledej v moznostech nastaveni uctu - v menu PO polozka Ucty - Ucty... - klepni na problemovy ucet a proklikej se az k Nastaveni 4/4, kde vyber Moznosti... a na zalozce 2/3 zkontroluj posledni zatrzitko a pocet dnu (nastav delsi obdobi nebo zatrzitko zrus).
prach (60)|17.8.2005 14:07
Díky za radu, tohle je to nastavení, které jsem hledal, ale zkontroloval jsem to a zatržítko mám zrušené u všech účtů. Ale stejně to chápu, jako že se mají stahovat jenom nové maily, nechápal bych to tak, že stažené maily mají po x dnech zmizet.

Holt to zkusím nastavit u jednoho účtu na 20 dní a uvidím.

Ale stejně jsem už nalomen a hledám jiný mailový klient.
jumbo_ce4you (162)|17.8.2005 14:10
[QUOTE="prach"]Díky za radu, tohle je to nastavení, které jsem hledal, ale zkontroloval jsem to a zatržítko mám zrušené u všech účtů. Ale stejně to chápu, jako že se mají stahovat jenom nové maily, nechápal bych to tak, že stažené maily mají po x dnech zmizet.

Holt to zkusím nastavit u jednoho účtu na 20 dní a uvidím.

Ale stejně jsem už nalomen a hledám jiný mailový klient.[/QUOTE]

Jeste zkus zkontrolovat primo v nastaveni jednotlivych uctu na Netu (jestli mas webmaily typu Post.cz, Centrum.cz apod.), jaky mas podminky pro stahovani posty (treba "pouze mladsi 30 dnu", "stazenou postu smaz se serveru" apod.) pres dany protokol.
beecher (9270)|17.8.2005 14:31
Taky muze byt to, ze si tu postu stahujete doma jeste do PC a tam mate nastaveno, aby nenechaval kopii posty na serveru, pak to samozrejme mizi...
prach (60)|17.8.2005 17:42
tohle se týká serveru na mé doméně, je tam std. Pop3. Poštu si samozřejmě stahuju i do stolního pc. Předpokládám však, že pokud je mail již stažen, nemělo by záležet na tom, zda ještě leží na serveru. (to přece není IMAP ale pop3).
hybo (3107)|17.8.2005 18:03
pokud postu stahujes i doma a v tom klientu, kde ji stahuejs mas nastaveno, aby se posta po stahnuti smazala, je jasne, ze na PDA ji ji po znovupripojeni nenajdes...do PDA se pres POP3 stahuje vzdy vse, jen si muzes nastavit, co videt a co ne...ale jakmile to neni na serveru, tak to v inboxu po stahnuti neuvidis, protoze se to, co tam jiz mas smazne...
prach (60)|18.8.2005 01:31
No pěkně děkuju. Teď už chápu, proč jsem měl tak vysoké účty za GPRS roaming ve Francii. Logika vždycky říkala, přenášet jen ta data, která jsou opravdu nutná a nepřenášet je dvakrát. Microsoft má zřejmě jiný názor.

Byl by řešením přechod na jiného E-mailového klienta nebo to tak dělají na PDA všichni?
hybo (3107)|18.8.2005 07:01
je otazka, na co se ptas....kazdopadne doporucuji, pokud chces setrit na GPRS stahovat jen hlavicky...dle ni pak jiz vis, jestli je to zjaimave, nebo ne...nebo k tomu traba 1k obsahu...
prach (60)|18.8.2005 14:34
Ja to tak delam, ale pri roamingu stoji 1k obsahu 42,50 Kč oproti 0,03 Kč doma. Takže pokud mi přijde denně 100 spamů a všechny jejich hlavičky s 1k dat se stahují pokaždé, stojí mne to třeba 1200 Kč za den, když budu poštu kontrolovat jen 3 krát denně. Zatím jsem žil v domění, že protokol POP3 nestahuje již stažené narozdíl od IMAP, který pracuje s daty na serveru a pokaždé musí aktualizovat seznam mailů a tedy i hlaviček.

Já jsem to vyřešil tak, že v cizině používám speciální adresu, kterou zná jen pár lidí se kterými potřebuji komunikovat a jakmile mi na ni začne chodit spam tak ji změním. Z dlouhodobého hlediska je to však nepříjemné, takže hledám software a protokol, který se s tímhle dokáže vyrovnat.

A taky bych byl rád, aby mi maily, které chci, v PDA zůstaly tak dlouho, dokud se je sám nerozhodnu smazat. Je strašná otrava zjistit, ze mi mail s důležitými údaji zmizel, ačkoli vím, že jsem ho do PDA stáhl a otevřel.
hybo (3107)|18.8.2005 14:46
neee, tak to jste nepochopil spravne, myslel jsem jako vse, co je na serveru, ale vse vzdy, kdyz se pripojite...to znamena, ze kdyz ta zprava uz je stahnuta, tak se samo zrejme jiz nestahuje...krom toho, co co popisujete s tim uchovavanim neni taky 100% reseni, protoze kdyz padne server providera, muzete taky mit smulu....resenim treba muze byt, aby se zpravay posilali jako kopie jinam...nebo muzete nastavit i v klientu na PC, aby zpravy ze serveru nemezal a oni tam budou porad....
macula_ce4you (691)|18.8.2005 17:56
Myslím že mluvíte každý o něčem jiném.

Pokud to chápu správně, tak prach má problémy s již staženými e-maily do PDA. Ty mu po čase z Pocket Outlook mizí.
To nemá s nastavením mazání zpráv na serveru nic společného.
hybo (3107)|18.8.2005 18:04
ne ne, mluvime o tom samem, ma totiz vic problemu...ten jeden s tim casem jsme jiz poresili... ;)
prach (60)|20.8.2005 11:57
Omlouvám se,
ale myslím, že to mizení mailů jsme pořešili úhybným manévrem. Pořád mi to není zcela jasné. Souvisí to s nastavením ponechání na serveru nebo ne?

Nemám chuť podrobně studovat definici POP3 protokolu, ale asi budu muset. Víte někdo, kde ji hledat?
hybo (3107)|20.8.2005 12:37
no, je to tak, ze se Ti pri nastaveni stahnou jen ty, ktere odpovidaji pravidlu poslednich X dnu...pokud jsi treba vcera mel 5 mailu v inboxu a dnes uz jsou dalsi 2 starsi, nez pravidlo, tak po pripojeni se ty dva smazou z inboxu v PDA (ale ne ze serveru)
prach (60)|24.8.2005 01:10
No takhle, bych to chápal, kdybych měl zaškrtnuté to políčko v nastavení, ale já ho zaškrtnuté nemám. Asi budu muset nějaký účet smazat a znovu vytvořit, abych to ověřil.

budu to teď nějakou dobu zkoušet a pak se ozvu.

Zatím díky všem.