Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

registrace "zvýšeného hluku" v eVB?

solory (201)|16.8.2005 16:38
Zdravím Vás!

potřeboval bych poradit, jestli někdo netušíte, jak zaregistrovat "hluk" v eVisual Basicu3 (s céčkem++ si stále netykám).
jedná se o bouchnutí, křik, výstřel... prostě vše s vyššími dB. žádná komponenta "zjevně" nemá přístup k mikrofonu, takže mě zajímá co použít, port nebo adresyy či co to má a jak na to (pro méně chápavé, takže i pro mně)
díky
RStein (2012)|16.8.2005 23:59
Taky zdravim,
no zlate C++, tohle bude v eVB docela nasilne reseni.

Jsou 2 problemy.

1) Jak nahrat zvuk z okoli. Muzete pouzit VoiceRecorder_CREATE

[CODE]
VoiceRecorder_Create(CMVOICERECORDERINFO)


Type CM_VOICE_RECORDER
cb As Long
dwStyle As Long
xPos As Long
yPos As Long
hwndParent As Long
id As Long
lpszRecordFileName As Long
End Type

[/CODE]

Ale to neni vsechno, budete muset pracovat s pameti, pouzivat funkce LocalAlloc, atd - neni lepsi pouzit C++? ;)

2) Budete muset najit algoritmus pro detekci "vyznamnych" zvuku v zazvamu, filtrovat sum atd.

Napada me, ze by to mohl byt dobry napad na clanek. Pokud bude zajem, napisu ho.
pavelbures (73)|24.8.2005 12:26
O článek bych zájem měl. V eVB sice začínám, ale rád si přečtu řešení něčeho složitějšího.
RStein (2012)|24.8.2005 12:53
Clanek klidne napisu - ale ne v eVB, to uz je mrtvolka;)
Kod bude pravdepodobne v C# a neni problem jej dodat i ve VB.NET. Dalsi moznosti je kod v nativnim C++
solory (201)|25.8.2005 16:22
děéééééékuji! na článek se moc těším!!!!

menší problém je v tom, že nejsem s to, pochopit základy C++. zkusil několikrát zahájit samostudium, hromada knížek. problém je v tom, že všechny vysvětlují základy v "konzoli" a když spustím visualC++ (jakýkoliv) a chci "cokoliv" pod win (i CE) jsem v koncích.
Když narazím na nějakou pro VisualC++ pro začátečníky, ztroskotám na nějaké blbině (vytvoření odkazu něčeho někam v visual prostředí někde v menu) která není popsána pro "blbé" abych to pochopil.

Ale i tak.... pokud bude návod pochopitelný krok po kroku (nejlépe s vysvětlení PROČ) budu mooooc rád (mám napálenou slivovici, nějak se domluvíme)
pavelbures (73)|25.8.2005 19:18
[QUOTE="RStein"]
Kod bude pravdepodobne v C# a neni problem jej dodat i ve VB.NET. Dalsi moznosti je kod v nativnim C++[/QUOTE]
Za VB.NET podobu bych byl rad, v tomto jazyce programuju pro desktop, takze bych to mohl pochopit.