Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n35 zkusenosti

endy_ce4you (1)|16.8.2005 12:41
Po zakoupeni nebylo mozne spustit pristroj a ani ho nabit (neblikala kontrolka), coz bylo posleze odstraneno, prepnutim tvrdeho resetu.

prvni den se ulomil prvni vystupek na tuzce, druhy den zbyvajici dva. Treti den pri navigaci nahle zatuhl pristroj a zustal rozsviceny a nepomohl ani reset. Tak jsem jako ve filmu postriziny cekal az dojde stava, coz se take stalo, ale po zapnuti byly vsechny data pryc, proto doporucuji zalohu vsech dat na kartu.
S GPS jsou nekdy problemy, pokud neni dostatecny vyhled na oblohu pristorj stale hleda, ale jakmile jednou najde pak uz je to ok. Navigace podle PocketKim je ok.
Proro abych zjistil stav baterie se musi projit cele menu coz je dost zdlouhave, nelze umistit zasupce programu na plochu.
skautik_ce4you (66)|16.8.2005 15:33
1) pda nema vymenitelnou baterii, proto prepinac HR slouzi k jejimu odpojeni. je tak u kazdeho kusu a v navodu je uvedeno ze je nutne tento prepinac nejdrive prepnout.

2)jsem asi jedinej komu se ty vystupky neulomily, dokonce celej stylus je ok i po te co jsem na nem v aute sedel atd.

3)pristroj mi nikdy nezatuhl (vyjma pretaktovani) a nikdy nebyli problemi s GPS.

4) vseobecne znama vec je ze pokud chci prijimat signal ze satelitu mel bych mit otevreny vyhled na oblohu (vyskove budovy - mysleno hodne vysoke, mistnosti, plechove strisky atd. signal rusi)
RadimK_ce4you (223)|16.8.2005 16:56
ad 2) ...nejsi sam, po pul roce pouzivani je mam taky vsechny. A to uz jsem na nem taky sedel. :D

ad 3) Problemy s GPS taky zadne, ale HR asi 2x, ale 6 mesicu provozu myslim neni zadna hruza.
jasik_ce4you (2)|17.8.2005 11:02
Mám dotázek?
Vlastním Acer N35 teprve druhý den. Včera jsem si nainstaloval PocketKim, dnesk ráno ho chtěl v autě zkusit a došla baterie. Jakmile jsem zapnul dobíjení a poté spustil přístroj, došlo k HR! (???)
Takže další chvíle jsem strávil opětovným nastavením, instalací lokalizace atd.., přístroj mám připojený na dobíjení (již ne v autě, ale v místnosti). Jakmile jsem ho ale "spouštěcím tlačitkem" vypnul a znovu zapnul, došlo opět k HR! (??) Takže mě čekala opět cesta přes nastavení, lokalizaci, rozchození mapy atd..
Znamená to tedy, že během nabíjení nesmím Acer vypnout a znovu zapnout??
D9ky za odpovědi..
ipf (2136)|17.8.2005 11:25
Také jsem včera koupil n35 pro kolegu k navigaci, zkušenosti zatím nemám (stihnul jsem ho přes noc jen nabít), nicméně ti jako základ doporučím udělat zálohu (je přímo v nabídce programů).
hybo (3107)|17.8.2005 11:31
urcite je mozne pri nabije PDA vypnout...dela to tao same i po HR a jen nastaveni bez instalace dalsich aplikaci?
ms_ce4you (364)|17.8.2005 11:50
[QUOTE="ipf"]Také jsem včera koupil n35 pro kolegu k navigaci, zkušenosti zatím nemám (stihnul jsem ho přes noc jen nabít), nicméně ti jako základ doporučím udělat zálohu (je přímo v nabídce programů).
[/QUOTE]

Nevim, jestli take to zalohovani, ktere doporucujes, zaroven i pouzivas ?

Vse se tvari hezky jen do chvile, nez opravdu potrebujes po HR obnovit komplet PDA. Kdyz vytvaris zalohu, pak to pise o 8MB, kdyz obnovujes, nahle ma soubor jen 4MB a navic, vsechny ikony od programu obsazenych v instalaci Win se zdvoji a nejdou smazat.

Zacal jsem pouzivat proto Sprite...
jasik_ce4you (2)|17.8.2005 12:49
[QUOTE="hybo"]urcite je mozne pri nabije PDA vypnout...dela to tao same i po HR a jen nastaveni bez instalace dalsich aplikaci?[/QUOTE]
No já to už zase nainstaloval, PDA je nabité a moc se mi s tím teď experimentovat nechce. Jakmile jsem odpojit nabíjení a nechal jen připojení k PC, zkoušel jsem zapnout a vypnout a bylo to vše o.k. Uvidíme při dalším nabíjeni..
ipf (2136)|17.8.2005 22:27
Tak jsem si dnes trochu hrál s Acerem (to je rozdíl proti hx4700 :D , třeba hmotnost ;) ). Cihla jela celý den v pohodě, žádný problém s tuhnutím či resetem (pravdou je, že jsem do ní nacpal jen TTN5 a pár utilitek). Navigace chodí v pohodě, žádný problém s GPS jsem neměl. Zálohování v pohodě, faktem je, že funguje jinak než na HP (obnova na HP funguje bezchybně, taktéž na MDAC; na Aceru jsi ji zatím nezkoušel, tak to zkusím večer).
Zítra ji vezu kupci, tak uvidíme.
ms_ce4you (364)|18.8.2005 10:57
Tak mu tam rovnou nahraj sprite , protoze, az to bude potrebovat obnovit, zjisti, ze je to k nicemu...
Jíra_ce4you_oldd (10)|20.8.2005 12:21
Mám v Aceru TomToma 5.1. Při navigaci je poměrně pozadu. Pokud projíždím zatáčky jdoucí rychle za sebou, tak nestíhá, a pohled na obrazovku vám není na nic. Měl jste někdo taky tento problém a šlo to nějak zrychlit?
ms_ce4you (364)|20.8.2005 12:35
zaprve to ma byt v diskusi o TomTom a zadruhe , zkus nainstalovat program do pameti.
Jíra_ce4you_oldd (10)|20.8.2005 12:43
Dám to tedy do jiné diskuse, ale program mám v nainstalovaný v paměti.
ms_ce4you (364)|20.8.2005 12:49
Nemas tam nacpane POI mesta ? Ty to strasne zpomaluji.
venousek_ce4you (29)|12.9.2005 11:37
V sobotu jsem si Acera n35 koupil, hezky s gigovou kartou a Dynavixem, bratru za bezmála 20000 Kč. Včera (tedy o zhruba 24 hodin později) mi zatuhl tím způsobem, že přestalo jít osvětlení displeje, a ten neragoval na dotyky, pouze na vypnutí přístroje. Po zapnutí osvětlení nenaběhlo, tak jsem zkusil SW reset. Ani to nepomohlo, tak jsem vyndal paměťovku a pokusil se poprvé provést HW reset. A ejhle, přepínač na HW reset se ulomil, bohužel v pozici, kdy Acera nejde zapnout... Snad to nějak opraví:(
ms_ce4you (364)|12.9.2005 11:59
Tos koupil docela lacino ... Acer N35 stoji kolem 6800 bez DPH a Dynavix v www.patro.cz kolem 5500...
venousek_ce4you (29)|12.9.2005 12:19
ms: Acer - 9151,-; Karta 1GB - 2000, Dynavix 7700, všechno včetně DPH. Kupováno u Sunnysoftu. Ale hlavně je mi divný, jak při běžným (nota bene) prvním HW resetu se může ulomit ten přepínač. To je jako kdyby mi po vyjetí z autosalónu zůstal v ruce volant...
ms_ce4you (364)|12.9.2005 12:31
To ti casem jeste upadnou vystupky na stylusu...

Stejne reknou, ze jsi to rval na opacnou stranu a je to tvoje vina. Uvidis...

venousek_ce4you (29)|12.9.2005 12:34
Tak vystupky na stylusu mě zase tak netrápěj, mám jich doma ještě asi sedm od nějakýho iPaqa. Kolik tak může stát oprava toho přepínače, nemá tady někdo představu?
skautik_ce4you (66)|13.9.2005 09:26
snad v zaruce, ne? a pokud by jsi to daval nekde mimo tak max do 100kc vymena samotneho prepinace
venousek_ce4you (29)|13.9.2005 10:48
skautik: To je právě otázka, jestli to udělají v záruce, protože když se to stalo, tak sem spanikařil, a trochu uvolnil šroubky na zadní straně, abych zkusil, jestli to není jen někde zaseklý. Já vim, sem vůl.
Ta cena 100 Kš možná bude za součástku, problém je spíš v tom, aby si nedali pět hodin na práci á 1000 Kč...
Karm (365)|13.9.2005 10:52
Důležité je,aby ty šroubky vzadu nebyly omletý,jestli ne,pak myslím nikdo ani nepozná žes něco zkoušel.Nevím přesně jak je to u Aceru,ale dost často bývá že v ceně náhradního dílu je i montáž,ale záleží na konkrétním servisu.
venousek_ce4you (29)|13.9.2005 11:09
Karm: Je úplně jedno, že jsou omletý, protože abych se k nim dostal, musel jsem odlepit samolepky, které je kryly. A ty podle mě mají jediný účel - zjistit, jestli se v tom uživatel hrabal. V servisu mi říkali, že budou muset posoudit, jestli uznají nebo neuznají záruku. Jde mi o to, kolik může ta oprava stát, protože si nedělám iluze, že by záruku uznali...
Karm (365)|13.9.2005 11:15
Aha,tak pokud tam byly samolepky,tak to je jiná.....Já to bral jako u své n50,tam nejsou šroubky kryty ničím...Nezbývá než popřát hodně štěstí
venousek_ce4you (29)|13.9.2005 11:21
karm: Pokud ta oprava bude do tisícovky, tak to zase tak moc neřeším, jen se nechci dočkat pětitisícový faktury, to už bych si Acera radši koupil novýho...
RadimK_ce4you (223)|23.10.2005 23:33
Mne u me n35 vadi psani na soft. klavesnici - dost casto dochazi k preklepum a jedno pismenko se napise 2x. Prave jsem zkousel n35 od kolegy a tento problem nebyl temer znat. Nevim ale, jestli to nebylo tim, ze on nema zadnou folii, ja ano. Jake mate zkusenosti se psanim (potazmo s dotykovou vrstvou) vy?
Jíra_ce4you_oldd (10)|24.10.2005 08:04
Mám stejnou zkušenost. Dokud nedáš folii tak píšeš bez problému, ale s folií jsou často překlepy.
MLB (105)|24.10.2005 09:37
[QUOTE="RadimK"]ad 2) ...nejsi sam, po pul roce pouzivani je mam taky vsechny. A to uz jsem na nem taky sedel. :D

ad 3) Problemy s GPS taky zadne, ale HR asi 2x, ale 6 mesicu provozu myslim neni zadna hruza.[/QUOTE]


Problém s GPS někdy mám také. Prostě vyklopím anténu, zapnu přístroj a někdy ani po cca 4 minutách GPS nenaběhne ani jedna družice.:evil:
RadimK_ce4you (223)|24.10.2005 15:17
[QUOTE="Jíra"]Mám stejnou zkušenost. Dokud nedáš folii tak píšeš bez problému, ale s folií jsou často překlepy.[/QUOTE]

Tak to se mi ulevilo...
RadimK_ce4you (223)|24.10.2005 15:21
[QUOTE]Problém s GPS někdy mám také. Prostě vyklopím anténu, zapnu přístroj a někdy ani po cca 4 minutách GPS nenaběhne ani jedna družice.:evil: [/QUOTE]

No dneska zrovna jsem zkousel Tomtoma. Taky par minut se nic nedelo, zaden signal. Ale nechal jsem to tak, nebot kdyz jsem se podival na seznam druzic, tak je videl, ale jeste nebyly "ready". Asi po 5 minutach vse naskocilo i bez nejakeho meho zasahu...
sh0tek_ce4you (163)|7.12.2005 13:48
Mne s PK to trva nekdy 2min a nekdy 5 - na tom samym miste, nezjistil jsem zadnou zavislost, az na to, ze hned po SR je to vetsinou rychlejsi
Next20 (7)|8.12.2005 22:35
Tak já jsem dnes dobíjela a když jsem vytáhla dobíječku, vysoukal se zvnitř ten plíšek. Mám ohromnou radost, bez GPS jsem jako bez ruky. Doufám, že mi reklamaci vyřídí co nejdříve. Jsem z toho úplně na prášky. Nestalo se vám to někomu? Je to docela šmejd.
Pepo_ce4you (28)|9.12.2005 06:33
[QUOTE="Next20"]Tak já jsem dnes dobíjela a když jsem vytáhla dobíječku, vysoukal se zvnitř ten plíšek. Mám ohromnou radost, bez GPS jsem jako bez ruky. Doufám, že mi reklamaci vyřídí co nejdříve. Jsem z toho úplně na prášky. Nestalo se vám to někomu? Je to docela šmejd.[/QUOTE]

Mne sa stalo úplne to isté. V sobotu to bude 30 dní čo je v servise. Na otázku či ho už majú mi odpovedali (SunnySoft o.d. Kotva-Praha), že príde budúci týždeň, že ho posielali do Brna. Oznámil som im, že dnes si prídem po nový prístroj alebo peniaze. Neprotestovali. Tak som zvedaví ako dopadnem.

Pepo
Baskervill_ce4you (18)|9.12.2005 08:44
Mne sa tiez vytiahol ten konektor na nabijanie, v oprave bol 2 mesiace. Neuznanali to ako reklamaciu,vyhlasili, ze je to mechanicke poskodenie. Oprava stala 3500 Sk. Mozno budete mat viac stastia pri reklamacii :-)
P800 (66)|9.12.2005 09:14
Stejný problém, poškozený konektor nabíjení mi byl v servisu ACER v Brně opraven do druhého dne, bez řečí, jen s poznámkou: "Bezplatná nezaruční oprava", ale toho jsem si všiml až doma..
Next20 (7)|10.12.2005 18:13
Koukám, že Acer ten konektor nějak nedořešil. Já už jsem to odvezla taky do opravy v Brně, mám si zavolat v úterý. Jsem zvědavá, jak to dopadne. To už aby se člověk bál, PDA dobíjet. Až to bude hotové, tak dám vědět, zatím se mějte!
Next20 (7)|15.12.2005 20:14
A JE OPRAVENO :-)


Dala jsem v Brně s hrůzou do servisu PDA. Po přečtení příspěvků, jsem měla pocity všelijaké, ale nemůžu si stěžovat. Dala jsem ho tam v pátek, ve středu mi bylo dopraveno do práce, na náklady servisu. PDA opraveno v záruce a vypadá, že funguje! Jsem mile překvapená a servis ACER má moje díííííík!
Pepo_ce4you (28)|15.12.2005 20:21
Tak aspoň niekto mal štastie. Nakoniec u mňa stihli tú záručnú lehotu (po urgencii), vymenili mi základnú dosku ale ako som cez víkend zistil tá nová doska náhodne robý hard reset. Takže tam poputoval znova a zase som bez PDA:-( Ak im to bude zase trvať mesiac tak ma porazí:-(
Viliam Vartas (1)|19.12.2005 14:40
Ma n35 USB host ? Na http://www.kasa.cz/vyhledavani/?q=USB+host&d=0
ponukaju kablik aj pre n35.Tusi niekto ci bude funkcny?
ms_ce4you (364)|19.12.2005 15:07
V prvni recenzi se tady psalo, ze N35 USB host nepodporuje. Ale v te se take psalo, ze nepodporuje iR dalkove ovladani a pritom ma toto ovladani dosah pres 6m.

Stav je asi takovy, ze to nikdo nezkousel a kazdy tvrdi, ze to nejde.

Chtelo by to nekoho, kdo ma N30 a tenhle kablik, aby ho pujcil nekomu s N35 a ten se jeste podival na nastaveni registru...
RadimK_ce4you (223)|19.12.2005 15:45
No ale pokud vim, tak se u jinych zarizeni v "Sytemovych informacich" vyskytuje USB host, coz ale u n35 neni...
Dave.K (63)|20.12.2005 11:01
Chlapi, omlouvam se za OT, ale k cemu potrebujete USB host?
ms_ce4you (364)|20.12.2005 11:09
Treba pripojit klicenku, disk, fotak atd ...
Dave.K (63)|21.12.2005 12:10
[QUOTE="ms"]Treba pripojit klicenku, disk, fotak atd ...[/QUOTE]

Aha, diky...no nad tim jsem jeste ani nepremyslel... :D
GliderMan_ce4you (21)|27.12.2005 17:43
Po několika dnech používání upadly 2 výstupky na stylusu. Zbývá jeden :( .
ms_ce4you (364)|27.12.2005 19:52
[QUOTE="GliderMan"]Po několika dnech používání upadly 2 výstupky na stylusu. Zbývá jeden :( .[/QUOTE]

Tak ten uz vetsinou vydrzi. Pak ale nasleduje tak po mesici az dvou "pretrzeni" horni umele hmoty - zavit zustane v peru, nad nim se to rozdeli a zbytek horni cerne casti vytahnes.
pelopones (95)|28.12.2005 00:15
Dobrý den,
spousta lidí si tu u N35 nadává na ulamující se zoubky u stylusu - což mohu jen potvrdit. Našel někdo nějakého lepšího výrobce stylusu, který by šel zastrkovat do PDA a měl lépe vyřešené výstupky na vyndavání.
pelopones (95)|28.12.2005 16:37
Vážně nikdo nezná lepšího výrobce stylusů, než je ten, který je u N35 v originále ??
GliderMan_ce4you (21)|7.1.2006 08:00
[QUOTE="GliderMan"]Po několika dnech používání upadly 2 výstupky na stylusu. Zbývá jeden :( .[/QUOTE]

Po 2 týdnech používání jsem bez všech výstupků :((
Kdo mohl vymyslet tak špatné úložiště stylusu/stylus?!
Na mém předchozím PDA ipaq 3650 jsem zmáčkl tlačítko a stylus vyskočil. V jednoduchosti je síla.
CommanderZ (1798)|7.1.2006 11:28
Vyrobcu stylusu je dost, ale vyrabeji se potom jen univerzalni - to je potom do te sachty nemuzes dat vubec. Taky si muzes koupit stylus k jinemu zarizeni. Ale i tam je vemi mala sance, ze do te sachty padne. :?