Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Divna chyba

xhladi07 (525)|15.8.2005 11:33
Stala se mi zvlastni vec. Byl jsem na parbe a mel jsem me MDA I polozene na stole (teoreticky navlho, ale nevim). Pak jsem zjistil, ze mi nejdou zvuky. Zadny zvuk z reproduktoru (vcetne hovoru, coz me stve nejvic). Zkousel jsem nastaveni zvuku, proste vse. Jedinou zmenu, co jsem zaznamenal bylo to, ze pokud zacnu tocit cislo, vyskoci hlaska speaker phone on. To my myslim nedelalo. No, tak jsem zkusil bootloader, test repra je v pohode (ten testovaci zvuk slysim). No, rikam si, SW bug. Ovsem ani po HR, ani po flash systemu mi zvuky nejdou. Setkal se s tim nekdo? Nebo spis, co si o tom myslite??

A jeste jedna otazka: Je v Brne servis, kde by mi to mohli opravit a myslite, ze to bude mit cenu??? Asi pred 14 dny jsem menil display, takze jsem do toho dal moc penez na to, abych to ted vzdal... :( :( :(

Diky za tipy...
hybo (3107)|15.8.2005 12:20
co protrepat HF konektor?
xhladi07 (525)|15.8.2005 13:13
Noooo, zkusim to...
xhladi07 (525)|15.8.2005 13:26
Tak prvni ohledani nic nereklo. Dokonce jsem ho i rozdelaval a nevypada to, ze by tam byl zjevny problem. Sezenu si sluchatka s mikrojackem a zkusim to, uvidime.

Kazdopadne diky moc za tip, tohle by me fakt nenapadlo! :sarcastic:
Podam urcite zpravu! :-)
xhladi07 (525)|15.8.2005 18:41
Tak ted jsem ozkousel HF a funguje to. Takze si moje PDA mysli, ze je pripojene HF a odpojuje reproduktor. No, takze zitra zkusim vyletovat konektor na HF a pak se uvidi. Doufam, ze problem nebude na desce, nebo tak neco. Toho bych se asi nezbavil.:(

Kazdopadne jeste jednou, diky moc za tip, to by me asi fakt neanpadlo!
hybo (3107)|15.8.2005 19:02
to neni potreba...staci procistit kontakty...priapdne, pokud jsou ohnute, tak je vyrovnat, nebo preihnout...HF je jakoby pripojene, kdyz se kontakty rozpoji...
xhladi07 (525)|15.8.2005 19:26
Ja jsem myslel, ze to funguje prave na principu spojeni kontaktu. Neco jako ze meri "vodivost" mezi kontakty (pres sluchatko je par ohmu) a diky tomu pozna, jestli je HF pripojeno... No a pak by se mi to muselo akorat nekde zkratovat a to tam takhle na prvni pohled nevidim...:disgusted:

nebo je to jinak?
hybo (3107)|15.8.2005 20:03
to je treba o telefonu,nebo konektru, ktere maji jen kontakty a nemaji mechanicke casti a je v zajmu vyrobce, aby slo pouzit "jen originalni" HFka...u jacku, at 3,5, nebo 2,5 nebo vicepolove je to tak, ze v beznem stavu jsou kotnatkty pruchozi a signal jede pres jack do repracku...kdyz vlozis jack, prerusi se signal, odtahou se kontakty ve smeru k prepracku a signal konci na konektoru HFka...
osch (1330)|15.8.2005 20:15
[QUOTE="xhladi07"] ...No, takze zitra zkusim vyletovat konektor na HF... [/QUOTE]

ahj. rozumím tomu dobře? pájkou? zkus prosím kouknout sem a pak dej prosím vědět co by se s tím dalo dělat. dík ;)
xhladi07 (525)|15.8.2005 20:18
Takze jestli to chapu dobre, tak tam to bude nejak mechanicky rozpojovat kontakty mezi cestou k repro a HF. A myslim, ze to bude nejak pekne zarezly, protoze mi v tom posledni 3 mesice strasne bzuci... No, tak na to zitra kouknu a uvidi se!

Opet velmi pokorne dekuju za rady. Tenhle server je proste SUPER!:yes:
xhladi07 (525)|15.8.2005 20:24
[QUOTE="osch"][QUOTE="xhladi07"] ...No, takze zitra zkusim vyletovat konektor na HF... [/QUOTE]

ahj. rozumím tomu dobře? pájkou? zkus prosím kouknout sem a pak dej prosím vědět co by se s tím dalo dělat. dík ;) [/QUOTE]

Cim jinym by si chtel letovat?? Letlampou?? :D

Neber to osobne...
Pokud se jedna o tu diskuzi, na kterou si mi dal odkaz.... Myslim, ze to neni tak jednoduchy. Vevitr by trocha mista byla, ale hodne pochybuju, ze by si sehnal takovej 3,5mm jack, kterymu by pasovali nozicky do te desky, takze by se to aj hrozne blbe letovalo, nehlede na pevnost. To bych radeji sehnal od nejakyho kamose, co ma telefon LG, Samsung, nebo podobny srace a nepouziva ho, ti maji 2,5mm jack. Pak akorat strihnout kabel (je to jen HF, takze jedno sluchatko), a naletovat na tu 2,5mm jack svoje sonny, koss, nebo cokoliv, co si vyberes.;)
xhladi07 (525)|23.8.2005 10:19
Tak jsem prave preletoval konektor z nefunkcniho pda, telefon si pipl, tak jsem zarval radosti, ale v zapeti to uz zase nejde. Ja tomu nerozumim! :-(((((
xhladi07 (525)|23.8.2005 10:46
HEHE!

Takze vytestvi! Po tom, jsem to nechal vyschnout (machal jsem to v ultrazvukove cisticce) to chodi!!

Takze dekuju moc tomudle serveru za velmi cenne rady, uz me to zase funguje! Diky!!!:yes:
beecher (9270)|23.8.2005 10:50
Jeste jedna rada: vitezstvi... ;)
xhladi07 (525)|23.8.2005 11:05
ach ty jazyky... Byl jsem na ne vzdycky blbej! :sarcastic:
PLoK (26)|22.11.2005 18:47
Prave sa mi zacalo robit to iste. Existuje nejake jednoduche riesenie? MDAcko ma asi 5 mesiacov, takze spajkovat nebudem nic. Ostava to len reklamovat?
xhladi07 (525)|23.11.2005 12:25
Zrejme Ti nic jinyho nezbude... Lip Ti neporadim....:disgusted: