Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SMS over GPRS for WinCE

xmaster (47)|2.2.2003 18:44
Tak sem neco napsal. Umi to zatim posilat jen pres net oskara, ale pribude i eurotel a moznost poslat pres telefon.
Navod: stahnout -sms.exe , nakopirovat do ipaqa (mda, xda, ci jiny device), pripojit se k netu, spustit, napsat sms, odeslat....

[:D]
xmaster (47)|2.2.2003 19:55
radsi sem to jeste trosku opravil.
Uz to umi i zkontrolovat spravnost doruceni na sms centrum.

stahujte tady
Yen_ce4you (77)|6.2.2003 21:24
Neni to trochu zbytecne? Osobne na posilani sms ev. kratkych emailu pouzivam wap.internetjam.net, umi vsechny opy a funguje dobre, mohu doporucit. Vice na www.internetjam.net

Honza
null (0)|12.2.2003 08:08
Myslim ze zbytecny to neni ! Tedy aspon ne pro toho kdo nema korektni WAP prohlizec na PocketPC (tj. nemyslim tu hruzu IE) [;)]
Je to take o pohodli, nenech se odradit a dodelej to ! Budu se tesit na eurotel, mno fajn by bylo kdyby sel i T-mobil (jsem registrovany takze aspon tech 20 sms), ale to je asik otazka technickych moznosti.
Rozhodne mi dej plz vedet az budes mit i eurotel :o))
DIK Condor2
Yen_ce4you (77)|13.2.2003 12:02
Co je na IE nekorektniho jakozto prohlizeci WAP? Myslim ze moznost prohlizet jako www tak wap jednim funkcnim prohlizecem je zatim neprekonana.
xmaster (47)|13.2.2003 15:56
no jelikož je tento program optimalizován pro GPRS připojení, tak přenáší minimální množství dat. A navíc si automaticky ukládá nastavení o odesílateli do registru, takže není nutné pokaždé vyplňovat číslo a jméno pro oskara.

Yen_ce4you (77)|13.2.2003 17:29
Vy jste asi nevidel jak funguje internetjam ze?

V cache prohlizece (v telefonu nebo v IE) mate stranku pro odeslani VCETNE seznamu vsech Vasich kontaktu. Tzn. neprenasi se NIC. Kdyz vyplnite text zpravy a vyberete prijemce (muzete vybrat ev. jestli chcete poslat jako SMS nebo jako mail), tak pouze celou tuto zpravu jednou odeslete.

Tzn. zadne prihlasovani atp. Odeslani jedne SMS o delce 100 znaku vam sezere 820B na odeslani a 604B na prijem. Takze se s jednou SMS 100 znaku vejdete 1424B, kdyz pocitam, ze uctovaci jednotka je 2kB, tak zaplatite u ET bud 0,8Kc nebo 0,06Kc bez DPH dle Vaseho tarifu.

A myslite si ze program ktery to dela primo se vejde v prijatych a odeslanych datech do 1kB? A nepovazujete za vyhodu ze pri odesilani z PDA nebo z telefonu (wap) pouzivate IDENTICKY vzhled a stejne ulozene kontakty?

Honza
null (0)|14.2.2003 09:21
Jo jo jo , to je vse pravda, ale vyzaduje to registraci na webu a navic kdyz se provozovatel rozhodne zpoplatnit tuto sluzbu tak musis hledat jinde. No vse ma sve pro a proti, spis je to o tom pro co se clovek rozhodne.

















[;)] [;)] [;)]
Paullus_ce4you (400)|14.2.2003 15:58
Plný souhlas s Condorem. Navíc bych chtěl Xmasterovi poděkovat za tu aplikaci, je perfektní. Plně se ztotožňuji s Condorem, abyste se nenechal odradit pochybovačnými řečmi. Když to zobecním (až téměř na samé úpatí fráze), pokrok lidské civilizace je založen na aktivní intelektuální činnosti provázené prací, nikoli na úvahách o apriorní zbytečnosti práce ještě nevynaložené.

Navíc někteří z nás, technických neandrtálců, jakékoli pokusy o programování na bázi PocketPC sledujeme s bezdechým obdivem.

P.
Yen_ce4you (77)|14.2.2003 16:20
Ja v zadnem pripade neshazuji programatorske nasazeni a umeni dotycneho. Pouze jsem si dovolil polemizovat nad smysluplnosti takoveho pocinani a zatim jsem se nedockal zadneho argumentu proc bych mel pouzivat takovy program a ne neco co jiz pouzivam. (A z toho vyplyva proc takovy program vubec psat, ze... :-))

Co se argumentu zpoplatneni tyce, tak je to nesmysl z toho duvodu, ze principialne nelze zpoplatnit neco co je zalozeno na BEZPLATNE sluzbe nekoho jineho. Samozrejme ze to prestane fungovat v okamziku, kdy ET a Oskar utnou email->sms tak jak to udelal TM. Ale obavam se, ze v tom okamziku prestane fungovat i tento program.

Jako dalsi argument proti uvadim, ze nepotrebujete zadny (tento) program pro odeslani SMS (vystacite si jiz s nainstalovanym IE) a tak krome jineho setrite misto v pameti. (ano vim jak je ten program veliky, ale presto). Takze skutecne jediny vyznam tohoto programu vidim v okamziku, kdy dokaze odeslat SMS pod 1kB oboustranne prenesenych dat. Pak lze rici, ze usetri POLOVINU nakladu na odeslani SMS. V mem pripade uspora 0,03 Kc/SMS.

Honza
null (0)|15.2.2003 09:38
nemůžu stáhnout tu aplikaci na sms mate jí někdo chtěl bych to vyzkoušet, jestli je to možné poslat na email paurus@atlas.cz. Předem děkuju
null (0)|17.2.2003 07:35
TO Yen: OHLEDNE IE JSEM FAKT SKEPTICKY...Obcas se setkavam s 'inteligentnima' strankama kde se pri prvni komunikaci snazi ziskat informaci o prohlizeci. Kdyz tedy zjisti ze se jedna o IE tak mi posle html kod a kdyz zjisti ze je to wapbrowser tak mi posle wlm. Je pravda ze v takovem pripade jsem s celym krasnym IE nahranej (nactou se mi pres GPRS plnohodnotne stranky za tezky prachy)[:((] Takze pouzivam spise EZWap.To je duvod proc se mi nelibi pouzivani IE pro prohlizeni WAPu.
Condor2
Paullus_ce4you (400)|17.2.2003 08:12
For Condor2:

Já jsem taky používal EZWap, ale pak jsem přešel na M3Gate (http://numeric.ru/m3gate/). Zdá se mi tak nějak uživatelsky přítulnější……..

P.
xmaster (47)|17.2.2003 18:48
tak program je na nové adrese: smsce

je tam také zkušebně podpora eurotelu na testování.
Yen_ce4you (77)|17.2.2003 21:13
Tak jsem tim programem odeslal 10 znaku na Eurotel. A soucet odeslanych a prijatych dat je 8450b. Nevim jestli to je normalni ale jestli ano, tak je to s odpustenim k nicemu. Na oskara si to vzalo 2599b. A to nepocitam rezii na iniciaci spojeni. Porad nechapu tu vyhodu. Sorry.

Honza