Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 55

Téma: Kalibrace pro Ozi ???

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Dámy a pánové, nebyl by někdo z majitelů OziExploreru ochoten zkalibrovat turistickou mapu Slovenského ráje? Koupil jsem si bohužel jen OziExpl.CE. Mapa je zatím vcelku (3500 x 3100 px), není problém ji rozdělit s přesahy. Na mapě je síť po 1 minutě, souřadnice znám. Bohužel nemám ponětí jaké má map datum. Dá se to z mapy nějak zjistit? Nepřesnosti v kalibraci by nevadily, stačí přibližná orientace. Pokud by se někdo ochotný našel, napište, prosím, v jakém formátu a jak velké kusy mapy dodat, jaké přesahy a tak. Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Ještě doplněk nebo spíš změna:
    Kalibraci zvládá i volná verze Oziho (nevěděl jsem o ní), i když jen na dva body, ale to pro moje účely zatím stačí. Neumí ale převod obrazu mapy do ozf2 formátu (obávám se, že to nedělá ani ostrá verze). Vygoogloval jsem diskuze a zjistil, že to dělá prográmek "img2ozf" . Netuším ale jestli je to volné nebo se to dá někde u nás koupit. Máte někdo zkušenostii? Díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Stačí se pořádně rozhlédnout po homepage oziho. Je volně ke stažení na násl. adrese: http://64.71.184.220/img2ozf/img2ozf.html

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Ášek
    Ještě doplněk nebo spíš změna:
    Kalibraci zvládá i volná verze Oziho (nevěděl jsem o ní), i když jen na dva body, ale to pro moje účely zatím stačí. Neumí ale převod obrazu mapy do ozf2 formátu (obávám se, že to nedělá ani ostrá verze). Vygoogloval jsem diskuze a zjistil, že to dělá prográmek "img2ozf" . Netuším ale jestli je to volné nebo se to dá někde u nás koupit. Máte někdo zkušenostii? Díky.
    Volné verze OZI do PC jsou dvě - jedna trial a jedna shareware. trial umí kalibrovat na čtyři body a umí více formátů obrázků, umí i importovat geotify z adresáře. Po hodině práce spadne. Share.. umí ukládat routy a WP, ale umí jen bmp..

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Slepý jsem, nevidím.... Teď už jo. Díky oběma.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Ášek
    Dámy a pánové, nebyl by někdo z majitelů OziExploreru ochoten zkalibrovat turistickou mapu Slovenského ráje? Koupil jsem si bohužel jen OziExpl.CE. Mapa je zatím vcelku (3500 x 3100 px), není problém ji rozdělit s přesahy. Na mapě je síť po 1 minutě, souřadnice znám. Bohužel nemám ponětí jaké má map datum. Dá se to z mapy nějak zjistit? Nepřesnosti v kalibraci by nevadily, stačí přibližná orientace. Pokud by se někdo ochotný našel, napište, prosím, v jakém formátu a jak velké kusy mapy dodat, jaké přesahy a tak. Díky.
    Kalibraci map pro OziCE možná provede Ing. Bain na www.gpsweb.cz. Ale je to placené.
    vicovm

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Mapu Ti zkalibruju, napiš, kde je ke ztažení.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Chtěl bych se zeptat, na netu jsem našel mapu Tunisu a snažil se jí zkalibrovat - v programu GoogleEarth jsem našel stejný bod a souřadnice zapsal do Oziho. Celkem devět bodů. Jenže v Tunisu se mapa nenašla. Netušíte někdo co je špatně?
    dík

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

To je těžké, musel by to člověk vidět - jaká projekce, datum, další nastavení... Podívej se do kalibrace nějaké jiné mapy, a uvidíš, že tam můžou být i další parametry, než souřadnice - např easting, ...

Nováček
    Registrace
    Sep 2005

Zdravim ta Pivous. Mohol bi si mi pomôcť s kalibrovať mapu alebo aspoň vysvetliť kde nájdem kalibračné body na mape. Mam turistickú mapu VKU Harmanec a proste si neviem pomôcť. Buď taký bodrý vysvetli mi to, alebo pošlem ti mapu naskenovanú a napíšeš mi postup skenovania. Vopred ti veľmi pekne Ďakujem. Môj email: ondrej4@orangemail.sk
    S pozdravom Ondrej

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Citace Původně odesláno od pivous
    Mapu Ti zkalibruju, napiš, kde je ke ztažení.
    Díky, ale za ten rok už jsem se to naučil... :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Chachá, to je dobrý fór, vůbec jsem nekoukal na datum Tvého dotazu... :-)))))

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Nemá někdo zkalibrovanou mapu Madeiry?

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Taky bych ji přivítal :!:

Nováček