Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nutnost ochrané fólie ??

superkojot (111)|13.8.2005 00:06
Je ochraná fólie na displej nezbytná?Je možné že se nějak bez ní poškodí dotyková vrstva?
Bratranec ma dva dny n30, jeste jsem ho sice nevidel, ale rikal ze jsou vydet stopy po stylusu...
Karm (365)|13.8.2005 07:17
No naprosto nezbytná není,ale je lepí ji tam mít.Bez fólie se displej chtě nechtě časem poškrábe a to se spravuje těžko.Takhle jen sloupneš fólii,dáš tam jinou a frčíš dál.Myslím si že to zase tak velká investice není(někde jsem viděl neznačkovou tuším kolem 200Kč) a ta ochrana za to stojí.
Red Dwarf_ce4you (187)|13.8.2005 08:42
PDA funguje i bez fólie, ale je určitě lepší jí tam mít. Někde jsem tu četl o poškrábaným displeji po několika partiích Solitaire. Mám fólii Brando a maximální spokojenost - citlivost v pohodě, investice cca 250,- Kč a když budu chtít někdy PDA prodat, bude displej jako novej, což zase zvýší cenu :yes: Jen pozor př nalepování:!: Pročti pár fór, někde tu je způsob lepení "na mokro", kterej můžu z vlastní zkušenosti doporučit. Po překonání počátečního strachu (marjápano voda v PDA!!!) jsem fólii nalepil a drži bez problémů dodnes (cca půl roku). Fólie jsem koupil nekoupil asi 3 a ani jedna neseděla přesně na displej, všechny byli větší. V Sunnysoftu mi řekli, že je to vada PDA (imho naprostá blbost). Při aplikaci mokrým způsobem "přebytečné" kraje krásně zajeli pod okraje a sedí to jak prdel na hrnec :D

EDIT: Jj, lepení "na mokro" dle Windmastera (viz níže) mohu jen doporučit :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2005 09:34
Dá se to obejít použitím BT myši, ale fólie je dost levnější. Už se toto téma zde řešilo mnohokrát, tak si zadej, prosím, do vyhledavače a pročti - jakou zvolit (tenkou vs.tlustou, matnou vs.lesklou, způsob lepení). Jiného se už asi vymyslet nic nedá.

Doporučuji tento způsob nasazení - Windmaster. Pozor, na 3 vrstvé fólie Brando jde použít s obtížemi, ale jinak je opravdu skvělý. :yes:
Brco_ce4you (447)|13.8.2005 11:08
Ja som napr. foliu nepouzival asi rok po kupe a displey vyzera uplne super. Zalezi na co PDA pouzivas. Kamarat hra len hry a bez folie, no ten pohlad na displ. stoji za to. Uplne odpisany, ale to je kazdeho vec.
Vlastislav Šťastný (275)|13.8.2005 11:33
Už přes rok použíbám iPAQ HP 1940 a to prakticky denně. Folii jsem nalepil
2x a zakrátko jsem ji hned sundal. Pravdou je, že to byla obyčejná folie za cca 100,- Kč a nikdy se mi ji nepodařilo nalepit perfektně. Vždy mi pod ní zůstaly bublinky a celkově se průhlednost zhoršila. I tak je display naprosto v pořádku, zhruba 1x týdně ho čistím a podrobně zkoumám. Nehraju všek hry, hlavně pročítám internet, e-knížky, mutimedia a tak.
Závěr - nutné to není, BRANDO ale určitě někdy vyzkouším.
hybo (3107)|13.8.2005 12:18
zalezi na pouzivani...ja treba po par mesicich vydlabal do dotykove vrstvy disky na SW klavesnici - to vite, treba 6h na ICQ zanechalo svoje....do te doby jsem neuzival folii, ted ano...staci mi ta obycejna za cca100kc...
xkovi_ce4you (568)|14.8.2005 16:57
Ja sem se folii branil, nechtel sem za ni davat moc penez, ackoli sem vedel, ze ty nejlevnejsi jsou mizerne..po tydnu sem si drapnul pri solitaire display, ackoli sem ho furt cistil a kontroloval..proste se stalo a pak sem na to mesic koukal a trapilo me to..
zasel sem tedy do Sunnysoftu a za 250 si koupil Brando Ultra Screen Protector..pevna, odnimatelna a omyvatelna..VUBEC nezkresluje,dotyk OK..akorat byla vetsi a to docela o dost, ackoli to melo byt presne na muj typ..dvakrat sem ji nalepil nic moc a hlavne ji docela zohybal, jak sem ji narval pod okraje..takze ted sem ji nepatrne orizl a uz se s tim nemusim parat...takze radeji bych folii doporucil, stylus se pak krasne klouze a neposkrabe ;)
CommanderZ (1798)|14.8.2005 17:23
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Už přes rok použíbám iPAQ HP 1940 a to prakticky denně. Folii jsem nalepil
2x a zakrátko jsem ji hned sundal. Pravdou je, že to byla obyčejná folie za cca 100,- Kč a nikdy se mi ji nepodařilo nalepit perfektně. Vždy mi pod ní zůstaly bublinky a celkově se průhlednost zhoršila. I tak je display naprosto v pořádku, zhruba 1x týdně ho čistím a podrobně zkoumám. Nehraju všek hry, hlavně pročítám internet, e-knížky, mutimedia a tak.
Závěr - nutné to není, BRANDO ale určitě někdy vyzkouším.[/QUOTE]

Jak dlouho si ji tam mel? Bublinky postupne mizeji, tak do dvou tydnu jsou vetsinou pryc. Ja tam ted mam jedinou - a to protoze tam je prachove zrnko.

A upozornuju - displej n30 jako takovy je o dost tuzsi nez u jinych pda - tim spis je (zvlast pro hrace) folie velmi vhodna
Vlastislav Šťastný (275)|14.8.2005 18:20
Sundal jsem ji během druhého dne po nalepení. To, že bublinky zmizí mě nenapadalo. Díky za upozornění.
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 11:25
tak sem si ted objednal taky tu folii brando ze sunnysoftu :yes: ;) tak sem zvedavej
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2005 13:51
Dále pokračujte třeba zde nebo jiné starší diskuzi.