Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wikipedia - free MobiPocket verze k offline listování

Milan Švec (938)|12.8.2005 22:29
Máte-li zbytečných 350 MB na nějaké kartě a dost trpělivosti ke stažení 288 (po uložení 295) MB zipu, můžete současně i otestovat, jak chodí vaše PDA s velkým souborem. Získáte tak obrovskou bázi znalostí (1315064 stránek), kterou máte offline kdykoliv k dispozici.
Jak už je u MobiPocketReader (v.4.9 Pro) zvykem, listování, odkazy a celý jeho komfort chodí i s tímhle kouskem úplně stejně jako jindy.

Současně si přitom můžete opakovat i němčinu (anglicky jsem to v podobné variantě nenašel).

Zdroj.
Nenechte se zmást chybou v požadavku na systém. Download je tam pro PocketPC 2003 (pro starší systémy taky).

Cake (68)|14.8.2005 21:22
Skvělá encyklopedie :yes: Díky za tip. Především do školy to bude vynikající. Němčina mi nijak zvlášť nevadí a v MobiPocketReadru to chodí krásně svižně. Jen bych se chtěl zeptat, jestli se vám zobrazují obrázky. Mě se místo obrázku zobrazí symbol [Bild]. Používám verzi Standart, ale ta by přece zobrazování obrázků měla podporovat??
Milan Švec (938)|14.8.2005 22:58
Hned v textu na začátku encyklopedie (v obsahu - Wikipedia auf dem PDA) je zdůvodnění, proč v této verzi obrázky nejsou - úmyslně. Kvůli velikosti tohoto souboru.

Už jsem našel i anglickou verzi (i německou), která obrázky obsahuje. Detaily.
Ovšem na to pak nestačí 1GB karta. Na lepší zobrazení pak ani 2GB. Tahle verze Wikipedie není ale pro MobiPocket, nýbrž pro jeho konkurenci TomeRaider3. (Text + Images Fits on 4 Gb memory card, Ships on DVD
File size 2.6 Gb, 149,728 images, Many maps at original size, Other images up to 295 pixels, Mild jpg compression). A tohle všechno stojí jenom 19 USD.

Musí se samozřejmě vlastnit TomeRaider3 (22,50 USD) a aspoň 4GB karta.
zany (71)|16.8.2005 00:05
[QUOTE="Milan Švec"]Už jsem našel i anglickou verzi (i německou), která obrázky obsahuje. [/QUOTE]

anglickou verzi bez obrázků jsi někde nepotkal?
Milan Švec (938)|16.8.2005 08:57
Anglická verze bez obrázků je tam taky. Stojí 15 USD (vč. dodání CD na adresu), má 550 MB a je pro TomeRaider3.
Detaily:
Všechny verze a jejich pořízení:
http://members.chello.nl/epzachte/Wikipedia/Order.html
Aktualizace:
http://members.chello.nl/epzachte/Wikipedia/DownloadTR3.html

zany (71)|16.8.2005 09:00
ah so, já myslel, že to je s obrázkama, asi proto, že to má o 200 MB víc, než ta německá bez obrázků...
Milan Švec (938)|16.8.2005 09:49
Tak už jsem to našel všechno. Kdo nechce utrácet za dodání Wikipedie na CD/DVD poštou a má možnost nechat PC pouštěné na internetu hodně dlouho, má tady všechny .tr3 soubory ke stažení už hotové.
Jsou to verze pro TomeRaider3 (MobiPocket tady nestíhá), s obrázky nebo bez, anglicky, německy, francouzsky, španělsky, holandsky, polsky a dokonce i v esperantu.
(Chce to už jenom za 22,50 (+DPH) USD registrací odstranit z demo verze TomeRaideru3 přepsání každého pátého vybraného hesla a pořídít další kartu.)
steengo (14)|16.8.2005 19:48
nevite prosim jak u toho TomeRaideu funguje vyhledavani v takhle velkem souboru? Hlavne jak dlouho to trva :?:

Diky
Milan Švec (938)|16.8.2005 19:58
Anglická verze bez obrázků je stažená. Těch 763,48 MB (zip) trvalo cca 8,5 hodiny. Download zařídil DAP. Po kompletaci ukázal TC celkem 800 571 541 Bytů. Po dekompresi má konečný WP_EN_(P)PC_TXT.tr3 celkem 801 601 130 Bytů. Windows verze TomeRaidru3 nabídla po otevření téhle DATABÁZE celkem 1 082 559 vzájemně odkazy propojených a v kategoriích umístěných hesel (aktualizovaných naposled 23. června 2005). Stačí se v tom hrabat jenom chvíli - neuvěřitelné možnosti. A to samé :O se dá používat offline na PDA! (Tohle půjde na novou kartu. Verzi s obrázky nechám stáhnout přes noc a uvidíme, co dál.) Pro bližší představu registr kategorií (= filtrů pro výběry skupin hesel pro další práci) z hlavní stránky souboru: Culture: Arts – Languages – Literature – Mass media – Movements –Museums – Mythology – Popular culture – Religion – Sports –Traditions – Travel Entertainment: Animation – Celebrities – Dance – Festivals – Games – Hobbies –Humour – Music – Parties – Radio – Television – Toys Geography: Africa – Antarctica – Asia – Europe – North America –Oceania – South America Mathematics and Abstractions: Algebra – Arithmetic – Computer science – Economics – Equations –Geometry – Logic – Measurement – Numbers – Proofs –Philosophy – Theorems – Trigonometry – Statistics Personal life: Education – Family – Food and drink – Health – Home – Mind – People Science and Nature: Astronomy – Biology – Chemistry – Earth sciences –Ecology – Information science – Physics – Protoscience – Space Social sciences and Society: Anthropology – Archaeology – Business – Communication – Demographics –Economics – Government – History – Law – Linguistics –Politics – Psychology – Sociology – Sexology Technology: Agriculture – Architecture – Computing – Electronics – Engineering –Manufacturing – Medicine – Nuclear technology – Telecommunications – Tools –Transport – Vehicles Reference: Academia – Documents – Knowledge – Reference – Wikipedia – Years Alternative categorization schemes: By LOC Class –By academic discipline –Lists by category – By historical year –Themed timelines –By anniversary – By cycle –Almanac/Reference tables –Biographies – Countries – How-tos Featured articles - Unusual articles _______________ To Steengo: Výběr na odkaz je okamžitý. Zkusím hledání podle zadaného textu. V návodu je toto: TomeRaider 3 has as one of its core features a highly sophisticated text find engine that is both fast and powerful. Pressing the Find Button will bring up the find dialog from where you can carry out find operations. There are three fields where you can enter strings to search the text for. The 3 fields allow you to create simple logical searches, for example, for all pages that contain the word "love" or the word "happy". One very useful feature of the Find function in TR3 is that it works with the currently filtered subject list. So you can define a filter and then search just within that. There are also options to search just the subjects, to toggle case sensitivity and to match whole or partial words. The Find Next button will repeat the search from the position of the last found text. The Filter By Search check box toggles a feature so funky it needs a section all to itself. Vyzkoušel jsem to. První nabídka do půl sekundy. Další lze dostávat po kliknutí na lupu postupně - stejně rychle. _______________ Anglická verze s obrázky z výše uvedeného zdroje má 892,54 MB (935 900 144 Bytů po uložení) a je z 22.4.2005. Tudíž je tam míň hesel (940 382) než v novější verzi bez obrázků (viz výše) . Je tam 93 327 obrázků ponechaných a 55 800 ne (vyjmutých). Proto se WP_EN_(P)PC_IMG_210.tr3 vejde do 1 GB. Po dekompresi má 936 900 144 Bytů.
kultus (418)|7.3.2007 20:40
zdary stahnul jsem si verzi s obrazkama asi 1,1GB pro TR3 ale obrazky nezobazuje je tam jenom napis IMAGE a to je vsechno nevite co se s tim da delat??? diky

PS: mam registrovanou verzi
PhSnake (872)|17.4.2007 21:41
ja na rozdiel od tejto "wikipedie"pouzivam radsej lexipediu. to iste, bez obrazkov ale mne vyhovuje viac
kultus (418)|18.4.2007 06:55
jenomze ja chci prave ty obrazky jinak je to v spouste tem nezajimave...
PETRMOB (29)|8.2.2008 18:16
Objevil jsem odkaz na českou wikipedii,pokuď má někdo zájem.Upozornuji,že někde nejdou háčky,to je ale asi způsobené samotnou aplikací tomeraider.

http://www.ziddu.com/downloadfile.php?uid=brKdnJqtaqqb4palabKWlJWiabCelZk%3D9
http://www.ziddu.com/downloadfile.php?uid=aaqinZisb6%2Bh4palZrKWlJWiZrCbm5U%3D6
:yes:
lludvik (21)|10.3.2008 23:32
Jak nebo čím se dá vytvořit ten .tr3 soubor? Díky.
Paullus_ce4you (400)|11.3.2008 17:17
[QUOTE="PETRMOB"]Objevil jsem odkaz na českou wikipedii,pokuď má někdo zájem.Upozornuji,že někde nejdou háčky,to je ale asi způsobené samotnou aplikací tomeraider. [/QUOTE]

Dík za tip. Už jsem si to stáhnul následně i koupil Tomeraidera, pouze by mě zajímalo, zda je ta čeština zpotvořená definitivně, nebo zda by bylo možno to nějak vyřešit.
Filippo (56)|11.3.2008 19:49
Ta čeština je definitivní, ale naštěstí to není tak strašné a není to u všech písmen.

BTW: je to můj upload :cool:
Paullus_ce4you (400)|12.3.2008 09:25
Dík za něj.

Jinak já ten TomeRaider vůbec neznám a tudíž ani nevím, jak se vytvářejí datové soubory, ale nešlo by nějak inkriminované znaky ve zdrojovém souboru upravit v hexeditoru?
lludvik (21)|17.4.2008 20:50
Doporučuji Pocket wikipedia 175MB
celkem 24000 obrázků a 14 milionů slov
Pracuje pod PocketPC, Windows, Linuxem a je free!
ŠamotZdeny (46)|17.4.2008 20:58
[QUOTE="lludvik"]Doporučuji Pocket wikipedia 175MB
celkem 24000 obrázků a 14 milionů slov
Pracuje pod PocketPC, Windows, Linuxem a je free!
[/QUOTE]
Ahoj.Je to i česky?Díky Zdeny
lludvik (21)|17.4.2008 21:13
Není, česká wikipedie se ale dá stáhnout z
http://download.wikimedia.org/cswiki/latest/
konkrétně soubor cswiki-latest-pages-articles.xml.bz2
(110MB a po rozbalení 475MB). Je to ale v .xml formátu, chtělo by to nějakého zkušeného programátora aby to převedl :-(
Dreix (56)|17.4.2008 21:32
[QUOTE="lludvik"]Doporučuji Pocket wikipedia 175MB
celkem 24000 obrázků a 14 milionů slov
Pracuje pod PocketPC, Windows, Linuxem a je free!
[/QUOTE]

Nefunguje to - po spusteni mi to otevre webovy prohlizec a kdyz chci neco najit, hodi mi to chybu, ze to nemuze otevrit nejaky soubor ve slozce html. Pokazde jiny v zavislosti na tom, co hledam...:((
lludvik (21)|17.4.2008 21:40
A rozbalil jsi i ten 200MB soubor Wikipedia.wi ?
Spustím WikipediaW.exe a vlevo nahoře kliknu na index a prohlížím.
Dreix (56)|17.4.2008 21:47
Samozrejme, jenze ja mam dole takovy ramecek s tools search atd a nahore nic neni (aspon co si pamatuju, smazal sem to z pda kdyz to nejelo)

UPDATE

WikipediaW.exe nepustim, hlasi mi to ze to neni platna aplikace WM.
lludvik (21)|17.4.2008 22:11
Mně funguje obojí, jak Wikipedia.exe v MIOP560 (WindowsMobile6)
tak WikipediaW.exe pod WindowsXP.
Hlavně v tom MIOP560 je to s těma obrázkama (prohlížel jsem Egypt) úžasny!

[QUOTE]Doporučuji Pocket Wikipedia 175MB
celkem 24000 obrázků a 14 milionů slov[/QUOTE]