Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n50 - reklamace

snezko (28)|11.8.2005 13:44
dobry den, povim vam pribeh. koupil jsem si acer n50. fungoval pár dní. potom bez jakehokoliv fyzickeho kontaktu (dukaz je samotne PDA) vytekl display. zádné zlomené, nikdo si na nej nesedl. nespadl na zem. proste nic.

vybral jsem se tedy do servisniho centra pro ACER. kde me hned uvitali spravou, ze neexistuje aby display vytekl. (neni prasknuty jen je vyteceny). neexistuje takovouto zavadu reklamovat. vzdy opakuji vzdy jde o pozarucni opracu.

toto me dost zarazilo. protoze muze preci dojit vinou spatneho napasovani plast. dilu nebo nejakemu pnutí v pristroji k vyteceni.

oprava stoji 6000,- tedy skoro nove PDA.

navic jediny garantovany servisni stredisko nema zadne nahradni dily. proste nema. a co je nejhorsi. ani netusi kdy muj novy display prijde. tedy nevede ani za jak dlouho bude moje PDA opravene. A podle vyjadreni jejich reditele je to ani nezajima protoze na pozarucni servis neexistuje pry zadna stanovena lhuta. takze. super.

zavolal jsem tedy do firmy ACER jestli je to v poradku. takme ujistili ze servis postupuje absolutne spravne a ze je to vubec nezajima.

a na zaver doporucuji kupovat vyrobky ACER :-)

kdyby nejaky novinar chtel o tomto napsat. jsem vzdy k dispozici.
info@snizek.info


historie:
3.6.2005 - koupě přístroje
3.7.2005 - se pokazil (od té doby ležel v polici protože jsem byl mimo SR)
9.8.2005 - dán do opravy
10.8.2005 - diagnostika oprava 6000,- bez diskusie, objednány náhradní díly (autorizovaný servis neví kdy díly dorazí.)

II. díl příběhu:
15.8.2005 - obdržel jsem telefonát že moje PDA je opravené. cena 5736,- SKK
- šel jsem pro něj. při přebírání PDA jsem si všiml rozbitého a nefunkčního postraního tlačítka HOLD. (stalo se počas "pozáruční opravy")
- firma neví jak se bude tlačítko opravovat. a jaký je další postup. Takže PDA nemám. a čekám co z nich dál vyleze. Každopádně výstupní kontrola autorizovaného servisu ŽÁDNÁ.
- navíc odborný pracovník v servisu mi oznámil že na jimy vykonané práce mám 3 měsíce záruku :-)
- mám tedy záruku na záruku, protože i mimochodem celé PDA je dále v záruční době. Po upozornění že po vstupu do unie je záruka min 6 měsíců :-) (kvalita pracovníků evidentní) musel uznat že to asi neřekl správně... prostě sranda. těším se na další funny strávené odpoledne v prostorách ACER servisu firmy ASUPPORT


16.8.2005 - po telefonátě do firmy asupport jsem se dozvěděl, že mi kvůli tlačítku HOLD které zničili během předchozí opravy budou dávat celý nový mainboard. tedy budu spolu s novým displayem (5736,-) mít celé nové PDA.
samozřejmě se neví kdy to bude a tak....

... pokračování příště...


beecher (9270)|11.8.2005 14:07
Obratte se na COI a na Sdruzeni ochrany spotrebitelu...
snezko (28)|11.8.2005 14:11
[QUOTE="beecher"]Obratte se na COI a na Sdruzeni ochrany spotrebitelu...[/QUOTE]

udelam to. jen mi PDA vrati z reklamace. vsechny dily jsem si od nich nechal dat zpatky. i ty "rozbite". potom mi musi dat i reklamacni protokol. a vyjadreni technika.

jde spis o to, aby si pripadne jini zajemci o tuto znacku uvedomili. jestli se jim to oplati kupovat.

a nesmime zapomenout na kvalitu jejich pozarucniho servisu. jako ze nedrzi nahr. dily. nevi kdy je objednaji, kdy je dostanou, kdy bude PDA opravene. a + arogance firmy ACER i jejich servisniho centra
skautik_ce4you (66)|11.8.2005 14:12
sezen si soudniho znalce z oblasti elektroniky a nech si udelat posudek... tedy pokud na to nikdo jinej nesahal. Neco za to zaplatis, ale pokud zjisti ze chyba byla ve vyrobku musi to uznat. Zadal bych i proplaceni toho posudku a vsech vydaju s tim spojenych (dolozenych) pokud by se jim neco nezdalo obratil byych se na coj, pripadne na pravnika

ten display stoji opravdu nehoraznej peniz ani se nedivim, ze to opravovat nechteji, ale na hlavu ti budou srat tak dlouho dokud si na ni srat nechas.
Takhle to neni jen u Aceru, ale vsude!
snezko (28)|11.8.2005 14:14
[QUOTE="skautik"]sezen si soudniho znalce z oblasti elektroniky a nech si udelat posudek... tedy pokud na to nikdo jinej nesahal. Neco za to zaplatis, ale pokud zjisti ze chyba byla ve vyrobku musi to uznat. Zadal bych i proplaceni toho posudku a vsech vydaju s tim spojenych (dolozenych) pokud by se jim neco nezdalo obratil byych se na coj, pripadne na pravnika

ten display stoji opravdu nehoraznej peniz ani se nedivim, ze to opravovat nechteji, ale na hlavu ti budou srat tak dlouho dokud si na ni srat nechas.
Takhle to neni jen u Aceru, ale vsude![/QUOTE]

kdyby se do toho nekdo chtel pustit. (nejaky ambiciozni clovek. jsem mu plne k dispozici.) a vsechno co z nich dostane mu dam :-) ja na to nemam cas :-(
skautik_ce4you (66)|11.8.2005 14:14
[QUOTE="snezko"][QUOTE="beecher"]Obratte se na COI a na Sdruzeni ochrany spotrebitelu...[/QUOTE]

udelam to. jen mi PDA vrati z reklamace. vsechny dily jsem si od nich nechal dat zpatky. i ty "rozbite". potom mi musi dat i reklamacni protokol. a vyjadreni technika.

jde spis o to, aby si pripadne jini zajemci o tuto znacku uvedomili. jestli se jim to oplati kupovat.

a nesmime zapomenout na kvalitu jejich pozarucniho servisu. jako ze nedrzi nahr. dily. nevi kdy je objednaji, kdy je dostanou, kdy bude PDA opravene. a + arogance firmy ACER i jejich servisniho centra[/QUOTE]

ja se servisem nikdy zadny problem nemel, vsechno ok.
Pavel Koza (4761)|11.8.2005 14:20
Nevim, jestli jste zvolil spravny postup... Myslim tim nechat si to opravit a pak zacit akci. Myslim, ze jste je mel nechat dat si pisemne zduvodneni odmitnuti zarucni reklamace, pak se obratit na nejakeho soudniho znalce v oboru elektro, pote s papirem, ze nedoslo k mechanickemu poskozeni a ze to je vyrobni vada jeste jednou do servisu a pak pripadne k soudu...

Kdyz ten displej bude vyndany vedle, tak je to myslim velke minus...
snezko (28)|11.8.2005 14:21
[QUOTE="skautik"]ja se servisem nikdy zadny problem nemel, vsechno ok.
[/QUOTE]

a uz jste reklamoval display ?
hybo (3107)|11.8.2005 14:28
zaslal jsem link na tuhle diskuzi produktakovi na PDAcka u Aceru, tak se mozna k tomu vyjadri...
xkovi_ce4you (568)|11.8.2005 16:12
To jste me trochu vystrasili..mam 2 dny acera n30 v servisu..autorizovany v ul. Konevova..asupport.cz.. a reklamuji ho proto, ze mi prestal nepochopitelne reagovat stav baterie a nabijeni...ukazuje stale 100% a neblika nabijeci dioda,vubec..ovsem jeste sem pridal k tomu vadu displeje,na kterou sem tu uz pred 2 mesici upozornil, ze se mi po nekolikaminutove praci po vypnuti pda zobrazuji na displeji smouhy,ktere pri zaplem pda z priemho uhlu videt nejsou..a po vypnuti tak po 2 hodinach necinnosti zmizi..ale za 3 mesice,co ho mam se ta skvrna, co tam zustava tak ztrojnasobila (z puvodni tak 1*1 cm).. tak doufam, ze servis Acera me nepotesi, jako zde pisete :sarcastic:
Zatim po 2 dnech zcela evidentni zavady pri kliknuti na stav zakazky pisi: "probiha diagnostika zarizeni", coz muj kamarad vtipne preformuloval jinymi slovy tak, ze jim to lezi na polici a kaslou na to...doufam, ze jeho zert nebude realitou :)
snezko (28)|11.8.2005 16:47
[QUOTE="hybo"]zaslal jsem link na tuhle diskuzi produktakovi na PDAcka u Aceru, tak se mozna k tomu vyjadri...[/QUOTE]

No ja jsem do ACERU volal a byli vice nez neprijemni. Jsem zvedavy na jeho nazor. Az mi PDA vrati z opravy obohatim to tu o fotografie a spravu z reklamace.
snezko (28)|11.8.2005 16:50
no neni to sranda. zvlast s jejich opravdu progresivnim pristupem "je nam to jedno a kasleme na vas"
snezko (28)|11.8.2005 16:53
[QUOTE="Pavel Koza"]Nevim, jestli jste zvolil spravny postup... Myslim tim nechat si to opravit a pak zacit akci. Myslim, ze jste je mel nechat dat si pisemne zduvodneni odmitnuti zarucni reklamace, pak se obratit na nejakeho soudniho znalce v oboru elektro, pote s papirem, ze nedoslo k mechanickemu poskozeni a ze to je vyrobni vada jeste jednou do servisu a pak pripadne k soudu...

Kdyz ten displej bude vyndany vedle, tak je to myslim velke minus...[/QUOTE]

pokud bych to zarizeni otevrel, tak bych stratil narok na jakoukoliv zavadu. samozrejme mi vadi,ze to asi budu muset zaplatit sam. soudit se je blbost je to nerealne. Spis touto diskusi chci upozornit ostatni potencialni kupce. A taky to mozna vyvine tlak na ACER (i kdyz pochybuji) aby se choval ke svym zakaznikum lepe. Ja treba prave proto jiz u aceru v zivote nic nekoupim. a to jsme temito PDA chteli vybavit celou firmu. A ani notebooky a projektory apod. uz u nich kupovat nebudeme. kdyz to aceru za to stoji. tak no problem.
snezko (28)|11.8.2005 16:58
[QUOTE="xkovi"]To jste me trochu vystrasili..mam 2 dny acera n30 v servisu..autorizovany v ul. Konevova..asupport.cz.. a reklamuji ho proto, ze mi prestal nepochopitelne reagovat stav baterie a nabijeni...ukazuje stale 100% a neblika nabijeci dioda,vubec..ovsem jeste sem pridal k tomu vadu displeje,na kterou sem tu uz pred 2 mesici upozornil, ze se mi po nekolikaminutove praci po vypnuti pda zobrazuji na displeji smouhy,ktere pri zaplem pda z priemho uhlu videt nejsou..a po vypnuti tak po 2 hodinach necinnosti zmizi..ale za 3 mesice,co ho mam se ta skvrna, co tam zustava tak ztrojnasobila (z puvodni tak 1*1 cm).. tak doufam, ze servis Acera me nepotesi, jako zde pisete :sarcastic:
Zatim po 2 dnech zcela evidentni zavady pri kliknuti na stav zakazky pisi: "probiha diagnostika zarizeni", coz muj kamarad vtipne preformuloval jinymi slovy tak, ze jim to lezi na polici a kaslou na to...doufam, ze jeho zert nebude realitou :) [/QUOTE]

ja to mam v servisu firmy asupport.sk v Bratislave. Oni NIKDY neopravuji display jako zarucni opravu pokud je vyteceny. NIKDY. to jsou jejich slova. A me to taky na webu púo nalogovani hlasi "probiha diagnostika..."

s vasim acerem prajem hodne stesti. a menej penez
hybo (3107)|11.8.2005 17:01
jeste jedna rada, priste prosim napiste, s kym jednate, nebo s kym jste jednal, firma a taky asi i stat, protoze az doted jsem byl v tom, ze se jedna o problem v ramci CR...nastesti, je to jedno, protoze pokud vim, Acer nema pro SK samostatne zastoupeni..
snezko (28)|11.8.2005 17:12
[QUOTE="hybo"]jeste jedna rada, priste prosim napiste, s kym jednate, nebo s kym jste jednal, firma a taky asi i stat, protoze az doted jsem byl v tom, ze se jedna o problem v ramci CR...nastesti, je to jedno, protoze pokud vim, Acer nema pro SK samostatne zastoupeni..[/QUOTE]

koupil jsem PDA v SR. donesl jsem ho do autorizovaneho servisu v SR. tedy asupport. nam. slobody 10. pracovnik servisu který podepasl prevzecí list je Lipárová Martina. konzultované to bolo s p. Makovickým. Do aceru jsem volal do Cech. nakolko acer nema na slovensku zadnou pobocku. v CR si ma v aceru prehazovali jako horky brambor. tak ma aj vysmiali. takze tak.
xkovi_ce4you (568)|11.8.2005 17:19
No ten displej me mrzi,ale zatim me to nijak neomezovalo..spis zneklidnovalo,jak tam je ta skvrna videt po vypnuti..kdyz to videl kamos s looxem 720,rozhodne si taky nemyslel,ze je to normalni..ale at mi spravi to nabijeni a pokud displej ohodnoti za mimozarucni(ale mam ho 3 mesice),tak to nejak zkousnu..ale nechapu,jak displej NIKDY neni zarucni oprava..je nejaky divny:O :?
snezko (28)|11.8.2005 17:26
[QUOTE="xkovi"]No ten displej me mrzi,ale zatim me to nijak neomezovalo..spis zneklidnovalo,jak tam je ta skvrna videt po vypnuti..kdyz to videl kamos s looxem 720,rozhodne si taky nemyslel,ze je to normalni..ale at mi spravi to nabijeni a pokud displej ohodnoti za mimozarucni(ale mam ho 3 mesice),tak to nejak zkousnu..ale nechapu,jak displej NIKDY neni zarucni oprava..je nejaky divny:O :? [/QUOTE]

muzete se zeptat v ACER proc neni na display NIKDY zarucni oprava ked je vyteceny.
xkovi_ce4you (568)|11.8.2005 17:30
Jeste otazecka, co to je, kdyz vytece display? Nedokazu si to predstavit.. zatim cekam, jak to bude vypadat..porad sem "v diagnostice",tak uvidim..ale zacinam mit trochu obavy :sarcastic:
snezko (28)|11.8.2005 17:38
[QUOTE="xkovi"]Jeste otazecka, co to je, kdyz vytece display? Nedokazu si to predstavit.. zatim cekam, jak to bude vypadat..porad sem "v diagnostice",tak uvidim..ale zacinam mit trochu obavy :sarcastic: [/QUOTE]

vyteceny display znamena ze neni prasknuty, ale je na nem cerna skvrna. ta moje je skoro pres pul displaye. zacalo to malou skvrnou a postupne se to rozteklo. na tom cernem displayi neni samozrejme nic vidiet. pozdeji poskytnu komplet fotodokumentaciu. ked mi ho vratia.
freeman_ce4you (428)|11.8.2005 18:19
ááá pán Makovický moj starý kamoš :D :D :D s ním som jednal ked mi z asupportu ukradli moju n30 :dead: uháňal som ho mailom až nakoniec mi dali novú ;) ale velmi sa im nechcelo
snezko (28)|11.8.2005 21:53
[QUOTE="freeman"]ááá pán Makovický moj starý kamoš :D :D :D s ním som jednal ked mi z asupportu ukradli moju n30 :dead: uháňal som ho mailom až nakoniec mi dali novú ;) ale velmi sa im nechcelo[/QUOTE]

proste jednání na úrovni. Je vidět že ranný kapitalismus na slovensku ještě stále funguje. škoda že firme ACER je to úplně jedno. a ještě je vedení z Prahy chválí.
Otass_ce4you (15)|11.8.2005 23:05
o koupi nektereho z vyroblu Acer jsem uvazoval...at fotaku, notebooku nebo dokonce PDA...po tom, co tady ctu jsem rad, ze PDA jsem nezvolil, fotak koupil jiny a na notebook nemam penize...protoze panum v Aceru asi jeste nedoslo, ze clovek si rad priplati za kvalitni sluzby...mluvim za sebe... To uz si rovnou muzu nechat poslat PDA z polska, kdyz mi ho na vystaveny, platny zarucni list nejsou ochotni opravit...a jestlize takovouto zavadu neopravuji, tak by se v prve rade meli postarat o to, aby se nestavala...
Kdyby me nekdo rekl, ze mi na platny zarucni list neco neopravi zadarmo a jeste po me bude chtit 8.000,- tak se sejdeme u soudu, bud by tam byly obe strany a resila se oprava, nebo jen ja s obvinenim z vrazdy...
P.S. obdivuju tvou trpelivost a chladnou hlavu...
Johny_G (384)|11.8.2005 23:17
Špatně tu nadáváte na firmu Acer! Skutečně se z jejich strany jedná o svinstvo, ale v tomhle případě by vám stejnou sviňárnu provedl JAKÝKOLI výrobce. Čili na protest přestat kupovat jejich výrobky je jedna velká blbost.
Honza Cech (50)|12.8.2005 00:38
Další důvod proč si nekoupit Acer:). Ne u každé firmy platí náš zákazník náš pán. Já jsem měl /nejen já/ problém se stylusem, když mi po 10 měsících používání ulomil při vysunutí ze šachty. Acer mi sdělil, že je to mechanické poškození a mám smůlu. Spíš si myslím, že stylus je špatně navržený /možná je schválně/ tak, že v nejtenčím místě se vždy ulomí. Je komické, že konstrukce stylusu umožnuje našroubovat zlomenou špičku stylusu zpět. Cena špičky je nulová, avšak tato možnost u Aceru nepřipadá v úvahu. Proč bych měli dávat do balení tři špičky navíc, když si je zákazník může koupit po 3 měsících nový "drahý" stylus.V posledních 16 měsících díky mě měl Acer tržbu 80 000,- Kč s DPH. Tohle můžu bez problému dokázat. No, ale od doby té srandy se "zk...nou" špičkou soudruhům z Aceru ani kačku. Řídím se heslem špatná reklama taky reklama.Můžeme založit fun-club Aceru. V jednotě je síla!
PS: mrkněte sem https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9090&fi=0#5
snezko (28)|12.8.2005 08:41
[QUOTE="Johny_G"]Špatně tu nadáváte na firmu Acer! Skutečně se z jejich strany jedná o svinstvo, ale v tomhle případě by vám stejnou sviňárnu provedl JAKÝKOLI výrobce. Čili na protest přestat kupovat jejich výrobky je jedna velká blbost.[/QUOTE]

mate skusenost s nejakou jinou ? ja tu inou firmu nezastavam. pouze popisuji svuj problem s fimou acer. kdyby mal nekdo stejny problem s jinou firmou. napiste o tom zde. jak to resi jinde.
freeman_ce4you (428)|12.8.2005 09:11
No stylus od aceru stojí za velké kulové zlomil sa mi pri páde z pól metra na zem:(( tak som si kúpil 3-pak od asusu a je pokoj pasuje len trošičku trčí ale je pevný:yes:
snezko (28)|15.8.2005 17:49
hore je kus pokračování příběhu....
Karm (365)|15.8.2005 22:42
Toto je svinstvo nejvyššího řádu(sorry,musel sem si ulevit).Je fakt že pokud by PDA otevřel někdo před servisem,záruka by byla v ****li,akže prašť jak uhoď.Takhle už se to bude obtížně dokazovat.ASUPPORT je soukromá firma,jejímž cílem je(jak jinak) prosperovat.Pro ně je daleko jednodušší závadu neuznat v rámci záruky,jednak je to pro ně větší "byznys"a jednak si myslím že s tím mají míň starostí.A výhodné je to i pro Acer(alespoň zatím)-za svou chybu si nechá ještě zaplatit takže vlastně nic netratí.Pokud vás to uklidní,Acer není zdaleka jediný.Podobné problémy jsou(nebo minimálně byly) i s autorizovaným servisem fotoaprátů Canon (AHW),stačí si projít diskuze na fotografických fórech.
Zdenička_oldd (292)|16.8.2005 06:51
[QUOTE="snezko"]soudit se je blbost je to nerealne. [/QUOTE]

Souhlasím s Pavlem, že dát PDA do opravy a řešit něco poté vám asi moc platné nebude. Jeden známý měl také problém s displayem (ovšem ne s PDA ale s MT). Nechtěli ho vzít do servisu, že se jedná o mechanické poškození (což samožřejmě nebyla pravda). Nechal si proto vypsat protokol, s tím utíkal na ČOI, ta prišla na kontrolu a najednou mu telefon opravili :D
snezko (28)|16.8.2005 11:03
no problem je, ze oni PDA nejen opravuji, ale taky rozbíjejí. viz. moje pokračování příběhu, a take nevedi problem resit. nevi kdy budou dily, kdy se objednaji. vsechno se musi s "nekym" konzultovat. proste koupil jsem PDA a vic ho nemam nez mam.
skautik_ce4you (66)|16.8.2005 12:12
[QUOTE="snezko"][QUOTE="skautik"]ja se servisem nikdy zadny problem nemel, vsechno ok.
[/QUOTE]

a uz jste reklamoval display ?[/QUOTE]

nastesti ne, 2krat se stalo ze si zakaznik display "rozsedl" pri pohledu vypadal jako vyteceny. v jednom pripade is zakaznik pral pristroj opravit (kolem 4kkc) a v druhem se zakoupil novy pristroj
snezko (28)|19.8.2005 21:04
storry uzavreta. dnes mi to cele vratili. vymenili mi komplet mainboard. display jsem si musel zaplatit. uvidime co dalsiho me s mym acerem ceka.
Endrju (37)|19.8.2005 21:23
Tohle je jen o lidech, kdyby jim zalezelo na tom aby se na ne lidi i priste obraceli, tak by to bez kecu uznali, ono zalezi jak to prijme ten technik.
Co se tyka tlacitka HOLD je to zrejme prasarna a urcite bych sel ke znalci se vsemi dokumenty.

Ja osobne mam s ACERem dobre zkusenosti jiz 3. rok pouzivam jejich notebooky, a ted mam chvili A50Premium a zatim vse totalne bez zavad, bez kolizi, jen na notasu mam jeden vadny pixel, ale to jsou male veci. :-)
snezko (28)|22.8.2005 16:00
snad jen posledni muj prispevek do teto temy. nikde ve firme ASUPPORT nepouzivaji pocitace acer. pouzivaji HP/compaq. mozna to svedci o tom, ze servisovat ano, pouzivat radeji ne :-)
hybo (3107)|22.8.2005 16:02
no, nesvedci to o nicem, protoze to nema s Acerem jakozto firmou spolecne nic, jen to, ze jejich zarizeni opravujou, ale je to samostatna firma...
snezko (28)|22.8.2005 16:18
[QUOTE="hybo"]no, nesvedci to o nicem, protoze to nema s Acerem jakozto firmou spolecne nic, jen to, ze jejich zarizeni opravujou, ale je to samostatna firma...[/QUOTE]

samozrejme. je to samostatna firma. ale servisuje jen ACER. ja keby som vlastnil acer asi bych mozna chtel aby moje "servisni stredisko" i kdyz externi pouzivalo moje vyrobky. mozna je to taky reklama...
hybo (3107)|22.8.2005 16:23
jenze Tvuj pohled je pohled Tvuj ;-) krom toho

Autorizovaný servis - Acer, BenQ, Bestwin, CMV, CPG, CTX, ...
Jsme autorizované servisní středisko společností Acer Computer a BenQ. Dále provádíme záruční servis notebooků značek Brave, Leo, Libra, tiskáren CPG a produktů značek Bestwin a CMV.

snezko (28)|22.8.2005 16:26
ok beru moje chyba. na slovenske strance nic takoveho neni. mate pravdu.
hybo (3107)|22.8.2005 16:30
to je OK..ja chapu, ze jste mel hodne spatnou zkusenost a nespokojenost je opravnena, ale timhle si nikam nepomuzete...
snezko (28)|22.8.2005 16:33
to teda. moji nespokojenost vyresi asi jen znemozneni psat do diskusi.
hybo (3107)|22.8.2005 16:39
ne, to nevyresi, nespokojenej budes porad, jen to tu nikoho nebude prudit, ac mas pravdu...zkus nejak klidne oslovit Acer CR a hledat nejake reseni...nemusi to pomoct, ale je to rozumnejsi, nez tohle...
vladahr (14)|22.8.2005 19:33
Pánové, musím se přidat. Jsem z dodavatelské sféry v IT a musím říct, že přístup ACERu k zákazníkům je otřesný a nemá obdoby.
Otevřel jsem na jejich HelpDesku tiket. Poprvé mne slušně vypálkovali. Podruhé pod tíhou argumentů napsali, že problém budou intezivně řešit. Od té doby neodpovídají. Podotýkám, že v kopii byl p. Lubomír Peroutka z ACER CZ se kterým jsem měl 20min. rozhovor a je naprosto v obraze.
O takových zkušenostech je potřeba psát, aby si nenaběhli jiní. To je jediný způsob jak donutit obdobné firmy ke slušnému jednání.
V každém případě do konce týdne mají šanci moji záležitost vyřešit a pak budu jednat konkrétně a rád poinformuji.
Z právního hlediska jsou pý bez šance, jen si přidělají práci navíc (a bohužel me taky).
Když jsem se rozhodoval, velmi jsem váhal. Lituji, že jsem vybral svému otci Acer N50.
V naší firmě už od Aceru nepodepíšu jediný nákup. Jim nejde o spokojeného zákazníka, který se vrací, ale jen o jednorázový business. To se jim v mém případě povedlo.
Ostatně víte proč jistá velká servisní firma rozvázala s ACERem smlouvu? Protože on se choval macešsky i k ní, svému servisnímu partnerovi.

Na ACER N50 nefunguje Alturion, Navigon a jim je to úplně jedno, proptože svý prachy už dostali.






vladahr (14)|22.8.2005 19:37
Tak na N50 tuhne i TomTom 5 Navigator
Fakt povedenej kousek:-)
Johny_G (384)|22.8.2005 19:52
Asi jsem zázračné dítě. Zatím jsem se ani u tátova notebooku, ani u TFT panelu mého známého, ani u mého PDA nesetkal s jedinou závadou. Ani jeden vadný pixel, ani jedna nekompatibilní aplikace. Jak je to možné? :-)
Karm (365)|22.8.2005 20:56
[QUOTE="vladahr"]Tak na N50 tuhne i TomTom 5 Navigator
Fakt povedenej kousek:-)[/QUOTE]
Nechceš radši napsat problém do diskuse o TomTomu????????takovýhle střílení do luftu je opravdu na nic,třeba se je problém mezi klávesnicí a židlí(bez urážky).co vím tak na n50 chodí TomTom navigator bez problémů.
Endrju (37)|22.8.2005 21:03
Prosim te kdyz ti nejde TomTom tak hned neodsuzuj Acera, radeji si hlupaku smaz v A50 pois.dat v adresari s tomtomem a mas po problemu.

Karm (365)|22.8.2005 21:10
[QUOTE="vladahr"]Na ACER N50 nefunguje Alturion, Navigon a jim je to úplně jedno, proptože svý prachy už dostali. [/QUOTE]
A můžeš mi vysvětlit co stím má společného Acer?NApříklad pokud já naprogramuju aplikaci která bude mít konflikt s nějakým hardwarem od určitého výrobce,může za to výrobce?Ne,můžu za to já jelikož jsem si to měl otestovat a řádně odladit.
skautik_ce4you (66)|24.8.2005 09:56
[QUOTE="Karm"][QUOTE="vladahr"]Na ACER N50 nefunguje Alturion, Navigon a jim je to úplně jedno, proptože svý prachy už dostali. [/QUOTE]
A můžeš mi vysvětlit co stím má společného Acer?NApříklad pokud já naprogramuju aplikaci která bude mít konflikt s nějakým hardwarem od určitého výrobce,může za to výrobce?Ne,můžu za to já jelikož jsem si to měl otestovat a řádně odladit.[/QUOTE]

naprostej souhlas a normalni praxe, pro zarizeni se odladuje software ne hardware
vladahr (14)|24.8.2005 14:14
Musím se pousmát nad posledními příspěvky (a nenazývám nikoho hlupákem, protože má jiný názor - konference jsou od toho, aby se sdílely názory; pokud bychom měli názory stejné, neměli bychom o čem psát;-)

Správně napsaná aplikace používá standardní rozhraní, mimo jiné i proto, aby byla HW nezávislá.
PDA od různých výrobců se liší tím, že mají různý HW a ovladače k tomuto HW, aby se navenek mohla tvářit standardně.
Pokud mám SW, který na PDA jiných výrobců běhá a na 1 konkrétním modelu nikoliv, pak je jasné, kde je problém. A je mi jedno zda je chyba v HW, nebo ovladači (podpora 3D, ActiveX,...)
Nebo snad znáte verzi Alturionu pro FS, HP a pod. ?

Jinak o svém problému jsem psal ze 2 důvodů:
1)Varovat ostatní
2)Získat nějaké rady jak urychlit reklamaci.
V tom 2. mi žádný z vás nepomohl.
Odezvy vašeho typu bych psal, pokud bych byl zaměstnanec Aceru, nebo ho alespoň prodával.