Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Narozeniny v kontaktech - posun o 1 den (PC vs MDA)

Laca (154)|10.8.2005 22:03
Zdravím, nanešel jsem v diskuzi odpověď - tak se zkusím zeptat:
Synchronizuji MDA Compact s 1 PC s MS Outlook 2003, pres AS 3.7.1 (en) nebo "vzduchem".
Všimnul jsem si, že se mi rozchází připomenutí narozenin o jeden den a zjistli jsem, že:

- když do PC zadám např 11.1.19xx a provedu synchronizaci, zůstane v PC 11.1, ale v MDA se to změní na 10.1.
- změním-li 10.1. v MDA na 11.1. a synchronizuju, mam pak v MDA 11.1. a PC 12.

Je to dost pakárna a hlavně pak nastavení narozenin ztrácí smysl :(

Díky za každý tip
Laca (154)|12.8.2005 12:51
:? halooo, to jste se s tim jeste nikdo nesetkal? To neni mozný :(
hybo (3107)|12.8.2005 12:54
kdyby hodina, nebo nejaky cas...i kdyz i tak je to divne, pokud jde jen o narozeniny...nemas tam treba upozornit den predem? ono narozeniny jako takove se nezobrazuji, takze se vytvareji jako alldayevent pri synchronizaci...a poku tma je neco spatne (i kdyz nevim vo, sorry) tak se muzou vytvaret rakhle...ja je zrusil a mam je zaple v pocketbreeze a ten je bere primo z kontaktu...
RStein (2012)|12.8.2005 12:57
Zkontrolujte si nastaveni casovych zon v Pocket PC a PC.
Laca (154)|12.8.2005 13:29
[QUOTE="hybo"]kdyby hodina, nebo nejaky cas...i kdyz i tak je to divne, pokud jde jen o narozeniny...nemas tam treba upozornit den predem? ono narozeniny jako takove se nezobrazuji, takze se vytvareji jako alldayevent pri synchronizaci...a poku tma je neco spatne (i kdyz nevim vo, sorry) tak se muzou vytvaret rakhle...ja je zrusil a mam je zaple v pocketbreeze a ten je bere primo z kontaktu...[/QUOTE]
to by mohlo byt ono, ja take koukam do Breeze a na Ndays ... jak se daji ty alldayevents vypnout? Když to v PC smažu, tak se mi zase po čase vytvoří :evil:
hybo (3107)|12.8.2005 13:52
tak to Ti ani kdybych chtel nereknu...ja jsem nakonec zkusil celej outlook, all day vytvorene smazal a mam klid...nejak to urcite jde, ale spise v registrech, nez nejak programove, protoze jsem to tam sveho casu nenasel...
Laca (154)|12.8.2005 14:32
Tak i když vymažu alldayevent, udaje se stale rozchazi. TimeZone je OK. Zkusil jsem i AS 3.8 a furt je to stejny
Laca (154)|5.11.2005 00:56
chjo .. porad zadnej tip?? Vcera jsem to zase studoval.

Vymazal jsem vsechny data v outlooku i v kontaktech. V kontaktu v PC, napisu datum (napr. 17.11.) a ulozim. V kontaktu v PC je to OK, v kalendari v PC taky, v MDA v kalendari je to OK, ale do Kontaktu v MDA se ulozi 16.11 :(

Prosiiim, urcite nekdo vite cim to je :)
vklacan_ce4you (117)|11.11.2005 08:14
mám ten problém aj ja:evil:
Bobo_ce4you (18)|29.11.2005 17:04
Takisto ma tento problem ser..... Pretrvava to cez jednotlive verzie ActiveSync - dlhodobo, a nemozem pochopit, ze to stale nebolo opravene. Teraz som sem do diskusii zabrdol, aby som nasiel nejaku variantu AS na synchronizaciu kalendara s Outlookom. Prakticky su mi informacie o bliziacich sa narodeninach nanic, lebo udaj moze a nemusi byt posunuty, a neda sa to neustale udrziavat.

Problem vznika pri opakovanej synchronizacii Outlook s PDA, ktora je vynutena AS po nejakej zmene v konf. ci uz PDA alebo PC, na ktoru je AS citlivy. Vtedy ponuka zlucenie udajov v PDA a Outlooku, zial jednostranny presun len v smere Outlook -> PDA, co povacsinou nepotrebujem. Pri volbe 'kombinovat udaje v PC a PDA' sa udaje v kalendari zduplikuju, pricom je ponuknuta volba zmazat duplikaty (ktora tiez funguje chybne, lebo cast duplikatov ostane). A po tejto operacii ostanu poposuvane niektore datumy v kalendari - hlavne tie, kotre ostali zduplikovane aj po odstraneni duplicit, kotru AS ponuka.
Laca (154)|29.11.2005 17:18
Prave kvuli duplicite jsem smazal vsechny narozeniny v kontakt listu sve pritelkyne (u te si jako jedine uz narozeniny pamatuju :) ) a po HR MDAC a synchronizaci, zadal narozeniny nove.

Vysledek byl jako vzdy tzn. -1 den na MDAC proti Outlooku. Chjo :?