Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA pro navigaci

Lazy76 (11)|10.8.2005 20:11
Ahoj,hodlám si pořídit pda pro navigaci do auta a nevým pro jaký os se mám rozhodnou,jde mi především o rozlišení lcd.Počítám z částkou okolo 12.000.-
1.Palm T3/T5 + BT GPS - 480X320
2.Yakumo Delta X - 320X240
Nebo nějaké VGA pda + BT GPS?To už je ,ale moc peněz:$: :no:
Co si o tom myslíte?Děkuji.
hybo (3107)|10.8.2005 20:26
myslime, ze jsi zapomel na mapy, ktere jsou dalsi cca 50% Tve ceny...pokud chces jen a jen navigaci, kup si radsi navigaci primo do auta...pokud chces PDA i na neco jineho, neres ani tak OS, jako to, co s tim PDA je mozne delat a jak je s tim, co pouzivas bezne kompatibilni...
Lada Dekany (130)|16.8.2005 09:17
Palm OS nema v soucasnosti dostatek kvalitnich mapovych podkladu :(
Pak zbyva Yakumo, coz take zadna slava.
Zkus Fujitsu Siemens 4XX + BT GPS. BT GPS je lepsi reseni nez integrovane GPS. Stale se vejdes do 12T a jeste i zbyde.
Plus stojanek do auta s repro, plus SW.
hybo (3107)|16.8.2005 09:25
No, ono ani to reseni 2in1 ala Yakumo Delta X (tedy ten lepsi posledni model), nebo levnejsi AcerN35 nejsou spatne. Nekomu vyhovuje, ze to ma v jednom, protoze nemusi myslet na prenaseni, jestli neco nezapomel a podobne...Ale je pravda, ze i zde plati, ze za reseni 2in1 se plati...mensimi moznosti, vykonej, vetsi cenou za "slabsi" stroj...dale je dobre kupovat vse najednou, nebo alespon co nejvice, pak muzes dostat treba jeste slevu...
TomcatCZ (24)|16.8.2005 10:09
Resil sem ten stejny problem pred 3 tydny.
Nakonec jsem se rohodl pro Yakumo DeltaX a jsem velice spokojen.
Primarne jsem chtel navigaci. To DeltaX splnuje vyborne me pozadavky.
Jedno zarizeni, max jeden kabel v aute (nabijecka).
Navic je to i PDA.
Muzu doporucit
Lada Dekany (130)|16.8.2005 10:11
Problem ALL-IN-ONE jsem resil take a zavrhnul jsem to pro sebe. Duvody proc ne "vse v jednom":
1. Pro navigaci v aute je treba zarizeni nekde polozit. U nekterych vozu brani vyhledu sklon predniho skla a "stineni" strechy. Kdyz dam PDA na predni cast palubky, nemusi videt na oblohu
2.Kdyz ho dam pricucnout na sklo -nektera auta maji kovove predni sklo -nemusi prochazet signal
3. Kdyz ho budu chtit pouzit mimo auto - kolo, pesky, voda, ne vzdy sezenu odpovidajici odolne pouzdro (mam OTTERBOX 1900)
4. Citlivost vestavenych GPS neni vzdy nejlepsi - viz diskuze.
5. Pri aktualizaci kterekoliv casti (auto s kovovym sklem, nove GPS citlivejsi, nebo prijimajici i GLONAS.., vykonejsi PDA....) musim menit vsechno.
6. Ja jsem navic dal prednost velkemu VGA displeji iPAQ 4700
Lazy76 (11)|17.8.2005 23:07
Díky za názory,myslím si že by mě vyhovovala víc varianta all-in-one,takže asi Acer nebo Yakumo,ale zajímámě ještě porovnání rozlišení lcd - Palm Hi res+ 480X320 a standart WIN 320X240,protože mám nabídku na levný(4000,-)Palm TT3... a ten umí landscape mode - lepší orientace v mapě?No Koupil bych asi Smart Maps,ty na TT3 jdou. Bohužel penízky na VGA lcd nemám:( A ani bych všechny možnosti pda nevyužil jde mi hlavně o tu navigaci a asi by mě pak vadilo obsluhovat BT Gpsku + Pda..pak to ruzně shovávat když si nekdě zastavíte...nevim:?:
hybo (3107)|18.8.2005 06:40
jiste, ze cim vetsi rozliseni tim lepe, vidis najednou vice a pokud neni rozdil ve velikost displaye velky, tak to vidis i hezci, vic vyhlazene...landscape je mozny u Yakuma, ale nejsem si jist, jestli je to lepsi, vzhledem k tomu, ze navigace ukazuje ze jdes zespod nahor a tedy je lepsi mit vice ve vertikalini ose...
ipf (2136)|18.8.2005 07:40
Pořídil jsem pro jednoho kolegu, který chce pouze navigaci a ostatní je přídavek, ACER n35. Včera jsem podle něj jezdil a úplně v pohodě. Držák drží, acer funguje, žádné poklesy signálu či výpadky jsem neměl. Displej je dobře viditelný (je fakt, že nepralo slunce, které by rušilo).
Já sám používám VGA (hx4700), kde je rozlišení neporovnatelné a jak píše Hybo: vykreslenější a vyhlazenější, ale k čemu? Navigace je pomoc do auta, která by ale neměla odvádět pozornost od řízení, takže kvalita dislpeje je v tomto případě vedlejší (testoval jsem pro navigaci i MDAC, se stejným výsledkem - displej v tomto případě není podstatný).
Takže závěr? Trochu jsem měl obavy, zda n35 je ta pravá volba, ale po dvou dne testování jsem nenašel nic, co by mne zklamalo a proč bych tuto cihlu nedoporučil.
Lazy76 (11)|18.8.2005 13:47
Takže kupuji Acer N35.Díky všem.
Baskervill_ce4you (18)|18.8.2005 15:43
No ja by som Ta na acer n35 nenahovaral. Tiez som ho kupil len na navigaciu. Mam ho cca 5 mesiacov, z toho je stvrty mesiac v oprave, takze som si radsej kupil aj ipaq + gps. Nikdy viac acer. Navyse to napajanie zo zapalovania ma krutenu snuru a tak je to cele dost pod tahom. Ked sa ti stane to,co mne: konektor napajania zostal na snure, tak ti to ako reklamaciu neuznaju a budes cvakat za naletovanie konektoru cenu 1/3 noveho acera n35 (pomery na Slovensku).
hybo (3107)|18.8.2005 15:53
ta cena je takova ne za naletovani,ale vymenu, servis uz neni to, co pred davnou dobou, kde se nekdo patlal s pajenim a podobne...ted servisaci vetsinou jen maji za ukol diagnostikovat, kde je si zavada, zadaji do systemu plozky pro objednani ze skladu, ten, pokud je nema objednava od dodavatele a pak to servisak da jen dohromady...pokud chcete pajet, je potreba se obratit na servis ala "domaci kutil"....takova je dnes doba...
Lada Dekany (130)|19.8.2005 20:30
"Uprimni" prodejci, nebo servis potvrdi znacnou nespolehlivost Aceru.
Ja bych doporucil Loox 4xx a BT GPS.
Nebo YAKUMO.
Lazy76 (11)|26.8.2005 21:21
Díky všem nakonec jsem koupil Loox 410...ted už jenom BT GPS + Držák.
Kocir (836)|26.8.2005 21:35
[QUOTE="Lada Dekany"]Problem ALL-IN-ONE jsem resil take a zavrhnul jsem to pro sebe. Duvody proc ne "vse v jednom[/QUOTE]


BUDU OPONOVAT PRO PREHLEDNOST KAPITALKAMA

Problem ALL-IN-ONE jsem resil take a zavrhnul jsem to pro sebe. Duvody proc ne "vse v jednom":

1. Pro navigaci v aute je treba zarizeni nekde polozit. U nekterych vozu brani vyhledu sklon predniho skla a "stineni" strechy. Kdyz dam PDA na predni cast palubky, nemusi videt na oblohu
ZALEZI NA PDA. YAKUMO NEMA TYTO PROBLEMY - MAM HO TAKY

2.Kdyz ho dam pricucnout na sklo -nektera auta maji kovove predni sklo -nemusi prochazet signal
MAM AUTO S POKOVENYM SKLEM - OPET YAKUMO ZADNY PROBLEM

3. Kdyz ho budu chtit pouzit mimo auto - kolo, pesky, voda, ne vzdy sezenu odpovidajici odolne pouzdro (mam OTTERBOX 1900)
YAKUMO MA VE VOLITELNEM PRISLUSENSTVI KOZENE ALE I ALUMINIOVE POUZDRO - HODNE ODOLNE

4. Citlivost vestavenych GPS neni vzdy nejlepsi - viz diskuze.
TO NENI VUBEC PRAVDA, ZALEZI NA POUZITEM CIPU, YAKUMO PATRI V TESTECH MEZI PDA S NEJLEPSIMI GPS. DELTA X MA I SIRF III

5. Pri aktualizaci kterekoliv casti (auto s kovovym sklem, nove GPS citlivejsi, nebo prijimajici i GLONAS.., vykonejsi PDA....) musim menit vsechno.
??? JAK VSECHNO MENIT ???

6. Ja jsem navic dal prednost velkemu VGA displeji iPAQ 4700
ANO JE TO HEZKE MIT MOZNOST 640X480, SOUHLAS
Lada Dekany (130)|26.8.2005 21:59
Me poznamky jsou opet malym pismem :)

Jeste poznamku. Psal jsem o SVYCH preferencich a o svych duvodech.
Neni treba polemizovat s nazory, ktere jsem nerekl. Napr. nerekl jsem ze citlivost VSECH vestavenych GPS neni vzdy nejlepsi, ale nekterych. Tak ze reakce TO NENI VUBEC PRAVDA je troch zcestna.

Ja se nevozim po KONKRETNICH typech aut, PDA, nebo GPS, jenom jsem rikal svuj obecny nazor na moznost volby a sve zkusenosti.
Spousta lidi ma jiny nazor (a kupuje PDA s GPS). To je v poradku. Kdyz ale vybiram nejake zbozi, rad si prectu i nazory jinych lidi, proto ze mi muzou pripomenou neco, na co jsem pri koupi nemyslel (treba ze na raftumi bude odolne hlinikove pouzdro na nic)

Ted poznamky

1. Pro navigaci v aute je treba zarizeni nekde polozit. U nekterych vozu brani vyhledu sklon predniho skla a "stineni" strechy. Kdyz dam PDA na predni cast palubky, nemusi videt na oblohu
ZALEZI NA PDA. YAKUMO NEMA TYTO PROBLEMY - MAM HO TAKY
Zalezi spise na aute. Nekdy je sklon predniho skla veliky (Land a Range Rover :(

2.Kdyz ho dam pricucnout na sklo -nektera auta maji kovove predni sklo -nemusi prochazet signal
MAM AUTO S POKOVENYM SKLEM - OPET YAKUMO ZADNY PROBLEM
U Renaultu Scenic menili kolegovi predni sklo. Pred tim nich neprijimal, zakoupil jsi externi antenu, po vymene ano. V cem byl problem? V servisu namontovali predni sklo bez kovu. GPS jsme instaloval spolu, tak to vim :(

3. Kdyz ho budu chtit pouzit mimo auto - kolo, pesky, voda, ne vzdy sezenu odpovidajici odolne pouzdro (mam OTTERBOX 1900)
YAKUMO MA VE VOLITELNEM PRISLUSENSTVI KOZENE ALE I ALUMINIOVE POUZDRO - HODNE ODOLNE
Ja mluvim z vlastni zkusenosti. Potapim se, raftuji a aluminiove pouzdro by promoklo. V pouzdru mam i TREO 650. Samozrejme zalezi na aktivitach.

4. Citlivost vestavenych GPS neni vzdy nejlepsi - viz diskuze.
TO NENI VUBEC PRAVDA, ZALEZI NA POUZITEM CIPU, YAKUMO PATRI V TESTECH MEZI PDA S NEJLEPSIMI GPS. DELTA X MA I SIRF III
Jenom posledni Delta X ma SiRF III. V clanku byl diskutovan n35. SiRF III je supr. Mam ho take.

5. Pri aktualizaci kterekoliv casti (auto s kovovym sklem, nove GPS citlivejsi, nebo prijimajici i GLONAS.., vykonejsi PDA....) musim menit vsechno.
??? JAK VSECHNO MENIT ???
Jak? Napr. kdyz dostanu nove auro s kovovym sklem, ktere nepropusti GPS signal, musim si poridit bud antenu - to me ale firma zabije, kdyz budu do auta vrtat, nebo citlivejsi GPS. Nebo, nestaci RAM na vypocet trasy pres celou Evropu, tak bud budu pocitat po castech, nebo si poridim PDA s vetsi RAM, ale tim padem i novou GPS, proto ze je integrovana. ATD atd.. Vzdy mam volbu a jedna z nich je vymena.

6. Ja jsem navic dal prednost velkemu VGA displeji iPAQ 4700
ANO JE TO HEZKE MIT MOZNOST 640X480, SOUHLAS
Jo mimochodem, neni to AZ TAK velka vyhoda. Navigace mi jede i na TREO 650, ktere ma 320 x 320 a malou obrazovku.

Lada
Lada Dekany (130)|26.8.2005 22:01
[QUOTE="Lazy76"]Díky všem nakonec jsem koupil Loox 410...ted už jenom BT GPS + Držák.[/QUOTE]
Myslim, ze to byla dobra volba. Dobry pomer cena/vykon/spolehlivost :)

Jako GPS bych doporucil neco se SiRF III.(BT338)
Jako drzak do auta treba BRODIT s nabijenim a repro, nebo podobny.

Hodne stesti :)
Lada