Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kompatibilita formátů Pocket Word (Excel) se "stolními" Office

Honyk_ce4you (6)|10.8.2005 19:40
Mám nové PDA a chtěl bych se zeptat, jak moc jsou kompatibilní formáty Pocket Word a Excel z Windows WM 2003 se "stolními" Office, např. XP.
Ačkoliv jsem zkoušel ze stolního Wordu (Office XP) ukládat do různých formátů, nakonec se mi v mém PDA správně zobrazily jen formáty HTML a TXT. Upřímně jsem čekal, že by Pocket Word mohl dokázat zobrazit alespoň RTF a ještě pravděpodobněji soubory uložené pod položkou "Pocket Word Document". Bohužel se mi vždy zobrazily jen paznaky. Nepomohlo ani ukládání do nižších verzí wordu. Jaké s tím máte zkušenosti vy?
daww (687)|10.8.2005 19:49
Jak ty soubory dostáváš do PDA ? Necháváš si je převéct AS? Na PC se uloží úplně běžně a když je pak pošleš do PDA tak by se měly automaticky převéct na Pocket formát. Já s tím nikdy žádný problém neměl. Ani když mi přišel soubor jako příloha v e mailu a nebyl převeden, nenastaly potíže. :?
Brco_ce4you (447)|11.8.2005 13:06
Zalezi aj na tom aky Microsoft Word pouzivas, myslim rok. Na 2003 mam problem s otvorenim dokumentu v PDA, tak to riesim cez WordPad a je to bez problemov. A na PDA zobrazi ikonu ako MW.
osch (1330)|11.8.2005 13:16
Problém by být neměl. Rozdíl mezi PC formátem a PPC formátem je jen ve velikosti. Ten PPC je pro PPC uzpůsoben, tedy mimo jiné je i menší.
Nedávno sem na toto téma tady někde četl diskuzi. Zkusím se po ní kouknout.

Já osobně mám v PC MS Office 2000 a nikdy jsem problém něměl. Jak při nahrávání přes ActiveSync, tak i čistě přes USB.

EDIT: takže třeba tady
hybo (3107)|11.8.2005 13:24
v ActiveSync si vypni konverzi, nepracuje dobre a neni potreba....jinak, rozdili jsou v moznostech, samozrejme pocket nezvlada vse a tak neco nezobrazi, nebo zobrazi jinak....hlavne formatovani, scripty a podobne veci...
Jerry Salcer (197)|11.8.2005 14:52
Ještě si dej do PDA do windows fonts české fonty, jako třeba tahoma cz, verdana cz. Potom když vytvoříš dokument na PDA, bude v MyDocuments i po konvezi správně česky. Musíš ale jeden z fontů zvolit již při tvorbě wordu;)
Žulda_ce4you (244)|11.8.2005 15:41
[QUOTE="hybo"]v ActiveSync si vypni konverzi, nepracuje dobre a neni potreba....jinak, rozdili jsou v moznostech, samozrejme pocket nezvlada vse a tak neco nezobrazi, nebo zobrazi jinak....hlavne formatovani, scripty a podveci...[/QUOTE]

Teda ja kdyz vypnu konverzi, tak mi to prave cestinu osekava, zatimco s konverzi problem nemam.
daww (687)|3.1.2006 08:27
Na PocketGear je zdarma ke stažení jakýsi převaděč xls souborů pro PDA se zajímavým prohlížečem Doobs4Excel 0.1. Zatím jsem to nezkoušel a budu rád, když se někdo podělí o zkušenosti