Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMovie - filmy pro PDA snadno a rychle

oskarmaniak (41)|10.8.2005 10:54
Filmy s titulky, které nejsou zakomprimované do obrazu videa? Kvalitní zvuk a video? Možnost nastavení jasu? Lehké a přehledné ovládání? A celý v češtině? Ano, tak to jsou jen některé vlastnosti programu Smart Movie od společnosti Lonely Cat Games, který obsahuje konvertor pro PC, XVID kodek a přehrávač pro PDA. Tuto recenzi mě napadlo napsat po přečtení diskuzí, kde je po podobných programech velká sháňka. Snad jim v jejich hledání a rozhodování pomůže.

Přečtěte si celou recenzi.
pagino (160)|10.8.2005 11:03
Dobry soft, uz ho dlho pouzivam a nemozem ho vynachvalit.
oskarmaniak (41)|10.8.2005 11:33
Tal to jsme dva ;)
17razor (49)|10.8.2005 16:40
Ja som zatial pouzival PocketDivXEncoder+beta player. Vsetko freeware. Prave skusam smartmovie.
Btw, vidim ze niekto je sg atlantis fan :)
killerGBU_ce4you (148)|10.8.2005 18:48
OT: tady taky někdo sleduje StarGate Atlantis :D
Igoreso_ce4you (8)|10.8.2005 19:03
Stargate SUPER :D
Smartmovie SUPER :D -a to mam original,jen za 700kc...
www.lonelycatgames.com
anarchist (10)|10.8.2005 23:52
-> nastojáka, naležato, videokodek apod.
Jinak Smartmovie používám k plné spokojenosti již velmi dlouho. Též doporučuji.
markjag (386)|11.8.2005 02:40
FANTAZIA.
DAKUJEM!!!!!!
A jak naschval mate na obrazkoch stargate a to je presne serial ktory chcem na PDA POZERAVAT s titulkami.
VDAKAAAAAAAAAAAAAAA

normalne sa uz tesim na piatu cast stargatu.
Oki viem ze som OT ale prosim jedno my vysvetlite. Aky fanatik robi tie titulky na stargate aj na atlantis za jeden den a zadarmo???
Ake ma z toho vyhody?
Diky :>
oskarmaniak (41)|11.8.2005 16:58
JJ Fanda SG :)
17razor (49)|12.8.2005 18:57
Tak som konecne otestoval ten smartmovie. Player nainstalovany do pda sa mi vobec nelubil. Betaplayer (stiahnutelny zadarmo tu) je z mojho pohladu ovela lepsi(interface, rychlost, uzitocnost, nieje potreba instalovat kodeky...).

Ako encoder som zatial pouzival PocketDivxEncoder(stiahnutelny zadarmo tu ). Medzi pocketDivxEncoderom a smartmovie encoderom som nepostrehol moc velky rozdiel(trochu vacsia moznost roznych nastaveni u smartmovie a vacsia prehladnost u PocketDivxEncoder). Vytvoril som 2 subory(z 364mb na 108mb) s rovnakymi parametrami. Smartmovie to trvalo 15minut, PocketDivxEncoder to trvalo iba 8 minut. Pred kupou smartmovie odporucam stianut demo a bezplatnu alternativu a porovnat. Mozno usetrite ;)

PS: poznate aj battlestar galacticu? vychadza v sobotu subezne s SG a SGA, tiez na scifichannel.
Kocir (836)|12.8.2005 20:02
Muj poznatek je trochu rozdilny:

BetaPlayer neumi titulky. SmartMovie ano, bud prilozene do AVI (nejsou "vypalene do obrazu") nebo externe v SUB. Kdyby toto BP umel tak je 100x lepsi nez SMP.

SM coder: aspon na mem PC je schopen zpracovat vsechna videa. PocketDivxEncoder naopak u spousta videii po chvilce ukonci praci jako ze je vse hotovo, mozna nekde v logu je napsano, ze chybne.
SM coderje schopen delat mensi soubory videa.

KOdeky: Ty musi byt vzdy nainstalovany, jinak by DIVX neslo prehravat.
Pacey (13)|15.8.2005 17:36
Všechny zdravím. Tak jsem zkusi taky smart movie converter, ale když chci otevřít jakýkoliv video tak mi to hodí hlášku, abych se ujistil jestli mam naisntalovanej DirectShow codecs. Přitom jsem je stahoval přímo ze stránky smartmovie nějak ffdshow se to jmenovalo. Nevíte co s tím? Díky a mějte se :)
Karlos_ce4you (23)|19.8.2005 14:05
s tim vyzkousenim, trosku nepresna informace, nevim jak u PDA, apro Symbian OS to funguje tak, ze ti to upravi asi 5 minut filmu, ktere ve final stejne v zarizeni neprehrajes, takze ozkouseni trosku o nicem.:))
Karlos_ce4you (23)|19.8.2005 14:06
[QUOTE="Pacey"]Všechny zdravím. Tak jsem zkusi taky smart movie converter, ale když chci otevřít jakýkoliv video tak mi to hodí hlášku, abych se ujistil jestli mam naisntalovanej DirectShow codecs. Přitom jsem je stahoval přímo ze stránky smartmovie nějak ffdshow se to jmenovalo. Nevíte co s tím? Díky a mějte se :) [/QUOTE]

staci pouze xvid, nebo div x a melo by to slapat.
Karlos_ce4you (23)|19.8.2005 14:09
[QUOTE="Kocir"]Muj poznatek je trochu rozdilny:

BetaPlayer neumi titulky. SmartMovie ano, bud prilozene do AVI (nejsou "vypalene do obrazu") nebo externe v SUB. Kdyby toto BP umel tak je 100x lepsi nez SMP.

SM coder: aspon na mem PC je schopen zpracovat vsechna videa. PocketDivxEncoder naopak u spousta videii po chvilce ukonci praci jako ze je vse hotovo, mozna nekde v logu je napsano, ze chybne.
SM coderje schopen delat mensi soubory videa.

KOdeky: Ty musi byt vzdy nainstalovany, jinak by DIVX neslo prehravat.[/QUOTE]

taky musi,protoze jinak neumi porehrat velke rozliseni, velikost avi souboru je dana i velikosti rozliseni na cem to prehravas.
k titulkum SM umi SUP, SRT, tusim, ze i TXT a jsou v obrazu na pDAcku pri prehravani.
markjag (386)|23.8.2005 11:46
No ja som doterz pouzival BetaPLayer teraz uz premenovany na TCMP (neviem to v celosti len takto v skratke ;) ) no a TCMP prehrava krasne bez trhania aj vo full screene jedno video co mam kdezto som to iste video skusal v SmartMovie PLayer a bolo to trhane.

SmartMovie PLayer
+prehrava i externe titulky
+i u landscape rezimu je mozne posuvat film TAP-nutim na displej (ovesm tato vlastnost je dana ze scasti aj tym ze portrait rezim nema)
-strasne skaredy, neprijemny a zbytocne prehnany design
-sekanost filmu
-nepomoznost prehravat na portrait
-plateny

TCMP
+jednoduchy design a prehladny
+podpora landscape aj portrait
+freeware
-nema externe titulky (dufam ze bude mat)
-neda sa pretacat v landscape rezimu

proste TCMP jednoznance lepsi len tie titulky su jeho achilovou petou (patou)

porovnavat tie dva konvertory nebudem kedze nemam odskusane oboje ale odskusal som zatial SmartMovie Convertor a uprimne povedane...... Nist moc :>>>>
Idem skusit freeware alternativu ale zatial sa mi Dr.DivX paci ovela viac ako SmartMovie Convertor
Kriak24 (21)|27.8.2005 22:09
Ked prekonvertujem film cez SmrtMovie, zvuk mi predbieha obraz. Uz som skusal aj najskor skonvertovat zvuk do PCM a az potom to prehnat cez SmartMovie, ale nepomohlo to. Nema niekto podobnu skusenost?
Btw: Beta Player dokaze prehrat externe titulky. Mam Beta Player ver. 0.5 s pluginom betapayer_05_smi_plg a externe titulky v pohode prehra. Musia byt vo formate smi, co je ale tazka par sekund dostat sub,txt a pod do smi. Na TCMP plugin nefunguje.
Kocir (836)|28.8.2005 09:42
[QUOTE="Kriak24"]Ked prekonvertujem film cez SmrtMovie, zvuk mi predbieha obraz. Uz som skusal aj najskor skonvertovat zvuk do PCM a az potom to prehnat cez SmartMovie, ale nepomohlo to. Nema niekto podobnu skusenost?
Btw: Beta Player dokaze prehrat externe titulky. Mam Beta Player ver. 0.5 s pluginom betapayer_05_smi_plg a externe titulky v pohode prehra. Musia byt vo formate smi, co je ale tazka par sekund dostat sub,txt a pod do smi. Na TCMP plugin nefunguje.[/QUOTE]

U jednoho filmu se me taky rozjelo audio a video a dalsich ne. Zdroj byl v WMV
Kocir (836)|28.8.2005 09:45
[QUOTE="Kriak24"]Ked prekonvertujem film cez SmrtMovie, zvuk mi predbieha obraz. Uz som skusal aj najskor skonvertovat zvuk do PCM a az potom to prehnat cez SmartMovie, ale nepomohlo to. Nema niekto podobnu skusenost?
Btw: Beta Player dokaze prehrat externe titulky. Mam Beta Player ver. 0.5 s pluginom betapayer_05_smi_plg a externe titulky v pohode prehra. Musia byt vo formate smi, co je ale tazka par sekund dostat sub,txt a pod do smi. Na TCMP plugin nefunguje.[/QUOTE]

Nikde ho tam na strankach nevidim - betapayer_05_smi_plg
markjag (386)|28.8.2005 11:02
Prosim zaslite mi odkaz kde stiahnem betapayer_05_smi_plg a kde stiahnem konvertor z srt a sub na smi
Totiz betapleyer s titulkami jasne prevalcuje smartmovie
Kocir (836)|28.8.2005 11:13
[QUOTE="markjag"]Prosim zaslite mi odkaz kde stiahnem betapayer_05_smi_plg a kde stiahnem konvertor z srt a sub na smi
Totiz betapleyer s titulkami jasne prevalcuje smartmovie[/QUOTE]

Zkus http://www.urusoft.net/home.php?lang=1
empiK (137)|28.8.2005 17:51
betaplayer a Pocket encoder pouzivam uz skoro rok a titulky mam u vsech filmu. nevim v cem je u vas problem
solory (201)|28.8.2005 18:20
používal jsem převadeč od Mrkvosoftu do wmv pro PDA... ale... no, fungovalo to, ale byla to práce navíc.

Když jsme u filmů, na ČT1 budou dávat simpsonnovy od začátku. Najde se blázen, kdo by to nahrával na PC?
markjag (386)|28.8.2005 20:51
[QUOTE="solory"]používal jsem převadeč od Mrkvosoftu do wmv pro PDA... ale... no, fungovalo to, ale byla to práce navíc.

Když jsme u filmů, na ČT1 budou dávat simpsonnovy od začátku. Najde se blázen, kdo by to nahrával na PC?[/QUOTE]

z CT1 jedna som mal zatial priatelov........ jaj nei to bolo z markizi, akoze blazon iste je.......
ale aj tak.... odporucam eMule alebo Azureuz..... a torrenty a natahas si setky casti ak chces, ja som to tak urobil uz stargate aj u atlantisu a planujem dotahat babylon 5 a nasledovnika crusade dakedy neskor ;)
Kriak24 (21)|1.9.2005 16:05
[QUOTE="markjag"]Prosim zaslite mi odkaz kde stiahnem betapayer_05_smi_plg a kde stiahnem konvertor z srt a sub na smi
Totiz betapleyer s titulkami jasne prevalcuje smartmovie[/QUOTE]

Pluginy stiahnes tu:

Ver 0.095
http://mabin.info/betaplayer/betaplayer_095_smi_plg(overlay).zip

Ver 0.096
http://mabin.info/betaplayer/betaplayer_096_smi_plg(050114).zip

Ver 0.5
http://mabin.info/betaplayer/betaplayer_05_smi_plg(050326).zip

Ver 0.5b
http://mabin.info/betaplayer/betaplayer_050b_smi_plg(050326).zip

Teraz si presne nepamatam nazov softu na konverziu do smi. Som na sluzobke a soft mam doma na PC. Zajtra napisem.
Kriak24 (21)|1.9.2005 16:18
Uz som si spomenul, vola sa Subtitle workshop ( info tu: http://www.divx-digest.com/software/subtitle_workshop.html ).
Este ku pluginu: staci ho rozbalit do betaplayer adresara. Titulky musia mat rovnake meno ako film (samozrejme okrem koncovky) a nacitaju sa utomaticky.
markjag (386)|1.9.2005 17:22
[QUOTE="Kriak24"]Uz som si spomenul, vola sa Subtitle workshop ( info tu: http://www.divx-digest.com/software/subtitle_workshop.html ).
Este ku pluginu: staci ho rozbalit do betaplayer adresara. Titulky musia mat rovnake meno ako film (samozrejme okrem koncovky) a nacitaju sa utomaticky.[/QUOTE]

diky za pluginy ale nerozchodil som to :(
mam BetaPlayer 0.5 stable a skusal som plugin aj na tu 0.5 ale neslo :(
preorbil som titulky smi ale aj tak to neslo
pisalo plugin not copatibile a bla bla bla
a v tom zipku bolo dost suborov a ani som nevedel aky tam mam dat tak som dal vsetky :>>>>


a neexistuje ten plugin na titulky pre verziu TCPMP?? TO je vlastne nahrada BetaPLayera, teda jeho nastupca... myslim ze mam verziu 0.65
Kriak24 (21)|1.9.2005 21:44
Pre TCPM plugin este nie je. Ja mam aj koli tomu stale Beta player. Ten plugin mi chodi OK. Tiez mam Beta 0.5 stable. PDA Acer n30. Ono su tam nejake zavislosti od procesora. Do adresara playeru som nakopcil vsetky plg subory + lang_std.txt - do menu playera prida polozku nastavenia tituliek (font, umiestnenie).
Ked tak popozeraj vo fore http://www.corecodec.com/index.php?option=com_smf&Itemid=29.
fury_only_ce4you (259)|7.9.2005 09:13
Zkoušel jsem SmartMovie, předělání filmu-OK, ale když jej nahraji na kartu a spustim, je rozhozená zvuková stopa oproti videu...A ruční ladění zvukové stopy/posun/ je nepoužitelný, nemáte s tím někdo zkušenosti, jak to vyřešit...?
markjag (386)|7.9.2005 10:07
[QUOTE="fury_only"]Zkoušel jsem SmartMovie, předělání filmu-OK, ale když jej nahraji na kartu a spustim, je rozhozená zvuková stopa oproti videu...A ruční ladění zvukové stopy/posun/ je nepoužitelný, nemáte s tím někdo zkušenosti, jak to vyřešit...?[/QUOTE]

pouzi freeware alternativu
je lepsia
pisalo sa o nej v tejto diskusii
cache_ce4you (0)|28.9.2005 02:06
Tak som vyskusal tento SmartMovie. A nie som spokojny :(( Nielen ze nevedel prehravat (mal som aj codeck, proste napisal ze otvara a spadol), ale mi este posahal registre tak, ze uz neviem priradit, aby avi otvaral tcpmp (asi budem musiet nejako hw resetovat bo nepomahal ani reinstall tcpmp) :mad:
Mozno to je tym, ze mam starsie pda (Toshiba e310, PocketPC2002), ale maju pisane ze ide aj na 2002. Mozno je to tym, ze som skusal demo, netusim.
Proste u mna 0 bodov (a to je to komercny soft) :no:
sindelo (1)|26.6.2006 14:01
Mám problém s registrací u MDA Vario. Když chci vyplnit odblokovací kód v tom programu, nemám tam vyplněné sériové číslo přístroje a proto mi to asi nebere tan odblokovacé kód.
Nevíte někdo co s tim mám dělat?
freewall_ce4you (476)|28.11.2006 21:06
Muzete mi dat nekdo tip na jakou hodnotu mit nastavene vsechny ty bitraty a ja nevm co vsechno to je, aby to bylo koukatelne na MDA Compact - ja vim, ze muzete napsat - zkousej :D , ale pokud uz ma nekdo zkusenost.....;)

Dik
Laca (154)|12.2.2007 18:54
Zdravim, zkousel jsem filmy na 250kb/s video, zvuk 44kHz, stereo, 96kb/s a fungovalo to.
Jenze .. o vikendu se mi MDA zblaznilo a sel jsem do HR. I kdyz mam nainstalovane stejne kodeky jako driv, filmy se cukaj. Mate nejaky tip, co muze byt spatne?
(prehravam ve SmartMovie)
aJa_ce4you (0)|4.3.2007 23:20
Zdravim vsechny,

stahl jsem si demicko SmartMovie prehravace, prevod je jednoduse udelanej, prehravac ma sice krapitek divnej disajn, ale prehrava pekne na fullscreen, kvalita videa je pekna, ale mam problem se zvukem, desne se kouse a neni to k poslouchani.

Kde by mohl byt problem? co bych mel prenastavit ci preinstalovat? Mam Mio A701. Diky