Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Megarecenze iPAQ hw6515: pan Komunikátor [mobilmania.cz]

Zdenek Malinsky (9781)|10.8.2005 02:10
iPAQ hw6515 na sebe strhnul již s příchodem prvních obrázků a technických informací velkou pozornost. Aby ne: má plnohodnotnou klávesnici, podporuje EDGE, nechybí fotoaparát a má dokonce integrován navigační přijímač GPS.

iPAQ hw6515, dříve známý pod označením iPAQ Messenger, se těší již od prvních zveřejněných informací velké pozornosti. Je poměrně malý, má klávesnici, moderní technologii EDGE a několik zajímavých prvenství. Někteří jej označují za čistě firemní zařízení, já si ale myslím, že může nadchnout každého uživatele, který touží po kvalitním a výborně vybaveném komunikátoru.

Klíčové vlastnosti

* podpora EDGE
* integrovaný přijímač GPS
* dva paměťové sloty
* plnohodnotná klávesnice

Hlavní nedostatky

* nestandardní rozměry a rozlišení displeje
* horší kompatibilita aplikací
* špatné ovládání jednou rukou



1. Úvod, design, konstrukce, klávesnice

2. Ovládání, displej, hardwarová výbava

3. Telefonování, zprávy, GPS navigace

4. Navigace v praxi, fotoaparát

5. Příslušenství, výdrž, závěr

6. Fotogalerie (i nepublikované snímky)


Pro koho je určen?

iPAQ hw6515 je bezesporu velmi zajímavým komunikátorem. Kombinace GSM/GPRS/EDGE a GPS modulu jej pomyslně řadí do firemní sféry, kde může být ideálním pomocníkem například autodopravních společností. Já jsem si však jeho přítomnosti užíval i v běžném životě: dostal jsem se v případě potřeby na internet a k emailům, mohl jsem se nechat navigovat v automobilu i při pěší túře. A to bez nutnost spouštění, párování, dobíjení a vůbec starání se o další doprovodná zařízení. iPAQ si mne zkrátka získal integrací všeho možného do tak malého těla, nicméně jsem jej (nebo spíše Microsoft) nenáviděl za nepohodlné ovládání jednou rukou.

Samostatnou kapitolou je pak cena. Dvacet tisíc není rozhodně málo, pokud ale iPAQ srovnám například s MDA III, vítěz je zřejmý. Hlavním konkurentem iPAQu je pak Treo 650, které je o několik tisícovek levnější. V tomto souboji pak zřejmě zvítězí náklonnost uživatele k vybranému operačnímu systému.

Plusy a minusy

+ rozumné rozměry
+ citlivost přijímače GPS
+ velmi dobrá klávesnice
+ dva paměťové sloty

- špatné ovládání jednou rukou
- horší kompatibilita kvůli čtvercovému displeji
- EDGE není signalizováno


Rychlé odkazy

• fotogalerie se všemi obrázky

• nerozdělená recenze v textové verzi
bobo.4150.sk (176)|12.8.2005 12:28
:oops: Sorry, sorry, sorry. Mea culpa. Pozrel som si iba nápis: "Tato diskuze je zařazena do úrovně Obecné diskuze" a ďalej nič.

Nedôslednosť.