Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A co Pascal?

Johny_G (384)|8.8.2005 18:01
Existuje nějaký vývojový nástroj pro PocketPC založený na Pascalu? Úplně ideálně přímo na Delphi. U Symbianu mám smůlu, tak jak je na tom Windows Mobile?
beecher (9270)|8.8.2005 21:06
Slysel jsem, ze je nejaky plug-in do Delphi pro vyvoj pro PDAcka, ale jak se to jmenovalo?
Johny_G (384)|8.8.2005 22:10
[QUOTE="beecher"]Slysel jsem, ze je nejaky plug-in do Delphi pro vyvoj pro PDAcka, ale jak se to jmenovalo?[/QUOTE]

No to bych byl šťastný jako blecha! Co je to zač?
Měla by stačit komponenta, ne? Windows Mobile přeci běží na Win32, stejně jako windows na PC - a přímo pro něj Delphi kompiluje.
atsip (14)|9.8.2005 01:25
Tak to by som rad vedel i ja. Este som vsak o tom nikde nepocul. Teraz som sa to pokusal hladat na Google, ale bezuspesne. Nemyslim si, ze nieco take existuje, ale ak hej, bol by som rad. :)

Nemyslim si vsak, ze by postacila len komponenta. Windows Mobile je zalozeny na odlisnej architekture ako obycajny Windows a teda si myslim, ze by bol skor potrebny kompilator. Pomocou kompilatora sa totiz prelozi zdrojovy kod do jazyka zrozumitelneho procesoru, do binarneho kodu. A kedze i CPU na Pocket PC je odlisny od toho "stoloveho", je nutne, aby bol program prelozeny do jazyka, ktoremu rozumie Pocket PC.

Kazdopadne, ak nieco najdes, daj vediet.
RStein (2012)|9.8.2005 10:31
Myslim, ze s Delphi pri vyvoji aplikaci pro compact .Net Framework neuspejete. I kdyz vam to tak nemusi pripadat, Windows a Windows Mobile jsou radikalne odlisne systemy, coz castecne uspesne zakryvaji API funkce se stejnou signaturou na desktopove i mobilni verzi Windows.

Proc ale neprejit na C#? Vim, ze rada lidi z Delphi komunity, uz tento prechod uspesne dokoncila ;)
beecher (9270)|9.8.2005 10:47
Ne, tady nejde o .NET CF, ale o vyvoj nativnich apps v Delphi pro WM.

Coz, ale neznamena, ze nesouhlasim s prechodem na C#... ;)
beecher (9270)|9.8.2005 11:06
Takze primo Delphi neni (viz zde), ale existuje Chrome, coz je tedy Pascal pro .NET (tedy i pro .NET CF).
Borland ma akorat C++ Builder pro vyvoj mobilnich aplikaci...
Johny_G (384)|9.8.2005 14:28
Ach ne... Já nechci přecházet na céčko :-(.
beecher (9270)|9.8.2005 17:52
Nemusis, pouzij ten Chrome (radkovy kompiler je zdarma...) ;)
Zdenek Malinsky (9781)|9.8.2005 20:18
[QUOTE="Johny_G"]Ach ne... Já nechci přecházet na céčko :-(.[/QUOTE]
Nejlepší programovací jazyk je C++

Jak se naučit profesionálně programovat

Troška poezie nikoho nezabije. :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.8.2005 20:29
Pro "Zdenka Malinského"

Zdeňku Ty odkazy jsou špatné. ;)
Johny_G (384)|9.8.2005 22:30
Na Builder Foru jsem dostal typ na výborné tutorialy na programování v C++. Na takové úrovni cěčko zvládám, už jsem v něm trošku přecijen dělal ;) .

Je to tady: http://www.sweb.cz/kurz_evt/
beecher (9270)|9.8.2005 22:41
Prosim, netahajte sem RH... To fakt ne... :oops:

Dik. :yes: