Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hledání a zase hledání

Vladimír Klaus (35)|8.8.2005 17:06
Ahoj,

měl bych malý dotaz - když se tu někdo na něco ptá, dost často se mu dostane rady ať hledá. To je myslím naprosto v pořádku až na jednu maličkost. Hledání mě přesune na první stránku diskuze, nikoliv na příspěvek obsahující dané slovo. A protože některé diskuze mají třeba 30 stránek... asi chápete, co tím myslím. Nedalo by se s tím něco dělat???

Jako konkrétní příklad bych uvedl "Fizz Weather". To mě hodí na diskuzi "počasí v today", ale 34 stránek se mi procházet nechtělo... Vyřešil jsem to tedy přes Google, ale je to zbytečně krkolomné. Hádejte, na které stránce to bylo? No samozřejmě na té 34. :)

Díky
Vladimír Klaus
hybo (3107)|8.8.2005 17:26
tenhle dotaze patri do jine kategorie, ale jinak ano, vyhledavani neni nic moc a vladce s beecherem v patach prej delaji zmenu, doufam,z e si k sobe vzali i nekoho, kdo neni technickej fanatik a umi trosku "software design", aby sme se z toho jeste vic nepototo ;)
macula_ce4you (691)|8.8.2005 18:45
No chlape, buď mě čteš myšlenky, nebo je čtu já tobě. :?: :D Ale zrovna dnes jsem nad tím přemýšlel a chystal jsem se napsat k tomu příspěvek.

Pokud už to v té nové verzi nemáte vyřešený jinak, možná že by šlo zvýraznit to číslo stránky, kde se hledaný výraz vyskytuje.
beecher (9270)|8.8.2005 20:57
Nove vyhledavani bude umet urcite vypis bud temat v jejichz prispevcich jsou nalezena slova nebo rovnou vypis prispevku s nalezenymi slovy. Jak je u dnesnich systemu diskuznich for zvykem...
dort (1212)|8.8.2005 21:22
no dovolím si Vám maličko oponovat, ono pokud se podíváte na dotazy, u kterých najdete coby odpověď radu o hledání, tak většinou jde poměrně jednoduché a ve skrze i s odpovědí, která se dá nalézt poměrně dobře

já osobně si vzpomínám, jak jsem poprvé přišel podívat na CE, a tenkráte v dobách MDAI mi všechno tady připadalo složité, a nějak nepochopitelné. Vrátil jsem se podruhé cca po roce a začal číst, a ejhle například po přečtení, oné v té době, asi nejdelší diskuze o flashování MDAII ( cca 70 stran ) jsem si MDAII nejen falshnul, ale vrátil zálohu zpět a hlavně začal vnímat PDA zcela jinak než dřív

A čím více jsem si toho přečetl, tím více jsem dokázal z PDA dostat a z původního diáře na kterém se dal hrát solitare se stal neodmyslitelný pomocník pro každý den. A teď jsme u toho, co je lepší?

Omlouvám se, ale maličko to zbagatelizuji, zadám dotaz, vypadne odpověď - já si podle ní "namačkám" volbu do PDA a za měsíc ji budu hledat znovu? Anebo si přečtu o "piónýrský začátcích" jiných uživatelů a to mi dá více než jen jedna strohá odpověď?

Souhlasím s Vámi, že občas je hledání odpovědi poněkud únavnější, a když člověk spěchá, tak ho to i zdržuje :-(.

Avšak podstata tohoto problému spíše spočívá v tom jak se kdo dokáže zeptat. Neb když se někdo zaregistruje, a jeho první dotaz málem zní: Ahoj jsem tu nový, nekamenujte mně, ale jak se zapíná PDA a dělá SoftReset, tak jakou čekáte odpověď?

A pokud někdo maličko z lenosti, lehce z nedostatku času se zeptá rozumně, tak se domnívám, že vždy dostane odpověď a nemusí hledat, tedy za předpokladu, že toho nezačne zneužívat.

Má zkušenost zní, když jsem něco potřeboval najít, tak jsem to našel a když jsem byl líný, tak mi někdo poradil, čímžto si myslím, že i přes četnost hledacích odpovědí jsou v mnoha případech zcela na místě a ještě mohou hodně rozšířit obzory tazatelů ......
daww (687)|8.8.2005 21:48
S tím se nedá než souhlasit. A těžko se dá vyčítat neochota někomu, kdo na stejný dotaz odpovídal už 20x 30x a vyhledání odpovědi je více než jednoduché. Na druhou stranu jsem onehdá hledal nějaký konkrétní recept ve foru kuchařka pro PPC. Věděl jsem, že tam je, ale stejně mi nezbylo nic jiného, než se proklikat cca 60ti stránkami diskuze, kterou jsem měl pročtenou. Proto si myslím, že bude super možnost najít konkrétní příspěvek.
daww (687)|8.8.2005 21:53
P.S. Možná by byla dobrá volba: Vyhledat diskuzi a Vyhledat příspěvek :)
dort (1212)|8.8.2005 22:03
no myslím, že v tomto to už bude spíše záviset na samotném uživateli, zda si vybere jednotlivé "slovo" nebo celou diskuzi ;-)

ale jako nápad to zní dobře :yes: a tak doufám, že se to setká s podporou u tvůrců nového systému? ;)
beecher (9270)|9.8.2005 05:45
[QUOTE="dort"]ale jako nápad to zní dobře :yes: a tak doufám, že se to setká s podporou u tvůrců nového systému? ;) [/QUOTE]Oba si prectete, co jsem pred vami napsal... Dvakrat... ;)
daww (687)|9.8.2005 08:05
I´m promiň. Jsem si nevšiml:D :yes: