Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n50 a výdrž baterie

citronak (11)|8.8.2005 16:49
Zdárek, chtěl bych si koupit Acer n50, ale zarazila mě výdrž baterie. Četl jsem zde, že na plné podsvícení vydrží jen cca 3 h a 50 min. Kolik vydřží na minimalní nebo spíše na snesitelné podsvíceni? Díky za odpovědi.
hybo (3107)|8.8.2005 16:56
ono tyhle testy jsou ne uplne "presne"..je jine, kdyz to pouzivas 1x 3h a jine, kdyz je to 40x 5minut....ja treba maximalni podsviceni ani neuzivam, jsem porad na nejnizsim a je to OK...sice nemam n50, ale +- display je podobnej
CommanderZ (1798)|8.8.2005 16:59
Minimalni podsviceni je mho naprosto dostacujici (vyjma prace pod primym slunecnim svetlem). To "snesitelne" zavisi jen na okolnim osvetleni, ale vetsinou opravdu mimimalni staci.
citronak (11)|8.8.2005 17:04
díky, ale ještě by mě zajimalo, kolik teda průměrně vydrží na to minimalní podsvícení? výrobce udává 8 h, ale kolik je to v praxi???

hybo: a jakej je v tom rozdíl? díky
pagino (160)|8.8.2005 17:08
zdar, uz mam n50ku nejaky ten tyzden a vydrz baterie je v pohode. to podsvietenie skutocne staci minimalne, setris tym zivotnost displaye a aj baterky. neviem ci vydrzi 8 hodin, nemal som ho tak dlho zapnuty ale ked som na nom normalne robil denne dajme tomu 2-3 hodinky a popri tom pocuval hudbu v sluchatkach tak mi vydrzal 3 dni minimalne. na pohotovostnu dobu sa stazovat nemozem.
hybo (3107)|8.8.2005 17:09
treba v tom, ze vzina vetsi teplo, vetsi interni odpor a tim vetsi spotreba pri delsi pouzivani...nic hrozne to neni, ale....krom toho pri kratsi dobe se baterie lepe "regeneruje", nebo jak to rict...proste to neni takovej "zahul"...
citronak (11)|8.8.2005 17:11
pagino a hybo: diky :)
pagino (160)|8.8.2005 17:14
citronak: rad pomozem kazdemu, kto objavi kuzlo PDA :cool: ( teda ak budem vediet poradit )
MaAaT_ce4you (16)|9.8.2005 09:39
[QUOTE="pagino"]dajme tomu 2-3 hodinky a popri tom pocuval hudbu v sluchatkach tak mi vydrzal 3 dni minimalne. na pohotovostnu dobu sa stazovat nemozem. [/QUOTE]

mam tentyz pristroj a tak dlouho mi baterka rozhodne nevydrzi. mam ho cca mesic a baterka mi vydrzi tak 3 hodiny na podsviceni "setrit baterii" tj na cca 30%
Johny_G (384)|9.8.2005 14:23
U PDA je to přeci jedno. Celý den sedí na nabíjecím kabelu, a když ho vezmu na den ven, tak se přeci nevybije ;-).
pagino (160)|9.8.2005 15:46
[QUOTE="MaAaT"][QUOTE="pagino"]dajme tomu 2-3 hodinky a popri tom pocuval hudbu v sluchatkach tak mi vydrzal 3 dni minimalne. na pohotovostnu dobu sa stazovat nemozem. [/QUOTE]

mam tentyz pristroj a tak dlouho mi baterka rozhodne nevydrzi. mam ho cca mesic a baterka mi vydrzi tak 3 hodiny na podsviceni "setrit baterii" tj na cca 30%[/QUOTE]

hold, tak asi viem jak naformatovat bateriu a zbytocne ho nezmykam, a co sa tyka podsvietenia tam mam 10%.
Johny_G (384)|9.8.2005 15:58
[QUOTE="pagino"][QUOTE="MaAaT"][QUOTE="pagino"]dajme tomu 2-3 hodinky a popri tom pocuval hudbu v sluchatkach tak mi vydrzal 3 dni minimalne. na pohotovostnu dobu sa stazovat nemozem. [/QUOTE]

mam tentyz pristroj a tak dlouho mi baterka rozhodne nevydrzi. mam ho cca mesic a baterka mi vydrzi tak 3 hodiny na podsviceni "setrit baterii" tj na cca 30%[/QUOTE]

hold, tak asi viem jak naformatovat bateriu a zbytocne ho nezmykam, a co sa tyka podsvietenia tam mam 10%.[/QUOTE]

Lithiové baterie se nedají formátovat. To má efekt pouze u Ni-Cd a Ni-MH. Li-Ion a Li-Pol akumulátory to nijak neovlivní. Ba dokonce naopak. Lithiová baterie by se neměla nikdy úplně vybít.
pagino (160)|9.8.2005 16:30
je mozne ze mas pravdu, ale neviem neviem, aj telefony maju Li-Ion a tiez sa musi naformatovat baterka, tak je to aj v navode od vyrobcu.