Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA jako kapesní cibule (hodinky ;)

klak (148)|8.8.2005 09:17
moc rád bych používal PDA jako hodinky, něco jako naši dědové staré kapesní cibule na řetízku :D

poraďte mi prosím nějaký osvědčený program.

nezbytně musí ale mít tyto vlastnosti:
1) přehledný ciferník přes celý display (lépe skinovatelný ale není podmínkou)
2) hodiny se zobrazi okamžitě po stisknutí tlačítka power
3) tapnutím kdekoliv na hodinách se zavřou a ukáže se Today screen
4) hodiny nejsou součástí Today screenu

v přehledu Témátka vidím spoustu krásných skinů pro SPB Time, ale nevím jak se to přesně chová, o trial verzi jsem na jejich stránkách nenašel ani slovo a odpověď na body 2) a 3) jsem tamtéž také nenalezl.

a navíc $10 za barevný obal na hodinky ... wow! :D
dort (1212)|8.8.2005 09:34
Spb Time :yes:

a jen bod 2 bude problém, neb jsou postavené na pricipu spořiče obrazovky jako je to u klasických PC
macula_ce4you (691)|8.8.2005 09:35
Download trial

Je to to zelené tlačítko. :)
beecher (9270)|8.8.2005 10:28
[QUOTE="dort"]a jen bod 2 bude problém, neb jsou postavené na pricipu spořiče obrazovky jako je to u klasických PC[/QUOTE]Nebude, pokud se rucne spusti... ;)
klak (148)|8.8.2005 10:46
[QUOTE="macula"]Download trial

Je to to zelené tlačítko. :) [/QUOTE]

aha, o tom že to funguje jako trial se tam nikde nic nepíše :) ... vyzkouším ale ...

[QUOTE="beecher"][QUOTE="dort"]a jen bod 2 bude problém, neb jsou postavené na pricipu spořiče obrazovky jako je to u klasických PC [/QUOTE]
Nebude, pokud se rucne spusti... :) [/QUOTE]

tohle je docela průšvih, když si představím že to mám dělat xkrát denně 7dní v týdnu po několik let, je mi zle :?

mělo by to být takhle:
a) vyndám PDA, power, přečtu čas, power, uklidím PDA
b) vyndám PDA, power, tapnu na display, pracuju, power, uklidím PDA

manuálně pokaždé spouštět nějakou aplikaci je velmi, opravdu velmi zoufalé :sarcastic:
klak (148)|8.8.2005 10:53
neříkejte mi že neexistuje nebo nikdo neumí naprogramovat službu, která po zapnutí tlačítkem power spustí nebo otevře již spuštěnou aplikaci ... tomu nevěřím.

třeba beecher je tuším zručný programátor, věděl by jak na to :?: :)
Hondzik_ce4you (92)|8.8.2005 10:59
SPB Time je naprosto suprovej ! a na PDA máš přece programovatelný tlačítka, tak si nějaký nastavíš, aby ti to pouštělo hodinky ne :D
klak (148)|8.8.2005 11:25
[QUOTE="Hondzik"]SPB Time je naprosto suprovej ! a na PDA máš přece programovatelný tlačítka, tak si nějaký nastavíš, aby ti to pouštělo hodinky ne :D [/QUOTE]

1) tlačítka už dávno došla, mám jich programovatelných jen 9 :cool:
2) žádné tlačítko není v dosahu při vyndání z pouzdra jednou rukou bez přehmatu (kromě tlačítka power)
3) mrknutí na hodinky musí být otázkou zlomků sekundy :D

nechci vypadat jako potížista nebo aby to vyznělo že jsem línej a tak, ale činnosti které se opakují nesčetněkrát denně je třeba optimalizovat, to je jednoduše základ :)
beecher (9270)|8.8.2005 11:29
Myslel jsem to tak, ze je to taky normalni program. Takze kdyz PDAcko vypnes se spustenym SPB Timem, tak ti samozrejme po zapnuti zustanou...
A pokud mas ve svem task manageru nastavene, aby ti programy minimalizoval misto zaviral, tak je tapnutim na X minimalizujes, cimz se dostanes na Today (pokud jsi tam nemel pusteny pred tim nejaky program) a nez PDAcko vypnes, tak zase ten SPB Time odminimalizujes...

EDIT: Jeste doporucim vypnout v nastaveni Today, aby se Today obrazovka neobjevovala po urcite dobe (standardne jsou tam 4 hodiny)...
klak (148)|8.8.2005 11:45
[QUOTE="beecher"]Myslel jsem to tak, ze je to taky normalni program. Takze kdyz PDAcko vypnes se spustenym SPB Timem, tak ti samozrejme po zapnuti zustanou...
A pokud mas ve svem task manageru nastavene, aby ti programy minimalizoval misto zaviral, tak je tapnutim na X minimalizujes, cimz se dostanes na Today (pokud jsi tam nemel pusteny pred tim nejaky program) a nez PDAcko vypnes, tak zase ten SPB Time odminimalizujes...

EDIT: Jeste doporucim vypnout v nastaveni Today, aby se Today obrazovka neobjevovala po urcite dobe (standardne jsou tam 4 hodiny)...[/QUOTE]

já to chápu jaks to myslel. tobě to nepřipadá tak nějak "přes ruku", muset něco vždycky před vypnutím PDA zapínat?

vždyť třeba u Owner Info lze nastavit že se pokaždé zobrazí hned při zapnutí, tapneš kamkoliv a pracuješ. bylo by přece bezva mít tam místo Owner Info velký, pořádně čitelný hodiny ...
beecher (9270)|8.8.2005 12:44
No jo, ale Owner Info je systemova zalezitost...
klak (148)|8.8.2005 12:57
[QUOTE="beecher"]No jo, ale Owner Info je systemova zalezitost...[/QUOTE]

chápu, ale ... no tak jsem alespoň nevyhodil zbytečně peníze za SPB Time, no. na parádičky mě moc neužije :(

kdybyste náhodou někdo na něco použitelného narazili, MOC PROSÍM!, dejte vědět. díky :)
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2005 15:19
Myslím, že to, co beecher napsal v 11:30 je to, co chceš. Co ti na tom není jasné, co by mělo být jinak?
SPB Time necháš trvale spuštěno, pokud chceš na today, libovolně na hodiny klikneš a objeví se today. Po skončení práce zase klikneš na ikonu SPB Time na liště nebo počkáš, až naskočí screensaver od SPB Time. Chce to jen trošku si s tím pohrát a správně tento program a task manager nastavit.
beecher (9270)|8.8.2005 15:27
Problem je, ze SPB Time sam nenaskoci, kdyz neni PDA na nabijecce. Pokud se nepletu...
klak (148)|8.8.2005 16:37
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Myslím, že to, co beecher napsal v 11:30 je to, co chceš. Co ti na tom není jasné, co by mělo být jinak?
SPB Time necháš trvale spuštěno, pokud chceš na today, libovolně na hodiny klikneš a objeví se today. Po skončení práce zase klikneš na ikonu SPB Time na liště nebo počkáš, až naskočí screensaver od SPB Time. Chce to jen trošku si s tím pohrát a správně tento program a task manager nastavit.[/QUOTE]

dost mi lichotíš, pokud si myslíš, že po skončení práce nezapomenu něco zase zapnout ;)

často nechávám PDA jen tak ležet zapnuté, takže pokud se SPB Time umí spustit jako screensaver a má na to vlastní čas, nezávislý na čase samovypnutí, tak to vyřešit lze. ale zdá se ze beecher tvrdí, že to nejde mimo nabíječku :(

často ale PDA vypnu, strčím do pouzdra a letím dál a opravdu nemám myšlenky ani čas na nějaké maximalizování jakési aplikace :sarcastic:

napadlo mě jediné: vypínat PDA přes nějakou ikonku přidanou přímo do horní lišty, na které by byl nastaven script který by nejprve maximalizoval program z hodinami a teprve pak PDA vypnul. důležité ale je, aby program s hodinami uměl fungovat jako screensaver i mimo nabíječku. to pro případ že člověk zapomene PDA válet zapnuté jen tak na stole (já osobně velmi často :D )
osch (1330)|10.8.2005 14:00
[QUOTE="beecher"]Problem je, ze SPB Time sam nenaskoci, kdyz neni PDA na nabijecce. Pokud se nepletu...[/QUOTE]
Myslím, že to je "problém" všech screensaverů. V Každým případě kdyby někdo věděl o způsobu jak rozchodit screensavery i na nenabíjejícím se chetrém pléšku, byl by klakův problém vyřešen. A určitě by se následně našly hromady uživatelů, kteří by to využili (i já :D )
klak (148)|10.8.2005 14:12
[QUOTE="osch"]Myslím, že to je "problém" všech screensaverů. V Každým případě kdyby někdo věděl o způsobu jak rozchodit screensavery i na nenabíjejícím se chetrém pléšku, byl by klakův problém vyřešen. A určitě by se následně našly hromady uživatelů, kteří by to využili (i já :D )[/QUOTE]

nejsem si úplně jist zda by to bylo konečné řešení problému. otázkou totiž zůstává, co bude následovat po této sekvenci událostí:

konec práce s PDA, automatické sepnutí screensaveru, automatické vypnutí PDA, manuální zapnutí PDA tlačítkem power ...

objeví se screensaver nebo naposledo otevřená aplikace či plocha :?::?::?:

nemám žádný screensaver a nechce se mi ho jen kvůli tomu instalovat. nevyzkoušel byste to někdo v kolébce prosím :?: :)
beecher (9270)|10.8.2005 14:16
U SPB Time pokud netuknes do displaye nebo nezmacknes HW tlacitko krome Power, tak tam stale sviti tic-tacy... ;)
klak (148)|10.8.2005 14:22
[QUOTE="beecher"]U SPB Time pokud netuknes do displaye nebo nezmacknes HW tlacitko krome Power, tak tam stale sviti tic-tacy... ;)[/QUOTE]

safra to je rychlost. dekuji :)
osch (1330)|10.8.2005 14:22
Přesně tak. Musí se ale nabíjet. Máš nastaveno zapnutí screensaveru třeba po 20 sekundách. Ať už na zaplém, tak i na vyplém přístroji se po určené době zobrazí třeba ty hodiny. A kdykoliv pak mašinu zapneš tak jsou na obrazovce stále ty hodiny. Až do okamžiku kdy na ně ťapneš. Pak hned na today. Ale jen při nabíjení. Pokud nenabíjíš, jakýkoliv screensaver nefunguje (nebo o ničem takovém nevím).
macula_ce4you (691)|10.8.2005 14:56
U SPB se se také chystá plugin do Pocket Plus. více zde
00082046_time_rpve.jpg