Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dobíjení PDA v letadle

j-cop (80)|6.8.2005 13:11
Přátelé, máte někdo zkušenost s dobíjením v letadle? S příchodem "3hodinového" Asusu je to pro mě docela oříšek :) Nikdy jsem v letadle konektoru na nabíjení nevšimnul...pravda first class nelítám :)
hybo (3107)|6.8.2005 13:24
spise je otazka, jestli by Ti dovolili ho tam uzivat...i kdyz prej nekde je to jiz monze...
Brco_ce4you (447)|6.8.2005 13:34
V lietadle mozes PDA pouzivat, pokial si pamatam tak pred dvomi rokmi som ho uz v pohode pouzival. Dibijanie nie je mozne v travel class, ale v business to ide, aj notebook...
hybo (3107)|6.8.2005 13:58
asi jak kde...dokonce se ted planuje, nebo mozna to nekde jiz zkousi, o GSM telefon...ale urcite jsem cetl, i kdyz uz asi pred nejaky davnym casem, ze nebylo mozne uzivat zadnou elektroniku s vysokofrekvencnimi soucastkami...ale je mozne, ze to omezeni bylo jen nejak konkretne, bylo to jiz davno...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.8.2005 14:07
Nedávno jsem na pocketpcthoughts.com zahlédl výbavu jednoho nadšence, který mimo jiné popisoval, jak a kde najít napájení v letadle, jeho řešení je ZDE, jeho vybavení je docela dobrá inspirace pro tuzemské bastlíře :D
hybo (3107)|6.8.2005 14:24
zajimave, ale co me pobavilo, je predstava, jak par Mackaru sedi v plne mistnosti Wintelaku :D bych se priznam asi bal...i kdyz, sam jsem byl na jedne prezentaci Trea (toho uplne prvniho, snad 270) kde jsem byl ja, jakozto Pocketak a pak asi 40 Palmistu...pri prezentaci to bylo OK, ale pri prestavce a volne diskuzi, kdyz jsem videl, jak "agresivni" jsou i na "rodaky" tak jsem stahnul usi a jen koukal a osahaval :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.8.2005 14:37
[QUOTE="j-cop"]Přátelé, máte někdo zkušenost s dobíjením v letadle?[/QUOTE]

Nevím jak často létáš, a jak dlouhé lety, ale já osobně se během letu stačím akorát tak najíst, napít, podívat se na film ( pokud nějaký pouští), dojít na záchod a maximálně ještě vyplnit kartičku do země.

A že bych měl ještě potřebu si hrát s kapesním počítačem to se tedy říci nedá. To si spíš dám panáka něčeho ostřejšího. :D
ifco_ce4you (186)|7.8.2005 08:37
Minuly rok som letel izraelskou spolocnostou z tel avivu do Prahy a bol boeing 737-400.V turistickej triede boli zasuvky na zachode. Zial nevyskusal som, lebo som pda nechal doma :(
j-cop (80)|7.8.2005 23:00
:-) Mno jeste jsem nekde videl "externi napajecku" na tuzkove baterky, mozna to zkusim, ale kazdopadne diky. 13 hodin je proste moc :(

PS: pouzivat notebook, PDA, mp3 prehravace apod. se nesmi behem startu a pristani, telefon je samozrejme neco jineho :-))
lubosd (60)|8.8.2005 20:23
V letadle je mozno bez problemu pouzivat pda, MP3 prehravac, notebook, apod.
Nesmi se pouze pouzivat CDcka - tedy ani do notebooka ani do discmana. Je to z toho duvodu, ze se mohou roztristit, ale z vlastni zkusenosti vim, ze pokud mate cedecko v mechanice, nebo ho nenapadne prehodite, nikdo vam nic nerekne, je to proto, ze se muze roztristit a nekoho poranit.

Nesmi se pouzivat mobilni telfony, ani jina podobna zarizeni, npr. vysilacky - rusive signaly.

Nektere spolecnosti, npr. Lufthansa nabizeji behem letu internet pres Wi-fi, internet je zpoplatnovam, tusim, ze se plati predem s letenkou, presnou cenu neznam, zalezi asi na spolecnosti. Bohuzel se to nebude asi tykat vsech letu.
V takovem pripade je u sedadla i pripojka na napajeni.

Telefonovani na palube je zatim ve fazi zkousek.

hybo (3107)|8.8.2005 20:31
neco o mobilech v letadlech zde