Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Posunutí dotykové části displaye

Pechy_ce4you (4)|6.8.2005 11:02
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když mám dotykovou cast displaye posunutou o 5mm dolů - tj., že když chci kliknout stylusem na kurzor (Napřiklad při kalibraci displaye), musim vzdy o 5mm niz, nez je kurzor. A prave pri ALignScreen je temer nerealne dostat se zpet do Win. Tim padem bych se chtel zeptat, kolik by stala oprava nebo nejaky postup, jak bych si to mohl spravit sam. (sroubovaky atd mám). Nebo v nejhorsim pripade jak obejit align screen po restartu. Dekuji. Jedna se o Ipaq 3630 s vychozim OS.
hybo (3107)|6.8.2005 11:16
kalibrace slouzi prave proto, aby se aktualni pozise "srovnala" s virtualnim displayem...takze dle meho prave pri kalibraci je potreba kliknout prave tam, kde je krizek, aby bylo pak mozne spravne pocitat pozici tuknuti....jinak, pokud by to byl vazne nejaky HW problem (po HR to dela taky?) pak oprava by Te stala vic, nez nejake levne PDA (treba od HP iPAQ 1700), protoze vrstva je bloku s celym displayem a samostatne se nemeni....takze by to znamenalo vymenu displaye celeho...pokud by to jeste vybec na tohle zarizeni slo...nebo zkusit najit v bazaru 3630, 3650, 3660 a mozna i 3760...
Brco_ce4you (447)|6.8.2005 11:35
Tak tak, hybo ma pravdu. Ked som pred rokom menil display tak cena bola skoro tak vysoka, ako nove PDA.
MaPo_ce4you (174)|8.8.2005 13:53
[QUOTE="Pechy"]Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když mám dotykovou cast displaye posunutou o 5mm dolů - tj., že když chci kliknout stylusem na kurzor (Napřiklad při kalibraci displaye), musim vzdy o 5mm niz, nez je kurzor. A prave pri ALignScreen je temer nerealne dostat se zpet do Win. Tim padem bych se chtel zeptat, kolik by stala oprava nebo nejaky postup, jak bych si to mohl spravit sam. (sroubovaky atd mám). Nebo v nejhorsim pripade jak obejit align screen po restartu. Dekuji. Jedna se o Ipaq 3630 s vychozim OS.[/QUOTE]

Nechci sejckovat, ale to vypada na znamou vadu prvni generace H3630 kdy se dotykova vrstva cyklicky "rozkalibrovavala" a pruvodnim jevem bylo "ustrelovani" pri dotyku perem na dotykovou vrstvu. Resilo se to tehdy servisnim zasahem pokud si spravne pamatuji.

MaPo
Pechy_ce4you (4)|10.8.2005 09:56
Přes align screen to opravdu nejde, když se trefuji doprostřed "křížku", tak mi to nevezme... ...musím prostě klikat cca 5mm nad to... ...jinak myslím, že je to to, co říká "MaPo". PDA (s touto vadou) jsem koupil za 1000Kč a do opravy bych šel jen kdyby stála max 500Kč. Nevíš (MaPo), kolik takovej zásah do displaye mohl (může) stát? Dík
Pechy_ce4you (4)|10.8.2005 10:00
[QUOTE="MaPo"]

Nechci sejckovat, ale to vypada na znamou vadu prvni generace H3630 kdy se dotykova vrstva cyklicky "rozkalibrovavala" a pruvodnim jevem bylo "ustrelovani" pri dotyku perem na dotykovou vrstvu. Resilo se to tehdy servisnim zasahem pokud si spravne pamatuji.

MaPo[/QUOTE]

Jeste chci dodat, že když to dám do servisu, tak se s tím drbat nedudou a určitě tam hodí novej display, že? Mno, zkusím zajet do Brna a poptat se...
hybo (3107)|10.8.2005 10:01
mimo zaruku a tim, ze je to vymena celeho displaye, protoze je to v jednom "bloku", Te to bude stat mona 10x tolik :no: bud se s tim smir, nebo zkus najit dalsi levny iPAQ tehle rady (3600, 3700 snad taky) a pak to dej dohromady
MaPo_ce4you (174)|10.8.2005 14:02
[QUOTE="Pechy"]

Jeste chci dodat, že když to dám do servisu, tak se s tím drbat nedudou a určitě tam hodí novej display, že? Mno, zkusím zajet do Brna a poptat se...[/QUOTE]

iPAQy se servisuji centralne,vsechny servisy HP pouze zarizeni sbiraji a posilaji do centralniho servisu HP (Jeremenkova 88, Praha 4) a ten pote podle typu zarizuje opravu v prislusne tovarne ktera to ma na starosti.

Pro info kolik ta oprava stoji zkus zavolat na centralni dispecink - telefon je 261307310, meli by ti to umet rict.

MaPo