Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WIN2003SE na MDAII - Přepnutí do Landscape pro leváka

JanHavlicek (635)|5.8.2005 23:08
Zdar, mám Eurotel Dataphone II a včera jsem se odhodlal updatovat na Win 2003SE, update je v pohodě, o to ale nejde. Hned se mi zalíbilo to otáčení displaye o 90° - Landscape mod, ale "bohužel" jsem levák, tudíž musím mít otočení pro leváka, které se ale složitě nastavuje v displayi v nastavení. V mé Ext. Rom už byla utilitka pro jednoduché otočení displaye, ale samozřejmě pro praváka, to samé nastane, když si nějaké HW tlačítko nadefinuju na otáčení displaye. Chtěl bych vás proto požádat, jestli někdo neznáte utilitku, popř. nějaký návod třeba na nastavení v registrech na jednoduché otáčení pro leváka (abych si ji mohl dát do traylaunch), předem díky za odpovědi
daww (687)|5.8.2005 23:56
To je velmi jednoduché:) Přiřaď nějakému tlačítku otáčení displaye. Potom jdi do nastavení > obrazovky a zaškrtni LM (pro leváka). Teď už můžeš HW tlačítkem přepínat mezi portrait modem a landscape modem (pro leváka):yes:
JabbaBes (43)|6.8.2005 01:25
[QUOTE="daww"]To je velmi jednoduché:) Přiřaď nějakému tlačítku otáčení displaye. Potom jdi do nastavení > obrazovky a zaškrtni LM (pro leváka). Teď už můžeš HW tlačítkem přepínat mezi portrait modem a landscape modem (pro leváka):yes: [/QUOTE]

Mimochodem, neverili byste, jakej problem pro levaka je, ze se neobrati i scrollbar... zdanlive takova banalita, ale ve chvili kdy pouzijete k scrolovani stylus, cely display (mdac) si zakryjete rukou.... eh... Nebo jsem nekde neco prehledl, a existuje utilita (nebo nejakej reg.), kterym se to da alespon u systemovejch veci prehodit na levo?
JanHavlicek (635)|6.8.2005 11:42
2 daww: díky, zkoušel jsem snad všechno, ale tohle jsem asi zapomněl, funguje to dobře

2 JabbaBes: no o ten scrollbar mi ani tak moc nejde, sice si zakrývám display, ale na scrollbar na levý straně bych si asi nezvykl, pletlo by se mi to s PC, kde dokonce používám myš na pravé ruce
JabbaBes (43)|7.8.2005 19:41
[QUOTE="JanHavlicek"]2 daww: díky, zkoušel jsem snad všechno, ale tohle jsem asi zapomněl, funguje to dobře

2 JabbaBes: no o ten scrollbar mi ani tak moc nejde, sice si zakrývám display, ale na scrollbar na levý straně bych si asi nezvykl, pletlo by se mi to s PC, kde dokonce používám myš na pravé ruce[/QUOTE]

No ja jsem taky casrecne preucenej levak, takze mys mam jako normalni lidi (ale treba vidlicku a nuz drzim jako pravak, ale lzici drzim jako levak - takze kdyz jim spagety, tak mam trochu problem ;). Kazdopadne ten scrollbar by se mi docela hodil.. alespon obcas. Nekde jsem slysel ze to prej dokonce jde! Prej je na to nejakej softik nebo to je mozna nekde schovany v registrech.... teda prej
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2005 20:45
V SE jde nastavit, na kterou stranu se bude displej do landscape otáčet, takže nevím, v čem je problém. Já jsem si otáčení nastavil jako funkci k jednumu tlačítku WisBaru.
Scrollbary pro leváky - jde to trošku obejít tak, že pokud používáte nadstavbu PIE tj. Multi IE (pravděpodobně i SPB Pocket+), zaškrtnete si funkci Screen Drag a prakticky máte scrollbar po celé ploše.
JabbaBes (43)|8.8.2005 08:58
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]V SE jde nastavit, na kterou stranu se bude displej do landscape otáčet, takže nevím, v čem je problém. Já jsem si otáčení nastavil jako funkci k jednumu tlačítku WisBaru.
Scrollbary pro leváky - jde to trošku obejít tak, že pokud používáte nadstavbu PIE tj. Multi IE (pravděpodobně i SPB Pocket+), zaškrtnete si funkci Screen Drag a prakticky máte scrollbar po celé ploše.[/QUOTE]

V pocket+ jsem to nenasel,ale prave jsem diky pocket+ prosvihl dve upominky pri zapnutem opakovani alarmu (mdac mlci uplne), takze se asi poohlednu po necem jinem. pokud tebou zminovany rozsireni ie umi i open to new window a fullscreen tak to hned prubnu. Dik
daww (687)|8.8.2005 20:07
To JabbaBes: Nemusíš citovat, když reaguješ na předchozí příspěvek. Citaci použij ve chvíli, kdy reaguješ na příspěvek, který je o několik příspěvků dřív a tvá reakce by jinak nedávala smysl.;)
JabbaBes (43)|8.8.2005 20:37
Ja bych necitoval, ale v pda verzi ce4you neni dole "zaslat odpoved", ale prave jen "cituj' .. a jsem ten quote mazat...

i kdyz.. mozna se pletu a jen si to blbe pamatuju a blbe jsem se dival...
JanHavlicek (635)|8.8.2005 21:53
[QUOTE="JabbaBes"]No ja jsem taky casrecne preucenej levak, takze mys mam jako normalni lidi (ale treba vidlicku a nuz drzim jako pravak, ale lzici drzim jako levak - takze kdyz jim spagety, tak mam trochu problem ;). Kazdopadne ten scrollbar by se mi docela hodil.. alespon obcas. Nekde jsem slysel ze to prej dokonce jde! Prej je na to nejakej softik nebo to je mozna nekde schovany v registrech.... teda prej[/QUOTE]
To já dělám taky, ale špagety jím jako pravák (lžíce v pravé ruce, to mi problém nedělá :)

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]V SE jde nastavit, na kterou stranu se bude displej do landscape otáčet, takže nevím, v čem je problém. Já jsem si otáčení nastavil jako funkci k jednumu tlačítku WisBaru.[/QUOTE]
Jasně, ale mně šlo o jednoduchou možnost přepnutí, než najedu do nastavení na volbu otáčení displaye, tak to chvíli trvá, naštěstí se mi to už povedlo vyřešit s pomocí JabbaBes :cool:
JabbaBes (43)|9.8.2005 13:23
Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem si dal otaceni na dlouhej stisk buttonu pro hlasove poznamky. Nakonec jsem ale zjistil ze to pouzivam casteji nez poznamky, takze mam na kratkym otoceni displaye a na dlouhym poznamky.