Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocet synchronizovanych zarizeni

adamekma (250)|5.8.2005 03:33
Napadlo me kolik zarizeni kdo bezne synchronizujete s PIM SW v PC (tj. asi vetsinou s Outlookem? nebo Lotusem?), prip. naopak kolik PC synchronizujete s jednim PDA?
Jaky SW na PC je nejoblibenejsi nebo jestli leti Exchange server,...
Prip. problemy, zazitky, a tak :D

-abych rovnou zacal:
1 MSO synchronizuju s PDA (kalendar, ukoly, poznamky,kontakty; + soubory pres jiny SW nez MSAsync)
a soucasne ten MSO synchronizuju s mobilem (kalendar-stejna dbaze, poznamky-samostatny, kontakty-samostatny)

Mail nesynchronizuju, jen taham primo z pop3. A obcas synchronizacni SW pro mobil zprasi zaznamy v kalendari. Takze v mobilu do kalendare nic nezadavam, a docela to pomaha.
(a kdyz zrovna nestiham, pekelne se soustredim, a skoci do toho pripominka, tak kokrha mobil, PDA hraje Beethovena, a na monitoru PC mi cinkne okynko Outlooka -proste neco na nervy :cool: )
Zdenička_oldd (292)|5.8.2005 06:39
Obě 2 moje zařízení synchronizuji s 2 PC.

Pokud je zařízení po HR AS ho rozpozná jako nové zařízení (nikoli to staré, které už tam je) a je třeba změnit název. Někdy mi to pak dělá v synchornizaci problémy (duplicitní položky v kalendáři). Je možné řešit to jinak něž neustálým odinstalováním a opětovnou instalací AS?
CommanderZ (1798)|5.8.2005 15:23
Moje jedno zarizeni pravidelne pripojuju k 3 PC, synchronizuju ovsem jen s 2. Ale v AS mam uz asi 7 zarizeni (diky HR) :)
Zdenek Malinsky (9781)|5.8.2005 15:46
2 PDA a 1 notebook. Bez problému, ovšem jediná "vada" je, že to nejde najednou, ale postupně, což je logické, ale někdy je málo času a hodilo by se.
Synchronizuji kontakty, kalendář, úkoly, poznámky, soubory, oblíbené.

Proto se to jmenuje Partnership, že je možno synchronizovat nekonečně mnoho PDA. Tedy, pokud se pak v tom ještě vyznáte. Je možné vybrat, zda budete PDA synchronizovat s 1 nebo 2 počítači (zda jde víc nevím). Pak je možno také vybrat standart nebo guest partnership (u něj vám AS dovolí jen přenášet soubory, instalovat nebo odinstalovat programy, provádět zálohu - nelze provádět zálohu PIM).


Zdenek Malinsky (9781)|5.8.2005 16:04
[QUOTE="Zdenička"]Pokud je zařízení po HR AS ho rozpozná jako nové zařízení (nikoli to staré, které už tam je) a je třeba změnit název. Někdy mi to pak dělá v synchornizaci problémy (duplicitní položky v kalendáři). Je možné řešit to jinak něž neustálým odinstalováním a opětovnou instalací AS?[/QUOTE]Já po HR dělám obnovu ze zálohy na kartě, takže mi zůstane původní název zařízení. Myslím, že smazat partnership a vytvořit nový snad problém není. Pouze je třeba dát pozor při první synchronizaci, co zvolit, jak má proběhnout. Myslel jsem, že toto už bylo na fóru mnohokrát řešeno a je všem dostatečně známo.
CommanderZ (1798)|5.8.2005 22:06
Jenze nekdy tohle clovek nemuze nebo nechce pouzit. At uz se jadna o zmenu firmware nebo clovek chce zacit znova od piky (nevim jak u vas, ale u me ma system trvanlivost tak 2-4 mesice, pak zacina byt nepouzitelny)

Ted jsem zrovna formatoval disk na PC - kuprikladu kvuli tomu, ze pri pripojeni PDA vyskakalo 10 ruznych companionu , antiviry, prosly outlook apod.

A napadlo me dalsi zarizeni, ktere celkem pravidelne z ruznych duvodu pripojuju pres kabel k PC - ale o synchronizaci PIM se asi nejedna - muj Siemens C55 :D
adamekma (250)|6.8.2005 11:56
[QUOTE="Zdenička"]Je možné řešit to jinak něž neustálým odinstalováním a opětovnou instalací AS?[/QUOTE]

Kvuli HR by nemelo dojit k vytvoreni duplicit - prece v PDA po HR nejsou zadny zaznamy, tak neni duvod aby se zdvojily? Mozna bude duvod jeste v necem jinym? Mne to tedo po HR duplicitu neudelalo.

A k tomu obnoveni ze zalohy
- po obnove ze stg souboru (zaloha v MS Async) se mi jdnou stalo ze mi v PC vyskakaly tisice vsech starych pripominek za nekolik let zpatky. Ale to bylo jen jednou, ostatni obnovy ze stg byly vpoho
- obnova z FSC Backup (zaloha v PDA na karte) se mi NIKDY nepodarila! Vzdy se obnovila jenom cast, resp. obnovilo se jen nastaveni systemu, ale uz ne programove soubory aplikaci. Pokusy s touhle obnovou mi v tom udelaly tak akorat hokej... Takze se zalohou na karte moc dobry zkusenosti nemam...
Zdenička_oldd (292)|8.8.2005 07:16
Z PC zálohu neobnovuju a z karty se mi povedla vždycky.

Ale někdy je potřeba provést čistou instalaci (tedy ne ze zálohy) tak jak už řekl CommanderZ.

Nevím jak se to s těma duplicitama stalo, ale prostě tam byly a problém byl v tom, že nešly smazat jak v zařízení tak v PC.