Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosím základní info k MDA compact

jixjox (59)|2.8.2005 10:50
Přemýšlím nad tímhle pda chtěl bych proto vědět odpovědi na pár otázek (možná že tady někde budou, ale já je nenašel :)

- je skutečně možné používat veškerý soft pro pocket pc?
jde mi např. o pocket informant, spb pocket plus, pocket scumm, přehrávače mp3 atd.

pokud telefonuji, dá se přepnout na hlasitý odposlech, spustit např. poznámky a současně psát?

- jaká je reálná výdrž při náročném použití (mp3, psaní emailu, gprs atd) - je to skutečně těch 5 hodin?

-neomezují fyzické rozměry displeje komfort při čtení eknih? - současné pda používám právě hodně ke čtení.

dík za info
hybo (3107)|2.8.2005 10:58
spis nehledal a pokud jo, tak spatne ;-)

1. ano, je to plnohodnotne PocketPC (Windows Mobile) + neco navic
2. ano
3. +- ano
4. jak u koho, ale rekl bych, ze ne, muzes si kdyz tak dat vetsi font...
motoondra (9)|2.8.2005 16:23
kdyz uz jsme u tech zakladnich info chtel bych se zeptat jaka se da dat do compactu nejvetsi karta konkretne ja bych si chtel poridit 1GB ale nevim jestli v tom pojede dik za pomoc ,,,,a pokud uz to tu nekde je omlouvam se ale s pripojenim 56kb na to nemam celej den,,, dik
Zdenek Malinsky (9781)|2.8.2005 16:55
1 GB jde v pohodě. Např. Pretec dělá SD už i 2 GB a během měsíce bude na trhu i 4 GB.
PS:
56 kbs snad není problém-já jedu ještě pomaleji :(
RStein (2012)|2.8.2005 20:40
[QUOTE="motoondra"]kdyz uz jsme u tech zakladnich info chtel bych se zeptat jaka se da dat do compactu nejvetsi karta konkretne ja bych si chtel poridit 1GB ale nevim jestli v tom pojede dik za pomoc[/QUOTE]

1 GB karta v MDA Compact beha bez problemu - myslim, ze jsem manzelce kupoval Pretec
MultiTricker (112)|3.8.2005 00:33
[QUOTE="jixjox"]- je skutečně možné používat veškerý soft pro pocket pc?
jde mi např. o pocket informant, spb pocket plus, pocket scumm, přehrávače mp3 atd.[/QUOTE]

Ano, zatím jsem nenarazil na aplikaci, která by mi na MDAc nešla (a že už jsem jich tam vyzkoušel! :))

[QUOTE="jixjox"]- pokud telefonuji, dá se přepnout na hlasitý odposlech, spustit např. poznámky a současně psát?[/QUOTE]

Ano, jde to naprosto bezproblemu, akorat je potreba si prstem nezakryvat reproduktor, ale to nastesti neni nic co by se dalo lehce udelat.

[QUOTE="jixjox"]- jaká je reálná výdrž při náročném použití (mp3, psaní emailu, gprs atd) - je to skutečně těch 5 hodin?[/QUOTE]

Ano, spis mene. Je to tak nejak jako u kazdeho PDA s 400MHz procesorem. Kazdopadne pri beznem vyuziti nejsou dva dny problem.

[QUOTE="jixjox"]- neomezují fyzické rozměry displeje komfort při čtení eknih? - současné pda používám právě hodně ke čtení.[/QUOTE]

Take jsem se toho velmi obaval, kazdopadne i to nejmensi pismo se da v poradku precist :) A display minuleho PDA mi pripada az nehezky velky ;)

p.s. Vim ze na tohle vsechno uplne stejne jako ja odpovedel hybo, ale clovek si prece jenom takove dobre zpravy precte rad i dvakrat, zvlast kdyz vyber noveho zarizeni peclive zvazuje. Znam z vlastni zkusenosti.
jixjox (59)|3.8.2005 13:34
Díky za odpovědi.

Ještě mi není jasné jak je to s updatováním ROM - můžu to provést sám aniž bych přišel o záruku nebo to mám nechat na servisu??

Jak je to s funkčností mda - je tady hodně příspěvků, kdy si uživatelé stěžují na prolbémy s bluetooth, reproduktorem, přijímáním sms atd. Podle těch stížností mi to připadá jako sázka do loterie - nevím jestli budu mít štěstí a pořídím zrovna bezproblémový kousek. :)


Pavlucha (1496)|3.8.2005 14:28
[QUOTE="jixjox"]

Ještě mi není jasné jak je to s updatováním ROM - můžu to provést sám aniž bych přišel o záruku nebo to mám nechat na servisu??[/QUOTE]

... o záruku flashováním přijdeš. V servisu ti nic neflashnou, protože oficiálně nová T-Mobile ROMka zatím není.

[QUOTE="jixjox"]Jak je to s funkčností mda - je tady hodně příspěvků, kdy si uživatelé stěžují na prolbémy s bluetooth, reproduktorem, přijímáním sms atd. Podle těch stížností mi to připadá jako sázka do loterie - nevím jestli budu mít štěstí a pořídím zrovna bezproblémový kousek. :)
[/QUOTE]

No, o tom si budeš muset udělat obrázek sám ... ;)
imagiag (25)|3.8.2005 15:29
[QUOTE="jixjox"]

Jak je to s funkčností mda - je tady hodně příspěvků, kdy si uživatelé stěžují na prolbémy s bluetooth, reproduktorem, přijímáním sms atd. Podle těch stížností mi to připadá jako sázka do loterie - nevím jestli budu mít štěstí a pořídím zrovna bezproblémový kousek. :)


[/QUOTE]

Zdar, mam MDAc asi 14 dni, predtim jsem mel MDA1 a jeste predtim nekolik ruznych palmu...

ciste nove baleni MDAc ma pravda nekolik hacku:

* sim toolkit blbne s ebankou
- reseni je na strankach tmobilu (stahnout STK_fix)

* muze chrastit repracek telefonu
- reseni je bud opravdu poradne otestovat v prodejne, nechat volajiciho do druheho telefonu poradne zahulakat, vyskouset vsecky urovne hlasitosti atd. Druhe reseni je upgradnout rom na 1.11 nebo 1.12 (ta se mi zda v tomhle nejlepsi), ovsem jak tu bylo nescislnekrat receno prijdes tim o zaruku (coz zas tak uplne nechapu, protoze si kupuju hw mobil, a kdyz budu chtit tam mit linux, tak nevim proc by to melo znamenat ze mi pak neopravi utrzene sluchatko, nicmene takova je situace).

* prilozena folie je dost spatna a pri sejmuti nechava lepidlo na displeji
- reseni je koupit poradnou folii (napr. BRANDO)

presto bych ti mdac doporucil zejmena kvuli temto vyhodam:

* velikost
* kovove provedeni
* vyvazeny vykon
* podle mne skvela cena


pokud se ti nechce sazet do loterie, kup ho nekde v internetovem obchode, a muzes si to v klidu doma vyskouset, do 14 dnu ti to musi ze zakona vzit zpatky, ovsem pozor - v neposkozenych obalech atd, takze nesmis (destruktivne) rozbalit prilozena cdcka s outlookem, activesync atd.. ale na skousku jestli chrasti apod zadne prislusenstvi rozbalovat nemusis..
Otass_ce4you (15)|5.8.2005 23:11
Sice casto omilane tema, ale presto si to nemuzu odpustit - Nektere prizpevky me doslova vydesily a odradily od koupi MDA Compact...velmi casto se pise, ze MDAc nefunguje jak ma a ze jedina moznost je prehrani coz znamena stratu zaruky...je to vazne tak zhave?? je opravdu nutne prihravat aktualizace (ted nevim ceho, tusim ze FLASH), nebo se da MDAc v klidu pouzivat i bez nich - popr. co me ceka za trable...
Bez ohledu na cenu...vyplati se ho kupovat?? Koupit u T-Mobile nebo v e-shopu??

100% jste vytusili ze jsem amater - to nezohlednujte, ucim se rychle...
ipf (2136)|6.8.2005 00:04
Pokud máš lepší program na dlouhé zimní večery, tak si žádnou cihlu nekupuj a koukej na televizi.
MDAC je úžasné zařízení, které ale nemůže vyhovovat úplně všem (jako cokoliv jiného, třeba Škoda Fabia). Každý má jiné potřeby a využití a vypsaný souhrn závad ti nakonec vůbec vadit nebude, protože ony funkce nebo programy ke svému životu potřebovat nebudeš.
To, že flashováním přicházíš o záruku je monopolistická zvůle operátorů a oficiálních servisů, protože vztaženo na jiná - nemohl bys přehrát ani wokna, ani bios, aniž bys nepřišel o záruku u počítače.
Máš-li pochybnosti, přijď na nějaký sraz, kde uvidíš a okusíš.
jixjox (59)|6.8.2005 18:59
Tak jsem MDA compact vyzkoušel v prodejně Tmobilu - je fakt pěkný, do ruky padne jako ulitý. Ze dvou exemplářů které vytáhli se však podařilo zapnout pouze jeden :)

Asi zůstanu u dosavadní kombinace pda + mobil = větší vydrž. :)



ipf (2136)|6.8.2005 20:08
[QUOTE="jixjox"]...Asi zůstanu u dosavadní kombinace pda + mobil..[/QUOTE]
Ty už vlastníš PDA?
Otass_ce4you (15)|7.8.2005 09:26
diky moc za slova chvaly hrajici do karet MDAc...na sraz bohuzel nemuzu...jsem z Prerova (Morava)...
No jo, ale primo na mobilmanii jsem cetl, ze jim MDAc padalo a taky ze kdyz nekdo volal tak si to vymyslelo ty cisla...je neco z toho pravda? je spolehlivy v tomto ohledu??
hybo (3107)|7.8.2005 09:37
nestalo se mi, ze bych videl spatne cislo a ani mi MDAc nepada pri beznem provozu....kdyz jsem sle saskovas s HackMasterem, tak jiste mrzlo, nekdey reset pro novou aplikaci, nebo zkouseni, ale jinak stabilita OK...
Radek Novák (309)|7.8.2005 09:50
za 3 tydny, co vlastnim MDAc mi spadlo pouze pri nahrani noveho SW a nebo pri extremnim zatizeni. Zadnou vadu jsem na nem nezaznamenal, Vse funguje tak, jak ma :yes: . Hold musis kupovat od Crusadera a ne od T-Mobilu :D
ipf (2136)|7.8.2005 10:05
To padání a tuhnutí bude z 99% rukama (a zkušenostmi uživatelů). Příkladem budiž můj brácha, který vlastní MDAC asi dva měsíce a jako každý z nás už do něj zkoušel nacpat vše, na co narazil. Takže jeho MDAC obsahovalo kde co a po SR mělo necelých 15MB volné RAM, takže po spuštění pár aplikací, zatuhlo. Před měsícem jsem mu doporučil PocetNAV, kterým si uvolňoval RAMku, takže k zatuhnutí docházelo jen sporadicky, ale stávalo se. V pátek jsme celé MDAC HRkli a přeinstalovali, všechny programy šly na SD nebo do STORAGE a odjížděl se 37MB RAM po SR.
Já sám jsem získal MDAC před měsícem, je to úžasné zařízení (nesrovnatelné ovšem s mým hx4700), se kterým mnoho problémů není (ve srovnání s MDA2, které se samovolně HRkalo i několikrát denně, a to podle nálady). Proto bych (až na výjimky) hledal většinu problémů v nezkušenosti uživatelů.
Radek Novák (309)|7.8.2005 10:25
[QUOTE="ipf"]... a po SR mělo necelých 15MB volné RAM...[/QUOTE]

Prislo mi, ze je me MDAc trochu linejsi a tak jsem se diky tvemu prispevku nahodou podival na pamet a ja mel jen 9MB volne Ram, tak jsem to trochu vycistil a ted uz mam 30MB volne Ram a beha to fakt svizneji :yes: :) . Jsem asi jeste zvyklej na LOOXe, kde pamet nebyla problemem :))
ipf (2136)|7.8.2005 10:50
Nojo, no, s tim ale moc věcí nenaděláme (a vířit debaty o velikosti RAM nepomůže). Zkus aplikace jednu po druhé prostě odinstalovat a znovu nainstalovat, ovšem na StorageCard. Určitě ti to nějaký prostor přinese. Z mojí zkušenosti akorát PocketMechanic odmítá instalaci jinam a natvrdo (i přes snahu CABinstu) se instaluje do RAM.
Radek Novák (309)|7.8.2005 11:10
do Ram instaluji akorat programy pro TODAY, jinak jde vsechno na kartu...
ipf (2136)|7.8.2005 11:16
Jasně. Ono, přes čtyřicet se už moc vysoko nedostaneš.
toorek (251)|13.8.2005 00:05
Prosím taky o jedno info. Po koupi MDAc u t-mobile jsem si nainstaloval ze stránek operátora fix STK a patch TMCompactCZ_patch.armv4.zip (16.2.2005). Teď jsem dělal HR a dával si novou češtinu - verzi 8.6. Je zapotřebí tam i tak kromě fixu dát i ten patch, čili týká se něčeho jiného než IW?

PS: Je nějaká šance, že se časem u českého t-mobile nebo někde jinde oficiálně objeví novější verze ROM? Osobně s tou starou nepozoruji žádný problém, ale zaráží mě, že při instalaci IW 8.6 se mě to ptá na verzi ROM...