Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: TMC v Česku?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Tak nevím jak se to sním vyvýjí, ale od 1.7.2005 měl být zkušební provoz, a zatím nic, čekal bych, že první na řadě bude Praha, ale zatím jsem nic nezaregistroval (Navigon 4.2, Tom Tom 5)
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

No ohledně trafficu v TOMTOMu jsem jim psal dotaz jak to vypada se zavedením i pro ČR. Odpověděli, že nemají informace ohledně provozu v naší republice. Tak jsem jim poslal odkaz na UAMK a jejich databazi... Třeba se domluví ....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Sám čekám na GPSku on Navigonu,která bude TMC hlášení přijímat.Takže jsem také zvědav.Bavil jsem se nedávno s taxikářem který měl navigaci ve voze a říkal že TMC vysílá radio...Teď si nevzpomenu na jméno sakra.Ale říkal že jel po D5 a před Berounem ho to automaticky stáhlo jinám,protože tam byla bouračka.Takže to v Praze běhá...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Asi to uplne nepatri sem, ale - mam gps 338 (bez TMC) - jakou mam moznost TMC "dostat" do PDAcka? koupit si CF modul s radiem ktery to umi (pokud existuje)? Dik

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Striker
    Asi to uplne nepatri sem, ale - mam gps 338 (bez TMC) - jakou mam moznost TMC "dostat" do PDAcka? koupit si CF modul s radiem ktery to umi (pokud existuje)? Dik
    http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=52730

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

No, asi si budeš muset koupit GPS s TMC.
    Dopravní info se dá stahovat i přes WEB, tato funkce musí být podporována přímo navigačním SW.
    Asi před půl rokem jsem se pídil po dopravních informacích v ČR pro Navigon a bylo mi sděleno, že pokud by měly být stahovány z netu, musí být ve formátu pro danou aplikaci. Jestli jsem to pochopil dobře, mají pro data z internetu formáty rozdílné.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Pavlucha
    No, asi si budeš muset koupit GPS s TMC.
    Dopravní info se dá stahovat i přes WEB, tato funkce musí být podporována přímo navigačním SW.
    Asi před půl rokem jsem se pídil po dopravních informacích v ČR pro Navigon a bylo mi sděleno, že pokud by měly být stahovány z netu, musí být ve formátu pro danou aplikaci. Jestli jsem to pochopil dobře, mají pro data z internetu formáty rozdílné.
    Ta http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=52730 by měla spolupracovat s Navigonem

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od taja
    Ta http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=52730 by měla spolupracovat s Navigonem

... já mluvil o datových souborech z netu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Stahovat si data z webu pres GPRS mi nevadi tady (pausal), ale venku uz jo.

Koukal jsem na http://www.rds-tmc.cz/ a TMC je "jen" signal na jine frekvenci nez normalni radio (nevim jak to jinak srozumitelne popsat) tak proto nechapu proc externim modulem by to nemelo jit - existuje snad jen 1 system TMC, takze by mel byt kompatibilni se vsemi softy, ktere umi cist TMC

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

... opakuju: psal jsem o datech snažených z netu. Ta nemusí být kompatibilní.
    TMC je kompatibilní se všemi SW, které ho podporují.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Stahovat si data z webu pres GPRS mi nevadi tady (pausal), ale venku uz jo.
    ¨

Ani venku to není tak strasny při cca 4 hodinove jizde s aktualizací TT 5 po 15 minutách jsem se dostal na počet celkem cca 50kB dat za oba směry - dow i upl. Na to že jsem objel kolonu 11km dlouhou .....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ono asi ani nejde o desitky nebo maly stovky Kc za data pri dovoleny - ale spis lenost a nepotrebu zaridit si roaming - TMC by bylo jednodussi

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ono asi ani nejde o desitky nebo maly stovky Kc za data pri dovoleny - ale spis lenost a nepotrebu zaridit si roaming - TMC by bylo jednodussi
    No nevím ale asi jsi velká vyjímka když máš mobil a nemáš roming. i když T-mobile omezený roming po Evropě dává automaticky pokud si vzpomínám

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Mam Oskara, kdyz jsem si ho bral tak roaming automaticky nebyl, a ted kdyz jedu na dovolenou tak se bez mobilu velmi rad obejdu ;-)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Myslím si že přijímat TMC jinak než přes originální příslušenství asi nebude to pravé.Né že bych byl proti nějakým pokusům,to ne.Jen je to v Navigonu super vychytané.Tak je škoda to nevyužít.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 28-01-2007, 12:57
  2. UMTS v Česku: zatím není o co stát [mobilring.cz]
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 23-02-2006, 15:07
  3. Start sítí UMTS v Česku se rychle blíží
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 5