Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Silver Lightning/PPCStudios - Ancient Evil

beecher (9270)|1.8.2005 11:57
http://www.clickgamer.com/moreinfo.htm?pid=2672

Vstupte do Krypty Pradávných, polobohů, jež postavili svět, do tmavých zákoutí ovládaných věčným arcimágem Alaricem...

Konečně Diablo pro Pocket PC? Dost možná...

Dnes společnost Silver Lightning Studios vydala ve spolupráci s vývojářskou společností PPCStudios, která se orientuje na vývoj her pro mobilní zařízení, a distribuční společností Clickgamer předelávku svého akčního RPG Ancient Evil, původně pro PC, také pro Pocket PC.

Plně 3D isometrická RPG hra by nás měla uchvátit těmito vlastnostmi:
- 16 bitová grafika, s nativní podporou pro QVGA (320x240) a VGA (640x480)
- realistické real-time nasvětlením
- real-time stínovaní
- realisticky animované 3D modely všech postav a monster
- více jak 30 druhů monster s unikátními vlastnostmi a inteligencí
- 30 rozdílných kouzel s vlastními real-time speciálními efekty
- intuitivní a jednoduché rozhraní s přenastavitelnými klávesami
- digitální zvukové efekty a více jak 30 minut originální hudby
- plně interaktivní prostředí - čtete si v knihách, poležte si v postelích atd.

Požadavky:
- ARM nebo XScale Pocket PC (min. 200 MHz)...
- 25 MB uložného prostoru pro instalaci
- 10MB volné paměti RAM pro běh hry

Demo si můžete stáhnout zde.

j-cop (80)|1.8.2005 16:10
Takže částečně otestováno, co osobně považuju za zklamání je rychlost, zejména rychlost odezvy, prostě je to takové "vláčné". Grafika mě nepřesvědčuje o dokonalosti, ale v oblasti PPC je to rozhodně naprosto v pohodě. Co mě ale mimořádně potěšilo je funkčnost v realVGA režimu, neboli je to první hra, která nejede v titěrným okýnku a nemusím tedy přepínat režim. Určitě je to horký kandidát na "zaplácání" SD karty v mém klenotu.
HudsonStan_ce4you (0)|2.8.2005 07:57
Vypada to moc pekne. Uz se tesim az si poridim LOOXe718 a otestuju to. Ale to jeste neni nic proti tomu az vydaji PPCStudios port Jagged Alliance 2 ! Maji to uz pripravene na strankach a daji se do toho pry hned jak dorazi AE.
Mira_ce4you_oldd (192)|3.8.2005 07:44
Nejsem zadny hrac, ale chtel jsem si vyzkouset hru podporujici VGA. Opravdu je to moc pekne... :yes:
Pak jsem se pochlubil kolegovi co muj iPAQ umi a rekl mu i cenu. Pry by to melo byt zdarma a dal mi odkaz na stranky NetHack - Falcon's Eye, ktera vychazi z prastare textove verze. Je to opravdu hodne podobne, ale stejne mi nadseni nad PDA nezkazil :)

Mira
HudsonStan_ce4you (0)|3.8.2005 16:22
Kolega ocividne srovnava nesrovnatelne. Az budou na PDA hry s grafikou a rozsahlosti napriklad GTA:SA tak takove jako je ted AE asi budou taky zadara. Pokud je to ale soucasna nejpropracovanejsi RPG hra, tak to asi zadarmo nikdo distribouvat nebude.
crz (82)|7.8.2005 01:03
Zkusil jsem demo a jsem trosku zklamany... Nejak my nesedlo ovladani :( a tim padem mne prilis hra neoslovila... Grafika s ohledem na to co bylo doposud vytvoreno pro PPC je opravdu pekna, a verim tomu ze na VGA zarizeni bude opravdu okouzlujici, ale na mem QVGA mne taky nijak moc neoslovila (ikdyz ty stiny jsou opravdu povedeny :yes: )

Navic mi demo vzdycky po chvilce padalo :(

Mno proste si myslim ze original Diablo emulovane prez FPSEce je lepsi ;)
rk9 (78)|4.2.2006 19:33
Mě osobně se ta hra libi a co více dostal jsem ji od kamaráda darem, takze ji mam full, ale nejak se nemohu dostat ze ctvrte urovne. Nejde mi zabit ten příšerák se zelenym ocasem, protože klasické zbraně na něj neplatí a když chci použít kouzlo, tak mi to vypíše že na kouzla jsem slabý :-( Ví někdo jak?

EDIT: Tak už jsem na to přišel, obešel jsem ho :D poté co jsem si stáhl manuál, zjistil jsem že to má i tajné místnosti a díky tomu se dostanu do další úrovně, ale stejně jsem se dostal do 8 urovně a nemohu nejspíše kvuli bugu jít dál :((
rk9 (78)|6.2.2006 17:08
Není zde někdo kdo tuto hru hraje, že bychom se podělili o zkušenosti? Existuje sice originál fórum k této hře ale s angličtinou se peru :(
Klidně i po SZ
Mlok_ce4you (154)|6.2.2006 18:51
Nainstaloval jsem to, grafika je opravdu líbivá a propracovaná, ale taky mi nesedlo ovládání. Ty reakce se mi zdají pomalé. Každopádně klobouk dolů nad těmi, kteří z těch našich mašinek dokáží vymáčknout tyto zázraky :)
Z.
Chrasty_ce4you (84)|9.2.2006 07:26
můžete někdo poradit co dělat s těmi dveřmi skoro na začátku které píše:the doors operated elsewhere?nebo nějak tak
rk9 (78)|9.2.2006 10:13
Otevřeš je pomoci pák na sloupech jedna je v rohu v poslední mistnosti a prvni je v prostředni mistnosti myslim. Jo a je tam tajná místnost! A to v té prázdné místnosti která se otevře po překlopení páky.
Chrasty_ce4you (84)|9.2.2006 15:47
dík moc zkusim:)
HADES (209)|2.10.2006 15:46
Zkoušel jsem to dnes nainstalovat na Vario a pokaždé mi to hodí chybu, instaloval jsem to z desktopu i přímo z CAB souboru. Mám 23MB volné paměti v zařízení a 500MB na kartě. Nevíte v čem může být problém?
detik (5)|2.10.2006 17:30
Na Variu mi to taky nejde, hned při instalaci z cabu to hlásí instalace se nezdařila.
HADES (209)|2.10.2006 21:03
Zkoušel jsem to nainstalovat na emulátor a zase neprojde...
Danthez (98)|3.10.2006 23:14
Já to na Wizardu instaloval a hrál naprosto v pohodě. Nemáte staženou VGA verzi?
BTW, demo je začátek Full verze, nebo je to jen výsek?

EDIT: tak to demo je začátek Full verze. Ale zdá se mi, že ve Full je více hudby...
HADES (209)|4.10.2006 07:45
[QUOTE="Dash"]Já to na Wizardu instaloval a hrál naprosto v pohodě. Nemáte staženou VGA verzi?
BTW, demo je začátek Full verze, nebo je to jen výsek?[/QUOTE]

Stahoval jsem určitě QVGA verzi, jak s instalátorem tak i přímo CAB do Varia a nešlo to :((

AE_QVGA_ARM_110D.CAB - 16 687 104B
AE_QVGA_ARM_110D.exe - 28 273 664B