Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem s kartou

padrinos (72)|30.7.2005 09:22
mam 1GB kartu a na ni 900MB dat a programu. SBP pocket plus na indikatoru mi spravne ukazuje volnych 92MB a v pruzkumniku kartu vidim taky. ale kdyz se podivam co obsahuje je to prazdny. a divam se i z pocitace (pres kolebku) a nevidim tam nic. takze na 100% se z karty nic nesmazlo ale taky nic nevidim. zkousel sem to asi 10 restartovat a nic. moc moc dekuji za vaze napady. mam totiz vse na karte a nemuzu nic delat. predem diky :))
bryndak (24)|30.7.2005 10:13
Zkoušel jste soft reset PDA?
padrinos (72)|30.7.2005 10:17
soft reset sem zkousel
Brco_ce4you (447)|30.7.2005 11:54
Pokial mate citacku kariet tak treba skpcit data na karte a dat ju naformatovat. Na citacke pamatovych kariet ten obsah uvidite. Potom to skusit na nu nahrat, staci jeden prohram a skusit to v PDA znova.
padrinos (72)|30.7.2005 11:56
ctecku nemam tak si budu muset skocit ke kamosovi. a to zkopiruji do PC a pak zformatuji a vse natahnu zpet?? budou pak vsechny programy fungovat??
Brco_ce4you (447)|30.7.2005 12:06
Su programy na obnovu SD kariet, len treba mat citacku. Napr. mediarecoverdemo.exe, da sa najst cez google. Pokial si pamatam, tak problem je aj s programom PocketInformant, pokial ho mas na SD tak to mohol sposobit on.

Na druhej strane, nemusi pomoct ani formatovanie, a potom sa treba obratit na predajcu.
freeman_ce4you (428)|30.7.2005 12:11
Mne to tiež robilo tak som kartu musel sformátovať cez pocket mechanic
Sposoboval to resco explorer a resco picture viever (aj legálna aj warez verzia)

oltcit (1098)|30.7.2005 12:18
Kedysi dávno sa mi to stalo presne to isté,príznaky nasvedčujú že je zničená FAT,dáta sú na karte,ale zápis o tom/FAT/ je v čudu.Každá rada ťažká,ak je na karte vytvorená záložná FATka,možno cez nejakú utilitu sa dá obnoviť miesto tej jestvujúco-nejestvujúcej ? Otvtedy si vytvárám kopie dát z karty na PC.Nejak som nad tým nerozmýšlal,utilita typu Partition Magic je neúčinná..... Možná príčina vzniku tohto javu vidím v konfigurácii PC pri použití karty v čítačke.Totižto dá sa nastaviť vo vlastnostiach vymeniteľného disku,aby na dáta nevykonával prefetch,predčítanie dát,niekedy totiž keď robíte operácie s kartou na PC,na monitore ukáže dokončenú operáciu a vytiahnete kartu bez tzv. bezpečného odobratia zariadenia,može dojsť k strate dát z dôvodu nezapísania konečného usporiadania FATky.Čiže buď bezpečne odobrať/ikonka v tray na PC/ a až potom vytiahnuť kartu,alebo zakázať funkciu"bezpečného odobrania" čím sa mierne/nepoznateľne/ spomalí práca s kartou. A zálohovať,zálohovať,citlivé dáta do Looxstore a PC/povoliť v AS synchro súborov/ a ostatné raz za čas zosynchronizovať medzi PC a PPC.Občas sa to hodí ;)
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2005 14:34
[QUOTE="oltcit"]možno cez nejakú utilitu sa dá obnoviť miesto tej jestvujúco-nejestvujúcej ?[/QUOTE]Sorry, ale nechápu ta poslední 2 slova. Znamená to existující - neexistující?
adamekma (250)|2.8.2005 22:42
[QUOTE="Brco"]Pokial mate citacku kariet[/QUOTE]
Taky nemam ctecku karet ale docela se mi misto ni osvedcil fotak. Sice se stejne jako PDA pripojuje pres USB, ale pohyb souboru je rychlejsi - a hlavne - fotak umi kartu rychle a dobre zformatovat.
(jen to chce mit stejny typ karet ve fotaku i v PDA :D - coz koneckoncu bylo i moje kriterium pri vyberu fotaku)