Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat vizitku .vcf z mailu nebo text zprávy do adresáře?

prach (60)|28.7.2005 18:09
Dobrý den,
dosud jsem vyhledávačem nenalezl uspokojivou odpověď na tuto otázku a proto si dovoluji otevřít diskusi.
Stolní Outlook má funkci Export i import do a ze souboru .vcf. ve Windows Mobile 2003 se mi tuto funkci nedaří najít. Když mi někdo ze svého mobilu pošle telefonní číslo jako vizitku, dorazí mi textová zpráva. Z té mohu sice vizitku coby soubor udělat, ale to je asi tak vše. Pokud nechci čekat až se dostanu k PC na pc vizitku importuji a pak synchronizuju kontakty, nenašel jsem zatím jinou možnost než potupně pomocí copy a paste všechny údaje přeťukávat. Přitom přes Irda nebo bluetooth by to mělo fungovat.
ElSoft (1244)|28.7.2005 22:35
No, urcite by melo jit ten soubor *.vcf ulozit nekam do pameti a pak po kliknuti na nej se to zepta zda ho chcete ulozit na Vašem zarizeni, klik Ano a vse by melo byt OK
beecher (9270)|29.7.2005 07:53
ElSofte, to nefunguje... ;)

A tohle by snad melo pomoci...
ElSoft (1244)|29.7.2005 12:56
Tak ted jsem si zkusil poslat vlastni vizitku ve formatu .vcf a kdyz dorazila tak jsem v POutlook na ni kliknul a zeptalo se me jestli ji chci ulozit a v tu ranu jsem byl v kontaktech dvakrat. Navim co na tom nefrci:? , zrejme kazdy myslime na neco jineho:D
osch (1330)|29.7.2005 23:54
ahj. no já k tomu mohu říci jen toto. když mi někdo pošle vizitku pomocí sms tak to ke mě ani kousek nedojde. tzn. ani nepoznám, že mi někdo vizitku poslal. už se to tu někde řešilo, ale nedořešilo.
prach (60)|30.7.2005 17:57
Děkuji za rady, ale, když mi přijde vizitka jako SMS, můžu ji pomocí copy and paste uložit do souboru. ten pojmenuju a.vcf ale tim to hasne, žádná asociace ani nabídka co s tím.

Zkusím ten doporučený soft, až se mi ho podaří zaplatit. Tedy až se mi odblokuje karta pro placení.
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2005 18:36
K zamyšlení (není nutno odpovídat):
Kolik ti chodí vizitek? Vyplatí se to kupovat-jak hodně ten softík využiješ? 5 USD není mnoho, ale není lepší si za ně (popř.připlatit) pořídit jiný a častěji užívaný soft?
beecher (9270)|31.7.2005 08:32
Zdeno, a zkousel jsi najit nejaky .vcf importer souboru pro PPC?
Ja ano... Bohuzel, nasel jsem pouze tento...
Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2005 11:04
:oops: :?
Nenašel, nejsem takový stopař jako Ty. :D Psal jsem ovšem o něčem jiném. ;)
Myslel jsem, zda se mu ta investice vyplatí, jak často to využije (je rozíll 10x denně a 10x ročně).
prach (60)|31.7.2005 15:14
Tak to mam stazene a budu zkoumat. Drive jsem si jeste s telefonem zvykl vymenovat desitky vizitek mesicne. Asi by se to pomoci copy paste dalo zaridit, ale ostatni ode mne ty vizitky taky ocekavaji, takze si ten luxus dopreji. Ostatne plati to, co jsem tvrdil jiz drive. MDA III jako PDA neni spatne, ale telefonni cast za moc nestoji a je treba si ji dodelat. Kdyby existovala kompletni jedina aplikace, ktera prinese do MDAIII komfort volani stejny jako byl u Nokie 6310i ihned bych uvazoval o koupi a byl ochoten zaplatit i 100 dolaru.
Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2005 15:53
[QUOTE="prach"]...desitky vizitek mesicne...[/QUOTE]Hmm, tak to je pochopitelné. Přeji, ať testování dopadne dobře a softík plně vyhovuje. :)
prach (60)|24.8.2005 00:59
dobrý den,
tak po nějaké době pokusničení se sluší abych napsal resumé.
Ten program, který doporučoval beecher (Kai soft vcard manager za 5 USD) moji situaci nevyřešil. Neintegruje se do pocket outlooku, ale má vlastní databázi, do které slibuje ukládat kontakty z vizitek. Vcf soubor v pameti nebo v mailu otevře a ukáže jeho obsah. Taky nabídne tlačítko přidat do kontaktů, ale po klepnutí na toto tlačítko se nic nestane. Karta se nepřidá ani do kontaktů programu (prázdný seznam) ani do kontaktů outlooku. z tohoto důvodu jsem nemohl ani zkusit export vcf - nebylo čeho. Interní seznam je prázdný a PO v menu export nenabiízí. Jediná možnost, kterou slibuje je odeslání mailem, ale to jsem nezkoušel.

Někdo tady říkal, že vizitky přes IR fungují. To je pravda a v současnosti asi jediná možnost, jak si vyměňovat vizitky s ED III.

Taky si tu někdo stěžoval, že vizitky přes sms mu zmizí. Tak jsem to zkoušel a zjistil jsem následující: Pokud mi vizitku pošle kolega, který nemá nokii, ale jiný mobil posílající vizitky v ne zcela standardním formátu (chybí klíč. slovo VOICE u tel. čísla a u jmen s diakritikou přebývá označení znakové sady) tak mi taková vizitka dojde jako sms. Pokud si vizitku pošlu z nokie 6310i tak ED III jenom pípne a po vizitce není ani vidu ani slechu.

Takže teď si dám s vizitkami pauzu a holt to budu kopírovat do sms. Pokud byste někdo na něco narazili dejte vědět. Zatím díky všem.
ZdenekP (224)|24.8.2005 12:36
To mě ještě chybí v kontaktech volba odeslat kontakt jako SMS. Je tam jen možnost poslat SMS.