Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Natavenie ORANGE World, ako na to?

Mauricius (15)|28.7.2005 17:53
Som stastnym majitelom MDA Compact asi dva dni :) , ale mam problem, chyba mi pristup na inet ... zial, skusil som dvoch Orange "poradcov" z toho jeden sa po hodine skusania (z toho asi polhodina telefonovania s Blavou)zmieril s tym, ze je na to kratky, a vratil mi fon ... a druhy, bol zjavne o cosi snazivejsi, ale po hodine a pol si vymyslel dost nechutnu vyhovorku ... zaver je takyto, MDA bez i-netu, a bez MMS, ja som smutny, a bezmocny. :) Viete mi niekto poradit?
PS: vyhovorku zverejnim mozno neskor :D
PS2: nie som sam komu by bodla pomoc.
DAKUJEM!!!
beecher (9270)|28.7.2005 17:59
A, mnou ke vsem certum proklinany Orange SK... :D

Viz zde... https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6307
Nastavit to pripojeni nastavi, ale pak si s tim clovek musi trochu pohrat a nejake drobnosti donastavit (nekde musi byt nastaven username a password, pokud se nepletu), aby to pak fungovalo...

No, vyzkousejte a potrapte se... ;)
Mauricius (15)|28.7.2005 18:01
noooo, idem sa trapit :) dikes za odpoved
napisem ako to dopadlo
PLoK (26)|28.7.2005 18:09
Ja som ten druhy, v rovnakej situacii (akurat ze som pri poradcoch stravil menej casu :) ). Chcem dodat, ze som vyskusal aj ten "OrangeSK_SE.cab" (asi ten najnovsi, zo strany 10 tej diskusie), vytvoreny beecherom (ktoreho nick mam teraz vryty v registroch...), ale bez uspechu (teda aspon posielanie MMSiek nefunguje, zvysok nemam moznost vyskusat).


EDIT
Aha, bez HR som to skusal... je HR povinny?
Mauricius (15)|28.7.2005 18:10
noooo, tak som opat tu ... problem je v tom, (ako som spominal) nan tu hracku dva dni ... a nieco ako urobte trik z neistalaciou cab .... a hard reset, mi velmi nerezu (po prve nevym co to znamena a po druhe ... (ne neurazi mne to) ale bojim bojim) :) potreboval by som nieco ako step by step, od niekoho kto to uz ma rozbehane
beecher (9270)|28.7.2005 18:30
BTW Jen tak otazka bokem... Od ktereho operatora nebo kde mate ty Compacty koupene? Na Orange.sk jsem to nenasel, maji tam pouze SmartPhone...
PLoK (26)|28.7.2005 18:34
Ja z AHMobile, kolega z Talklive.com (alebo nejak podobne). Oba su "poznacene" T-mobilom, a oba maju povodnu ROM.
Mauricius (15)|28.7.2005 18:37
PLoK, menujem Ta svojim hovorcom, si fakt sqvely :D jj ma pravdu ...
u nas na ukrajine take hracky nezozenies :)
beecher (9270)|28.7.2005 18:43
PLoK: Muzes mi poslat screenshot nastaveni Start -> Settings -> Connections -> Connections -> Advanced -> Select networks, po tom, co aplikujes muj CAB? Dik.
PLoK (26)|28.7.2005 18:52
SShot prilozeny
00079516_connections_Vw.jpg
PLoK (26)|28.7.2005 19:07
MMS Nastavenie
00079521_MMS_Kw6S.jpg
beecher (9270)|28.7.2005 19:13
Proc tam je ten T-Mobile? :O

Muzes zkusit po HR neinstalovat ty CABy, tak jak je to popsano v prvnim prispevku te diskuze o tech CABech a dat tam pak jenom ten muj CAB?

BTW Ten velky obrazek muzes zase smazat, znam ty obrazovky "skoro" nazpamet... ;)
hybo (3107)|28.7.2005 19:19
protoze to je to, na co se ptal a cemu nerozumel...tedy ze po HR a prvnim wizardu ma dat zase SR driv, nez to zacne customizovat, alespon, pokud jsem to pochopil...
PLoK (26)|28.7.2005 19:22
Ok... HR, potom vybrat ktore caby nainstalovat a ktore nie, spustit konfiguracny cab a potom sa ozvem.


BTW, MDAcko mam jeden, necely, tyzden :D
beecher (9270)|28.7.2005 19:24
To jo, ale to se ptal ten nestastnice, co to ma dva dny...
Ja myslel, ze PLoK to tak, jak to ty moje CABy vyzaduji, dela... ;)
PLoK (26)|28.7.2005 20:18
Nuz... pohlo sa to dalej, pri poslani MMSky sa uz nejake to GPRS spoji a pise sa ze MMS sa posiela, ale potom akoby si nic nedialo (nechal som to spojenie bezat 2m20s a potom som to zrusil). Ale, beztak je to viac ako dokazali ti (plateni) poradcovia :)

Takze vdaka za tie configuracne .caby... uvedomujem si, ze je tazko, takto na dialku, pomahat s nastavenim telefonu pre cudzieho operatora. Takze za tymi poradcami zajdeme este raz a teraz, ked uz je vacsina veci spravena (nevedeli tam hlavne dat tie 3 spojenia - MMS, OW, Internet), tak snad nam uz pomozu.
beecher (9270)|28.7.2005 21:11
No, to ze nic se neudalo, muze taky znamenat, ze se, jak to totiz ten konfiguracni CAB nastavi, automaticky neodpoji to pripojeni, tzn. MMSka se odeslala, ale pripojeni zustane spojene, takze je ho nutne rucne odpojit.
K tomu OrangeWorldu: Pokud se nepletu, tak zrovna u tohohle pripojeni je prave nutne nastavit ten username a password prideleny Orangem SK, aby toto pripojeni fungovalo.
Osobne pokud mohu doporucit, nastavte v tech volbach siti pro pripojeni na Inet Orange SK internet, pro pripojeni do prace Orange SK MMS a v pripade potreby vstupu na OrangeWorld prehodit na toto pripojeni to pripojeni na Inet a po skonceni zase nastavit zpet.
Harakiri, ale asi jedine mozne a nejschudnejsi.

BTW Kdyz jsem poprve slysel o tom, co prichystal Orange na sve zakazniky, tak jsem malem zplesatel, jak jsem si rval vlasy z hlavy... :D
PLoK (26)|28.7.2005 21:31
Tiez na to len cumim... doteraz som mal Nokiu3310 a take veci ma vobec netrapili :D
qwero (104)|31.7.2005 14:01
Páni,
dúfam, že nie som veľmo off-topic, neporadíte kde sa dostať na nejakého MMS clienta. Všetky CABy s názvom MMS mám nainštalované, ale žiaden klient viditeľný v "Programms". Prosím o radu a nezastreliť hneď, ak je to úplne triviálne.
beecher (9270)|31.7.2005 14:32
Bum, prask! Jsi mrtev! :D

Ze by Posta/Messaging a ucet MMS? ;)
qwero (104)|31.7.2005 19:05
Keď už som mrtvý svojou blbosťou, takže ďalšia otázka už nepoškodí: vlastne tvojim CABom je všetko nastavené a môžu my prichádzať pekné mladé a lechtivé obrázky?? Alebo ešte niečo musím nastaviť?
qwero (104)|31.7.2005 19:48
Ešte dodatok, viem, že tie moje otázky znejú ako od 10 ročného decka, ale "súdruhovia" z Orange-u mi boli schopní iba poslať manuál, čo majú na SPV m1000, kde sa po nastavení v "conection - conection - ... " (teda to, čo robí beecherov CAB) musí ešte nastavovať tkz. mms composer (mal som dojem, že je to client - preto tá predošlá naivná otázka), ktorý sa tvári ako osobitný program s ikonou a s nastavovaním na pripojenie, čo bolo urobené v "connection - conection -..." A toto všetko nejde v beecherom odporúčanom klientovi v pošte - ... V každom prípade stojím tiež, ako tí "ukrajinci" z Košíc. Ale uznávam, že chybe je jednak u oranžových súdruhoch, ktorí nemajú ani áánung z nastavovania PDA, a tiež medzi stoličkou a mojím MDAc.
V každom prípade, Košičania, nenechajte sa vmanipulovať do inštalácie http://web.orange.co.uk/assets/sw/RUU_v1.1_OrangeUK_v3.66.1.230_ship.exe ktoré vraj má vám odstrániť problém s mms composerom, iba ak sa vám bude chcieť naučiť flashovať ROMku - však Hybo???

Takže asi ostávame na milosť beechera.
Mauricius (15)|31.7.2005 20:42
Qwero, diq za varovanie :) ale ja by som to chcel nastavit na "cisto" (manualne) nie s*.cab -kom ... nevies mi poslat nastavenia alebo popripade, nejaky slusny navod?
qwero (104)|31.7.2005 20:55
[QUOTE]Takže asi ostávame na milosť beechera. [/QUOTE]

alebo niekoho, kto MDAc prevádzkuje na Orange-i a určite sú ich spústy, len žiaľ my sme tí blbejší, alebo snáď iba neskúsenejší
Mauricius (15)|31.7.2005 20:58
ja stale dufam ze tu niekto ozve kto to uz rozbehal pod pomarancom ... :D
qwero (104)|31.7.2005 21:20
Skús osloviť cez "SZ" chlapíka menom filipko, cez tieto diskusie je vidiet, že je to dosť guru cez MDAc a je spoza Břeclavi. Možno má pomaranč. Ak sa ti to podarí, daj mi prosím vedieť. (nemôžeme ho otravovať všetci)
beecher (9270)|1.8.2005 08:20
1. MMS composer byl obsazen v MDA1 a MDA2 (a.k.a. Orange M1000) a to jeste v originalnich Windows Mobile 2003. Ve WM2k3 Second Edition, ktere mate ve svych Compactech, je MMS klient uz integrovany pod Messaging/Postu jako dalsi ucet (kdyz s v Messagingu/Poste kliknete nahore na Inbox/Dorucena posta, tak tam najdete MMS ucet.). Nastavovani je pak v menu Tools/Nastroje.
2. Jak nastavit rucne Orange SK na Compactu se muzu pokusit napsat, ale prijde mi to jako naprosta hloupost, kdeyz to ten muj CAB zvladne za 1-2 sekundy. Navic toto nastaveni je davno odzkousene. ;)
qwero (104)|1.8.2005 10:08
dík beecher,
"po lopate" to to čo hľadám. (Aj keď medzičasom som už tam došiel).
beecher (9270)|1.8.2005 10:28
Vis, ona mozna je k tvemu Compactu dodana takova knizecka, ktere se rika Uzivatelsky manual... ;) :D
qwero (104)|1.8.2005 12:20
That´s a problem, nakoľko na SK Compact nepredávali a ja som sa uspokojil s ponukou Mobile Pohotovost PHA, kde som pod tlakom mojeho času musel akceptovať jedinú ponuku (bol som nažhavený) a to bez manualu (na webe neexistuje elektr. forma) aj sprievodneho CD a aj so škrabacom na kryte (aspoň viem, ze je kovový)

Táto replika slúži iba ako malá info, že sa nejedná o absolútneho blba.
beecher (9270)|1.8.2005 12:31
No, pro vsechny pripady: anglicky on-line manual...
PLoK (26)|1.8.2005 21:29
K poradcovi kvoli MMSkam sme sa este sice nedostali, ale dnes sme oskusali GRPS (s Mauriciusom) a ide to! Nastavene len cez .cab beechera :) Vdaka!
beecher (9270)|2.8.2005 06:53
Proc s tim chodit k nejakemu poradcovi?
Staci pustit Postu, zvolit MMS ucet, dat Novy, vytvorit MMS zpravu a poslat... ;)

Vzdyt rikam, ze to chodi, ne? :D
Mauricius (15)|2.8.2005 19:43
Nooo, najnovsie info ... dnes som sa skusil asi tri krat pripojit na net ... z tho prve dva pokusy boli uspesne .... dalsi uz nie ... k mms ... nepresla skusobna ... ako to robit s mms? lebo ak dam pripojim nastavanie mms orange (ci jak sa to vola) tak sa mi nikto nemoze dovolat ... a ako mam zistit kedy to mam zaponut aby som nejaku mms-ku prijal??? plz o vysvetlenie jeho velicenstvo bechera ;)
qwero (104)|3.8.2005 09:24
Môžem malý dotaz? Ako vypnem GPRS po skúšobnom príjme mms-ky, skúšam všetko, "G"-ečko mi drží ako pribité na hornej lište a telefon je blokovaný. Zatiaľ pomáha iba softreset.
beecher (9270)|3.8.2005 10:32
Kliknout na ikonu pripojeni (takove ty sipky jdouci od sebe) a zmacknout Odpojit/Disconnect (nebo co tam je)...
qwero (104)|3.8.2005 10:43
samozrejme, ze som to urobil,
len to radio (telefon) zostalo zablokované. Vidim, že to same sa deje aj Mauriciusovi. Pomáha iba softreset. Dosť nepraktické, skúšam, či vyspelí komunikátori niečo nevedia.
(k PC sa dostanem až večer, ale aj tak diky za každú dobrú radu)
qwero (104)|3.8.2005 19:13
Ahoj beecher,
ak mozem a najmä ak by si bol ešte ty ochotný, alebo kto to vie poradiť problém s mms/Orange SK:
1/ ak ja chcem poslať mms, nadviažem mms spojenie s GPRS OrangeSK, ale nič neodíde a nakoniec musím snahu o komunikovanie, ja - sám, po hocakom dlhom čase prerušiť, pretože sa spojenie neodpojí. Pošta ostane v zložke "k odeslaní" a najmä telefón ostane blokovaný (snaha vytočiť , a po sekunde ukončené - asi blokovanie neúspešným dátovym prenosom GPRS/mms)

2/ ak mne posielajú mms (napr. tech.support Orange), spojenie nadviazané, opäť dlho trvajúce, samo neukončené, mňou po dlhých minutách ukončené, v zložke " doručenej pošty" zpráva je aj s údajom odosielateľa (napr. Helpdesk), s údajom o objeme zprávy, ale samotná zpráva je prázdna (v hranatých zátvorkach "Žádny předmet"). Časť MDAc - radio (čiže telefón) je opäť blokovaná (po sekunde vytáčania telef.čísla - ukončené).

Pomáha iba softreset.(aj to iba niekedy, pretože MDAc má snahu o opätovne nadviazanie spojenia GPRS, keďže zprávu mms nedokázalo odoslať, resp. prijať a asi sa snaží úlohu dokončiť - preto asi tá blokácia telefónu)
Veľmi by pomohla pomoc v tomto smere. Vďaka za ochotu.
qwero (104)|4.8.2005 12:04

Existuje niekto, komu "bežia" mms-ky na MDAc pod OrangeSK??


Zatiaľ, koho oslovim, má stejný problém, ako uvedený o príspevok vyššie.
filipko_ce4you (115)|4.8.2005 14:27
Mam ten isty problem ako qwero, som u ORANGE a este sa mi nepodarilo ani prijat ani odoslat jedinu mms a to som mal vsetky dostupne ROM-ky (1.01, 1.11, 1.12). Mms som doteraz nevyuzival a tak mi nechybaju, iba co nevyuzivam, ze nejake mnozstvo mms mam v cene mesacneho pausalu. Prejavuje sa to presne ako to qwero popisal.

Prechodny problem s pirpojenim MDAC na ORANGE SK

Tento vikend ma vyhodilo zo siete (presne o polnoci z piatka na sobotu pocas telefonatu) a nemohol som sa pripojit (VOBEC). PDA fungovalo, radio nie a nie. Nedokazal sa prihlasit. Reku je chyba v Orange. Nic nepomahalo, az niekolkonasobny hard reset. Dodnes tomu nerozumiem. Vcera mi volal iny vlastnik MDAC a to iste! Ibaze on ma este povodnu ROM. Znova sa chytil az po niekolkonasobnom HS. Netusime v co bolo pricinou nemoznosti sa pripojit na GSM siet a netusime co bolo pricinou toho, ze sme sa na siet po HS (ale niekolkonasobnom) dokazali chytit.

Nemam na to argumenty, iba citim v kostiach, ze problem moze byt priamo u ORANGE, ale prejavuje sa to dako zahadne iba u MDAC.
Mauricius (15)|5.8.2005 14:10
Podla mna je cely orange nejaky divny, a zbytocne komplikuje jednoduche veci ... "To je na d***e, to MUSI byt orange" :D