Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velikost displaye u Looxe 720

LapinKulta (6)|28.7.2005 09:26
Ahoj, mam nasledujici problem. Chci si poridit lepsi PDAcko, nahradu me stavajici h2210-ky, se kterou jsem maximalne spokojen. Chtel bych ale uz neco s VGA displayem. Nejdrive jsem si myslel na hx4700, verim ze je super, ale vzhledove se mi proste nelibi, a zda se mi dost velka. A tak padla volba na Loox 718(nebo 720), ktery se mi moc libi. V recenzi jsem se ale docetl, ze uhlopricka viditelne casti displaye je pouze 91mm, coz je skoro to same, nebo jen asi o 4mm vetsi, nez u me stavajici 2210-ky. Chci se proto zeptat: Je na takovemto displayi VGA rozliseni vubec pouzitelne???? Nebo si timto displayem vubec nepomuzu, a mohu s klidem zustat i 2210-ky?

Je tu nekdo kdo presel z 2210-ky na Looxe 720-ku??? A vysledek?


Diky za nazory,

LapinKulta
Zdenek Malinsky (9781)|28.7.2005 10:47
VGA není o velikosti displeje. Prostě je tam na stejnou plochu 4 x více zobrazovacích bodů, tudíž je obraz jemnější. Při pohledu z hodně blízka nejsou ty zobrazovací body vidět, je to jakoby se podklad polil polevou.
Mám iPAQ 4150 a přešel jsem na Dell Axim X50v - není cesty zpět, radost a nadšení. :))
Ivo Pokorný (400)|28.7.2005 11:38
Presel jsem z 2210 na hx4700. Po prepnuti na VGA jsem ho uz nevypnul... :cool:
Peca_ce4you (45)|28.7.2005 11:45
No, já mám 718, ale když přepnu do toho VGA, tak nic nepřečtu (nebo přečtu, ale s obtížemi), je to všechno hrozně mrňavý, i ten stylus má moc tlustou špičku... Takže pro mě je VGA tak maximálně na to, abych při 320x240 měl obraz jemnější. A docela mě to mrzí.
beecher (9270)|28.7.2005 11:54
Ad velikost pisma v RealVGA rezimu:
Pokud pouzivate utilitu ozVGA, staci si spravne nastavit velikosti pisem, aplikovat zmeny (provede se SR) a pak v Start -> Nastaveni -> System -> Obrazovka -> Velikost textu si nastavte velikost, ktera vam vyhovuje... ;)
LapinKulta (6)|28.7.2005 12:02
:-o tomu nerozumim........tzn. normalni VGA je prilis titerne, a existuje jakasi utilita, ktera "zvetsi" font????

Nemohl by sem nekdo hodit screenshoty z obou verzi, pro porovnani......

Diky,

LapinKulta
Radek Novák (309)|28.7.2005 12:31
Když jsem měl LOOX 720, neměl jsem problém přečíst cokoli i v realVGA. Každopádně jsem přešel z VGA na QVGA a jsem absolutně spokojen :yes: . Asi by bylo dobré si to osahat...
Peca_ce4you (45)|28.7.2005 12:34
[QUOTE="beecher"]Pokud pouzivate utilitu ozVGA, staci si spravne nastavit velikosti pisem...[/QUOTE]

No jo, jenže ono stejně většina programů není pro to VGA přizpůsobených, takže když si zvětším písmo, tak se mi může stát, že "zaleze" pod kraje ovládacích prvků apod. Třeba i přímo systém, vlevo dole je useknuté "Nový, vpravo dole zas CS od klávesnice...
No prostě dokud nebude systém přímo pro VGA včetně programů, tak to moc použitelné asi není (tj. už jsem zvědavej na ten nový systém :) )
RV_ce4you (27)|3.8.2005 22:30
Přesně tak, to se stalo i mě na 720-ce. Prostě to chce programy přímo pro VGA včetně obrazovky "dnes". Jinak je vše nouzovka či náhražka a je to viděl, jak je uvedeno v předchozím příspěvku. Tj. jsem přepnul zpět na klasiku.:disgusted:
markjag (386)|4.8.2005 14:51
Coze? Ja mam Loox 720 a ako tak citam vase prispevky tak mam zapnute qvga s tym ze to mam jemnejsie? A ako zapnem VGA?
Ale myslim si ze by to bolo asi aj zbytocne zapinat, ake vyhody? Vsetko mensie? TO nepotrebujem :>
A v hrach si clvoek aj tak nevybere a v aplikaciach je dobre tak jak to je......
ale aj tak to chcems kusit takze prosim ako na to? co s tym oziVga?
markjag (386)|4.8.2005 14:51
Coze? Ja mam Loox 720 a ako tak citam vase prispevky tak mam zapnute qvga s tym ze to mam jemnejsie? A ako zapnem VGA?
Ale myslim si ze by to bolo asi aj zbytocne zapinat, ake vyhody? Vsetko mensie? TO nepotrebujem :>
A v hrach si clvoek aj tak nevybere a v aplikaciach je dobre tak jak to je......
ale aj tak to chcems kusit takze prosim ako na to? co s tym oziVga?
Zdenek Malinsky (9781)|4.8.2005 15:02
Nemáš QVGA, máš VGA v režimu MS (Microsoft), pokud chceš využít výhod Real VGA, použij utilitku SEVGA nebo (doporučuji) ozVGA.