Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP hw6515 a Active Sync

simonides_ce4you (0)|27.7.2005 17:04
Tak jsem si přinesl toho krasavce. Po hodině testování se Activesync zcela odmlčel. Nelze se připojit na žádném PC (udělal jsem si i čistou instalaci WXP CZ SP2) a taky nic. Prostě Activesync hledá a nic nenajde. HP je samozřejmě připojen přes USB... Nepomáhá ani hard-reset. Prostě nic... Druhá věc: pro tento rozměr displeje zřejmě ještě neexistuje navigace. Koupil jsem Dynavix a ten nechodí. Nikdo mě na to neupozornil a nikde se to ani nepíše... :mad: Takže: ví někdo poradit jak na Activesync a jaký soft pro navigaci pro ČR a Evropu, česky, s českým hlasem ?
simonides_ce4you (0)|27.7.2005 18:03
Tak Activesync jsem už rozchodil. Závada byla mezi počítačem a židlí... :D Ale s tou navigací nevím...:?:
beecher (9270)|28.7.2005 08:14
Nekdo tvrdil, ze TT5 by mel byt na toto rozliseni pripraveny, nebo to aspon zvladne...
hybo (3107)|28.7.2005 08:26
ten je snad i v cene pristroje...zalezi hlavne na tom, jak to je udelana aplikace, pokud ma fixni rozmery, je to spatne...pokud je name, mohlo, i kdyz nemuselo, by to byt ok...
simonides_ce4you (0)|29.7.2005 11:41
O rozchození Activesync beru zpět. Funguje mi akorát s notebookem a s jiným PC se nespojí. Ani po hard resetu. Nevím co s tím. Co mám kde špatně? Je to na reklamaci...? :?:
hybo (3107)|29.7.2005 11:47
mozna bys mel napsat, co si myslis, ze ma delat a nedela....aby pak zase nezjistil, ze chyba neni v prijimaci ;)
Wuffi (1599)|29.7.2005 12:59
Standardne tam je Tom Tom, je primo v Ext ROM ale hlasy a mapy si musi stahnout z Internetu. To by nevadilo ale nejsou tam mapy CR a pozor - stahnout je mozne pouze 1 mapu!
Vyzkousim to se SmartMaps a uvidime.
simonides_ce4you (0)|29.7.2005 13:44
Takže. Mám nainstalovaný a spuštěný Activesync 3.8 na W2K CZ SP4 a WXP CZ SP2. Provedu hard reset hw6515. Připojím nejprve kolíbku do USB a potom vložím zapnutý iPAQ do kolíbky. Nestane se nic. Nechám iPAQ vložený v kolíbce a asi po 20 minutách se připojí a synchronizuje a po dalších 5 minutách se odpojí. Toto se děje na jednom z 5 PC co mám v okolí. Další 2 PC naleznou nový USB hardware, o kterém prohlásí, že jeho instalace neproběhla dobře a že zřejmě nebude použitelný. Na ostatních PC se neděje vůbec nic. Spojení funguje pouze s notebookem HP n800v s WXP CZ SP2. Jiná USB zařízení, jako USB HDD, flash, apod. se připojují bez problémů na všech PC.
hybo (3107)|29.7.2005 14:29
A to jen tak? Bez nastaveni partnershipu zacne synchronizovat? Co zkusit connection wizard?
simonides_ce4you (0)|29.7.2005 14:47
Samozřejmě ve chvíli spojení dojde ke spuštění wizardu a nastavení partnershipu. Potom proběhne synchronizace a po několika minutách se odpojí a už se nepřipojí. Většinou pomůže jen hard reset... Ale s některými PC se nepojí ani po hard resetu.
beecher (9270)|29.7.2005 15:09
A davate pri vytvoreni noveho partnershipu, ze chcete synchronizovat s vice PC?
hybo (3107)|29.7.2005 18:21
to by mu ho alespon jako HW naslo...jestli to chapu, tak pri pripojeni k PC pres USB se nic nedeje...ani to, ze naslo nezname zarizeni?
Wuffi (1599)|29.7.2005 20:09
Co se tyce ActiveSyncu, take mam problem. Pri pokusu o vytvoreni partnershipu vzdy spadne komunikace.
bobby_ce4you (145)|1.8.2005 06:31
Tak jsem včera zkoušel s HP 6515 taky synchronizovat a nastala stejná situace. Při prcvním připojení k ActiveSync 8.6.cz všechno proběhlo korektně system (WXP Prof.CZ) rozpoznal zařízení activesync se spustil a vše bylo v pořádku. Ovšem při dalším připojení se již nespustil ani ActiveSync a při hledání nebylo zařízení nalezeno. Zkoušel jsem změnit v ActiveSync na IPAQu nastavení připojení k PC , ale žádná verze se nechytla. Na dalších PC se to chová stejně. Je to záhada a v manuálu o tom není ani slovo. Myslím, že to bude asi na dotaz pro odborníky z HP.
hybo (3107)|1.8.2005 09:30
Co zkusit jen EN bez instalace CZ? Myslim na iPAQu...
Wuffi (1599)|1.8.2005 09:57
Jinak me od problemu s AS pomohlo jeho odinstalovani, odstraneni jeho slozky na disku a vycisteni registru od zaznamu AS a nasledna "cista" instalace AS. Nyni je synchronizace bez problemu.
MaPo_ce4you (174)|1.8.2005 20:31
[QUOTE="Wuffi"]Jinak me od problemu s AS pomohlo jeho odinstalovani, odstraneni jeho slozky na disku a vycisteni registru od zaznamu AS a nasledna "cista" instalace AS. Nyni je synchronizace bez problemu.[/QUOTE]

S hw6515 nemam pod WinXPPro SP2 sebemensi problem, takze je to spis instalaci na PCcku jak pise Wuffi. Testovane na Eng tak Cz verzi Win s AS3.8 a AS4.0Beta.

MaPo
Wuffi (1599)|1.8.2005 20:52
Jinak druhou moznou pricinou je cestina od jiste nejmenovane spolecnosti. Pokud selze pokus s reinstalaci AS, doporucuji ji zkusit odinstalovat.
Pokud problemy pretrvaji a jste z Prahy, muzeme se na problem mrknout spolecne.
MaPo_ce4you (174)|1.8.2005 21:36
[QUOTE="Wuffi"]Jinak druhou moznou pricinou je cestina od jiste nejmenovane spolecnosti. Pokud selze pokus s reinstalaci AS, doporucuji ji zkusit odinstalovat.
Pokud problemy pretrvaji a jste z Prahy, muzeme se na problem mrknout spolecne.[/QUOTE]

Cestinu od Sunnysoftu tam mam instalovanou, takze ani tahle oblibena vymluva asi nepujde :-)

MaPo
Zdenek Malinsky (9781)|2.8.2005 05:08
[QUOTE="Wuffi"] cestina od jiste nejmenovane spolecnosti[/QUOTE]Nevím, co způsobilo tvou fóbii z produktů (hlavně češtiny) firmy Sunnysoft, ale myslím, že ji nemusíš ventilovat v každém svém příspěvku, že InterWrite za všechny problémy, které nastanou v PDA rozhodně nemůže.
Wuffi (1599)|2.8.2005 06:52
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Wuffi"] cestina od jiste nejmenovane spolecnosti[/QUOTE]Nevím, co způsobilo tvou fóbii z produktů (hlavně češtiny) firmy Sunnysoft, ale myslím, že ji nemusíš ventilovat v každém svém příspěvku, že InterWrite za všechny problémy, které nastanou v PDA rozhodně nemůže.[/QUOTE]
Dekuji za vsimavost jenze Te asi nenapadlo ze za urcitych okolnosti muzu mit vytky i opravnene. Po instalaci zminovane cestiny na ciste zarizeni nastaly problemy se zadavanim znaku, navic se mne zarizeni prestalo ptat po restartu na PIN a telefon tvrdil ze nema signal a musel jsem vzdy vypnout a zapnout telefonni cast. Po zbaveni se cestiny ok.
MaPo_ce4you (174)|2.8.2005 08:55
A co takhle konstruktivni pristup, ktery pomuze vsem: popsat symptomy + informace o typu zarizeni, verzi ROM,verzi naistallovane cetsiny a poslat je Kleidovi... Problem se zreplikuje a potom se provedou potrebne kroky k jeho odstraneni.

MaPo
pavelbures (73)|2.8.2005 09:36
Zkoušel jsem PoketKim i Smart Maps a obojí bez problémů.Oba programy se se čtvercovým displejem vypořádaly dobře, nenašel jsem nic, co by kvůli jinému rozlišení nefungovalo.
Wuffi (1599)|2.8.2005 09:53
Na jakem portu GPS posloucha? Nejede mi autodetekce.
Wuffi (1599)|2.8.2005 10:02
[QUOTE="MaPo"]A co takhle konstruktivni pristup, ktery pomuze vsem: popsat symptomy + informace o typu zarizeni, verzi ROM,verzi naistallovane cetsiny a poslat je Kleidovi... Problem se zreplikuje a potom se provedou potrebne kroky k jeho odstraneni.

MaPo[/QUOTE]

Verze 4.21.1088 Build 15110.2.6.2, verze cestiny 8.6 (co maji na svych strankach)...
MaPo_ce4you (174)|2.8.2005 21:53
[QUOTE="Wuffi"]Na jakem portu GPS posloucha? Nejede mi autodetekce.[/QUOTE]

na COM7, 4800bps

MaPo
MaPo_ce4you (174)|2.8.2005 21:57
[QUOTE="pavelbures"]Zkoušel jsem PoketKim i Smart Maps a obojí bez problémů.Oba programy se se čtvercovým displejem vypořádaly dobře, nenašel jsem nic, co by kvůli jinému rozlišení nefungovalo. [/QUOTE]

V principu funguje jakakoli aplikace, nicmene obcas se urcite casti aplikaci nevejdu na obrazovku. Nicmene odstraneni je otazkou y vyvojari dostanou do rukou hw6515 a overi rozlozeni ovladacich prvku.

MaPo
OK (41)|5.8.2005 18:06
muj otec ma take hw6500 a zajima me jestli tam muzu dat vetsi rychlost prenosu u GPS jestli je to v necem lepsi nebo musi byt pouze 4800
bobby_ce4you (145)|9.8.2005 15:32
tak problém s ActiveSync se mi podařilo úspěšně vyřešit. Původně instalovanou českou verzi AS 3.8 jsem odinstaloval, nainstaloval jsem verzi dodanou s HP6515 na CD a synchronizace již nyní běží hladce bez jakýchkoli komplikací. V zařízení je nainstalována i čeština z programu IW 8.6.
Chemik_ce4you (12)|16.8.2005 10:41
Ahoj, akorát řeším problém z obnovou ze zálohy která byla vytvořena pomocí ActivSyncu. Mám iPAQ H5450 a před nějakou dobou jsem si udělal pomocí AS zálohu, soubor s příponou stg, včera se stalo že jsem prošvih nabíjení a dojela i záložní baterie takže jsem na nule. V klidu najdu zálohu v AS zadám obnovit a ukážu na adresář se zálohou - následně vyskočí okno oznamující "Obnovení nelze úspěšně dokončit. Vybraný záložní soubor byl vytvořen jiným typem mobilního zařízení." !!!! BYL 100%. Když jsem zálohoval tak jsem v PC nejspíš neměl AS 3.8 ale nějakou verzi 3.7.1 - může to mít vliv? A nevíte prosím někdo jak na něj? Děkuju.
hybo (3107)|16.8.2005 10:49
ale tenhle problem nepatri sem...zkus nastavit v regional settings CR a pak zkus obnovit...
Chemik_ce4you (12)|16.8.2005 11:02
Omlouvám se ale jsem na tom fakt bledě a nevěděl jsem kam. Vyzkouším a děkuju za radu.
hybo (3107)|16.8.2005 16:40
na netu jsem nasel stejne problemy dalsich uzivatelu, udajne s verzi AS3.7 to jde, novejsi jim delali problemy...udajne se resilo i to, jestli to neni chyba klebky, ale po testech zjistili, ze neni...
Chemik_ce4you (12)|16.8.2005 17:03
Nakonec, aspoň v mém případě, pomohla tvoje rada. Ale stejně neproběhla obnova komplet nakonci vyběhlo několik (dost) souboru které prostě nedokazal přepsat. I přesto že PDA bylo zapnuté ale nepřihlášeno. Končím se zálohama přes AS :(( budu muset sehnat něco spolehlivějšího. Ještě jednou dík za nakopnutí ;)
hybo (3107)|18.8.2005 07:34
tek jsem se nekolik hodin hral AS a hw6515 a zda se, ze vazne nebude neco OK, protoze jsem prostudoval X zahranicnich diskuzi na netu a lidi se stezuji na problemy s pripojenim...z toho, co jsem zkusil a cetl neni chyba v AS ani v nastaveni v PC, neni problem s USB, ale problem je s nejvetsi pravdepodobnosti bud v samotenm iPAQu, nebo i kdyz mene pravdepodobne, v kabelu, nebo kolibce...nekteri psali, ze kdyz zkusili kabel, tak to slo, jini, ze ani pak ne...vcera jsem to zkousel na booku (zkousel jsem AS3.7, 3.8 i AS4.0 beta), WinXPCZ nezdetekoval nove zarizeni, XX hardresetu, xx prenastavovani spojeni (pro jistotu vypnout a zapnout, kdyby se neco spatne zapsalo v reg.) a nic...MDAc slo v pohode na prvni sup jak v AS, tak MASS Storage modu...pak jsem to zkousel jeste doma na desktopu, WinXPEN a nic, zase ani tuk ze by nalesl alespon nezname zarizeni...tak jsem to nechal pripojene a po asi pul hodce se z niceho nic na Win ukazala ikonaka noveho zarizeni, pak nejednou okno s tim, ze nasel driver a potvrzeni a AS slo...vytahoval jsem, zasouval, porad slo OK...udelal jsem SR a slo OK...udelal jsem HR a slo OK...tak jsem to chvilku nechal zase v kolebce a najednou zase nic a od te doby se jiz nespojilo...myslel jsem, ze mozna neco s teplotou zarizeni, ale nevim, jak teple, tak vypnute se zase chova stejne...