Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První fotografie zařízení QTEK 9100 (nové" MDA COMPACT")

RStein (2012)|27.7.2005 17:02
Galerie: http://www.windowsmobile.no/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=443&mode=thread&order=0&thold=0

Popis:

built-in Wi-Fi
processor: OMAP850 195 MHz ! Since Skype needs 400 MHz to run properly, such slow processor may be too slow to handle Skype voice calls and some other applications. Having Pocket PC phone with built-in Wi-Fi and no ability to run Skype client is pointless.
powered by Windows Mobile 5.0 for Pocket PC
no UMTS on board, but it supports GSM, GPRS and EDGE
built-in 1.3 megapixel camera
built-in Bluetooth
slide-out Qwerty keyboard (side-wise)
display resolution: 320x240 (with orientation switching horizontal <-> vertical) - clearly if you need Pocket PC phone with VGA resolution, then the HTC Universal is the only answer!
mini-USB socket - for charging and synchronization with computer - so no need to use proprietary cables - you can have one and only cable for your Pocket PC phone, digital camera, MP3 player, GPS receiver, etc.
size: height and width are the same as in the case of HTC Magician (i.e. i-mate JAM, MDA Compact, etc). However HTC Wizard is thicker than HTC Wizard - due to the slide out keyboard!
commercial availability: first quarter of year 2006
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2005 17:21
No, mam docela problém s tím procesorem a rozlišením displeje. Na druhou stranu EDGE je to co potřebuji, ale čekat na toto zařízení 3/4 roku nebudu, to už stejně všichni snad budeme mít MDA IV, takže.. :)
RStein (2012)|27.7.2005 17:24
Jo jo, ja taky budu kupovat MDA IV, preci jen to stale bude zarizeni o tridu vyse a bude mnohem driv. :)

Mozna upgradnu na Wizarda stavajiciho Compacta manzelky, i kdyz ta takovy fanousek neni, takze ho asi ani chtit nebude :)
Kato_ce4you (970)|27.7.2005 22:55
4RStein: Ten popis HW jsi prosimte sehnal kde? Protoze procesor na 195MHz? To si snad delaji srandu... Tomu jednoduse neverim..

:EDIT: Nebo je to diky jine architekture procesoru a je to dostacujici?
RStein (2012)|28.7.2005 10:09
Popis jsem prevzal z teto stranky
Procesor se mi take zda slaby, ale necham se prekvapit...
Radek Novák (309)|30.7.2005 14:36
¨

KDyž jsem tak brouzdal po netu, nalezl jsem tohle. Vypadá to asi jen na nějakou virtuální úpravu :?
Kája_oldd (759)|30.7.2005 15:08
Pravda, nemá cenu zatím nějak spekulovat. Processor mě docela zarazil, dost možná jde výrobci o zvýšení výdrže, která se přeci jen u tohohle "prťouse" do kapsy při náhradě za mobilní telefon věru hodí. Nechme se překvapit. Ta klávesnice vypadá zajímavě, ale jak bude použitelná si zas budeme muset počkat... Možná je to právě opačná cesta ve srovnání s MDAIV, kde tady jde o úsporu a ne tolika výkon....nebijte mne za ten názor:D
Kato_ce4you (970)|1.8.2005 13:08
[QUOTE="Spider"][/QUOTE]
A to ma byt jakoze co?! To je evidentne fake - pocitacovy mismas MDA2 kombinovany s MDAc - a jeste ne moc dobre provedeny..
glogloman (173)|11.8.2005 23:40
tu se zmiňují o Qtek 9100, že by mněl mít CMOS 1.3 nebo 2.1Mpix cameru.. konkrétně cituji:
•Main Camera (manufacture option)
•CMOS 1.3Mega pixel with fixed lens
•Or CMOS 2.1Mega pixel with macro lens / AF
...jak byste tomu rozumněli.. já asi tak, že to, jaká tam bude kamera, bude záležet na "objednavateli"..
Kato_ce4you (970)|12.8.2005 00:02
Jo, zni to tak... Hlavne je zajimavy ten fixfocus versus autofocus - to mozna muze byt zajimavejsi, nez megapixely... Treba by to mohlo mit pouzitelny fotak.. Ale stejne - byt na me, tak tam fotak byt nemusi vubec :cool:
Kato_ce4you (970)|13.8.2005 14:23
Tak se divam, na http://www.mysmartphone.no/videoer/qtek9100.wmv je video Qteku 9100 a prace s nim - mozna prilis dlouhy a ze zacatku spis ukazka prace se systemem (v priserne kvalite), ale jinak je to pekne video. Btw. docela se mi libi to, ze kdyz se vysune klavesnice, tak se automaticky otoci displej - takova kravinka, ale jak ulehci zivot :)