Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sloučení ExtRom a Storage na MDA II

hajekm (308)|27.7.2005 16:27
Ahoj,
tak jsem prakticky na svém MDA II vyzkoušel sloučení Extrom a Storage a funguje to naprosto skvěle! Veškeré informace jsou TADY (pro download je potřeba provést bezplatnou registraci).
Celý postup je určený pouze pro MDA/XDA II s 2003SE nebo 2005 systémem!!!!!!!!
- nejprve je potřeba odemknout a zpřístupnit extRomku nekterým známým nástrojem z xda-developers.com
- Před patchováním zazálohujte celé MDA (pro jistotu) a ještě si někam zkopírujte obsah extrom i storage. POZOR! obě pamětí budou po sloučení smazané!!!
- rozbalit rar z buzzdev.net a nakopírovat do MDA soubor Hima_DOC_Tool_1.0.exe a ten spustit.
- po provedení soft resetu je už vše hotové a storage má něco přez 30 Mb
- narozdíl od informace v dokumentu přiloženému k aplikaci jsem nemusel dělat hard reset a všechno v ramce zůstalo nedotčeno
- nakonec stačí vrátit ze zálohy původní soubory ze storage
- v případě potřeby je možné soubůrkem Hima_DOC_Restore_1.0.exe vše vrátit do původní podoby. (nezkoušel jsem)

nazbývá než poděkovat programátorům z xda-developers.com a buzzdev.net za naprosto neuvěřitelné kousky, které s našima cihlama dokáží.

Milan Hájek
Wayne_ce4you (199)|27.7.2005 17:28
Zůstane to tak i po Hardresetu? :sarcastic:
hajekm (308)|27.7.2005 17:47
Určitě ano, protože to zasahuje někam do oblasti OS. Ale netestoval jsem to.
Milan
Wayne_ce4you (199)|27.7.2005 18:02
No jestli to zůstane i po HR, tak je to paráda :) . A jak se jmenuje ta nová složka s tou spojenou pamětí? Storage nebo Extended_ROM nebo i jinak?
hajekm (308)|27.7.2005 18:10
Zůstanou tam obě, nic se nepřejmenuje, jen se prepartisnuje oblast v pameti z EXR ve prospech STR a extromka ma potom velikost 50 kb.
M.
Wayne_ce4you (199)|27.7.2005 18:12
Toho jsem se bál. Já mám na Ext nainstalovány aplikace. Myslel jsem, že si je zálohuji a po spojení se to bude jmenovat právě Ext, a pak že bych si to tam hodil zpět. No nic...
linecur (32)|7.8.2005 09:30
Jetsli tomu dobře rozumím, tímto postupem se i na w2003se podaří to co na w2005? Tzn. při hr zůstanou zachovány instalovany programy atd.?
Vava (105)|7.8.2005 11:29
Jen se chci zeptat - jsem nováček v PDA používání a nikde jsem nenašel odpověď na mou otázku - co vlastně je STORAGE a co EXTENDED ROM. Do STORAGE se ukládají data a EXTENDED ROM slouží pro běh programů (něco jak RAM u PC??) - tak se domnívám. Mám MDAC a u něj lze nastavit jezdcem poměr velikosti mezi těmito pamětmi. Pouze mi prostě nedrží nastaven tak, že STORAGE je minimální, vždy se vrátí zhruba na poměr 1:1, ale když jej nastavím na zhruba 5:15 tak drží. Je to tím, že systém nějakou paměť pro svůj běh potřebuje? Pro ukládání dat používám 1GB SD kartu, takže pro data Storage nepotřebuji, je tam jen záloha. Je to sice delší čtení, ale nevím jak to vyjádřit krátce a výstižně. Vlastně krátká otázka by zněla: Pomůže k něčemu sloučení STORAGE a EXT ROM?:oops:
hybo (3107)|7.8.2005 11:51
v MDAc mas

storage ROM: je to flash pamet, kam muzes ukladat a instalovat a nejde smazat resetem

extended ROM: je to taky flash pamet, ale do ni bezne ukladat nejde, jsou v ni apliace a jina data primo od vyrobce, ktere ukpravuji vlastnosti systemu...

ROM: v ni je system a aplikace, nemaze se ani HR a nejde smazat ani rucne

ROM, extended ROM a storage ROM je jedna a tataz pamet rozdelena na 3 casti (a je mozne po upravach menit rozdeleni)

storage RAM: cast ramky, kam ukladas a instalujes, po HR se smaze

application RAM: druha cast ramky, kde bezi jiz samotne aplikace

storage RAM a application RAM je jedna pamet, kde menis tym posuvnikem jeji rozdeleni, nebo to dela i system automaticky...
Vava (105)|7.8.2005 13:02
Díky za vysvětlení a ještě jednu otázku - kde pak hledat a zobrazit EXT ROM?
hybo (3107)|7.8.2005 14:51
Ext. ROM se Ti v MDA Compact zobrazi tak, ze po HR a plrvni wizardu, kde nstavujes display a ragional settings, das po hlasce, ze do 3sekund nastane instalace dalsi customizacnich veci zase reset...nasledne system nabehne a v exploreru uvidis obsah Ext. ROM a muzes si z nej naisntalovat jen co chces...