Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Traffic Info - dopravní situace v PDA nebo telefonu

Pavlucha (1496)|27.7.2005 15:24
Pro majitele mobilních telefonů podporujích JAVU a v současnosti i pro majitele MDA je v testovací fázi projekt společnosti Alarex-Group ve spolupráci s ÚAMK TRAFFIC INFO.

Cituji z webu:

Unikátní aplikace, která umožní příjem dopravních informací pomocí vašeho mobilního telefonu. Navrženo pro MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST při používání za jízdy. Jednoduché ovládání.
Aplikace trafficNFO je navržena tak, aby řidič získal informace pouhým pohledem bez nutnosti manipulace s mobilním telefonem. Ovládání rádia nebo nastavování klimatizace za jízdy je nebezpečnější než používání trafficNFO.
Informace o dopravní situaci na vašich cestách jsou přenašeny do vašeho telefonu pomocí sítě GSM. Je tak zajištěno, že informace vás dostihnou všude a včas, když je budete potřebovat.
Vlastnosti vašeho telefonu se pak postarají, aby informace byly zobrazeny přehledně a na jejich přítomnost jste upozorněni zvukovým signálem.
Nepotřebujete žádná drahá a složitá zařízení, montáž do automobilu, stačí jen váš mobilní telefon a aplikace trafficNFO.


Stránky projektu - nezapomeňte si nejprve vytvořit účet a teprve potom se připojit :D
00079188_pc_capture1_tZLj.jpg 00079188_pc_capture2_B1HT.jpg 00079188_pc_capture3_OO9.jpg 00079188_pc_capture4_QoM.jpg
dort (1212)|27.7.2005 19:58
díky za super TIP :yes:

jelikož ji provozuji na N9300 chci se zaptat, zda se při použití na MDA, či jiném zařízení objevuje při každém stažení dat hláška žádající o povolení přijmutí a odeslání dat? poměrně otravuje :-(

EDIT - vyřešeno ještě jsem se nesžil se Symbianem - takže problém byl v nastavení mého phone :oops:
Pavlucha (1496)|28.7.2005 08:57
Na MDA Compact si to v klidu žije svým životem na pozadí a varuje při změně dopravy.
Problémy s připojením jsem měl pouze, když jsem připojil Compact přes AS. Netuším proč, ale spadlo vždy jen jednou, pak už se to drželo.

Co je jediný malinko nepříjemný, je to, že Midlet Manager v PDA schramstne skoro 5MB paměti, což mi přijde skoro hodně ...:?
paveluh_ce4you (300)|28.7.2005 12:09
Chlapi na stránkách traffic je napsáno toto:
Do WAP prohlížeče vašeho telefonu napište jednu z následujících adres pro stažení aplikace:
Kde to mám v MDA II zadat anebo jak to stáhnout?

Dík
ipf (2136)|28.7.2005 12:25
Také se mi podařilo stáhnout jen 249 b čehosi :? .
Pavlucha (1496)|28.7.2005 12:32
Musíte si nainstalovat JAVA Midlet Manager. V něm to pak otevřete. ;)
Pavlucha (1496)|28.7.2005 12:37
[QUOTE="paveluh"]
Kde to mám v MDA II zadat anebo jak to stáhnout?

Dík[/QUOTE]

Je tam midlet přímo pro PDA/MDA.
paveluh_ce4you (300)|28.7.2005 13:00
No tak jestli myslíš tu adresu
http://www.trafficnfo.com/dist/mda/traffic.jad
tak to když zadám v internetu tak mi to napíše že je to špatné.Kde to mám zadat?
Dík
Radek Novák (309)|28.7.2005 13:07
[QUOTE="paveluh"]No tak jestli myslíš tu adresu
http://www.trafficnfo.com/dist/mda/traffic.jad
tak to když zadám v internetu tak mi to napíše že je to špatné.Kde to mám zadat?
Dík[/QUOTE]

Zkus to stáhnout do PC a nahrát do PDA ...
Pavlucha (1496)|28.7.2005 13:15
... jinak je tam kromě návodu také ICQ číslo supportu, který rychle a ochotně vyřešil přemapování tlačítek na Compactu během několika minut!
ydev (13)|28.7.2005 14:05
[QUOTE="paveluh"]No tak jestli myslíš tu adresu
http://www.trafficnfo.com/dist/mda/traffic.jad
tak to když zadám v internetu tak mi to napíše že je to špatné.Kde to mám zadat?
Dík[/QUOTE]

Aplikaci trafficNFO tvoří dva soubory. První JAD je vlastně jen popis, co je to za aplikaci a kde je uložená. Druhý JAR je samotná aplikace.
Mobilní telefony pracují tak, že do WAP prohlížeče zadáte adresu k JADu a telefon se již postará o instalaci JARu.
Některé telefony umožnují posílat JAR přes infraport, bluetooth nebo kabel. Potom vám stačí si z internetu stáhnout JAR soubor.
Pokud chcete stahnout trafficNFO, pak zadejte úplně stejnou adresu jako pro JAD, ale změňte koncovku z .jad na .jar

paveluh_ce4you (300)|28.7.2005 14:10
Na tom ICQ jsem se už ptal, ale nebyl schopen mi pomoct a odkázal mě na www.ce4you.cz tam mi prý pomohou.:yes:
ydev (13)|28.7.2005 14:15
[QUOTE="paveluh"]Na tom ICQ jsem se už ptal, ale nebyl schopen mi pomoct a odkázal mě na www.ce4you.cz tam mi prý pomohou.:yes: [/QUOTE]

Promin, ale ja jsem te na tom ICQ odkazal na CE4You, protoze jsi ani nevedel, jestli tam mas Midlet manager a kde ho stahnes. Protoze mam jen PDA Asus, tak nevim, jaky konkretni software je ke kteremu MDA, kdezto tady ti urcite nekdo pomuze.

A ja ti pak rad opet pomuzu jiz s rozbehanim trafficNFO.
paveluh_ce4you (300)|28.7.2005 14:21
Ty jsi ale filuta :D Já ti říkal že jsem jen obyčejný uživatel a nejsem v tom tak zběhlý takže tomu tak nerozumím.
Ale každopádně díky.
libor_m (1026)|28.7.2005 19:18
Tak jsem si to nainstaloval a tady je shrnutí:

Odpoledne spojení nefungovalo, když jsem přišel domů, tak jsem to zkusil a chvíli to šlo, ale teď je server zase nedostupný - ale budiž, je to testovací provoz, nic za to nechtějí atd.atd.

Aplikace je opravdu hodně dobrá pro mobilní telefony, ale pro PDA očekáváme něco lepšího, než toto, že? Prostě jet midlet na cihle je fakt vopruz, hlavně z hlediska ovládání. Strašně chybí možnost použití dotykového displeje. Chtělo by to napsat normální aplikaci. Ale to už se dostáváme k tomu, co všechno by to chtělo. Např. propojení s GPS a hlásilo by to místa, kudy projíždím. Odtud se dostávám k poslední myšlence, která mě v tomhle úmorném vedru napadla.

A to, že pro nás cihláře :D to je super do doby, než začne u nás fungovat TMC.

Jinak jim ale držím :yes:

EDIT: A ztotožňuju se s Pavluchem, že ten MIDlet HQ žere opravdu DOST paměti :no: Mně to sice nevadí, ale někomu by mohlo.
ydev (13)|28.7.2005 20:18
[QUOTE="libor_m"]Tak jsem si to nainstaloval a tady je shrnutí:

Odpoledne spojení nefungovalo, když jsem přišel domů, tak jsem to zkusil a chvíli to šlo, ale teď je server zase nedostupný - ale budiž, je to testovací provoz, nic za to nechtějí atd.atd.
[/QUOTE]

Musim oponovat, server bezel cely den. Jako monitor mam aplikaci zapnutou celodenne a po celou dobu bylo vse v poradku. Dopoledne sice nebyly data protoze hlavni zdroj dat pro celou republiku byl odstaven.
Zobrazovaly se tedy stare informace o prujezdnosti Prahou a hlaseni "Zadne aktualni informace" v dopravnim zpravodajstvi.

Ale system trafficNFO vypadek nemel.
dzony (95)|28.7.2005 20:24
TMC už mi to v autě hlásí na Regině,ale žádnou zpravu jsem si ještě nepřečet a na žádnou objíždku mě to ještě nevyslalo..Abych řekl pravdu,tak ale nevím ani jestli to umím ovládat správně.
pekro (346)|28.7.2005 22:09
Ja mam na mdaIII tento problem:
program pustim. vidim loga UAMK... pak kliknu na tlacitko chce to jmeno a heslo zadam na klavesnici prihlasovaci jmeno a potvrdim ulozit.
vrati se to zpet s vyplnenym jmenem. Po sem ok!
Ale uz se nijak nedostanu na polozku heslo:?
ani stylusem ani tlacitkama ani virtualni klavesnici ani vysuvnou klavesnici?
libor_m (1026)|28.7.2005 23:12
[QUOTE="ydev"][QUOTE="libor_m"]Tak jsem si to nainstaloval a tady je shrnutí:

Odpoledne spojení nefungovalo, když jsem přišel domů, tak jsem to zkusil a chvíli to šlo, ale teď je server zase nedostupný - ale budiž, je to testovací provoz, nic za to nechtějí atd.atd.
[/QUOTE]

Musim oponovat, server bezel cely den. Jako monitor mam aplikaci zapnutou celodenne a po celou dobu bylo vse v poradku. Dopoledne sice nebyly data protoze hlavni zdroj dat pro celou republiku byl odstaven.
Zobrazovaly se tedy stare informace o prujezdnosti Prahou a hlaseni "Zadne aktualni informace" v dopravnim zpravodajstvi.

Ale system trafficNFO vypadek nemel.[/QUOTE]
Nepíšete pravdu. Server opravdu neběžel, psala to aplikace, psali jste to i na svých stránkách. Dokonce i teď tam pořád máte následující zprávu:

Vážení uživatelé,

problémy s nedostupností informací byly překonány a opět můžete využívat systému v plném rozsahu.
Děkujeme za vaši trpělivost a ještě jednou se omlouváme.

Váš trafficNFO team.
99tky (156)|29.7.2005 00:22
tak jsem si trafica nainstaloval a pri ...
prvnim spusteni (klikem na ik v midletu) ''3'' vytuhla.
2.pokus ... opet tago do zadecku
3. dtto ...
4. co myslite?
5. pokrok! ... ''3'' drzi, ale trafic ani mrk
6. jdu na nej naposled, jsem optimista :)

1.EDIT
7. zdarne jsem prosel, prihlasenim (mohl jsem si za to sam - nepouzil jsem dzojstik ale datloval jsem do displeje tagem)
8. ruku v ruce s navodem na www ... dosel jsem k zadani prujezdnosti Prahou - vysledek :
''Pripojuji se k .....''
''Nelze se prihlasit! Prosim zkontrolujte nastaveni ...'' (pripojen DataNonstop!!)

... jsem ja to ale blazen v 0.50 zjistovat prujezdnost. Kdo to kdy videl, tak mam dojem ze cele ''TI'' v noci ''odpociva''. Koho by zajimala prumezdnost krizovnicka # platnerska po nehode tramvaj, chodec, auto .....

Tvurcum drzim pesti, jsem si vedom ze to je testovaci verze a take jsem si vsiml vety ...
''(ydev) ... mam aplikaci zapnutou celodenne ...'' ... coz asi znemena, ze v noci se netestuje.
Rano se juknu :D :D
99tky (156)|29.7.2005 04:13
Heureka!!
ve 4.10 to bezelo uplne bez problemu ... dobra vecicka. Diky.

.... proste bylo neco mezi nebem a zemi .....:) :)
ydev (13)|29.7.2005 08:52
Ahoj, předem díky všem za testování i za "šťouchance" :cool:

K fungování serveru: server opravdu běží po celý den a výpadky jsme nezaznamenali, tzn. při každém pokusu o připojení se aplikace připojí a funguje.
V noci to tak často netestujeme, zkoušíme také spát.
Včerejší informace nebyla o výpadku serveru, ale o výpadku zdroje informací. Zdroj leží hluboko v srdci milované policie ČR a od něho je k nám cesta dlouhá a klikatá. Pokud se tedy na cestě něco stane, například shoří někomu diskové pole, tak k nám informace nedojdou. Nicméné se k systému dá přihlásit a informace jako jsou dlouhodobé uzavírky jsou k dispozici stále.
Proč rozlišujeme nedostupnost informací a nedostupnost trafficNFO serveru? Protože trafficNFO server je naše dílo a za jeho chyby odpovídáme. Dopravní informace naopak nemůžeme přímo ovlivnit , protože jsme jejich oběrateli.

Fungování na PDA a MDA: aplikace byla upravena na žádost několika PDAčkářů. Byla otestována na Midlet manageru od IBM s ASUS 620BT a na MDA Compact s Midlet managerem, který je dodáván se zařízením.
Bohužel, kompatibilita jednotlivých Midlet man. pokulhává a tak s každým výrobcem Midlet man. musíme upravit mapování kláves. Proto prosím, pokud vám nefunguje pohyb pomocí kurzorového tlačítka nahoru a dolu po položkách, napište nám typ zařízení, výrobce midlet manageru. Pošleme vám testovací prográmek, který nám umožní zjistit mapu kláves a následně midlet upravíme.

Tapátko zatím nefunguje, neboť cílovou skupinou jsou mobilní telefony. Připravujeme verzi s podporou tap.

Ondřej alias Ydev
DaBa (78)|29.7.2005 10:26
[QUOTE="Pavlucha"]Musíte si nainstalovat JAVA Midlet Manager. V něm to pak otevřete. ;)[/QUOTE]
A kde bych ho tak nasel? Prohledal jsem i starsi diskuse, ale nic z toho uz nefungovalo. Nemate nekdo nejaky novejsi odkaz. Diky
ElSoft (1244)|29.7.2005 12:33
je např. součástí této oficiální ROMky od TM
DaBa (78)|29.7.2005 13:08
[QUOTE="ElSoft"]je např. součástí této oficiální ROMky od TM[/QUOTE]
To je, ale asi funguje jenom s 1.72, protoze pri spusteni cabu to nahlasi spatna verze ROM. Skoda.
DaBa (78)|29.7.2005 13:13
Tak uz jsem ho konecne nasel.
http://t-mobile.cz/FileStorage/SETUP-MidletManagerAppSuite-1.0.0.4-MDAIII.zip

Oprava nenasel, je to stejne. Spatna verze ROM. Omlouvam se za zmatky.
ydev (13)|29.7.2005 14:04
Řešením je stáhnutí J2ME MIDP 2.0 pro PocketPC od IBM. Je primárně určen pro WM2003SE, ale běží i na WM2003. Je to placeny SW ale trial.
Dokonce beha i na PALM OS, třeba na TREO.

http://www14.software.ibm.com/webapp/download/product.jsp?s=p&id=DVDE-634P22

Pro starší OS jsem tam také něco zahlédl.
Kocir (836)|29.7.2005 15:02
Trochu me unika smysl tohoto reseni. Neni lepsi vytvorit TMC nebo neco TMC kompatibilni, pokud zdrojova data existuji?
zipiik (206)|29.7.2005 15:27
smysl je asi takovy - je to aplikace puvodne urcena pro mobily (proto je napsana v J2ME) a autor ji zatim upravil tak, aby behala v MDAc J2ME VM a IBM J2ME VM. predpokladam, ze kdyz bude zajem, napise nativniho klienta pro WM napr. v .NET, coz by technicky nemel byt problem.

btw, v treu650 s IBM VM beha aplikace paradne :c)))
Vít_ce4you (156)|30.7.2005 16:48
Muzete mi nekdo do SZ poslat ten soubor s javou pro MDA II? Mam WINmobile2003SE. Ja jsem to na tom webu nenasel. A jeste neco - s wapem vubec nepracuji - staci zadat do Exploreru tu jejich adresu nebo co presne mam udelat, abych to rozjel? Diskusi jsem cetl, jejich stranky taky, ale podarilo se mi jen pres velky PC stahnout ten .jad a nakopirovat ho do MDA:oops: Co dal? Diky!
ipf (2136)|30.7.2005 17:09
Postup pro majitele MDA Compact (s origiální TM Romkou a tudíž i správcem midletů).

1. Zaregistrujete se na domovské stránce Traffic,
2. Stáhnete si soubor *.jad pro MDAC a také soubor *.jar (v příkazovém řádku přepíšete koncovku "jad" na "jar", oba soubory umístíte do My Documents \ My Midlets
3. Provedete instalaci a spuštění MIDLetu
4. Vložíte jméno a heslo (ovládání se provádí Joystickem, ENTER a šipkami dolů nebo nahorů ve volbách?; jméno a heslo se vždy zadává v novém okně, ne v té bublině),
5. Provedete spojení, přičemž povolíte varovnou hlášku a už čerpáte informace.

Bohužel, traffic nefunguje na originální ROM 1.01 (alespoň mně ne :( ).


Tak jsem včera přeflešoval MDAC a Traffic funguje.
To ovládání pomocí Joysticku je opravdu nezvyklé, ale při jízdě v autě bude praktické, protože mohu všechno dělat jednou rukou.
Vít_ce4you (156)|31.7.2005 11:44
Mam stejny problem jako Peklo na str. 2 diskuse. Na MDA II s midletem od IBM jsem vyplnil uzivatele, ale nejde mi se presunout na heslo. Joystick v jakekoli poloze vede jen k editaci uzivatele. Help, please!
Vít_ce4you (156)|31.7.2005 16:37
Tak pro vsechny MDA - pozor, pokud pouzivate originalni midlet Javy od TM tak musite zvolit ten (v tuto chvili) posledni .jad soubor na strankach Trafficu, pokud jste si ale stahli tu Javu od IBM, tak ten soubor nadtim! Nelze to michat, jinak se totiz nedostanete z vyplnovani uzivatele dal! Stravil jsem s tou instalaci par hodin. Vysledek mne trosku zklamal, ale az to dopracuji tak, aby to i nase PPC vyuzily naplno, tak to nebude spatny. Ted mne nejvice zaujala ta prujeznost Prahou, ta vypada pekne (je tam tak 10 mist z kazde casti Prahy). Ostatni je trosku obtizne ovladatelne i neprehledne (pro PPC), ale ma to zase docela jemne filtrovani udalosti... Drzme jim palce. PS: Kdyby to tak treba spolupracovalo s TT:-)
ipf (2136)|31.7.2005 20:09
Mám problém na MDAC, po výběru nějaké oblasti a zobrazení informace nemám krok zpět k dalšímu výběru. Vyzkoušel jsem všechny tlačítka - bez úspěchu. Co s tím?
Vít_ce4you (156)|31.7.2005 20:16
Tento dotaz jsem dnes tvurci programu take polozil....drz dlouho joystick a hodi te to zpet.... no nenapadlo by te to:-)
martinhamr_ce4you (486)|3.8.2005 19:48
Vypadá to zajímavě,ale!
Čekal bych nějaké samoinstalační navádění z kraje.A v tom telefonu to přeci nemá budoucnost.Tak prťavej displeyček je tristní.Ještě PDA tomu bych rozuměl ale mobil,to je fakt hračička pro děcka.
zipiik (206)|3.8.2005 21:11
znam par lidi, kteri nemaji PDA, komunikator ani smartphone, protoze ho nepotrebuji a ti trafficnfo na svem telefonu uvitali. vzhledem k poctu mobilu s javou si myslim, ze aplikace vyznam ma.
ipf (2136)|3.8.2005 21:33
[QUOTE="Vít"]Tento dotaz jsem dnes tvurci programu take polozil....drz dlouho joystick a hodi te to zpet.... no nenapadlo by te to:-)[/QUOTE]

Hmmm, dobrý. Já se ptal Pavluchy, ten mi poradil "joystick doleva" ;) . A také to funguje. Tak nevím :? .
martinhamr_ce4you (486)|4.8.2005 16:40
Malej dotaz,vy za ty SMSky platíte?
Pavlucha (1496)|4.8.2005 17:00
[QUOTE="martinhamr"]Malej dotaz,vy za ty SMSky platíte?[/QUOTE]


... jaký zase SMSky? :sarcastic:
Přečti si o čem to je a dozvíš se, že to jede přes GPRS.
martinhamr_ce4you (486)|5.8.2005 11:44
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="martinhamr"]Malej dotaz,vy za ty SMSky platíte?[/QUOTE]


... jaký zase SMSky? :sarcastic:
Přečti si o čem to je a dozvíš se, že to jede přes GPRS.[/QUOTE]

Takže za to platíte operátorovi?
ydev (13)|5.8.2005 11:49
Ano, za prenos dat pomoci GPRS dat se plati operatorovi. Zalezi na tarifu jaky mas, ale neni to nic vrazedneho.
V soucasnosti neni lepsi zpusob, jak dostat dopravni informace vcas a bezpecne, aniz budes kupovat drahy software, hardware.
martinhamr_ce4you (486)|5.8.2005 16:49
Jedno rádio již v Praze vysílá TMC.Tak nevidím jediný důvod za to dát ani jedinou korunu!
ydev (13)|5.8.2005 16:55
[QUOTE="martinhamr"]Jedno rádio již v Praze vysílá TMC.Tak nevidím jediný důvod za to dát ani jedinou korunu![/QUOTE]
Rozhodne nedavejte :) TOMTOM se da ukrast a hura na to
Zdenek Malinsky (9781)|5.8.2005 17:10
[QUOTE="ydev"]Rozhodne nedavejte :) TOMTOM se da ukrast a hura na to[/QUOTE]No, dost velká většina lidí tu má GPRS paušál bez omezení, takže je to jedno-stojí to stejně.
Ukrást se dá všechno: PDA, auto i zařízeni třeba tvého bytu - co tím ukradeným TOMTOMEM chceš naznačit? :(( :?
zipiik (206)|5.8.2005 18:05
[QUOTE="ydev"][QUOTE="martinhamr"]Jedno rádio již v Praze vysílá TMC.Tak nevidím jediný důvod za to dát ani jedinou korunu![/QUOTE]
Rozhodne nedavejte :) TOMTOM se da ukrast a hura na to[/QUOTE]
prece se nenechas rozhodit clobrdou, ktery by chtel vsechno superluxus, ale zadarmo :c)
martinhamr_ce4you (486)|6.8.2005 11:39
Já nechci nic zadarmo,mám navigon5 + triceiver pro TMC hlášení od Navigonu.Takže to není žádná láce.Jen nechápu tu nepraktičnost.Proč platit za něco co je jinde gratis.Já zaplatil jen jednorázově při nákupu těch věcí.Víc ani korunu,to jsem chtěl říci.
zipiik (206)|6.8.2005 12:43
[QUOTE="martinhamr"]Já nechci nic zadarmo,mám navigon5 + triceiver pro TMC hlášení od Navigonu.Takže to není žádná láce.Jen nechápu tu nepraktičnost.Proč platit za něco co je jinde gratis.Já zaplatil jen jednorázově při nákupu těch věcí.Víc ani korunu,to jsem chtěl říci.[/QUOTE]

dobre, nejste spravna cilova skupina pro tento program. ale jsou jini, kteri navignon5 nemaji, nepotrebuji ho, pro ne je mozna tato aplikace vyhovujici. primarne byla tahle aplikace urcena pro pouziti v mobilnich telefonech, ktere nemaji takove moznosti jako PDA.
co se placeni tyce - pokud mate neomezeny pausal na prenos dat v mobini siti, tak nezaplatite za stazeni a provoz teto aplikace ani korunu.