Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Traffic Info - dopravní situace v PDA nebo telefonu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Pro majitele mobilních telefonů podporujích JAVU a v současnosti i pro majitele MDA je v testovací fázi projekt společnosti Alarex-Group ve spolupráci s ÚAMK TRAFFIC INFO.

Cituji z webu:

Unikátní aplikace, která umožní příjem dopravních informací pomocí vašeho mobilního telefonu. Navrženo pro MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST při používání za jízdy. Jednoduché ovládání.
    Aplikace trafficNFO je navržena tak, aby řidič získal informace pouhým pohledem bez nutnosti manipulace s mobilním telefonem. Ovládání rádia nebo nastavování klimatizace za jízdy je nebezpečnější než používání trafficNFO.
    Informace o dopravní situaci na vašich cestách jsou přenašeny do vašeho telefonu pomocí sítě GSM. Je tak zajištěno, že informace vás dostihnou všude a včas, když je budete potřebovat.
    Vlastnosti vašeho telefonu se pak postarají, aby informace byly zobrazeny přehledně a na jejich přítomnost jste upozorněni zvukovým signálem.
    Nepotřebujete žádná drahá a složitá zařízení, montáž do automobilu, stačí jen váš mobilní telefon a aplikace trafficNFO.

Stránky projektu - nezapomeňte si nejprve vytvořit účet a teprve potom se připojit
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00079188_pc_capture1_tZLj.jpg 
Zobrazení: 46 
Velikost: 60.0 KB 
ID: 2545   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00079188_pc_capture2_B1HT.jpg 
Zobrazení: 57 
Velikost: 39.6 KB 
ID: 2546   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00079188_pc_capture3_OO9.jpg 
Zobrazení: 57 
Velikost: 31.9 KB 
ID: 2547   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00079188_pc_capture4_QoM.jpg 
Zobrazení: 51 
Velikost: 93.8 KB 
ID: 2548  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

díky za super TIP :yes:

jelikož ji provozuji na N9300 chci se zaptat, zda se při použití na MDA, či jiném zařízení objevuje při každém stažení dat hláška žádající o povolení přijmutí a odeslání dat? poměrně otravuje :-(

EDIT - vyřešeno ještě jsem se nesžil se Symbianem - takže problém byl v nastavení mého phone ops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Na MDA Compact si to v klidu žije svým životem na pozadí a varuje při změně dopravy.
    Problémy s připojením jsem měl pouze, když jsem připojil Compact přes AS. Netuším proč, ale spadlo vždy jen jednou, pak už se to drželo.

Co je jediný malinko nepříjemný, je to, že Midlet Manager v PDA schramstne skoro 5MB paměti, což mi přijde skoro hodně ...:?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Chlapi na stránkách traffic je napsáno toto:
    Do WAP prohlížeče vašeho telefonu napište jednu z následujících adres pro stažení aplikace:
    Kde to mám v MDA II zadat anebo jak to stáhnout?

Dík

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Také se mi podařilo stáhnout jen 249 b čehosi :? .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Musíte si nainstalovat JAVA Midlet Manager. V něm to pak otevřete.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od paveluh
    Kde to mám v MDA II zadat anebo jak to stáhnout?

Dík
    Je tam midlet přímo pro PDA/MDA.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

No tak jestli myslíš tu adresu
    http://www.trafficnfo.com/dist/mda/traffic.jad
    tak to když zadám v internetu tak mi to napíše že je to špatné.Kde to mám zadat?
    Dík

Nováček
    Registrace
    May 2006

tak to když zadám v internetu tak mi to napíše že je to špatné.Kde to mám zadat?
    Dík
    Zkus to stáhnout do PC a nahrát do PDA ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

... jinak je tam kromě návodu také ICQ číslo supportu, který rychle a ochotně vyřešil přemapování tlačítek na Compactu během několika minut!

Nováček
    Registrace
    Jan 2004

Dík
    Aplikaci trafficNFO tvoří dva soubory. První JAD je vlastně jen popis, co je to za aplikaci a kde je uložená. Druhý JAR je samotná aplikace.
    Mobilní telefony pracují tak, že do WAP prohlížeče zadáte adresu k JADu a telefon se již postará o instalaci JARu.
    Některé telefony umožnují posílat JAR přes infraport, bluetooth nebo kabel. Potom vám stačí si z internetu stáhnout JAR soubor.
    Pokud chcete stahnout trafficNFO, pak zadejte úplně stejnou adresu jako pro JAD, ale změňte koncovku z .jad na .jar

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Na tom ICQ jsem se už ptal, ale nebyl schopen mi pomoct a odkázal mě na www.ce4you.cz tam mi prý pomohou.:yes:

Nováček
    Registrace
    Jan 2004

Na tom ICQ jsem se už ptal, ale nebyl schopen mi pomoct a odkázal mě na www.ce4you.cz tam mi prý pomohou.:yes:
    Promin, ale ja jsem te na tom ICQ odkazal na CE4You, protoze jsi ani nevedel, jestli tam mas Midlet manager a kde ho stahnes. Protoze mam jen PDA Asus, tak nevim, jaky konkretni software je ke kteremu MDA, kdezto tady ti urcite nekdo pomuze.

A ja ti pak rad opet pomuzu jiz s rozbehanim trafficNFO.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ty jsi ale filuta Já ti říkal že jsem jen obyčejný uživatel a nejsem v tom tak zběhlý takže tomu tak nerozumím.
    Ale každopádně díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Tak jsem si to nainstaloval a tady je shrnutí:

Odpoledne spojení nefungovalo, když jsem přišel domů, tak jsem to zkusil a chvíli to šlo, ale teď je server zase nedostupný - ale budiž, je to testovací provoz, nic za to nechtějí atd.atd.

Aplikace je opravdu hodně dobrá pro mobilní telefony, ale pro PDA očekáváme něco lepšího, než toto, že? Prostě jet midlet na cihle je fakt vopruz, hlavně z hlediska ovládání. Strašně chybí možnost použití dotykového displeje. Chtělo by to napsat normální aplikaci. Ale to už se dostáváme k tomu, co všechno by to chtělo. Např. propojení s GPS a hlásilo by to místa, kudy projíždím. Odtud se dostávám k poslední myšlence, která mě v tomhle úmorném vedru napadla.

A to, že pro nás cihláře to je super do doby, než začne u nás fungovat TMC.

Jinak jim ale držím :yes:

EDIT: A ztotožňuju se s Pavluchem, že ten MIDlet HQ žere opravdu DOST paměti :no: Mně to sice nevadí, ale někomu by mohlo.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-02-2012, 23:34
  2. Dopravní zpravodajství pro ČR
    Od libor_m v sekci TomTom
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 25-07-2006, 23:35
  3. TMC (RDS) - aktualni dopravni situace
    Od Ludek_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 5