Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: GPS na 3970 co je k tomu vlastne vsetko treba?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Teď nevím, co si představujete pod pojmem stojan do auta, jestli spíš nemáte na mysli držák PDA na volant či palubní desku. V takovém případě je nejrozšířenejší Dicota Keeper, který stojí cca 1.100,- Kč. Externí anténa žádný stojan nemá, zasune se jedním koncem do přijímače GPS a na druhém konci je jakási příchytka, která se pomocí zabudovaného a poměrně výkonného magnetu připevní na střechu automobilu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2003

Paullus dakujem

A kolko sa pohybuje potom cena tej anteny? Aj u vas v CR? Kedze to teda k tomu Dicota keeperu neni. A u nas v cenniku to ani najst nemozem.

Dakujem

maros77

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Já jsem např. koupil tu anténu za 1.218,80 Kč včetně DPH. Nevím ale, do jaké míry se liší ceny antén podle typu připojovaných GPS zařízení.

Guest

No zkus se podivat do www.levi.cz apod protoze mmcx kon.se pouzivaji na nektere WiFi -PCMCIA karty
    na prijem internetu a vim ze levi prodava jak hotove redukce na N konektory tak sam. kon.MMCX.
    je to cislo zbozi : EIX0050 VF konektor reverzní MMCX pro RG-174/LMR®-100 a stoji cca 250 Kc bez DPH hodne zdaru preje Mirek

Když jsme u těch externích antén, učinil jsem zajímavou zkušenost. Koupil jsem si GPS CF kartu Haicom 302, kdy jsem tuto značku zvolil z důvodů své vrozené lakoty, neboť je levnější než obdobný typ od Pretecu. Protože jsem v té době nevěděl, že externí anténa do auta není v podstatě zapotřebí, zakoupil jsem tuto anténu asi za 1.200,- Kč i s DPH. Jenže zmíněná anténa se spojuje s GPS kartou jakýmsi RF koaxiálním konektorem typu MMCX-reversed, což je miniaturní konektůrek z mosazi s vyčnívajícím pinem, který se mi povedlo bez vyvinutí jakéhokoli úsilí ulomit již asi při třetí GPS-seanci. Domníval jsem se, že si takový konektor koupím za 20 Kč v nejbližší prodejně radio-elektro za rohem a dobří lidé v nějaké GPS firmě mi to za dalších 20 Kč zakrimpují na kabel od antény. Po dvou dnech na Internetu a desítkách telefonických hovorů jsem zjistil, že uvedený konektor je u nás v republice nesehnatelný. Jedinou cestou je si někde v USA objednat jako velkodběratel jejich větší množství, jeden si ponechat pro svoji potřebu a pak se až do důchodového věku živit jako monopolní dodavatel MMCX konektorů v ČR.

Čili závěrem: Pokud máte GPS-Haicom a váš život je bez externí antény zbytečný, střežte její konektor jako oko v hlavě.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Mirku, díky za tu informaci o MMCX konektorech.

Je ale s podivem, že něco takového mi nesdělil nikdo z prodavačů v desítkách "odborných" prodejen, které jsem musel proběhat.

P.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Zruseni "Lock" treba pres registry
    Od Fanda75 v sekci Windows Mobile 6.5
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-12-2010, 10:13
  2. Konecne browser co zobrazi vsetko korektne
    Od nwagner v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-01-2010, 14:44