Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak instalovat aplikace na konkrétní místo přes ActiveSync stolního PC

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.7.2005 17:52
Instalace programu na konkrétní místo v POCKETPC při instalaci přes ActiveSync

[CODE]
1. Vyhledejte v registru klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Apps\Microsoft Application Installer

2. Změňte hodnotu fAskDest na 1.

3. Změna je okamžitá.

[/CODE]

Při instalaci programu z PC přes ActiveSync, vyberte volbu "Instaluj na kartu", pak na POCKET-PC vyskočí hláška, a vy máte pak možnost určit místo, kam program chcete přesně nainstalovat.
milan.smart (268)|24.8.2005 12:41
Ma to ale jeden problem :(
Když vyberu themko v nastaveni Today a dam ok, taky se pta kam ho nainstalovat.. a cely se to po..... Ja ho ale nikam instalovat nechci, jen ho chci vybrat..
poradte prosim co stim nebo jak to obejit?
Diky
Zdenek Malinsky (9781)|24.8.2005 13:37
Themko je myšleno témátko? To se ale neinstaluje, ale kopíruje. Nezabere tolik místa, aby to muselo být na kartě. Jinak pluginy do today raději doporučuji do PDA než na kartu.
xkovi_ce4you (568)|28.9.2005 03:20
Nevim jak vam, ale tohleto nastaveni zpusobi, ze zadana lokace se na karte vzdy objevi az ve slozce My Documents :? V takove slozce na karte ale mam jen textove dokumenty a zalohy..chtel bych, aby se mi aplikace instalovaly do slozky napr. "Programs", nikoli defaultne pod My Documents, co mam vytvorenou i na karte.. jde to?
jeenik_ce4you (375)|16.10.2005 21:46
[QUOTE="JirkaP."]Instalace programu na konkrétní místo v POCKETPC při instalaci přes ActiveSync

[CODE]
1. Vyhledejte v registru klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Apps\Microsoft Application Installer

2. Změňte hodnotu fAskDest na 1.

3. Změna je okamžitá.

[/CODE]

Při instalaci programu z PC přes ActiveSync, vyberte volbu "Instaluj na kartu", pak na POCKET-PC vyskočí hláška, a vy máte pak možnost určit místo, kam program chcete přesně nainstalovat.[/QUOTE]

je to zajímavý, ale čas od času se mi stane, že z 1 je opět 0, aniž bych tomu nějak pomohl.... kdo ví čím to je?
xkovi_ce4you (568)|17.10.2005 23:04
Stava se mi naprosto to same..a pekne me to nastve, kdyz si toho nevsimnu a nezkontroluju to pred instalaci..mam ted udelan poradek na karte, vse mam hezky rozrazeno.. taky nevim, cim to muze byt..zda treba SR ci instalace nekterych programu..ale kazdopadne je to neprijemny..:sarcastic:
milan.smart (268)|20.10.2005 09:36
je tosice OT, ale me takhle nejako samovolne vraci nastaveni podsvetleni :(
Vlada165 (676)|27.10.2005 12:33
Protoze to s tim Today bohuzel opravdu blbne, tak jsem to chtel rychle prepinat *.reg soubory spoustenymi z menu, ale kdyz je chci spustit, tak to pise "Unknown error" :-(.

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Apps\Microsoft Application Installer]
"fAskDest"=dword:00000000

(tu hranatou zavorku na konci si to tu nejak "upravuje samo" :-(

Maji prosim CE nejaky zvlastni format registru, nebo se musi delat jedine ty cab soubory a jak (cim) ? Dik ...
Saman_ce4you (1451)|27.10.2005 13:00
Aby to fungovalo musel by jsi mit aplikaci co je associovana s *.reg, jako na desktopu, co to tak naimportuje do registru..
Saman_ce4you (1451)|27.10.2005 13:51
... a jak udelat CAB je popsano tady
Vlada165 (676)|27.10.2005 15:18
Diky, na ty CAB se samozrejme podivam, ale tady mi to prijde tak trochu "pres ruku" - neslo by to i s temi *.reg, ktere asociovane mam ? Dik ...
Saman_ce4you (1451)|27.10.2005 15:26
Ten soft, se kterym to mas associovany (jaky to vlastne je?) umi brat jako paramater REG soubor a importovat to do registru?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.10.2005 17:13
[QUOTE="Saman"]Aby to fungovalo musel by jsi mit aplikaci co je associovana s *.reg, jako na desktopu, co to tak naimportuje do registru..[/QUOTE]

Přeněji musíš mít nainstalován nějaký program na úpravu registrů. Většina programů na registry si však koncovku asiciuje automaticky při instalaci.

Já osobně mám program na registry ve storage ( takže po HR) neprovádím jeho instalci, a pomocí Svého CABu si pak zaregistruji soubory s koncovkou *.reg na tento program.

Jinými slovy bez programu na registry nelze udělat asiciaci na import do registrů.
A pokud chceš tedy něco zapsat do registrů a nemáš program na úpravu registrů, tak to musíš ve vlastním CABu a ten změní v registrech co chceš a kde chceš. ;)
Vlada165 (676)|2.11.2005 06:45
Programu na upravu registru mam nainstalovanych hned nekolik (nez jsem zjistil, ktery je asi tak nejlepsi), mam to i asociovane, ale tu chybu mi pise az prave pote, co se to snazi importovat po poklepani treba z pruzkumnika nebo WC.
Presto si myslim, ze by importovani nemela byt zalezitost nejakeho programu, ale mely by to umet samotne Windows, nebo tady to neplati ?
Saman_ce4you (1451)|2.11.2005 08:21
:D To je naivita. Wokna skoro nic sami o sobe neumej, vsechno delat programky. Konkretne import *.reg souboru dela regedit, mrkni na associace..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.11.2005 08:40
[QUOTE="vladas"]Presto si myslim, ze by importovani nemela byt zalezitost nejakeho programu, ale mely by to umet samotne Windows, nebo tady to neplati ?[/QUOTE]

Pořádně si přečti co Ti píši v příspěvku ze dne 27. říjen 2005, 17:13 . Hlavně ten třetí odstavec.
Vlada165 (676)|8.11.2005 07:02
Tak jsem se tak radoval, ze mam na SD konecne poradek, a ono to ma dost velky "hacek" :-(.

Nevim proc, ale u nekterych adresatru to na konci automaticky pridava "." :-(.

Ze tam ta tecka vadi jsem zjistil, treba kdyz jsem chtel zalohovat SD do PC cteckou (je to rychlejsi), ze mi to ty adresare nedovolilo kopirovat a dokonce mne to do nekterych ani nepustilo.
Vetsina programu nastesti vypada, ze chodi, kdyz se rucne na konci nazvu ta tecka umaze a zmeni i v zastupci, ale je problem s odinstalaci, protoze i kdyz mu to smazu i v odinstalacnich cestach v registu (mozna to ma jeste nekde, ale kdo to ma u kazde aplikace pracne hledat anebo pred odistalaci vzpominat u ktereho programu ta tecka byla ? :-( - vlastni adresar programu se da samozrejme smazat, ale aby to pak nenechalo treba nejaky misto zaburajici boredel ve windows ...)

Da se prosim neco udelat, aby tam tu zatracenou tecku nepridaval a proc to vlastne dela ?
Je to nejaka chyba programatora, ktere si MS nevsiml, nebo spis s vyuzivanim tehle finty vubec nepocitali ?

Daji se jeste nejak rozume vyuzit i dalsi hodnoty z tehle vetve registru ?
ninja_ce4you (102)|8.11.2005 16:31
[QUOTE="vladas"]

Nevim proc, ale u nekterych adresatru to na konci automaticky pridava "." :-(.
[/QUOTE]

To mi dela taky. Jak se toho zbavit jsem nezjistil.

Obdobne mam problem, kdyz chci aby se programy instalovali na karte do jendoho adresare, napr ./Programy/
xkovi_ce4you (568)|9.11.2005 16:09
Tak to me ani nenapadlo, ze by mi prave ta tecka mohla vadit pri kopirovani SD na PC pres ctecku, schvalne to nekdy vyzkousim, zda to dela taky..jinak ta tecka mi nijak neva, zalohuju PDA na kartu pres Sprite Backup a ten s tim zadne problemy nema..vysledny soubor zalohy pripadne bez problemu na PC prehrat jde ;)
Jinak co se tyce "bad uninstall info", taky me to hrozne stvalo, ale objevil sem vytecny soft, ktery tohle a mnoho jineho umi odstranit, stahnete si SKTools zde a uvidite sami, cisti to registry, duplicitni a spatne zastupce, atd... ;)
Vlada165 (676)|11.11.2005 07:13
[QUOTE="xkovi"]stahnete si SKTools zde a uvidite sami, cisti to registry, duplicitni a spatne zastupce, atd... ;) [/QUOTE]

DIk - jo je to sikovny programek, ale jak jsem zjistil, tak umi ty zaznamy s teckama na konci jen vyhledat a nenejvys smazat, ale primo opravit asi ne, takze se pak asi stejne musi jeste vyhledat a opravit rucne v jinem regeditu :-( ...
Nebo moznost prime opravy existuje a prehledl jsem ji ?
xkovi_ce4you (568)|11.11.2005 17:26
[QUOTE="vladas"][QUOTE="xkovi"]stahnete si SKTools zde a uvidite sami, cisti to registry, duplicitni a spatne zastupce, atd... ;) [/QUOTE]

DIk - jo je to sikovny programek, ale jak jsem zjistil, tak umi ty zaznamy s teckama na konci jen vyhledat a nenejvys smazat, ale primo opravit asi ne, takze se pak asi stejne musi jeste vyhledat a opravit rucne v jinem regeditu :-( ...
Nebo moznost prime opravy existuje a prehledl jsem ji ?[/QUOTE]
Nikdo tu nemluvil o tom, ze ten program ti odmaze tecky z nazvu slozek..ale stezovali ste si tu na spatne odkazy v uninstall info a zaplacany registr neplatnymi cestami..a na to presne tohle je a spoustu dalsich veci, co se tyce spravy a udrzby vaseho PDA..ty tecky budes asi muset delat rucne..ale jak rikam, ja problemy se ctenim takovych nazvu nemam, jako ctecku uzivam svuj mp3 prehravac se slotem pro SD, takze me nijak netrapi..
RadimK_ce4you (223)|21.11.2005 18:53
Nevyresili jste nekdo to s tou instalaci do hl. pameti, ze se nainst. program objevi v My documents? Abych nemusel pouzivat CabInst? I s tema tematama je to otravne...
hosic (156)|28.12.2005 23:12
Prisel jste nekdo na to, jak se zbavit te tecky?
Mashe (622)|12.4.2006 11:13
tecka vyresena? :)
hosic (156)|12.4.2006 11:15
Jo, jo. Tecka vyresena - prechodem na WM 5 :-)
Mashe (622)|12.4.2006 11:49
a u w2003 SE nic? :(