Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAc + pretec sd 1gb cheetah 133x

grumpfl (61)|23.7.2005 08:12
Zdravim,
poridil sem si tuhle kartu a kdyz ji vlozim do MDAc, tak mi nabidne naformatovani. Dam ano a okamzite naskoci hlaska, ze to probehlo uspesne a ze karta je naformatovana. Jenze potom ji system vubec nenajde a kdyz dam nastaveni/system/pamet, tak ji tam vubec neukazuje. Zkusil sem ji dat i do palmu (tungsten C), taky ji chce hned naformatovat, ale tomu alespon dojde, ze neco neni v poradku a nahlasi chybu.. Nevite co s tim? Je karta skutecne vadna nebo je chyba na strane MDAc? Existuje nejakej program na spravu karty, ve kterym by se dala poradne naformatovat?
Kavy (374)|23.7.2005 08:33
Zkus Pocket Mechanic.
Pěkný článek o možnostech tohoto programu.
https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=87
Je to sice demo,ale těch pár dní ti bude určitě stačit.
http://pocketgear.com/products_search.asp
grumpfl (61)|23.7.2005 09:18
zkusil sem a pocket mechanic ji taky nenajde. ale zajimavy je, ze kdyz tam necham svoji starou kartu, otevru si naky test, karty prohodim a bez toho, abych dal refresh rovnou pustim test, tak ji normalne otestuje.. nicmene zformatovat timhle zpusobem nejde :\
hybo (3107)|23.7.2005 10:12
vymenit...
Kavy (374)|23.7.2005 11:02
A co v PC třeba FAT32 ?
MultiTricker (112)|23.7.2005 11:26
To vypadá rozhodně na výměnu. Já by jsem ještě zkusil kartu naformátovat na počítači přes čtečtu paměťových karet a pokud formátování proběhne, tak na ni nahrát nějaké soubory a rovnou v PC je z ní spustit (třeba nějakou hudbu). Pokud to půjde, tak bych to ještě zkusil v PPC a pokud ne, tak rovnou reklamace.
Kavy (374)|23.7.2005 11:55
To sem myslel.V PC formátovat FAT32 a pak jí zkusit v PDA tim Pocket Mechanicem.A pak že blbnou A-DATA :sarcastic:
hybo (3107)|23.7.2005 12:59
[QUOTE="Kavy"]To sem myslel.V PC formátovat FAT32 a pak jí zkusit v PDA tim Pocket Mechanicem.A pak že blbnou A-DATA :sarcastic: [/QUOTE]

schlavne, spoctete si pomer problemu s adata a podobne s kartami pretec a podobne...+dozivotni zaruka...
Kavy (374)|23.7.2005 13:54
Měl jsem A-Data 256,teď mám 1GB.A NIKDY žádný problém.Kámoš má PRETEC a už dvakrát se mu podělala.Používá jí pouze ve foťáku.Nikam jinam jí nestrká,ani nemá čtečku.
Takhle diskuse je neplodná.Vím odsud,že víc lidí nadává na A-DATA.Jestli to není spíš tím,že jsou zhruba nejlevnější a že si je tedy koupilo víc lidí.
Nechal bych to koňovi,ten má větší hlavu;)
Jerry7650 (26)|24.7.2005 19:54
[QUOTE="Kavy"]Měl jsem A-Data 256,teď mám 1GB.A NIKDY žádný problém.Kámoš má PRETEC a už dvakrát se mu podělala.Používá jí pouze ve foťáku.Nikam jinam jí nestrká,ani nemá čtečku.
Takhle diskuse je neplodná.Vím odsud,že víc lidí nadává na A-DATA.Jestli to není spíš tím,že jsou zhruba nejlevnější a že si je tedy koupilo víc lidí.
Nechal bych to koňovi,ten má větší hlavu;) [/QUOTE]

Ja mel A-Data 150x 1GB a stejne problemy (neni videt a furt chce format). Pomohla az vymena za Corsair 60x.
Kavy (374)|24.7.2005 19:58
Třeba mi blbnout teprve začne:)
osch (1330)|25.7.2005 11:38
ahj. ja mam Pretec 1GB cca 3/4 roku a za celou dobu používání jsem nezaznamenal jedinou nekorektnost, natož naprostou nefunkčnost. Je však pravda, že kartu používám "jen jako" uložiště dat (především mp3). Tedy na kartu neinstaluji sftwr a žádný sftwr z karty neběží.
salvator_ce4you (137)|25.7.2005 16:19
Používám PRETEC a v pohodě. Četl jsem však největší chválu na SANDISK. Údajně je také nejrychleší v testech.
(vše 1GB)
hokr_ce4you (8)|26.7.2005 15:13
Ted sem dal do Compacta tutez kartu Pretec a mam stejne problemy. Vyapada to, ze telefon a tahle karta se nemaji radi :(

Edit I: kartu sem zkousel v jinych zarizenich - 2 typy fotaku, kamera a fungovala bez problemu, tak nevim.
Jedinny problem nastal, pokud sem na Compactu zvolil ano pri otazce, zda kartu naformatovat. Pak nesla nikde precist a musela se naformatovat napr. v kamere. Pak opet fungovala bez problemu.

Edit II: Zkousel jsem v uplne cistym Compactu s puvodni ROM od TM CZ. Karta funfovala bez problemu.
grumpfl (61)|27.7.2005 12:26
takze pokud si kartu naformatuju v jinym zarizeni, tak bude fachat v pohode? Jinak mam puvodni romku od TM, takze tim to asi nebude :\
hokr_ce4you (8)|27.7.2005 12:41
Nepojede, zkousel jsem formatovat ve ctecce a nic, ve fotaku a take nic. Kolegovi, kterej ma Compacta to kartu normalne precte - ma originalni ROM, dalsimu uz zas ne. Uz tomu nerozumim.
grumpfl (61)|27.7.2005 18:35
jj nejede :\
grumpfl (61)|3.8.2005 11:25
[QUOTE="hokr"]
Edit II: Zkousel jsem v uplne cistym Compactu s puvodni ROM od TM CZ. Karta funfovala bez problemu.[/QUOTE]

nemoh bys mi pls zjistit jaka romka tam je?

hokr_ce4you (8)|4.8.2005 09:06
[QUOTE="whocares"][QUOTE="hokr"]
Edit II: Zkousel jsem v uplne cistym Compactu s puvodni ROM od TM CZ. Karta funfovala bez problemu.[/QUOTE]

nemoh bys mi pls zjistit jaka romka tam je?

[/QUOTE]
Je to uplne originalni od TM CZ. Po Soft Resetu to ukazuje:
R 1.00.10
G 1337.36
D 1.01.00 WWE

A uz tam ma spoustu aplikaci a karta mu beha a dalsimu kolegovi s originalni ROM taktez.
grumpfl (61)|5.8.2005 09:43
hm, tak ja to snad zkusim flashnout na starsi, to bude porod :)
Marty-McFly (384)|31.8.2005 19:40
Čaues, trochu jsem se hrabal v MDAc (pár HR a tak) a zjistil jsem, že kartu mi to bere normalne (no, normalne - rozpozna ji jako 8MB, ne 64), a když pak nainstaluju opravný patch ze stranek T-Mobilu, tak najednou mi to už kartu nebere.. Ty patche tam jsou dva, tak teď jdu zjistit, který dělá problémy.

Jestli to tu už někde bylo, tak mě pls nekamenujte..

BTW mam orig. ROM T-Mobile


EDIT1: tak nic, srry, problem byl jinde.. kartu po HR jsem mel v MDA, ale hned co jsem ji vyndal a dal zpatky, tak uz ji nerozpoznalo.. :-( Takze to nebude temi patchi, ale necim jinym :-( ale ja na to prijdu :D

EDIT2: no, a ted mi nejede Active sync - ani pres kabel.. takze mam uplne holy PC.. bude to asi tim, ze PC nerozpoznalo MDA.. nevi nekdo, kde sehnat nejake ovladace? :-)