Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Resco Radio

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.7.2005 22:33
Právě testuji Resco Radio, více ZDE, vyzkoušejte další možnost využití našich cihel... zítra to vyzkouším i v autě, tzn. propojení do repráků autoradia a příjem i za jízdy ... doma v klidu jede dost stanic bez trhání, no uvidíme po delším testování :D

EDIT: První negativní výsledek testování = při poslechu rádia se nikdo na MDA2 nedovolá...:no:
IntEx_ce4you (130)|23.7.2005 00:13
Neumi neco podobneho i integrovany Windows Media Player? :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.7.2005 00:41
Ale jistě že WMP něco z toho umí , ale toto je něco jiného, zejména z hlediska obsluhy... je tam v seznamech cca 120 stanic (+ možnost doplnění seznamu), možnost ovládání 9-ti předvoleb prstem atd., škoda, že to není jako plugin či nadstavba pouze pro rádia do WMP, BetaPlayeru či MortPlayeru... v některých lokalitách a na některých PDA (WiFi ??) může být zajímavá i možnost přímého záznamu MP3...
Rado Buransky (48)|18.8.2005 16:43
Nazdar chlapi. No trhanie pri prehravani je zrejme kvoli pomalej linke. Nie? Neviem co by som v programe mal zrychlit aby to nesekalo. Buduci tyzden by mala byt vonku verzia 1.20 ktora by mala byt rychlejsia, vela chyb bolo opravenych (samozrejme ziadne nepribudli), tak budem rad ak sa troska pohrate a potom ponadavate. Dik.
robox_ce4you (102)|18.8.2005 18:20
Lepší je pocketstreamer.
PeZ_ce4you (130)|18.8.2005 22:02
[QUOTE="Rado Buransky"]Buduci tyzden by mala byt vonku verzia 1.20 ktora by mala byt rychlejsia, vela chyb bolo opravenych (samozrejme ziadne nepribudli), [/QUOTE]
Super, aplikace se mi líbí a rád bych si ji i zakoupil.Zatim mam ovsem jeden velký problém - velmi casto mi vybrane rádio začne hrát, ale po pár sekundách provede restart, světe div se, telefonu (Ericsson T68i). Doufám, že to nová verze vyspraví.
Milan Švec (938)|18.8.2005 22:29
Jarouši, dík za tip. Přes WiFi a sluchadla je to na LOOXi 720 Hifi. :D
Jedu teď Sky.FM (místo mého favorita Klassik Radio přes kabel a digituner). Basy dost dobrý. Žádné poruchy ani přerušení.
Sundal jsem LOOOxe z kolébky, zapnul WiFi a z LOOXe je tranzistorák !
Teď jdu prověřit do vedlejší místnosti už jednou vyzkoušený kablík ze sluchátkového výstupu do stereo zesilovače.

Ták - bedny už bzučí. LOOX leží volně na zesilovači tak 11 metrů daleko, z jeho Audio Out jeden kablík a muziky tu je všude jak o pouti! Neuvěřitelné.

A aby to bylo ještě lepší, stačí zapnout tady na PC Pocket Controller, dát Always on top a displej LOOXe i s Pocket Radiem je přede mnou. Tak ať si tam vedle hraje vesele dál, zatím na něm budu dělat ještě něco jného. Tady. Informant, MobiPocket, Internet Explorer, pár slovníků, prohlížeč fotek .. už mi dochází dech. Hraje pořád, jakoby nic.

Teď mi ještě z Radia Paradise poděkovali za poslech. To jsou věci.
Jarouši, máš u mě pivko na srazu. :yes:

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.8.2005 23:30
To Milan Švec: Není zač děkovat. To je tak, já ráno dozrávám u kafe a iNetu a za tu čtvrthodinku projedu zpravodajství, juknu sem, na SBSH a dále mimo jiné na pocketpcthougs.com... no a tam si většinou v menším předstihu přečtu to, o čem se můžeme druhý den dočíst na palmare, palmserveru a občas na mobilmanii nebo na ce4you :D ... jeden den tam byl tento program, no...

To Rado Buransky: Pokud jsem to dobře pochopil, jsi autorem tohoto programu... soudím tak z fóra z resco.net, to teda gratuluji a těším se na novou verzi 1.20, dej vědět, kdy bude k otestování ;)
Rado Buransky (48)|19.8.2005 09:07
Pre odvaznych tu je link na betu 1.20: http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.exe

Zmeny oproti verzii 1.10:
- automaticke pripojenie do siete (GPRS)
- zmeny v databaze su ulozene okamzite
- menu splna standardy pre Magneto OS
- uzivatel ma moznost zadat nazov nahraneho suboru (volitelne)
- este rychlejsi start programu
- a samozrejme kopec opravenych chyb a malych zmien
Milan Švec (938)|19.8.2005 09:42
Jarouši, je zač. Je dobře, že každý čte někde něco a pak to zajímavé (pro něho a pak i pro někoho jiného) dá k dispozici.
Ten SW jsem taky někdy předtím (letmo) zaznamenal. Ale to pravé nakopnutí přišlo až díky všem zde výše uvedeným. A pro mě, který dává celý život přednost rádiu (= poslechu hudby, hledání stanic ...) před TV, je to jako objevení nové země.
Řešení, se kterým přišla firma Resco (a Rado z Bratislavy :yes: ) a jeho aplikace na technice, která umožňuje naprostou volnost (výběru i pohybu) ve stávajícím prostoru, se stávajícím vybavením a navíc bez jakýchkoliv nákladů, bylo teprve tím pravým. Na rozdíl od všech předchozích řešení jenom na PC. Umožnilo to, že teď z (velkých dřevěných) beden mi hraje to, co se mi líbí. A nemusím kvůli tomu nic. Natahovat dráty, někde sedět nebo cokoliv jiného. Ani hlídat paměť PDA, LOOX 720 má místa dost.
Jediný rozdíl je, že u kafe v křesle (nebo kdekoliv jinde vleže) mám LOOXe a ladím (= vybírám stanice) na něm. Hudba buď do sluchátek (neruším nikoho), nebo přes kablík do beden. Můžu ho odložit, být jinde a přitom na něm současně dál dělat - na jiném displeji.

Další oblast (Zdeňku M. :) ) je tady. Tušíš ty možnosti? :D

Rado B., už jdu na tu novou verzi. Díky.

Nová verze je rychlejší při startu. Jede to (BlueFM) OK. :yes:
oltcit (1098)|19.8.2005 10:01
Milane,ty to vieš tak krááásne všetko zdôvodniť :D .
Tiež som testoval prvú verziu,ale bolo v nej resp. je ;) dosť chýb ,ale spôsob ako prikročili milí a zlatí chlapci z Bratislavy k riešeniu tejto problematiky je inovatívny a určite správny.Potestujem novú betu a napíšem svoje pripomienky. Inač myšlienka internetovských médií,TV či rádií je sama o sebe vynikajúca,stierajú sa hranice,zbližujú kultúry.Ked si spomeniem ako som v minulosti montoval Yaginu s veľkým ziskom na streche obytného domu a cez tuner Technics ST-S7/tuším/ ladil zo stredného Slovenka Radio Ljublana ooooooó.Ten tuner v tej dobe bol absolútna špica a dal by na frak tým dnešným mašinkám/ved bol aj drahy/stal 5-násobok mojho platu/citlivosť,selektiviu,odstup od šumu,presluch medzi kanálmi,no špica.Trošku som odskočil od témy,pardon,len som si nostalgicky zaspomínal.
oltcit (1098)|19.8.2005 10:09
[QUOTE="Rado Buransky"]Pre odvaznych tu je link na betu 1.20: http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.exe

[/QUOTE]

Verzia v caboch by nebola ? Nie som pri PC. A viac-menej všetko obhospodarujem z Looxa ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.8.2005 10:30
[QUOTE="oltcit"]...Ked si spomeniem ako som v minulosti montoval Yaginu s veľkým ziskom na streche obytného domu ....Trošku som odskočil od témy,pardon,len som si nostalgicky zaspomínal...[/QUOTE]
No jo, ono se to při občasném OT tady nepo... :D, já s dálkovým příjmem TV a rádia experimentoval také, stavěl Yaginy, rotátory mechanické i elektrické, např. na chalupě jsem instaloval asi 3m dlouhou anténu na lešenářskou trubku ukotvenou do ložisek, jako mechanický rotátot jsem použil nádherný převod z litinového stojanu staré máselnice, ze stropu místnosti čouhala klika a tyčka se šipkou, která ukazovala na růžici směr natočení, potom kliku nahradil motorek na 27 V, který normálně natáčel klapky na IL-18, ale to byl zase takovej rachot při přetáčení... no, ulovil jsem pár TV a radio stanic z Rakouska a Německa, dnes si vyhledám stanici na iNetu, prásknu ji do RescoRadia... jen musím dle Milana Švece vyřešit napojení do domácího kina, jedno zda z PC či cihly, mám zase co bastlit ;)

EDIT: Jen čekám, kdy za to budeme muset něco platit, viz tento článek, oni si určitě nějakou formu časem najdou, jak z nás dostat další peníze :evil:
Milan Švec (938)|19.8.2005 11:32
Jarouši, když už nám to díky Resco a Radovi tak pěkně a snadno hraje, mohl bys sem dát něco ze svých bohatých zkušeností (podobně jako u počasí tvoje návody), případně odkazů? Jak a odkud doplňuješ ten s Resco Radio dodaný seznam?
oltcit (1098)|19.8.2005 12:08
Též som mal servo z letadla,ale z MIGiny :D

@Milan no to pridávanie je dosť neobvyklé,aspoň pre mňa,teraz som nainstalil tú betu,idem skúšať.

@Rado s tou desktopovom inštaláciou som si poradil aj v Looxe ;) jednoducho som ju rozbalil v PocketRARe ;) a zo získaného cabu nainštaloval :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.8.2005 12:30
Taky jsem nainstaloval betu 1.20, zatím se v přidávání nových stanic dost motám kolem dokola a ve výsledku to hází nějaký error, to přidávání je skutečně dost neobvyklé, ani manuál na resco.net zatím nepomohl... budu testovat a dám vědět, jak jsem v průběhu víkendu pokročil....

EDIT: První problém odhalen, snažil jsem se tam nacpat stanice z live.atlas.cz, ale oni nevysílají v formátech MP3 a OGG, moje blbost, je nutné vyhledat stanice, vysílající na těchto dvou formátech... tzn. přes atlas rádia cesta nevede... zná někdo tuzemské stanice, pracující na MP3 a OGG?
Rado Buransky (48)|19.8.2005 13:09
Uz sme dali von aj CAB: http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.arm.cab

Ako pridavate tie radia? Ako by ste si to predstavovali? Veselo piste, rad sa necham inspirovat.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.8.2005 17:11
RescoRadio - přidání vlastních stanic importem:
Prozkoumal jsem první variantu přidání vlastních stanic, tzn. importem. Na PC je nutné vyhledat rádia, která běží v MP3 nebo v OGG. Někdy je problém to zjistit, google často vyhodí jako free stanice i placené, pokud někdo najde nějaký pěkný seznam stanic s uvedením vysílacího formátu, dejte sem link. Já např. našel tuto stránku, kde je slušný přehled podle států včetně formátů. U ČR jsem sice nalezl několik stanic v MP3, ale funkční je jen CR7, což je vysílání pro zahraničí, ostatní hlásí error2 ??? Kliknutím na vybranou stanici dojde k uložení souboru *PLS, který je většinou označen jako listen.pls, doporučuji jeho přejmenování jménem stanice před uložením do PC, jinak budete "přepisovat" již uložená data :D. V cihle si vytvořte adresář (v dokumentech či přímo v RescoRadiu) a do něj nakopírujte uložené *.PLS. U některých stanic je k dispozici více *.PLS souborů, každý má jinou přenosovou rychlost, vybírejte dle rychlosti vašeho připojení (horní pro ADSL/AS, spodní jen pro příjem GPRS)...

RescoRadio>Open>New>Import>Browse ... pokud je u "Složka" navoleno "Všechny složky" a v "Typ" navoleno "All playlist", tak uvidíte ve spodní části seznam nakopírovaných *.PLS souborů. Přidržením ťapátka dojde k navolení vybraného souboru = zobrazení cesty k jeho úložišti, výběr potvrdíme OK tlačítkem (horní pravý roh). Vlastní stanice se defaultně ukládají do složky "My Radios", zorganizování, tzn. přejmenování či přesun do jiné složky seznamu rádií je možné - po přidržení ťapátka na řádku stanice navolíme "Properties...", napíšeme vlastní jméno stanice a zvolíme novou kategorii... Kdo se trochu seznámil s programem, ten jistě již ví, že kategorie lze libovolně upravovat (mazat, vytvářet vlastní atd.).

Tak, toto je první návod, jak do programu dostat vlastní stanice. Pište vlastní zkušenosti a pokud to bude možné, zdržte se výkřiků, že ten či onen program je lepší, to tady neřešíme, zde probíráme konkrétní nastavení tohoto programu, díky ;) .
oltcit (1098)|19.8.2005 21:38
Celkom dobrá stránka s informáciami a odkazmi je tu
Zatiaľ nemám čas sa tomu venovať/som v práci/ :oops:

Edit:
Pridávanie staníc prebieha nasledovne,to pre tých čo na to este neprišli :)
Vytvoríte si naprv Nové rádio,zaradíte do kategorie,potvrdíte.Potom kliknete na vytvorenie nového streamu a tam už zadáte adresu vysielania.Je to trošku neobvyklé,ale dá sa zvyknúť.Lepšie riešenie by bolo,keby pridávanie novej stanice bolo zakompované v jednom kroku s kompletným nastavení,aj s priradením predvolby,tiež by sa hodilo keby stanice mali rýchle predvoľby podľa čísla/klávesové skratky aj na viac programov ako len 9/

Pár pripomienok :
a/Pri zobrazení názvu interpreta a prehrávanej skladby nie je podporovaná diakritika.

b/hlasitosť je regulovaná skokovo po 20 %,ale na displeji po percentách,skrátka hrať to začne pri 21 %,daľšia zmena pri 41 % a tak dalej... jogdial na Looxe720 reaguluje hlasitosť korektne,ale len v okne aplikácie,hodilo by sa tomu priradiť regulovanie hlasitosti exkluzívne/pokiaľ je spustené rádio/skrátka ,pracujem v inej aplikácii a jogdialom regulujem hlasitosť.

c/ak počas načítavania streamu /s či bez bufferingu/dôjde k výpadku v prísune dát z dôvodu na strane providera /GPRS-EDGE/ tak program sa blokne,nejde ani deconnectnúť,pomôže len SR !!
Tak isto po dlhšej dobe prehrávania ,prestane Radio hrať,ostane vysvietený posledne prehrávaný záznam a ticho !! /tentoraz to providerom nieje/,program sa da uzavriet,ALE už nanovo spustiť sa nedá !! Treba toto nekorektné ukončenie nejako ošetriť.

d/na to,aby tento program bol univerzálny,chýba podpora windowsáckych formátov./licencia ?/
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.8.2005 13:39
Jen potrvzuji "neobvyklost" postupu založení nového rádia, je to přesně tak, jak to popsal oltcit, tzn. nejprve je nutné vytvořit položku rádia (název a začlenění do kategorie) a k jeho zprovoznění dojde až po zapsání nového streamu a jeho přiřazení k vytvořenému názvu.

Narazil jsem na jeden problém. Pokud vytvoříte novou kategorii a nemáte v ní nějaký záznam, tak tuto kategorii vidíte jen po dobu současné práce s programem. Při dalším spuštění programu není kategorie vidět ani na hlavním panelu kategorií, ani se nenabízí v rozbalovací nabídce při vytváření nového záznamu o rádiu. Stejná situace je i s defaultní kategorií "My Radios", ta je po novém spuštění programu zobrazená a nabízená jen v případě, že je v ní po předchozím importu záznam stanice. Řešením je uložení nové imaginární stanice do nově vytvořené kategorie...

Večer jsem pomocí googlu vyhledával soubory *.PLS a *.M3U, něco jsem našel, ale jednoznačně jako zatím nejkomplexnější zdroj je web live-radio.net, jeho výhodou je seznam stanic v jednotlivých státech a údaj o formátu vysílání, je to dobrý zdroj i pro příjem v jiných programech... jen to začlenění do kategorii není dost přesné... kdo najde zdroj podle kategorií, dejte sem link :D
Rado Buransky (48)|21.8.2005 19:58
Vsetko som precital a pochopil. Skusim nieco poriesit a dam potom vediet. Vdaka
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.8.2005 21:07
Jeden z přehledů rádií podle kategorií je Mike`s Radio World - Live Radio :D
Milan Švec (938)|23.8.2005 23:06
Rado, Jarouši, Milane díky za návody i pomoc - už to tu zase duní :D

Zřejmě kvůli vlhkému počasí dnes už kompletně vyhnila místní LAN. Včera a v neděli se vůbec nedala většina stanic rozjet. Po spojení (když k němu vůbec došlo) naběhl název stanice, někdy i název skladby a buffering 0%. Někdy % víc a pak konec - odpojení. Jediná stanice, která se držela byla Radio Rota (jestli to bylo tím, že jede OGG, netuším). Dokonce jsem kvůli tomu už podezíral i ActiveSync 4 a moje WiFi. Naštěstí byla závada ne na mém přijímači.

Teď po opravě LANu místními experty od provozující firmy (večer to kontrolovali osobně až u mě doma) to jede jako víno.
Libovolné stanice, jejich jednoduché přehazování, stejně jednoduché změny předvolby i přidávání dalších bitstreamů třeba k jedné stanici pro jejich okamžitou volbu podle příjmu.
Je to PARÁDA :!:

Stávající nastavování předvolby je vyhovující a jednoduché. Stačí Tap'nHold na zvoleném čísle, naběhne seznam stanic a Tap na novou stanici ji umístí místo původní na dotyčném knoflíku předvolby. Což se dá opakovat x-krát do nekonečna a kdykoliv (vč. přerušení během akce).

Přimlouval bych se ale za větší počet knoflíků předvolby na displeji (dvanáct, patnáct?). Devět stanic po seznámení s jednoduchostí obsluhy přestane brzy stačit! Je to sice takhle přehledné, po Open je seznam stanic v kategoriích taky k dispozici, ale co kdyby...

Ovládání hlasitosti by chtělo asi opravdu jiné nastavení. Dvacet kliknutí pro najetí na změnu hlasitosti o jeden stupeň by se dalo určitě zjednodušit. Kdyby to chodilo skutečně po těch procentech, bylo by to něco. Jestli to vůbec HW umožňuje.

Další seznam (OmniRadio All Live Radio Stations of the world by country).

A pro české stanice bude tenhle asi ještě lepší (třeba teď z něho jedu Radiožurnál = Rádio Česko/Radio Cesko, D-dur a Radio Akropolis z ČVUT): http://www.radiotv.cz/internet/

Stačí najet myší na číslo (20, 30, 32, 64, 96, 128 - podle toho, co tam je) a mrknout dolů na stavový řádek, je-li tam na konci vpravo .pls nebo .m3u a když je, pravý klik na tom čísle a "Uložit cíl jako" (.asx nebrat).
A pak už přehodit stažený soubor do zvoleného adresáře na PDA pro jeho následný import do Resco Radia (jak už výše popsal Jarouš).
Užijte si to. Rado, je to špice (=SUPERSUPER). :yes:
Rado Buransky (48)|24.8.2005 12:28
Zatial je pocet tlacitiek na presety natvrdo devat, ale planujem to spravit menitelne. T.j. budes si moct spravit skin s 50-timi presetmi.

Inac nejaki fanaticki nemci iniciativne spravili tri skiny pre Radio. Samozrejme som im za to podakoval. Tuto su: http://www.ppc-welt-community.info/community/showthread.php?t=73118

Milan: Ked podrzis tlacitko na zmenu hlasitosti, tak by sa mala menit po vacsich skokoch, nie po jednom %. Nejde ti to?
oltcit (1098)|24.8.2005 12:41
[QUOTE="Rado Buransky"]

Milan: Ked podrzis tlacitko na zmenu hlasitosti, tak by sa mala menit po vacsich skokoch, nie po jednom %. Nejde ti to?[/QUOTE]
Ale hej pri podržaní tlačítka + alebo - to prebieha rýchlejšie,ale problém je v tom ,že v skutočnosti sa hlasitosť reguluje len v piatich stupňoch 0,21,41,61,81,100% .Napríklad GSPlayer dokáže hlasitosť regulovať kontinuálne a nie skokovo.
A ku skinom: zrejme ide len o nahradu bitmapy/pozrel som si ich/, ale rozmiestnenie ovládacích prvkov nie je možné meniť,nie ?
Rado Buransky (48)|24.8.2005 13:03
Ahaaa..Uz asi chapem. Chcete aby sa na jedno stlacenie zmenila hlasitost o 1%, a pri podrzani aby sa rychlo A PLYNULE menila? No skusim to tak spravit.

Skin je vzdy ulozeny v jednom foldri. Je tam jeden specialny popisny subor default.rs v ktorom su popisane rozmery, pozicie a ine vlastnosti vsetkych tlacitok a controlov. Ostatne subory su len obrazky. Nato aby program nasiel skin a pridal ho do zoznamu skinov, treba vytvorit zaznam v registroch s cestou na ten *.rs subor. Ak sa niekto chce pustit do tvorby skinov, budem velmi rad.Odmena ho urcite neminie!
oltcit (1098)|24.8.2005 13:15
Presne tak Rado/ad hlasitost/

Skiny je treba aktivovať tak ako si napísal,prikladám screen z registrov ;)
Skiny Tebou avizované sú žiaľ pre QVGA,čiže asi ma neminie spraviť si svoje vlastné ;) i keď Tunes je vyhovujúci .

P.S. bolo by možné do settings zakomponovať nastavenie veľkosti fontu v nastaveniach ? Teraz zrejme vychádzajú zo systémového fontu.My RealVGAisti ;) by sme to uvítali.
00084893_resco_skin_L9ju.jpg
Rado Buransky (48)|24.8.2005 15:42
oltcit: Ktory font chces menit?

Opat je tu nova beta 1.20. Tahajte: http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.exe
http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.arm.cab

Zmeny:
- nove specialne kategorie "my favorites" and "my radios"
- rucne pridanie radia rychlejsie (netreba dat new radio a potom new stream)
- netreba premenovavat PLS, M3U subory, stare radio sa neprepise
- prerobene dialogy properties, new radio, new stream
- plynula a rychla zmena hlasitosti
- premenovanie z Resco Radio na Resco Pocket Radio, takze treba najprv staru verziu rucne odinstalovat

Caute

Rado
oltcit (1098)|24.8.2005 15:54
Font v nastaveniach programu /vlastne systémový font/ v real VGAje to malé,hlavne pri listovaní v zozname rádií.

P.S. Si rýchly jak môj komp ;) /kedysi som hovorieval/ teraz hovorím ,že ako ďas ;) .Potestujem,dám vedieť.Pekný deň.
Rado Buransky (48)|24.8.2005 16:07
Uz chapem. No ale ved o tom je real VGA. Vypni si ho. Uvidim, mozno to tam dam. Dik
oltcit (1098)|24.8.2005 16:26
Už testujem,wauw ;) zrychlilo sa to,systém pridávania je lepší,ale hlasitosť stále ide skokovo po 20%,to preto že Loox tak reguluje hlasitosť v systéme a zrejme si použil systémovú rutinu zo systému.Lepšie by bolo, ak sa to nejde spraviť plynule,tak čo krok=to zmena,čiže 5-kroková zmena.Ale viem,že sa to dá ;)

p.s. ooops a stará chybička,prerušilo sa spojenie,program som zavrel a znovu sa nedá spustiť,ako keby bežal ešte v pozadí a killnúť nejde.Musím SR :(
Milan Švec (938)|24.8.2005 19:15
Editace seznamu je zase jednodušší a rychlejší. Už se těším i na možnosti dalších úprav předvolby. Dobrá práce Rado! :yes:
Zkoušel jsem to chvilku už i přes GPRS. Tady by to chtělo už nějaký přijatelný nonstop tarif na delší test.
V dosahu WiFi:
Jedna varianta - LOOX v kovovém pouzdře s klipsnou za pasem, stereo sluchátka a hudba vysílaná z druhého koutu světa ve sluchátkách. Volné ruce při volném pohybu.
Jiná vleže - LOOX v pouzdře v ruce (nebo připevněný na podložce na kolenou), na displeji internet, data, texty nebo fotky, prostě cokoliv. Přitom hudba z I-net rádia současně ve sluchátkách.
Další varianta - vsedě u PC. LOOX hrající přes zesilovač vedle, jeho displej na PC tady a práce na něm při současném ozvučení celého prostoru.
Hraje to dohromady i s video puštěném v Betaplayeru. :)
Zcela plynule.
P.S.
Mě se zavřít dal (Magic Button), ale nedal se už znovu spustit. Až po SR. (SR,Brrr)
Změna hlasitosti (+/-) při podržení protočí číslíčka % raz dva. Jenom ta hlasitost se mění pořád tak, jak popsal výše Milan/oltcit (20,40,60,80).

Abecední adresář mp3 rádií ve Velké Británii a Irsku:
http://www.radiofeeds.co.uk/pda/mp3.asp
Stačí, jak už uvádí Jarouš v návodu tady výše, klik levým na odkaz, uložit pod o název stanice doplněný "listen.pls", přehodit do PDA, importovat a pak už poslouchat. A když si ho chci nechat, upravit obsah údajů editací Properties (Držet na názvu stanice v Open seznamu).
Nebo, když to nechce nabídnout soubor k uložení, stačí adresu, která se nabízí v otevřeném textu, přenést do URL řádku v okně pro nové rádio na PDA. A když bude rádio živé, za chvilku je Connected.

Takhle jsem tam našel fungující Oneword Radio, což je v inflaci všude stejnou hudbu hrajících stanic oáza pro posluchače anglčtiny. Na rozdíl od místního programu BBC je to "the world's first radio station to feature the best in books, drama, comedy & discussion".
Tři adresy, kde Oneword vysílá mp3:
http://audio1.unique.com:8000/
http://sheila.unique.com:8000/
http://bruce.unique.com:8000/
Chodí to.
Rado Buransky (48)|25.8.2005 10:44
oltcit: Prave som to vyskusal na Looxe a mne ta hlasitost ide plynule.

Uz som zistil kde je ten problem. Ked odstrelite program, tak on zostane v systeme zaregistrovany a teda dalsi uz nespustite. Takto to vyzera ked dodrziavam standardne postupy odporucane Microsoftom. Idem to nejako vyriesit.

Dakujem
Milan Švec (938)|25.8.2005 10:57
Špičkový adresář mp3 rádií je ruv.net.

Protože import z něho stažených .pls do Open listu Resco Pocket Radia (RPR) nějak neladí, je potřeba to jenom opravit.
Jde hlavně o URL a Title. Pak to hraje jak v kině.

Chcete třeba poslouchat filmovou hudbu.
V adresáři nahoře zvolíte Soundtracks & Movie Music. V seznamu si najdete stanici, se kterou chcete začít. Třeba StreamingSountracks.com.
Vlevo od jejího názvu v uvedeném seznamu kliknete na Play, nabídnutý shoutcast-playlist.pls soubor uložíte do PC a pak ho přenesete do PDA. (Můžete ho taky předtím přejmenovat na shoutcast1-playlist.pls. Bude se to hodit příště.)
V RPR Open/Import/Browse, výběr shoutcast-playlist.pls (shoutcast1-playlist.pls) a OK.
V My Radios přibude něco jako (shoutcast ...), ale to nepouštějte! Skončilo by to u softresetu!

Je nutné to předtím opravit. Proto otevřít Properties.
V URL je něco, co se vůbec nepodobá adrese. (Rado, kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?)
Tak tam tu adresu jednoduše přepíšeme z pls souboru natvrdo.
http://202.83.220.210:8080
Opravíme taky Title na Soundtracks.
A můžeme to pustit. Filmová hudba vyplní prostor (nebo hlavu se sluchátky).

Lze opakovat podle chuti a výběru.

Zatím takhle, než to další verze ještě víc zjednodušší.

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2005 13:48
Jo jo, Milane, tvoje návody step by step, to je balzám ...:yes:
Jen potvrzuji, že některé *.PLS soubory je nutné upravit, jinak nejsou stopro funkční, musí se trochu experimentovat, tzn. ověřit URL atd. ...

Mám dva dotazy, ale MDA2 mám právě v servisu a tak z hlavy je raději nebudu nyní detailně popisovat, nahodím je jen rámcově... lze pro připojení GPRS nějak v programu přímo snížit přenosovou rychlost??? Jsou nějaké defaultně nastavené rychlosti, které se mám pokusit nastavit tak, aby GPRS stíhalo vysílání bez kousání??? Jak mám editovat, resp. upravit to, co se zobrazí ve vlastnostech stanice (po přidržení ťapátka)?
Druhý dotaz se týká významu čísel u error... Hází to hlášky error2, error6 a error8. Pokud budu vědět, o co se jedná, budu vědět, jak se zachovat... tzn. že mám prověřit *.PLS, že stanice je momentálně nedostupná, že mám GPRS a to přenosovou rychlostí nevyhovuje atd., atd...

OT: Četl jsem zde většinou negativní reakce na GSMobil. Mám na MDA2 klasickou závadu, úplně odešel konektor, tzn. jeho výměnu a připájení... Dnes v poledne jsem ho dal do servisu, při převzetí se technik ptal, zda si přijedu ještě dnes, docela jsem zíral... nemluvím o ceně 15 stovek, mluvím o jednání a o rychlosti, spokojenost ...
velitel (58)|26.8.2005 00:14
podival jsem se na tu diskuzi jen z letadla,tak si nejsem jist, zda to jiz neni napsano, ale mne se docela libi www.shoutcast.com. Tam je to take rozdeleno do zanru a da se docela dobre vyhledavat.
Rado Buransky (48)|26.8.2005 16:52
A je to tu zase:
http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.exe
http://www.resco-net.com/downloads/radio_beta.arm.cab

Zmeny:
- pocet presetov je volitelny, ich pocet zavisi od skinu
- inteface sviznejsie reaguje, ked sa stlaci hw button, tak sa stlaci aj skinovy button ku ktoremu je priradeny
- ked odstrelite program, tak sa da znova spustit, netreba SR
- "display off" akcia pridana do zoznamu akcii ku ktorym sa daju priradit HW buttony
- Sleep - oblubena funkcia radii a televizorov je uz aj v nasom programe
- opraveny (dufam) bug pri nacitavani PLS suborov, uz by ste nemali mat problemy
- a dalsie mensie zmeny a opravy

Caute

Rado
Crusader_ce4you (624)|26.8.2005 18:34
Díky moc Rado. Zatím první dojem, že rádio je opravdu svižnější :yes:
Milan Švec (938)|26.8.2005 22:49
To je servis! Zas to chodí líp. :yes:

Rado, můžeš trochu rozvést, jak tam dostat ten větší počet předvoleb?
Rado Buransky (48)|28.8.2005 14:03
Navod na vyrobenie skinu:
Skin je vzdy ulozeny v podadresari adresara "Skins" tam, kde je nainstalovane radio (bezne "\Program Files\Resco"). Cize ak chcete vytvorit novy skin, sprave napr. takyto adresar: "\Program Files\Resco\Skins\MojNovySkin".

V tomto adresari su obrazky a jeden popisny subor s priponou ".rs". Obrazky su vlastne len dvoch typov: panel a button. Panely su dva: panel s presetmi (presetspanel.png) a hlavny panel (mainpanel.png). Zvysne obrazkove subory su tlacitka. Kazde tlacitko moze mat viacej stavov (minimalne vsak jeden). Stav je vlastne trojica podstavov - normalny, stlaceny, disablovany. Cize napriklad tlacitko pre prvy preset (preset1.png) ma dva stavy a teda sest podstavov (2 x 3 = 6). Prvy stav je normalny (nevysvieteny) a druhy stav je vysvieteny. Jediny chytak je ze prvy podstav prveho stavu je ulozeny na paneli. Ak teda otvorite subor preset1.png, tak zbadate, ze podstavov je tam len 5. Ten siesty je ulozeny v presetspanel.png.

Zostava uz len popisat pozicie, rozmery a ine vlastnosti jednotlivych controlov, ktore sa nachadzaju v spominanom popisnom subore "default.rs". Myslim si, ze ten by mal mat zrozumitelny format, ktory netreba vysvetlovat.

Poslednu vec co treba spravit, je spravit zaznam do registrov aby program vedel ake skiny su nainstalovane. Cize do kluca "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Resco\Radio" treba vytvorit string s nazvom "InstSkinXY", kde XY je nejake cislo vacsie ako 10, take aby neprepisalo uz predchadzajucu hodnotu (ak tam InstSkin10 uz bol). V "InstSkinXY" by mala byt ulozena cesta k spominanemu ".rs" suboru, ze napriklad "\Program Files\Resco\Skins\MojNovySkin\mojnovyskin.rs".

Tak toto by malo byt vsetko. Staci uz len spustit program, ist do Tools->Settings->Skins a svoj novy skin si otestovat.

Aha, este som zabudol. Pocet presetov sa nachadza v ".rs" subore v sekcii [Info]. Polozka ma nazov "Presets". Ak tam taka polozka nie je. Program pouzije defaultnu hodnotu 9. Cize ak chcete mat 5 presetov, do sekcie [Info] pridajte riadok "Presets=5".

* * * O D M E N A * * *
Nemusim hadam zdoraznovat ze tvorcovia skinov budu odmeneni. Ich skiny sa taktiez potom objavia na nasej stranke.

Caute

Rado
Milan Švec (938)|29.8.2005 15:53
Rado, díky za návod. Šestnáct tlačítek předvolby (pro seznámení s návodem a zatím na výšku) už v RPR vesele nastavuje i zapíná jednotlivé stanice. Ještě trochu (večerního) nimrání v pixlech tlačítek (a jejich panelu) a bude to celé. Další varianty by se mohly dařit už rychleji.
Rado Buransky (48)|30.8.2005 09:31
Super. Ak sa za svoj vytvor nehanbis, tak budeme vsetci radi, ak sa s nami on podelis.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.8.2005 20:19
Jen malý poznatek z testování. V minulých třech dnech jsem absolvoval několik jízd Praha/Písek a trochu jsem otestoval program. Při bitrate 24 kbps nedošlo za jízdy k výpadku vedoucímu k zastavení programu, u 64 se to občas kousne no a 128 se za jízdy a při použití GPRS od TM skoro vůbec nechytá. Je to paráda, poslouchat za jízdy rock nebo country rock z US, v koloně si pro uklidnění pustit SKY.FM a zaposlouchat se do klasiky.... Proti klasickému rádiu je nevýhodou pouze delší náběh stanice při vyhledání stanice a následném bufferingu...
velitel (58)|3.9.2005 15:03
Mel bych mensi dotaz, bude v budoucnu Rradio podporovat pripony .asx? Bohuzel vetsina radii "vysila" prave skrze tento ms vytvor. Tady ke cti ceskeho rozhlasu, u ktereho je na vyber
Crusader_ce4you (624)|3.9.2005 17:54
Jako by jsi mi tento dotaz vzal z úst :) On asx soubor umí přehrát i Windows media player, ale na rozdíl od Resco Radia ho meumí řádně nabufferovat, takže bych se také přimlouval za podporu asx souborů v Resco Rádiu.
Rado Buransky (48)|5.9.2005 11:02
Ako by ste so mnou sedeli v kancli. Prave na tom makam. :yes:
oltcit (1098)|5.9.2005 13:17
[QUOTE="Rado Buransky"]Ako by ste so mnou sedeli v kancli. Prave na tom makam. :yes: [/QUOTE]

------------------------------------------
Ak to bude tak rýchlo ako tie predchádzajúce opravy,tak super ;)
velitel (58)|5.9.2005 20:31
to je mi ale fofr. Uzasne. Ovsem ja mam s Rradio trochu problem. Po nabuferovani stanice se mi stava, ze se program sam shodi. zkousel jsem prijit, cim to muze byt, ale deje se to tak nepravidelne, ze sem na nic neprisel. od verze 1.0 az po 1.2. I kdyz jsem instaloval po hr. Ma nekdo napad, co to muze zpusobit? Ram je dostatek a lokalizace to snad nezpusobuje. :?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.9.2005 21:10
A ty stanice, u kterých se ti to kousne, mají jaký bitrate? Já jsem to testoval i za jízdy autem (viz příspěvek o něco výše) a vybral jsem stanice s bitrate 24 kbps a to program jede plynule, ono asi GPRS připojení a zejména za jízdy na víc nemá.... Milan Švec, pokud si pamatuji, jede wifi a to je asi o něčem jiném, může si nastavit stanice s vyšším bitrate... není tvůj problém v možnostech připojení??
velitel (58)|5.9.2005 21:26
ok, jedu pres wifi, mam 1mbit, takze teoreticky by nemel byt problem s jakoukoliv bitrate. Napadlo me to taky a zkousel jsem od 64 do 256. Naprosto nahodne to nekdy spadlo pri poslouchani napr hitz64 a to same u CRo1 256vbs. Zkousel jsem jit i niz na 128 ci 64 , a nekdy to spadlo, nekdy ne. Ale muzu to vyzkouset na 32. Bohuzel tohle se mi zda docela uz neposlouchatelne, napr moje oblibena stanice d-dur pri 32 nebo 64 je spise skripani nehtama o skolni tabuli (i kdyz, ted si nejsem jisty, zda se uz nepouziva fix :) ). Tam jsem si chtel uzit a je to skoda.